Jump to content

Оцени ову тему

Recommended Posts

Бећковић? Сматрам га великим песником...баш има дара да се изрази и оригиналан је. Него, Вељо Дубоко и имиџ енглеског лорда, некако ми не приличи.

Ломпар уопште није оцрковљен човек, колико сам приметио, тек сада се дубље "упушта" у то...иако је велики интелектуалац. Матија је заштитини знак Амфилохијевог српства....треба Бокана позвати да говори, бољи је реторичар од обојице поменутих. Ломпар је интелектуалац без искуства, Матија је песник који добро уновчава своје песме иу комформизам, а Бокан је интелектуалац који изгара за српску ствар. Разлика је то мало већа....

Бокана за главног беседника овог великог јубилеја!

пре 8 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Na koji način bi to Crkva mogla po tebi da naglasi?

Највише што би требало да уради је да позове председника на обележавање, и да му укаже част да буде један од говорника.

Ту би он лепо причао о цркви, држави и Светом Сави, ако поштује цркву, а не користио говорницу за промоцију себе, своје странке, причао о новинарима и опозицији, тј. искористио говорницу за политичку кампању, што увек ради.

пре 8 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Da li misliš da je bilo naše građanske mudrosti i htenja (delovanja) te da se u današnje vreme neko drugi nalazi na ovim državnim funkcijama i sarađuje sa Crkvom na način koji ne sukobljava smisao države i smisao Crkve, da ne bi Crkva na 8 vekova Svetosavskog postojanja ordenom zahvalila predsedniku te države, ministru finansija na bitnim darovima i ministru prosvete na istrajavaju povratka Sv.Save u školski sistem?

Hajde da pokusamo nesto da razjasnimo, da bismo mogli tacnije zakljucivati.

Aleksandar Vucic nije drzava Srbija vec samo predsednik koga placaju gradjani da obavlja odredjene poslove u njihovo ime. Dakle, on je radnik, drzavni sluzbenik-NE vlasnik Srbije.

Darovi SPC nisu licni darovi ministra finansija niti nekakve drzave koja radi tamo negde u inostranstvu, zaradjuje novac pa ga onda poklanja kome hoce. To je novac  poreskih obaveznika Srbije koje pri tome niko nije ni pitao da li zele da ih poklone (ali da ostavimo ovo drugo za sada po strani). Dakle, novac su dali poreski obaveznici Srbije!

Hajde sada da vidimo ko je Crkva. To je opet verni narod zajedno sa svestenstvom od kojih su mnogi i poreski obaveznici. Dakle, oni su (narod, poreski obaveznici!) osim svakodnevnih licnih donacija i na ovaj nacin, putem drzavnog aparata i preko svog zaposlenog-AV, poklonili novac SPC za npr. izgradnju hrama sv. Savi  jer zele da imaju mesto gde mogu da se mole Bogu.

Ako ovako postavimo stvari, jasno je da je Vucic mogao dobiti orden iskljucivo za organizovanje kurirske sluzbe tj. kurira Sinisu Malog koji je uz pomoc podkurira prebacio novac sa rc. Ministarstva Finansija na bankovni rc. SPC. Naravno, svi ucesnici u ovoj akciji su uz to i debelo i posteno placeni za tehnicki posao prebacivanja novca tj. nisu se odrekli cak ni svojih dnevnica za taj posao.

Ako si pazljivo pratio, verujem da ces onda lako zakljuciti sta bi u ovoj prici tacno bio odnos SPC i drzave? Ili mozda mozemo samo da razgovaramo o odnosu pojedinih velikodostojnika SPC sa pojedinim drzavnim sluzbenicima? Kao sto vidis, ako cemo posteno, ipak se ova prica zavrsava sa VEOMA licnim imenima.

Управо сада, florenntina рече

Dakle, on je radnik, drzavni sluzbenik-NE vlasnik Srbije.

То је говнарија оних који су редседнику Кенедиу просули мозак јер није хтео да буде њихов радник! Пањимаеш? Хоћеш да кажеш да је Путин радник плаћен од Русије? Па та говнарија капитилаистичка пије воду код другосрбијанаца који примају паре, донације, уствари су плаћеници, и продају лажи народу.

