Jump to content
JESSY

Neprijatno iznenadjenje na roditeljskom sastanku...

Оцени ову тему

Recommended Posts

roditeljski-sastanak.jpg.0411e772415ae57c3d194c4e47d9530e.jpg

Capture.thumb.PNG.38e084248a2be5a58b44d37425731128.PNG

cini se da je tekst veoma zanimljiv, ali posto nemam fejs morala sam da slikam...(ne moze da se kopira), pa ko je zainteresovan moze da pogleda na sledecem linku i naravno da komentarise...

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=10219608736146508&id=1159005317&set=a.10214178209866745&source=57

kao prvo, uciteljica nema dovoljno vremena ni da ispredaje i proveri da li je nauceno zadato gradivo, a kamoli da prati ponasanje svakog ucenika pojedinacno a da to uz to jos bude i objektivno...

i pretpostavimo da njeno zapazanje nije bilo adekvatno, dete kroz celo svoje skolovanje ide etiketirano tim njenim zapazanjem... 

Нађох матрицу у линку:

28 страница!?!

Пре сат времена, JESSY рече

kao prvo, uciteljica nema dovoljno vremena ni da ispredaje i proveri da li je nauceno zadato gradivo, a kamoli da prati ponasanje svakog ucenika pojedinacno a da to uz to jos bude i objektivno...

i pretpostavimo da njeno zapazanje nije bilo adekvatno, dete kroz celo svoje skolovanje ide etiketirano tim njenim zapazanjem... 

Priprema za jednoumlje, ukalupljivanje dece je odavno počelo..bez slobode mišljenja a tek kreativnosti...logor...nažalost...linija...Čarli Čaplin...

E zbog ovoga je idealno kucno skolovanje, osnovno i srednje koje mnogi ljudi sve vise praktikuju u USA. 

U klasicnim skola ne vidim vise nista pozitivno iako im ne mogu oduzeti veliku zaslugu za obrazovanje ogromnog broja ljudi.

Da sam sad osmi razred, molii bih tatu i mamu da me ne upisuju u skolu vec da mi dopuste da se sam obrazujem.

Hajde da krenem od srednje, ne zna se koji je predmet gore struktiran i prilagodjen za dhecu, niti ih motivise niti ih interesuje.

Pogledajte blog Quantum of science- drustvo za promociju nauke, od jedne divne djevojke koja se bavi podizanjem obrazovanja i promocijom nauke u BiH, ona i ekipa obilaze skole i inspirisu djecu u BiH.

Posto je ona biolog, nekoliko je puta analizirala knjige iz biologije za osnovnu i srednju i tuzno je koliko netacnih stvari uce djeca iz lose napisanuh udzbenika.Hmjesto to da poprave oni zele da nastavnici pored najbitnijih obaveza glume jos i detektiva.

mene ovo pomalo podseca na zapadni model - igrom slucaja, znam nekoliko dece koja su se tamo skolovala, pa cak i onu "decu" koja su danas u tridesetim godinama..u sustini, tu se dobijao detaljan izvestaj sa ukazivanjem na problematicne zone svakog deteta ponaosob, i ta dokumentacija, u vidu nekakvog "dosijea", je postojala..ne secam se price o sastancima na nedeljno-mesecnom nivou, doduse..
mislim, takav koncept ne mora biti zloupotrebljen nuzno, ali zaista lako moze..uf, nekad mi najveca nada bude uzdanje u nas mentalitet, koji je cesto vise inadzijski od fleksibilnog :D

Uglavnom je to nuzno. Jer deca znaju da budu veoma agresivna prema vrsnjacima. Atek kada se roditelji ukljuce u raspravku nastane pravi picvajz. Nekada je to bilo bolje regulisano, tj smanjis ocenu iz vladanja, premestis u drugu skolu. Danas imas 24 casa da prijavis nasilje, pa idu timovi itd, itd. Na ma su bas jednom prilikom rekli kako smo mi velika skola i da bi trebalo da imamo vise prijavljenog nasilja itd.

Ostale karakteristike deteta vezane za ucenje i vaspitanje su primenljive, tako da dete moze jedne godine blistati, druge popustiti zbog raznih faktora, ali je tako dosta olaksan rad jer imas neku predstavu o detetu ali je administrativni pritisak veci na profesore.

Uglavnom profesori ne mogu da se maksimalno posvete svakom detetu u odeljenju koje broji 30 ucenika i da zna o svakom detetetu sve pojedinacno. Nekada, zbog gomile drugih obaveza, to misljenje moze biti i povrsno. 

Ali je dobro da se u dosije deteta pisu njegovi nestasluci samim tim ce i ono drugacije razmisljati kada to skonta.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...