Jump to content

Вучићу Орден Светог Саве

Оцени ову тему

Recommended Posts

Бећковић? Сматрам га великим песником...баш има дара да се изрази и оригиналан је. Него, Вељо Дубоко и имиџ енглеског лорда, некако ми не приличи.

Ломпар уопште није оцрковљен човек, колико сам приметио, тек сада се дубље "упушта" у то...иако је велики интелектуалац. Матија је заштитини знак Амфилохијевог српства....треба Бокана позвати да говори, бољи је реторичар од обојице поменутих. Ломпар је интелектуалац без искуства, Матија је песник који добро уновчава своје песме иу комформизам, а Бокан је интелектуалац који изгара за српску ствар. Разлика је то мало већа....

Бокана за главног беседника овог великог јубилеја!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Одговори 437
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

А чиме је тачно заслужио Орден Светог Саве? Тиме што је суспендовао све институције ове државе и нелегално држи власт у земљи? Тиме што се хвалио како је за време бомбардовања, док су људи гинули и ос

Једно је "поштовати" у смислу искулирати, а сасвим друго љубити стражњицу антихришћанској власти која уништава народни дух и етос. Кад смо већ код тога, јел' онда и патријарх Павле некакав "изгредн

Ово је вјероватно најглупљи потез СПЦ од њеног оснивања до данас. Ови који су се сјетили такве идеје се вјероватно труде да уђу у историју, па на било који начин. Да ли је неко ИКАД видио Вучића

Постоване слике

пре 8 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Na koji način bi to Crkva mogla po tebi da naglasi?

Највише што би требало да уради је да позове председника на обележавање, и да му укаже част да буде један од говорника.

Ту би он лепо причао о цркви, држави и Светом Сави, ако поштује цркву, а не користио говорницу за промоцију себе, своје странке, причао о новинарима и опозицији, тј. искористио говорницу за политичку кампању, што увек ради.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Da li misliš da je bilo naše građanske mudrosti i htenja (delovanja) te da se u današnje vreme neko drugi nalazi na ovim državnim funkcijama i sarađuje sa Crkvom na način koji ne sukobljava smisao države i smisao Crkve, da ne bi Crkva na 8 vekova Svetosavskog postojanja ordenom zahvalila predsedniku te države, ministru finansija na bitnim darovima i ministru prosvete na istrajavaju povratka Sv.Save u školski sistem?

Hajde da pokusamo nesto da razjasnimo, da bismo mogli tacnije zakljucivati.

Aleksandar Vucic nije drzava Srbija vec samo predsednik koga placaju gradjani da obavlja odredjene poslove u njihovo ime. Dakle, on je radnik, drzavni sluzbenik-NE vlasnik Srbije.

Darovi SPC nisu licni darovi ministra finansija niti nekakve drzave koja radi tamo negde u inostranstvu, zaradjuje novac pa ga onda poklanja kome hoce. To je novac  poreskih obaveznika Srbije koje pri tome niko nije ni pitao da li zele da ih poklone (ali da ostavimo ovo drugo za sada po strani). Dakle, novac su dali poreski obaveznici Srbije!

Hajde sada da vidimo ko je Crkva. To je opet verni narod zajedno sa svestenstvom od kojih su mnogi i poreski obaveznici. Dakle, oni su (narod, poreski obaveznici!) osim svakodnevnih licnih donacija i na ovaj nacin, putem drzavnog aparata i preko svog zaposlenog-AV, poklonili novac SPC za npr. izgradnju hrama sv. Savi  jer zele da imaju mesto gde mogu da se mole Bogu.

Ako ovako postavimo stvari, jasno je da je Vucic mogao dobiti orden iskljucivo za organizovanje kurirske sluzbe tj. kurira Sinisu Malog koji je uz pomoc podkurira prebacio novac sa rc. Ministarstva Finansija na bankovni rc. SPC. Naravno, svi ucesnici u ovoj akciji su uz to i debelo i posteno placeni za tehnicki posao prebacivanja novca tj. nisu se odrekli cak ni svojih dnevnica za taj posao.