Ја лично уопште не ценим Вучићев начин вођења Србије, али браним институцију државе јер се сматрам легалистом, како се то каже. Срби су, данашњи, генерално разбожени ГОВНАРИ! Оће да играју игрице, гледају холивидске филмове и буди лепи и богари. Ради бре! Спознај да је свет окупиран, да сатанисти управљају светом, онда се освести, не курвај се као сатаниста, не гледај порниће, не седи по кафанама и не загледај сисе и дупе и не сматрај да си фаца - рради! Изабери себи председника, алои најпре га ораш р_о_д_и_т_и.

Какав народ такав председник. И друго, ако морам да бирам између ГОВАНА београдских Јеремића који комуњаре по генима, ДС-оваца и осталих гована - бира Вучића! Од два зла увек је боље мање.  Какав је он, баш ме брига, ако је Јерић и Ђилас елита Србије кукала нам мајка. Ако Вучић ради и накарадно - макар ради! Горан Свилановић да ми буде власт? То ископирано створење да ме представља?

Исто ти је београдска "елита" опијена "Секс и град" имиџпм и зизјуласевци теолози - исто! З

Знам ја да Вучић није светац, него подалеко од тога, и мало шта, осим способности манипулације, има што ценим (државник мора да буде мудар манипулатор, али за које циљева?), али српска болест да ће им неки вођа, у поробљеном свету, донети благостање је лудило! Хоће, треба државник, не та го*на названа демократија, али какви су Срби? Нека устану, изаберу себи председника. Ми смо један од најпдељенијих народа на свету! Ми смо један од најгордијих народа на свету! Наше страдање, често, није пто смо ми неке фаце, него смо ту где јесмо, па бивамо довођени пред свршене историјске чинове - и тада проради наш инат који нас убија и у миру. Поглед света из неког БГ кафића је само поглед. Свет је другачији. београд је један кварт неке метрополе. Србија је половина већег града. И шта, Вућић вам не ваља? Ни мени не ваља, али 12 година су вам КОПИЈЕ људске, ни за пта способне, крв пиле. Овај макр кад лаже добро лаже; макар неко нешто ради и нешто гради....па нека краду, нека све раде опет нису гори од претходника.

Да ми Ђуриочко води државу и Сергеј а Максим Цкрву? НЕ ДАО БОГ!

@florenntina  Дете, није Вучић ТВОЈ радник, него си ти РОБ светских моћника. Неће ти Ђуричко ни Бошко много помоћи. Ђилас и она лицемерчина Јеремић још мање. Боље ти је моли се Богу да ти ти Бог да државника, а најпре мењај себе па онда државу и њеног Предсесдника!

On 6.10.2019. at 19:02, Evgenik рече

Да не заборавимо да су хришћани тог времена итекако поштовали законе, а опет били бацани лавовима,
што само говори да свака власт није од Бога.

Колико је мени познато, по римском закону је требало да се император поштује као бог или једно од божанстава и да му се приносе жртве што доследни хришћани нису испуњавали.

Па ни вучић није бог а ни додела ордена није приношење жртве.

пре 2 часа, Ćiriličar рече

Бокана за главног беседника овог великог јубилеја!

Nemoj molim te, čovek je ladno napisao da čeka Hristovo drugo Vaskrsenje a ne dolazak.

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nemoj molim te, čovek je ladno napisao da čeka Hristovo drugo Vaskrsenje a ne dolazak.

Бокан може да предај догматику многим "догматичарима"...направио је лапсус па шта....да је нешто друго па ајде, али то и врапци знају да је лапсус....шта си се уватио з ато ко мува за балегу?

пре 4 минута, Ćiriličar рече

Бокан може да предај догматику многим "догматичарима"...направио је лапсус па шта....да је нешто друго па ајде, али то и врапци знају да је лапсус....шта си се уватио з ато ко мува за балегу?

Nema tu dogmatike s Srpstva ima eto koliko u krugu uže familije. 

Nema veze što se ne slažemo oko Bokana idemo dalje, nije Srbija mala.

