Jump to content
александар живаљев

Који је то сајт "Политикон" на коме пише г. Вук Бачановић и напада вл. Давида и свештеника Зорана Ђуровића?

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 6 часа, florenntina рече

Potpuno se slazem. Da ne spekulisemo, pitala sam o. Zorana na onoj njegovoj temi pa cemo videti sta ce da odgovori.

Зашто је то важно? Да би га на такав начин смјестили у свој примитивни категорички апарат и да би вам тад све било јасно? Јер ако нека категорија или принцип не постоји у вас онда не постоји и уопште. Пошто сам се ја корумпирао мора да је свако.

То је слично као кад те питају одакле си, дакле босанац, а. Али није има босанаца који су београђани, херцеговци...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 23 минута, Zoran Đurović рече

Вук Бачановић је Санчо Панса епископа Максима, беспоштедни борац против педофилије и моралне нечистоте у СПЦ. Пре него што пређем на питање да ли је то баш тако, морам да га назидам теолошки, јер га његов учитељ није добро научио. Наиме...

Јагњету Божијем се не приноси жртва, већ Богу Оцу се принси само Јагње чијег мистичког тела смо учесници. Литургијски текст вели: ти си онај ко приноси и онај који се приноси

Ниси се добро информисао. Ја нисам крушевачки клирик. Ружно изненађење? За тебе није, јер вам образ добро знамо. Твој информатор нека ти напише, тј. ископира неку уплатницу која би ишла на мој рачун. Живи сте се појели да сазнате чији сам клирик. Нисам српски. Последње што сам од вас чуо је да сам Порфиријев. 

И ово можеш да продајеш неупућенима, јер те Перишић свакако није могао научити. Јероним је светац у нашој цркви и Отац Цркве. Кад свеца можеш да опљунеш, што не би могао мене и Давида?, ми смо ситне рибе. Иначе, реч је о пелагијанским и оригенистчким споровима у које је овај светац био укључен. За тебе би сви Оци који су учествовали  догматским проблемима клеветници и мрзитељи, а не следбеници Тао мира твог учитеља. Но, да те не учим овде. 

Овде се превазилазиш!:)) Наравно је да је за мене част да седнем са таквим духовником и теологом. "Храна и сића"  су биле књиге које можеш видети и на фотки. Исту плату су добили и моји пријатељи из Смедерева који су били са нама. Које текстове пишу Ниџа и Ксенија? За шта они добише "плату"?

Ја и владика Давид смо пријатељи из првих студентских дана. Од 1988. Чуди ме да се не познајемо... 

Сада све ово примени на себе. Ти си лаик, Давид је епископ, ја сам презвитер. Ви болујете од једног чудног феномена, а то је пројектовање. Оно што приписујете нама су само ваше опрелешћене идеје које не видите у себи него мислите да смо ми као ви, тј. да су сви људи као ви. Значи, тебе крпе сви канони које си цитирао. 

Ево примера опрелешћености - велиш: 

Корисподенцу између умировљеног еп. Атанасија и Патријарха пустио је уз јавност сам Атанасије преко Тврдоша. Патријарх свакако то није могао да уради, јер би онда поседовао коефицијент интелигенције који му приписује Ломи, Амфилохијев пријатељ, нити неко из Синода јер је писмо упућено лично Патријарху. Ерго, Таса је све пустио у етар.

Ругање врлини је друга "врлина" која вас краси. Ја сам 2 пута био тужен Фанару од Максима (не могу да се закунем, али нема никог другог; он не избија са Фанара) и писао сам оправдања. Публиковаћу их једног дана. Од почетка године сам отворено писао против политике Фанара иако нам је наређено да не смемо да зуцнемо против ни приватно: In questo periodo in cui la Chiesa Madre cerca di risolvere alcuni degli scismi esistenti all'interno della nostra Chiesa Ortodossa -per esempio unità della Chiesa Ortodossa in Ucraina- non è consentito a nessun sacerdote di esprimere in forma orale che scritta opinioni differenti dalla linea del Patriarcato Ecumenico, in quanto appartenete a una Arcidiocesi del Patriarcato Ecumenico... 

Venezia, 17 settembre 2018

Il Vicario Generale

† Archimandrita del Trono Ecumenico Evangelos Yfantidis

Само храбар и луд човек може да после овога пише против политике свог Патријархата! То су јако добро знали Џомић и тамбураши са Цетиња па су ми плели мрежу. Отворено су овде претили Камени, Макарије Чудотворац и разни како ће ме Барт рашчинити и да ћу бити нови Дедеић. На жалост свих вас, Ава је био недодирљив јер знам нешто што ви не знате, тако да више није било ни усмених претњи из Венеције телефоном. Остао сам за њих carissimo e reverendissimo Padre.