Ako si pazljivo pratio, verujem da ces onda lako zakljuciti sta bi u ovoj prici tacno bio odnos SPC i drzave? Ili mozda mozemo samo da razgovaramo o odnosu pojedinih velikodostojnika SPC sa pojedinim drzavnim sluzbenicima? Kao sto vidis, ako cemo posteno, ipak se ova prica zavrsava sa VEOMA licnim imenima.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, florenntina рече

Dakle, on je radnik, drzavni sluzbenik-NE vlasnik Srbije.

То је говнарија оних који су редседнику Кенедиу просули мозак јер није хтео да буде њихов радник! Пањимаеш? Хоћеш да кажеш да је Путин радник плаћен од Русије? Па та говнарија капитилаистичка пије воду код другосрбијанаца који примају паре, донације, уствари су плаћеници, и продају лажи народу.

Ја лично уопште не ценим Вучићев начин вођења Србије, али браним институцију државе јер се сматрам легалистом, како се то каже. Срби су, данашњи, генерално разбожени ГОВНАРИ! Оће да играју игрице, гледају холивидске филмове и буди лепи и богари. Ради бре! Спознај да је свет окупиран, да сатанисти управљају светом, онда се освести, не курвај се као сатаниста, не гледај порниће, не седи по кафанама и не загледај сисе и дупе и не сматрај да си фаца - рради! Изабери себи председника, алои најпре га ораш р_о_д_и_т_и.

Какав народ такав председник. И друго, ако морам да бирам између ГОВАНА београдских Јеремића који комуњаре по генима, ДС-оваца и осталих гована - бира Вучића! Од два зла увек је боље мање.  Какав је он, баш ме брига, ако је Јерић и Ђилас елита Србије кукала нам мајка. Ако Вучић ради и накарадно - макар ради! Горан Свилановић да ми буде власт? То ископирано створење да ме представља?

Исто ти је београдска "елита" опијена "Секс и град" имиџпм и зизјуласевци теолози - исто! З

Знам ја да Вучић није светац, него подалеко од тога, и мало шта, осим способности манипулације, има што ценим (државник мора да буде мудар манипулатор, али за које циљева?), али српска болест да ће им неки вођа, у поробљеном свету, донети благостање је лудило! Хоће, треба државник, не та го*на названа демократија, али какви су Срби? Нека устану, изаберу себи председника. Ми смо један од најпдељенијих народа на свету! Ми смо један од најгордијих народа на свету! Наше страдање, често, није пто смо ми неке фаце, него смо ту где јесмо, па бивамо довођени пред свршене историјске чинове - и тада проради наш инат који нас убија и у миру. Поглед света из неког БГ кафића је само поглед. Свет је другачији. београд је један кварт неке метрополе. Србија је половина већег града. И шта, Вућић вам не ваља? Ни мени не ваља, али 12 година су вам КОПИЈЕ људске, ни за пта способне, крв пиле. Овај макр кад лаже добро лаже; макар неко нешто ради и нешто гради....па нека краду, нека све раде опет нису гори од претходника.

Да ми Ђуриочко води државу и Сергеј а Максим Цкрву? НЕ ДАО БОГ!

@florenntina  Дете, није Вучић ТВОЈ радник, него си ти РОБ светских моћника. Неће ти Ђуричко ни Бошко много помоћи. Ђилас и она лицемерчина Јеремић још мање. Боље ти је моли се Богу да ти ти Бог да државника, а најпре мењај себе па онда државу и њеног Предсесдника!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 6.10.2019. at 19:02, Evgenik рече

Да не заборавимо да су хришћани тог времена итекако поштовали законе, а опет били бацани лавовима,
што само говори да свака власт није од Бога.

Колико је мени познато, по римском закону је требало да се император поштује као бог или једно од божанстава и да му се приносе жртве што доследни хришћани нису испуњавали.

Па ни вучић није бог а ни додела ордена није приношење жртве.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, Ćiriličar рече

Бокана за главног беседника овог великог јубилеја!

Nemoj molim te, čovek je ladno napisao da čeka Hristovo drugo Vaskrsenje a ne dolazak.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nemoj molim te, čovek je ladno napisao da čeka Hristovo drugo Vaskrsenje a ne dolazak.