Пре сат времена, Ćiriličar рече

То је говнарија оних који су редседнику Кенедиу просули мозак јер није хтео да буде њихов радник! Пањимаеш? Хоћеш да кажеш да је Путин радник плаћен од Русије? Па та говнарија капитилаистичка пије воду код другосрбијанаца који примају паре, донације, уствари су плаћеници, и продају лажи народу.

Ја лично уопште не ценим Вучићев начин вођења Србије, али браним институцију државе јер се сматрам легалистом, како се то каже. Срби су, данашњи, генерално разбожени ГОВНАРИ! Оће да играју игрице, гледају холивидске филмове и буди лепи и богари. Ради бре! Спознај да је свет окупиран, да сатанисти управљају светом, онда се освести, не курвај се као сатаниста, не гледај порниће, не седи по кафанама и не загледај сисе и дупе и не сматрај да си фаца - рради! Изабери себи председника, алои најпре га ораш р_о_д_и_т_и.

Какав народ такав председник. И друго, ако морам да бирам између ГОВАНА београдских Јеремића који комуњаре по генима, ДС-оваца и осталих гована - бира Вучића! Од два зла увек је боље мање.  Какав је он, баш ме брига, ако је Јерић и Ђилас елита Србије кукала нам мајка. Ако Вучић ради и накарадно - макар ради! Горан Свилановић да ми буде власт? То ископирано створење да ме представља?

Исто ти је београдска "елита" опијена "Секс и град" имиџпм и зизјуласевци теолози - исто! З

Знам ја да Вучић није светац, него подалеко од тога, и мало шта, осим способности манипулације, има што ценим (државник мора да буде мудар манипулатор, али за које циљева?), али српска болест да ће им неки вођа, у поробљеном свету, донети благостање је лудило! Хоће, треба државник, не та го*на названа демократија, али какви су Срби? Нека устану, изаберу себи председника. Ми смо један од најпдељенијих народа на свету! Ми смо један од најгордијих народа на свету! Наше страдање, често, није пто смо ми неке фаце, него смо ту где јесмо, па бивамо довођени пред свршене историјске чинове - и тада проради наш инат који нас убија и у миру. Поглед света из неког БГ кафића је само поглед. Свет је другачији. београд је један кварт неке метрополе. Србија је половина већег града. И шта, Вућић вам не ваља? Ни мени не ваља, али 12 година су вам КОПИЈЕ људске, ни за пта способне, крв пиле. Овај макр кад лаже добро лаже; макар неко нешто ради и нешто гради....па нека краду, нека све раде опет нису гори од претходника.

@florenntina  Дете, није Вучић ТВОЈ радник, него си ти РОБ светских моћника. Неће ти Ђуричко ни Бошко много помоћи. Ђилас и она лицемерчина Јеремић још мање. Боље ти је моли се Богу да ти ти Бог да државника, а најпре мењај себе па онда државу и њеног Предсесдника!

Ne razumem uopste poentu tvoje price. Moj stav je potpuno jasan i bio bi isti da je bilo ko drugi od tih imena koje si naveo umesto Vucica.

Drzava treba da bude servis gradjana a predsednik neko ko ce za novac obavljati posao i zastupati poreske obaveznike koji ga placaju.

A te glupe i netacne Vuciceve price da je sve super samo narod ne valja (sram te bilo po 100 puta za to da su “Srbi govnari”!) vezi macku o rep. Danas ne postoji nijedna uglednija kompanija u svetu a da nema bar nekoliko Srba koji rade u njoj. Nismo mi nista ni bolji ni gori od drugih naroda i da imamo dobar pravni sistem ziveli bi i radili normalno isto kao sto zive i rade hiljade Srba po svetu.

Ja garantujem da 90% vas koji se bune što se državnim predstavnicima dodeljuje orden, nije bilo na gradjanskom protestu protiv trenutne vlasti, gde je postojala šansa da se nekom boljem i moralnijem što da ne kažem i uravnotežnijem dodeli orden koji svedoči o dvoglavim orlu, orlu zemaljske državotvorne Srbije i nebeske Hristove Srbije što nam je Sveti Otac Sava i ostavio u nasleđe.