Пошто си ти "морална громада", као и твоји учитељи, са тим аргументом бих закључио овај одговор. Ти си мој фб пријатељ. Очигледно је да ми захтев  ниси био послао из пријатељских мотива него да би ме шпија! И то је врлина у вас. Ниси се само тиме задовољио него си молио неку кртицу у Крушевцу, али је вероватније да ти је Максим дао информацију из Венеције, о канонском да би могао да нас динегрираш овде као задњи шакал. 

Твоја, тј. ваша борба у СПЦ је селективна. Бирате само оне који нису уз Амфилохија. У махнитој кампањи, на којој би и Гебелс могао да вам позавиди, исфабриковали сте да Бачки штити неморалне епископе, а ја знам из прве руке да то није тако и да су сами Амфилохије и Атанасије покровитељи оваквих који су им одани. Како то није тема, зауставио бих се овде. 

Како те твој епископ неће гонити за овај опадачки текст, нека те походи Епископ. Ћао.   

Kako sad kod Davida i Porfirija, zar nisi kod Irineja? :smeh1:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Зашто је то важно? Да би га на такав начин смјестили у свој примитивни категорички апарат и да би вам тад све било јасно? Јер ако нека категорија или принцип не постоји у вас онда не постоји и уопште. Пошто сам се ја корумпирао мора да је свако.

То је слично као кад те питају одакле си, дакле босанац, а. Али није има босанаца који су београђани, херцеговци...

Ne, nego zato sto je tvrdio da svojim heabrim istupanjem dovodi svoju mantiju u pitanje. Ako je vec tada imao otpust iz Italije, jasno je da takve opasnosti nije bilo tj. da je svesno lagao i manipulisao sagovornike. To bi dalje diskreditovalo i dovelo u pitanje i sve njegove druge tvrdnje tj. vrlo ozbiljne optuzbe koje je izneo na racun brojnih pojedinaca iz Crkve a i sa ovog foruma.

Btw. Primetila sam ali ne zelim da komentarisem nepristojni ton Vaseg posta da ne bismo skretali sa teme. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 38 минута, Zoran Đurović рече

Ја нисам крушевачки клирик.

Хвала! :skidamkapu:

Мени се валидност уводног текста темељила на тој информацији, овако сада знам да сам узалуд трошио време читајући га. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 часа, Жељко рече

Dakle Ivan Ivanović

Poznat po stavu da patrijarh Irinej nije njegov patrijarh ( koji ponavlja  skoro u svakom javnom istupu ). Inace isti stav smo vec imali prilike da cujemo od...( svi znamo od koga )

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Пре сат времена, florenntina рече

Ne, nego zato sto je tvrdio da svojim heabrim istupanjem dovodi svoju mantiju u pitanje. Ako je vec tada imao otpust iz Italije, jasno je da takve opasnosti nije bilo tj. da je svesno lagao i manipulisao sagovornike. To bi dalje diskreditovalo i dovelo u pitanje i sve njegove druge tvrdnje tj. vrlo ozbiljne optuzbe koje je izneo na racun brojnih pojedinaca iz Crkve a i sa ovog foruma.

Btw. Primetila sam ali ne zelim da komentarisem nepristojni ton Vaseg posta da ne bismo skretali sa teme. 

По мени то није ни плод храбрости ни лудости, али тако може да изгледа онима који "виде" да од епископа зависе, али у крајњој линији зависе само од Господа, нашао се у не тако рјеткој ситуацији да му савјест и епископ говоре различито и по мени поступио разумно.

Лудо и прехрабро је лагати, а још луђе при томе бити у Цркви. Човјек је ето ипак се бојао светога Саве више него канански надлежног аркијереја, па пошто је свети Сава канонизаван, а надлежни није, то је на нивоу расуђивања зицер, али у стварности морао је сами Господ да дела.

Дакле препустио се Господу, као што то људи у Цркви раде, неки немају толипацну веру и ни мало памети, а на страх Божији су заборавили, него их спашавају пријатељи, држава, мафија, и једни друге.

Непристојно и недостојно је то што неки морају да доказују оно што је очигледно, што њихове валидне дипломе не важе, што када су клеветани бива да они клевећу, а други могу да немају појима и да лупетају, а да предају на факултетима, а када их склањаш онда су на све спремни, питам те са ким су они пактирали па то тако иде?

