Jump to content
александар живаљев

Danas: Патријарх одбио захтев 14 владика за ванредни Сабор; Direktno.rs: Текст захтева

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 5 минута, Bezuhova рече

Iz svega procitanog, ne na ovoj, nego na ostalim temama, vidim da se ovoj situaciji pristupa manje-vise kao da je u pitanju reality show, a ne najvaznija institucija i ozbiljna kriza koja se u njoj desava. Izjave pune sumnji, malodusnosti, pa cak i netrpljenja. Neko je ovdje napisao da se na forumi dopustaju bukacki tekstovi da bi se podizao rejting sajta i to ste izgleda upravu. Hvala ko je otkrio ko stoji iza pisma, koji episkopi su potpisnici. Pa je covjeku lakse da sam sabere 2 i 2. I odredi se prema tome, zna ko mu od tih episkopa grije ili hladi srce i tako ce se i odrediti. Barem se nadam, bez ostrascenosti ove ili one, razmisliti i donijeti svoj zakljucak. Pozdravljam vas sve!

I mi pozdravljamo vas, koji mislite da je tužni nam presednik države merilo ko nosi ispravan kompas u SPC a ko ne!

Nadam se da ste se ovde dovoljno informisali pošto niste to po vašim rečima uspeli iz dnevne štampe.

Hristos vaskrse!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Сад кад смо дешифровали потписе, из писма објављеног у дневној штампи, браво ми.

Да ми се још каже ко је новинарима дао тај документ. Па да се смирим, и кажем Опа!

И ондак да ме когод саветује којој води да одем, а на извор.Да се определим, овако ми се ноге искривише. Јал десно, јал лево. Ја дакле, обичан верник не умем да сам  кад против, кад  за владике, а мислим није ни лепо. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović фала...а сад ћем као лаик да ћутим, јер ми се причињава да има оно кад лаици треба да буду коментара без...сад да цитирам каноне не могу, није ми у опису могућности гледе јерархије

Обашка, поред реченог, такорећи написаног, волем тај тренутак кад почне Литургија...непревазиђен је у мом животу:sunce:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Жика рече

Нисам очекивао да ће Јустин да потпише.

Мрзи Иринеја Буловића патолошки. Потиснуо је да су Амфилохије и Атанасије дошли главе његовом духовном оцу. Ја бих се изненадио да није потписао.  

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Мрзи Иринеја Буловића патолошки. Потиснуо је да су Амфилохије и Атанасије дошли главе његовом духовном оцу. Ја бих се изненадио да није потписао.  

Због Атанасија и Амфилохија се чудим што је потписао.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Мрзи Иринеја Буловића патолошки

Ako se Vladike međusobno mrze, šta reći onda za običan svet...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 минута, Srdjan Kotur рече

Па њих је Атремије учио физичком подвигу, не љубави. Јустин је производ тога. Ја се молим и за непријатеље, није лако, али ми је то Исус наредио. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Ја се молим и за непријатеље, није лако, али ми је то Исус наредио. 

:sunce:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, Zoran Đurović рече

Ја се молим и за непријатеље, није лако, али ми је то Исус наредио.

Uvek sam se pitao kako se sveštenici mole. Imaju li i oni kakvo molitveno pravilo? Kad se mole, gde se mole, koliko dugo, čitaju li molitve ili se mole svojim rečima...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 27 минута, Srdjan Kotur рече

Uvek sam se pitao kako se sveštenici mole. Imaju li i oni kakvo molitveno pravilo? Kad se mole, gde se mole, koliko dugo, čitaju li molitve ili se mole svojim rečima...

Све индивидуално. Зависи од случаја до случаја. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Srdjan Kotur рече

Када сам гледао снимак прославе, тамо око доделе панагија, пре, у току и после доделе...просто сам се уплашио...Игнтије (пошто је он као дете добрица) је показао на лицу незадовољство, Патријарх, стар је, показао је расположење - забринут и помало љут - други епископи? ЈДруи се смешкају и онако су свечани и службени, а све маска. Уплашио сам се, просте се осећа нетрпељивост. То није "различито мишљење"...ту се види да нико никога не воли. Сви се као смешкају, и све је потаман...ништа није потаман...просто кроз екрнан пробија нетрпељивост...лажна смешкања и лицемерје велико...нису се чаше и тањири ни осушили иза њих, а већ крену хајка по медијима и потписи...кукала им мајка и потписма....потписи, али на фору као после избора кад броје гласове, па мере ко има колико посто....ућас један....онда једни на једну, други на другу страну...а неки нису дошли ни на поделу панагија, ако су уопште били ту...а види се, види се да су као, нека Бог опрости, фараони "велики"....све по земљи не ходе...

Не разумем, је ли то после хиротоније благодат их подижу "на седмо небо", па нису на земљи, или нешто друго...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 33 минута, Ćiriličar рече

Када сам гледао снимак прославе, тамо око доделе панагија, пре, у току и после доделе...просто сам се уплашио...

Дуго време говорим о томе. И онда ме изнервирају "бонисти". Као: неће, није то то, па зар је могуће и сл. Наивни бонисти ми мање иду на живце од намерних - оних што се праве луди. Сада је цетињски програм: Не таласајмо, не помињимо раскол, све је ок, ми смо за јединство. У том смислу је и изашао одмах репарацијски текст Велибора Џомића: 

Velibor-Dzomic.png
WWW.IN4S.NET

"Митрополит Амфилохије је један од најугледнијих чланова Светог архијерејског...