Da istina je da smo mi dali te darove preko poreza i istina je da smo se svi mi izborili i za povratak Sv. Save u škole ali je istina i da smo mi doveli/dozvolili da nam trenutno predsednik bude upravo taj protiv koga svi govorimo a kad treba da iskoristimo gradjansko a ne Crkveno pravo da pokažemo nezadovoljstvo i napravimo promene onda nas ima samo u virtualnoj areni.

Ko nije bio na protestu taj će se najviše hvatati za ličnost.

Samo za o.Nenada Ilića znam da je bio na protestima i tu se slovo završava.

Poenta Svetosavlja je i država i Crkva, bilo je i težih vremena za Srbe kao narod, dugo nismo imali državu ali je Crkva uspevala da nas održi i vrati kakvu takvu državnost.

Nemojte tražiti od Crkve da vam bira predsednika. Ja idem i ići ću na proteste protiv Aleksandra Vučića, nije po mojoj meri i žao mi je što će taj orden na kraju svih krajeva prigrliti kao neko ko je lično zaslužan ali istorija to tako sigurno neće gledati na to.

пре 11 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Mislim da je ipak Crkva htela na ovaj veliki dan, da naglasi kako država i Crkva mogu funkcionisati u jednom sekularnom sistemu poštujući jedna drugu.

Na koji način bi to Crkva mogla po tebi da naglasi?

Pa ne mora baš orden precedniku... ima i drugih načina da se naglasi kako država i Crkva mogu funkcionisati u jednom sekularnom sistemu poštujući jedna drugu. Recimo... mogli su Vulina da proglase za sveca a da neki episkop postane ministar ekonomije...

Da skratimo i pojednostavimo propagandne poruke...

пре 1 сат, Ćiriličar рече

Ko drukčije kaže, kleveće i laže i našu će osetit pest!

Какав народ такав председник.

Vi ste govnari i ne zaslužujete bolje od Vućića, stoga glasaj za Vučića!

И друго, ако морам да бирам између ГОВАНА београдских Јеремића који комуњаре по генима, ДС-оваца и осталих гована - бира Вучића! Од два зла увек је боље мање.  Какав је он, баш ме брига, ако је Јерић и Ђилас елита Србије кукала нам мајка. Ако Вучић ради и накарадно - макар ради! Горан Свилановић да ми буде власт? То ископирано створење да ме представља?

Glasaj za Vučića jer je bolji od Jeremića, Svilanovića i ekipe!

Nije Vučić savršen ali nismo ni mi i nije ni svet savršen i stoga glasaj za Vučića!

Ko nije za Vučića, taj je za to da Maksim vodi Crkvu i stoga glasaj za Vučića!

Ti si rob svetskih moćnika i niko ti neće pomoći, stoga se moli Bogu, postani savršen i tek ako ti to pođe za rukom (a neće) onda možeš da želiš neke promene u državi... u međuvremenu... naravno... glasaj za Vučića.

images?q=tbn:ANd9GcQGTe9hcywX5XxyXmawneG

пре 56 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ja garantujem da 90% vas koji se bune što se državnim predstavnicima dodeljuje orden, nije bilo na gradjanskom protestu protiv trenutne vlasti, gde je postojala šansa da se nekom boljem i moralnijem što da ne kažem i uravnotežnijem dodeli orden koji svedoči o dvoglavim orlu, orlu zemaljske državotvorne Srbije i nebeske Hristove Srbije što nam je Sveti Otac Sava i ostavio u nasleđe.

Da istina je da smo mi dali te darove preko poreza i istina je da smo se svi mi izborili i za povratak Sv. Save u škole ali je istina i da smo mi doveli/dozvolili da nam trenutno predsednik bude upravo taj protiv koga svi govorimo a kad treba da iskoristimo gradjansko a ne Crkveno pravo da pokažemo nezadovoljstvo i napravimo promene onda nas ima samo u virtualnoj areni.

Ko nije bio na protestu taj će se najviše hvatati za ličnost.

Samo za o.Nenada Ilića znam da je bio na protestima i tu se slovo završava.

Poenta Svetosavlja je i država i Crkva, bilo je i težih vremena za Srbe kao narod, dugo nismo imali državu ali je Crkva uspevala da nas održi i vrati kakvu takvu državnost.