Већ сам рекао кроз себе гледате па мислите, кад смо ми величанствени и дивни пристали, мора да су и ови ружни, бједни и огавни. Лажете па мислите да не постоје људи који не лажу? Него чија лаж надјача то ће бити истина?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Sta nije cudno? Tvrditi da dovodite svoju mantiju u pitanje a ustvari je ne dovodite. I posle onoga ko pita da li je istina da je dovodite ili ne dovodite, nazivati lazovom?! To nije samo nepristojno i bezobrazno nego jos i neposteno.

Nego, ne vidim cemu uopste diskutovati dalje kada je o. Zoran jasno odgovorio na pitanje da nije u krusevackoj eparhiji. Pretpostavljam da ovo znaci i da nije zatrazio i dobio otpust iz Italije kako se tvrdi u uvodnom clanku.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 часа, Жељко рече

Добио сам потврду из десничарских кругова да је његов сајт и ко му води сајт. Сад сам контактирао лика што води сајт.

Људи блиски Ивану Ивановићу кажу следеће:

Screenshot_20.jpg

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ko kaze da Srbija nema slobodno trziste? Konkurencija medju botovima kod nas je izgleda jaca nego na Njujorskoj berzi. Sou program!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 16 минута, florenntina рече

Ko kaze da Srbija nema slobodno trziste? Konkurencija medju botovima kod nas je izgleda jaca nego na Njujorskoj berzi. Sou program!

На то ће нам се свести сва економија: ботови, пропаганда, ријалити, медији...

Кад би се некако увалили на америчко тржиште то би онда имало смисла

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 минута, florenntina рече

Sta nije cudno? Tvrditi da dovodite svoju mantiju u pitanje a ustvari je ne dovodite. I posle onoga ko pita da li je istina da je dovodite ili ne dovodite, nazivati lazovom?! To nije samo nepristojno i bezobrazno nego jos i neposteno.

Nego, ne vidim cemu uopste diskutovati dalje kada je o. Zoran jasno odgovorio na pitanje da nije u krusevackoj eparhiji. Pretpostavljam da ovo znaci i da nije zatrazio i dobio otpust iz Italije kako se tvrdi u uvodnom clanku.

Стављаш све у исту раван, дајеш исто повјерење тек јављеном пашквилописцу и једном свештенику и доктору, кога уљудно питаш лажеш ли? Сад  (пошто сам окарктерисан као непристојан, безобразан и непоштен) ипак одједном опет вјерујеш на рјеч (без да се извинеш) и дистанцираш се од ботова.

Оптужбе на многе у Цркви нисам видио, људи пишу уставе, ауторске текстове, писма овде се то мало прокоментарише, понекад и критички.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 16 минута, florenntina рече

Не знате сада мој статус и то вас изједа. Што пак мање знате, ја сам мирнији. Доста ми је пријава са ваше стране. Ово око канонског је могао да уради само Максим или Амфилохије, јер су се интересовали да би ми дошли главе, али су их фанарци обавестили да нисам више њихов и да су сада одоцнили. И сада је Григорије подмашио Бачановића да се брука. Ништа о мени нећете сазнати. Само да покажем извод из једног писма које сам морао да пишем у своју одбрану због ових злотвора. Писма ће бити једног дана публикована да вам се види образ. Наравно да сам затамнио делове око контаката. 

dl9sC7y.jpg 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 38 минута, Zoran Đurović рече

али су их фанарци обавестили да нисам више њихов

Што значи да ипак ниси у Васељенској?

Не интересује ме где си, твоја ствар, ал је мало безвезе да се представљаш као нешто што ниси све време док се овде воде полемике.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 16 минута, RYLAH рече

Што значи да ипак ниси у Васељенској?

Не интересује ме где си, твоја ствар, ал је мало безвезе да се представљаш као нешто што ниси све време док се овде воде полемике.

Полемике су кренуле када је био у цариградској цркви. Тада се тако и представљао. Полемике трају више од пола године.У међувремену је променио ПЦ и то је то.