Само покушавају да нас праве лудима, да ми као нешто умишљамо. Џома је из Службе и покушава да покрије сада Лохијеву претњу расколом. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј служио је Свету архијерејску Литургију на празник Светих апостола Вартоломеја и Варнаве у среду 24. јуна 2020. године, у храму у Раковици који је посвећен овим светитељима.   Звучни запис беседе   Данас славимо два апостола који су имали ту част да виде Господа својим очима и да чују речи којих није било ни пре ни после тих речи. Речи које су доносиле благост и радост слушаоцима. Речи које су исцељивале многе болести. То су биле речи нашега Господа“ рекао је Патријарх Иринеј у беседи о светим апостолима Ватроломеју и Варнави. Патријарх је додао и да су св. Ватроломеј и Варнава „чули реч Господњу и позив Његов на који, као и други Апостоли, нису могли одолети. И пошли су да пренесу те речи кроз цео свет. Они су тиме посејали семе науке Христове. И то семе расте и доноси подове до наших дана“. „Ту реч, коју су Господ и Апостоли проповедали, данас Црква проповеда“ закључио је Патријарх говорећи о предању Цркве кроз које су сви светитељи живели кроз све векове Цркве.   Говорећи о дешавањима у Црној Гори Патријарх Иринеј је рекао: „То све што се дешавало Св. Апостолима и данас се то исто дешава. Сви ми знамо за св. Василија Острошког тамо где се дешавају чудесни догађаји. Тамо где се нажалост Србин одрекао српства. Вере своје, православља свога и свега онога што нас је красило. А св. Василије Острошки је један од највећих чудотвораца у хришћанском свету. Али није он једини. Где год је вера и наша љубав према Господу тамо се и чуда дешавају.   На крају, после литије око храма и резања славског колача, Патријарх Иринеј је на предлог старешине храма протојереја - ставрофора Радослава Савовића доделио је грамату г. Дарку Спајићу, предузетнику из Раковице.   Свјатјејшем су саслуживали протојереј-ставрофор Бранко Митровић и протонамесник Миле Суботић, протођакон Стеван Рапајић и протођакон Дамјан Божић, уз појање храмовног хора „Свети Прохор Пчињски“, под управом диригента Милене Јанковић.     Извор: Радио Слово љубве
    • Од slovoA,
      Писмо пријатељу из затвора
      TEOLOGIJA.NET Опет је један месец иза нас, лети ли и теби тако брзо време као мени овде? Често се и сâм питам када ће доћи месец у којем ћеш ти код Ренате, а ја код Марије, и ми заједно једни...  
    • Од Поуке.орг - инфо,
      ЈАВНИ ПОЗИВ МИТРОПОЛИТА ЦРНОГОРСКО-ПРИМОРСКОГ АМФИЛОХИЈА   Цетиње, 20. јун 2020. године Драга дјецо духовна!   С Божијим благословом, молитвама Светог Саве, Светог Василија Острошког и Светог Петра Цетињског, на празник свих Светих, 14. јуна ове године, након проглашења престанка епидемије, обновили смо свенародне литије са молитвама за здравље, спасење и напредак Црне Горе и свега свијета, на исцјељење од коронавируса, али и од још дуготрајнијег и опаснијег  вируса богомржње и братомржње, уз то и са захтјевом да се, уклањањем спорних антицрквених одредби Закона о слободи вјероисповијести, из правног поретка Црне Горе спријече насиље и неправда према Цркви и свенародним Светињама, као и елементарним вјерским правима.   Позивамо вјернике и остале учеснике молитвених литија да се и у литијама и у свакодневном животу придржавају здравствених мјера које се односе на личну хигијену и здравствену заштиту, о чему је јавност довољно упозната преко Института за јавно здравље и медија. Јер, дужност нам је да, чувајући себе, чувамо и све око себе. Јер, брат, а сваки човјек нам је брат, највећа је светиња на земљи.   Крај ћивота Светог Петра Цетињског, истинског државотворца и миротворца, упућујемо и позив Државном тужилаштву и Управи полиције, као и другим надлежним органима, да се прије и послије литија понашају законито и да не доносе, као прошле недјеље и раније, незаконите акте против свештенства, монаштва и вјерног народа због учешћа на литијама. Они су дужни да заштите, а не да крше Уставом загарантована људска права и слободе.   Молимо се Светој Тројици да нас исцијели и заштити од свих вируса, а посебно од вируса неправде, богомржње и братомржње.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Поводом празника Силаска Светога Духа на апостоле подсећамо на предавање Његовог Прeoсвештенства Епископа новосадског и бачког г. Иринеја, на тему „Црква – непрестана Педесетницаˮ. Владика Иринеј је ово предавање одржао 16. јуна 2002. године, у Позоришту младих у Новом Саду.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Свесветост васељенски патријарх Вартоломеј председавао је Божанском литургијом на Духове, 7. јуна 2020, у патријаршијској Саборној цркви Светог Георгија у цариградској четврти Фанару. Божанску литургију су саслуживали митрополити иконијски Теолипт и кидонијски Атиногори.    
      Извор: Orthodoxtimes.com (са енглеског Инфо-служба СПЦ)

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...