Nemojte tražiti od Crkve da vam bira predsednika. Ja idem i ići ću na proteste protiv Aleksandra Vučića, nije po mojoj meri i žao mi je što će taj orden na kraju svih krajeva prigrliti kao neko ko je lično zaslužan ali istorija to tako sigurno neće gledati na to.

Ne znam kako si stekao utisak da narod trazi od Crkve da mu izabere predsednika. Meni bas deluje da ljudi reaguju potpuno normalno i logicno.

Narod, poreski obaveznici protestvuju na ulicama jer traze da vlast radi ono za sta je placaju i da postuje zakone.

Verni narod, s druge strane, od crkvenih velikodostojnika trazi da nagradi zasluzene vernike koji su svojim trudom i radom dali izvanredne doprinose zajednici, da istaknu njihova dela kao svetle primere koje treba slediti. Zato se i bune kada takve zasluge pripadnu nekome ko ne radi dobro ni posao za koji je placen.

I jos na kraju, umesto na ove sto ne rade dobro svoj posao,  vi se ljutite na narod sto je u oba slucaja reagovao potpuno ispravno. Stvarno ne razumem.

пре 2 часа, Ćiriličar рече

Ја лично уопште не ценим Вучићев начин вођења Србије, али браним институцију државе јер се сматрам легалистом, како се то каже.

Од кога браниш институцију државе? Од Ђиласа и Јеремића? :)  Један човак има апсолутну власт у земљи и свакодневно крши Устав водећи политику и бавећи се економијом. И свим осталим. Чак и отворено прича "Ја сам одлучио..", "Ја ћу донети закон...", "Ја вам нећу дати паре...". Они који би по Уставу и законима требало да воде државу служе као украс, а и када се огласе увек говор заврше са "Захваљујући залагањима председника Вучића...". Полиција је партијска и излази само када добије дозволу од знамо већ кога.

Тако да ако већ хоћеш да браниш државу, брани је од оног/оних који су је узурпирали и претворили у своје приватно власништво...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      У недељу 22. по Педестници, 17. новембра 2019. лета Господњег Његово Преосвештенство викарни Епископ ремезијански Стефан богослужио је у малој цркви Светог Саве на Врачару. Преосвећеном владици саслуживало је свештенство храма, уз молитвено учешће мноштва народа Божјег. Доносимо прилог ТВ Храм са овог литургијског сабрања.   
    • Од Логос,
      Овог дана празнује се и пренос моштију светог Георгија из Никомидије у Лиду Палестинску, где је пострадао у време цара Диоклецијана. Пре него што је предао душу своју Господу, свети Гергије је замолио свога слугу да му тело однесе у Палестину, одакле му је била мајка родом и где је имао велико имање које је раздао сиромасима. Слуга је тако и урадио. (Опширније о Светом Георгију)