Бокан може да предај догматику многим "догматичарима"...направио је лапсус па шта....да је нешто друго па ајде, али то и врапци знају да је лапсус....шта си се уватио з ато ко мува за балегу?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, Ćiriličar рече

Бокан може да предај догматику многим "догматичарима"...направио је лапсус па шта....да је нешто друго па ајде, али то и врапци знају да је лапсус....шта си се уватио з ато ко мува за балегу?

Nema tu dogmatike s Srpstva ima eto koliko u krugu uže familije. 

Nema veze što se ne slažemo oko Bokana idemo dalje, nije Srbija mala.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Пре сат времена, Ćiriličar рече

То је говнарија оних који су редседнику Кенедиу просули мозак јер није хтео да буде њихов радник! Пањимаеш? Хоћеш да кажеш да је Путин радник плаћен од Русије? Па та говнарија капитилаистичка пије воду код другосрбијанаца који примају паре, донације, уствари су плаћеници, и продају лажи народу.

Ја лично уопште не ценим Вучићев начин вођења Србије, али браним институцију државе јер се сматрам легалистом, како се то каже. Срби су, данашњи, генерално разбожени ГОВНАРИ! Оће да играју игрице, гледају холивидске филмове и буди лепи и богари. Ради бре! Спознај да је свет окупиран, да сатанисти управљају светом, онда се освести, не курвај се као сатаниста, не гледај порниће, не седи по кафанама и не загледај сисе и дупе и не сматрај да си фаца - рради! Изабери себи председника, алои најпре га ораш р_о_д_и_т_и.

Какав народ такав председник. И друго, ако морам да бирам између ГОВАНА београдских Јеремића који комуњаре по генима, ДС-оваца и осталих гована - бира Вучића! Од два зла увек је боље мање.  Какав је он, баш ме брига, ако је Јерић и Ђилас елита Србије кукала нам мајка. Ако Вучић ради и накарадно - макар ради! Горан Свилановић да ми буде власт? То ископирано створење да ме представља?

Исто ти је београдска "елита" опијена "Секс и град" имиџпм и зизјуласевци теолози - исто! З

Знам ја да Вучић није светац, него подалеко од тога, и мало шта, осим способности манипулације, има што ценим (државник мора да буде мудар манипулатор, али за које циљева?), али српска болест да ће им неки вођа, у поробљеном свету, донети благостање је лудило! Хоће, треба државник, не та го*на названа демократија, али какви су Срби? Нека устану, изаберу себи председника. Ми смо један од најпдељенијих народа на свету! Ми смо један од најгордијих народа на свету! Наше страдање, често, није пто смо ми неке фаце, него смо ту где јесмо, па бивамо довођени пред свршене историјске чинове - и тада проради наш инат који нас убија и у миру. Поглед света из неког БГ кафића је само поглед. Свет је другачији. београд је један кварт неке метрополе. Србија је половина већег града. И шта, Вућић вам не ваља? Ни мени не ваља, али 12 година су вам КОПИЈЕ људске, ни за пта способне, крв пиле. Овај макр кад лаже добро лаже; макар неко нешто ради и нешто гради....па нека краду, нека све раде опет нису гори од претходника.

@florenntina  Дете, није Вучић ТВОЈ радник, него си ти РОБ светских моћника. Неће ти Ђуричко ни Бошко много помоћи. Ђилас и она лицемерчина Јеремић још мање. Боље ти је моли се Богу да ти ти Бог да државника, а најпре мењај себе па онда државу и њеног Предсесдника!

Ne razumem uopste poentu tvoje price. Moj stav je potpuno jasan i bio bi isti da je bilo ko drugi od tih imena koje si naveo umesto Vucica.

Drzava treba da bude servis gradjana a predsednik neko ko ce za novac obavljati posao i zastupati poreske obaveznike koji ga placaju.