То што није објавио јавно податке о себи, јбг Риле знаш и сам да није увек паметно/корисно све податке о себи објављивати.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки госпoдин Иринеј началствовао је на светој архијерејској Литургији 13/26. јула 2020. године, на празник Сабора светог архангела Гаврила, у Светогеоргијевском храму у Новом Саду, а саслуживали су свештеници и ђакони.     Беседећи по прочитаној јеванђелској перикопи, владика Иринеј је рекао да Бог слободу коју нам је дао не пориче и никада никоме себе не намеће. Зато је потребна вера. Када бисмо били поробљени и приморани да прихватамо Господа онда не би било вере, не би било нашег подвига, нашег учешћа на путу спасења. Господ нас спасава тако што Он врши Домострој спасења, Он је тај Који је Спаситељ, али не без нас, а поготову не против нас. И данас смо овде у празничном расположењу упркос свим искушењима нашега времена – наше душе и наша срца се радују због ове благодати и човекољубља које Господ штедро излива на све нас. Сви знате колики је страх и колика је опасност и невоља наших дана због вируса, али ни много веће опасности и демонске силе, ни сâм сатана, и ништа не може Цркви Божјој одолети, нити Господу. Христос, Који нам даје себе у светом Причешћу, сигурно да не може бити опасност по људе, као што смо слушали потпуно избезумљене речи и са малих екрана и из других медија. Треба пазити, треба се чувати, треба водити рачуна о себи и о своме здрављу, али знати да је један, први и последњи, Лекар душâ и телâ наших – то је Христос Господ, навео је Епископ бачки г. Иринеј.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Поуке.орг - инфо,
      У параклису посвећеном Икони Млекопитатељници, који се налази у Храму Светога Саве у Краљеву, служили смо Свету Архијерејску Литургију којом је началствовао Епископ жички Господин Јустин. Владики су саслуживали протојереј-ставрофор Ненад Илић, архијерејски намесник жички, протојереј Радоја Сандо, старешина Храма Светог Саве, и протођакон Александар Грујовић уз појање братства храма, и прислуживање ипођакона Дејана Камиџорца.  
      Пред почетак Свете Литургије, Владика је извршио чин благосиљања живописа. Прелеп живопис чије су обележје топле боје, ведри ликови и мноштво разиграних детаља осликаних у византијском стилу, дело је протомајстора Дејана Камиџорца и његових сарадника – Ненада Матовића и Стефана Новаковића. Господин Дејан Камиџорац је живописац који се учио код ученика пахомејске школе иконописа са Свете Горе и представник је надалеко чувене жичке школе живописа. У параклису су приказани централни догађаји Христове икономије спасења (Божић, Преображење, Распеће, Васкрс и Вазнесење тј. Други Христов Долазак), централни догађаји из животописа Пресвете Богородице (Мала Госпојина, Ваведење, Благовести, Успење) укључујући ту и велику сцену „Богородица Ширшаја Небес“ у златној позадини која се налази у олтарској апсиди, и ликови неколико одабраних светитеља. Данас смо сви као део литургијске заједнице овог храма били радосни и испуњени благодарношћу Богу на овом, за нас, великом догађају и на лепоти фресака које су осликане на зидовима параклиса.    
      У оквиру Литургије мноштво људи се причестило, учествујући и на тај начин у данашњем празнику који је једна од слава нашег храму. Владика је благословио славски колач и жито и одржао је пригодну беседу у оквиру које је поручио да је Мајка Божија заштитница свих оних који верују да је Она родила Сина Божијег ради спасења света. Владика нас је пастирски позвао да следимо пример Светих стараца Порфирија и Пајсија који су позивали верне да Пресвету Богородицу не прослављају само умом већ и срцем и да јој приносе малу жртву тако што ће свакога дана издвојити по десетак минута свога времена како би прочитали Благовештенски Акатист Пресветој Богородици који почиње чувеним кондаком:     „Теби Војвоткињи која се бори за нас, ми слуге твоје Богородице узносимо победне песме и захвалност за избављење од зла, а Ти пошто имаш моћ непобедиву ослободи нас од свих опасности да Ти кличемо: Радуј се Невесто Неневесна!“    – Чинећи тако осетићемо Њену заштиту и благодат која се излива у срца наша, рекао је на крају беседе Владика, и пожелео да нас у свим данима живота прати благослов Пресвете Мајке Божије.     Извор: Епархија жичка
    • Од JESSY,
      ВОДА ЖИВА
      Кад би ти знала дap Божји, и ко је тај који ти говори: дaj Mи да Пијем, ти би тражила oд Њега и дao би ти воду живу. (Јн. 4, 10)
      Кад би ти знала! Да, често у животу, када се налазимо у тешким околностима, када нам се догађа да се свим силама противимо ономе што нам предстоји да извршимо, кад бисмо само знали да се баш у томе састоји извор живота за нас, ми бисмо наравно, спремно примили све што нам се шаље. Зато немојмо никада да занемарујемо ниједну, чак ни најтежу обавезу. Ако она долази пред нас, значи да је Господ Сам нама шаље, и не без циља. И можда никада нећемо добити велико духовно благо, које се састоји управо у испуњавању те обавезе, ако пропустимо прилику да урадимо оно што Господ очекује од нас.
      Неретко нам се дешава да трпимо увреде, неправде од наших ближњих, и смућујући се због таквог односа према нама, говоримо да је лакше покорити се искушењу које шаље Господ, него поднети толико бола од људи. Али није ли и то искушење од Бога? Ако Он допушта, значи да Он и шаље, и шаље ради нашег усавршавања. Примајмо све са љубављу и покорношћу, као да је директно из руку Самог Спаситеља и биће нам лакше. Молимо Га да нам да воду живу, чак и ако она за нас извире из горког извора.
      http://manastirpodmaine.org/voda-ziva/