У време цара Константина Великог у Лиди су побожни хришћани подигли диван храм посвећен светом Георгију. Приликом освећења тога храма у њега су пренете светитељеве мошти. Безбројна су се чудеса догодила од моштију светог Гергија Победоносца, великомученика Христовог. Нема броја ни његовим јављањима, у сну и на јави, онима који га призивају у помоћ.     Извор: Ризница литургијског богословља и живота
    • Од Логос,
      Након поклоњења пред моштима Светог Василија Острошког, епископ Варнава присутнима је испричао како је у младости исцељен водицом из Острога. Јеромонах Серафим (Кашић) замолио га је да то своје сведочење и писмено достави. Епископ је обећао да ће то учинити, и 4. септембара 1964 доставио исписано сведочење, које је отац Серафим преписао у манастирски љетопис, приложивши оргинал. Пише владика Варнава:     ,,У Господу драги оче Серафиме, како сам желео да Вам сместа испуним жељу и пошаљем опис из чуда Св. Василија Острошког, али због неодложих разлога нисам могао учинити, хитам да сада учиним, верујући да нисам закаснио.   Како држим за сигурно да Ви то преписујете у посебну свеску, то ћу Вам догађај изнети у контексту овог писма.   Био сам у четвртом разреду гимназије. Било је то у зиму 1929. године. У Сарајеву је владала епидемија шарлаха. А било је и на пар дана пред Св. оца Николаја, наше крсне славе, у кући се за славу ужурбано спремало. Мајка је месила посне колаче и спремала бакалар. Наша кућа се држала светих правила и закона и мој отац је био спреман и да не слави, пре него да се на Светог Николаја омрси.   И тада је гром ударио из ведра неба. Ја сам се тога дана једва вратио из школе. Одмах сам легао у постељу. Али, већ сутра ујутру кола за хитну помоћ одвезла су ме у болницу. Шарлах.   Кућа је нагло изменила цео изглед. Из градског физиката дошли су људи и на кућна врата ставили цедуљу са натписом ‘заразна болест’. На плакату је била насликана мртвачка глава, знам смртне опасности за посетиоце.   Свети Никола те године је прошао у нашој кући тужно. Кућа је била закључана. Једина брига укућана била је моје здравље, мој живот. Био сам најтежи болесник у целом заразном одељену. Већ су ме морали и везати. У врићици и бунилу хтео сам да скачем кроз прозор. Кад је докторима изгледало да је све свршено и изгубљено, допустили су да мајка дође и буде са мном у последњим часовима мог земаљског живота.   Када је мајка дошла, нисам је препознао. Већ сам био примио канфор инјекцију. Последњу помоћ. И тада, кад су сестре и болничари разишли, када је мајка остала сама са мном, извадила је из ташне једну малу боћицу. У њој је била света вода острошка.   Дубоко, жарко и потресно, како само мајка може, моја мила мајка молила се Богу, и Светој Мајци Божијој, и Светом Чудотворцу Острошком. Ја се нисам могао сам подићи. Мајка ме је три пут запојила Светом Водицом, даром Светом Василија Острошког. Ја сам отворио очи. Препознао сам драгу родитељку и молитељку, своју сузну помоћницу. Помогла ми је да се придигнем и прекрстим. Заједно са њом очитао сам Оче наш и пао у слатки сан, окрепљујући сан, који ми је донео здравље и живот до данашњег дана.   Тако је Свети Чудотворац Василије Острошки учинио оно што сва медицина није могла.“   (Преузето из књиге: Јањић, Јован, Светолоносац у мраку: Свети Исповедник Варнава (Настић), Београд, 2018, стр. 145-146.)   Приредила:  Миланка Тешовић, мастер теолог     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      У недељу, 10. новембра, на дан рођења Светог Арсенија Аремца по ком носи име, карловачка Богословија обележиће 225 година од оснивања. Свечаном академијом, која почиње у 18 часова, у фокус ће бити стављени заједнички успеси професора и ученика.

Богословија Свети Арсеније Сремац носи назив тог свеца, јер је он био пример марљивости, скромности и доброте. иако није био епископ, због преданости свему што је радио, Свети Сава га је, повлачећи се са трона именовао за свог наследника. Обележавање 225 година постојања Богословије повод је за скретање пажње на универзалне вредности које су биле део његовог животног пута.
      "Празник почиње вече уочи, тако ћемо и ми у суботу увече служити празнично бденије и биће водоосвећење у свечаној сали са професорима и ученицима. На сам дан ће бити служена арихијерејска литургија коју ће служити митрополит дабробосански,господин Хризостом", каже протојереј Јован Милановић.
      Програм ће се у недељу одржати управо овде, у свечаној сали Богословије када ће се окупљенима први пут званично обратити нови ректор богословије, протојереј, Јован Милановић.
      Карловачка богословија посебно је поносна на успех својих ђака, а у својим редовима има академике, професоре, писце и глумце.
      Сви они заједно чине један велики збор и сабор који нама задаје један озбиљан задатак а то је да наставимо да сведочимо то трајање и постојање ове школе и у исто време не одричући се онога што јесмо
      да будемо на располагању како бисмо свима онима који желе да чују, дали одговоре на смисао постојања живота, у исто време понудили квалитетан програм школског образовања и васпитања.
      На свечаној академији обележиће се и 800 година аутокефалности српске православне цркве, а сви који тог дана дођу у Карловце могу да посете и Саборну цркву у којој је великим трудом сачуван део моштију Светог Арсенија Сремца, које се иначе налазе у манастиру Ждребаоник у Црној Гори.

Извор: Епархија сремска / РТВ

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...