• Од Поуке.орг - инфо,
      “Српска православна црква, обновљена и уједињена 1920. године, утемељена је на темељу мученика из Првог свјетског рата и спаљеним и вјетром развејаним моштима Светог оца нашег Саве”, казао је, између осталог, монах др Павле Кондић, сабрат манастира Стањевићи, у документарном филму “Век уједињења”, чији је аутор Сава Самарџић, у продукцији ТВ Храм.     Отац Павле каже да када се говори о уједињењу Српске православне цркве треба имати на уму да је то била општа жеља цјелокупног клира српскога народа те да није било ни једног јединог свештеника ни монаха, а камоли епископа, који је имао било шта против уједињења и васпостављања Пећке патријаршије.   “И то су сви, свако на свој начин, показали и посвједочили, и дали свога учешћа у уједињењу. Тако да са ове стогодишње удаљености гледано, мирне душе можемо рећи: Све је свето и честито било и миломе Богу приступачно. А да би могло тако да буде, треба да имамо на уму крв мученичку Митрополита скопског Вићентија, који је спаљен и остао са својим ђаконом без гроба и мрамора негдје у Качаничкој клисури, и преко 400 глава српских у мантији, који су крвљу својом посвједочили вјерност српском имену и Православној цркви”, казао је о. Кондић, подсјетиивши да су они страдали у највећем броју од Бугара у току Првог свјетског рата, као и од Аустријанаца.   Наглашава да је темељ Српске православне цркве и 1. 350.000 српских глава, по ријечима ранохришћанским крв мученика је темељ нових хришћана.   “И та Српска православна црква обновљена и уједињена 1920. године утемељена је на том темељу мученика из Првог свјетског рата, утемељена је на глави Епископа Теодора Вршачког, на ђакону Авакуму, игуману Пајсију, утемељена на свим знаним и незнаним главама. Бескрајна је то море. Утемељена је напокон на спаљеним и вјетром развијеним моштима Светог оца нашег Саве”, рекао је отац др Павле Кондић у документарном филму “Век уједињења” који препоручујемо вашој пажњи.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Поуке.орг инфо,
      Духовник и оснивач Средњеуралског женског манастира, схиигуман Сергиј, нашао се у центру пажње након тврдњи да је Ковид-19 – „псеудопандемија“
      Схиигуман Сергиј (Фото: РИА Новости)

(РИА Новости, 3. 7. 2020)
      Схиигуман Сергиј (Николај Романов) изјавио је да не намерава да напусти Средњеуралски женски манастир, чији је он оснивач, након што га је црквени суд рашчинио.
      „Молим све православне да устану у одбрану манастира. Ја нећу напустити манастир“, – рекао је свештеник у видео – обраћању које је објавио на Јутјубу.
      Како је раније рекао новинарима председник Одељења за односе Цркве за друштвом и медијима Екатеринбургшке епархије протојереј Максим Мињајло, Средњеуралски манастир ће бити враћен под управу монахиње Варваре, настојатељице обитељи која је напустила манастир. Сам Сергиј, који се налази у Средњеуралском манастиру, крши акт надлежног епископа да без писаног благослова не напушта територију Јовано-Богословског манастира, што је, између осталог, послужило као повод и предмет поступка против њега и његовог рашчињења.
      Духовник и оснивач Средњеуралског женског манастира, схиигуман Сергиј, нашао се у центру пажње након својих тврдњи да је Ковид-19 – „псеудопандемија“, која има за циљ да се Руси ставе у „сатанини електронски логор“, „безаконо натерају на самоизолацију“ и да их лише „слободе и рада“. Епархија га је лишила права да проповеда, али овај клирик то није послушао и наставио је да у проповедима позива паству да изађе на улице и протестује. Црквени суд га је због тога рашчинио.
      Настојатељица манастира, монахиња Варвара, напустила је манастир скупа са сестринством, јер није делила позицију оца Сергија.
      Наслов и опрема: Стање ствари

View full Странице

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...