A te glupe i netacne Vuciceve price da je sve super samo narod ne valja (sram te bilo po 100 puta za to da su “Srbi govnari”!) vezi macku o rep. Danas ne postoji nijedna uglednija kompanija u svetu a da nema bar nekoliko Srba koji rade u njoj. Nismo mi nista ni bolji ni gori od drugih naroda i da imamo dobar pravni sistem ziveli bi i radili normalno isto kao sto zive i rade hiljade Srba po svetu.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja garantujem da 90% vas koji se bune što se državnim predstavnicima dodeljuje orden, nije bilo na gradjanskom protestu protiv trenutne vlasti, gde je postojala šansa da se nekom boljem i moralnijem što da ne kažem i uravnotežnijem dodeli orden koji svedoči o dvoglavim orlu, orlu zemaljske državotvorne Srbije i nebeske Hristove Srbije što nam je Sveti Otac Sava i ostavio u nasleđe.

Da istina je da smo mi dali te darove preko poreza i istina je da smo se svi mi izborili i za povratak Sv. Save u škole ali je istina i da smo mi doveli/dozvolili da nam trenutno predsednik bude upravo taj protiv koga svi govorimo a kad treba da iskoristimo gradjansko a ne Crkveno pravo da pokažemo nezadovoljstvo i napravimo promene onda nas ima samo u virtualnoj areni.

Ko nije bio na protestu taj će se najviše hvatati za ličnost.

Samo za o.Nenada Ilića znam da je bio na protestima i tu se slovo završava.

Poenta Svetosavlja je i država i Crkva, bilo je i težih vremena za Srbe kao narod, dugo nismo imali državu ali je Crkva uspevala da nas održi i vrati kakvu takvu državnost.

Nemojte tražiti od Crkve da vam bira predsednika. Ja idem i ići ću na proteste protiv Aleksandra Vučića, nije po mojoj meri i žao mi je što će taj orden na kraju svih krajeva prigrliti kao neko ko je lično zaslužan ali istorija to tako sigurno neće gledati na to.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Mislim da je ipak Crkva htela na ovaj veliki dan, da naglasi kako država i Crkva mogu funkcionisati u jednom sekularnom sistemu poštujući jedna drugu.

Na koji način bi to Crkva mogla po tebi da naglasi?

Pa ne mora baš orden precedniku... ima i drugih načina da se naglasi kako država i Crkva mogu funkcionisati u jednom sekularnom sistemu poštujući jedna drugu. Recimo... mogli su Vulina da proglase za sveca a da neki episkop postane ministar ekonomije...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Da skratimo i pojednostavimo propagandne poruke...

пре 1 сат, Ćiriličar рече

Ko drukčije kaže, kleveće i laže i našu će osetit pest!

Какав народ такав председник.

Vi ste govnari i ne zaslužujete bolje od Vućića, stoga glasaj za Vučića!

И друго, ако морам да бирам између ГОВАНА београдских Јеремића који комуњаре по генима, ДС-оваца и осталих гована - бира Вучића! Од два зла увек је боље мање.  Какав је он, баш ме брига, ако је Јерић и Ђилас елита Србије кукала нам мајка. Ако Вучић ради и накарадно - макар ради! Горан Свилановић да ми буде власт? То ископирано створење да ме представља?

Glasaj za Vučića jer je bolji od Jeremića, Svilanovića i ekipe!

Nije Vučić savršen ali nismo ni mi i nije ni svet savršen i stoga glasaj za Vučića!

Ko nije za Vučića, taj je za to da Maksim vodi Crkvu i stoga glasaj za Vučića!

Ti si rob svetskih moćnika i niko ti neće pomoći, stoga se moli Bogu, postani savršen i tek ako ti to pođe za rukom (a neće) onda možeš da želiš neke promene u državi... u međuvremenu... naravno... glasaj za Vučića.

images?q=tbn:ANd9GcQGTe9hcywX5XxyXmawneG

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 56 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ja garantujem da 90% vas koji se bune što se državnim predstavnicima dodeljuje orden, nije bilo na gradjanskom protestu protiv trenutne vlasti, gde je postojala šansa da se nekom boljem i moralnijem što da ne kažem i uravnotežnijem dodeli orden koji svedoči o dvoglavim orlu, orlu zemaljske državotvorne Srbije i nebeske Hristove Srbije što nam je Sveti Otac Sava i ostavio u nasleđe.

Da istina je da smo mi dali te darove preko poreza i istina je da smo se svi mi izborili i za povratak Sv. Save u škole ali je istina i da smo mi doveli/dozvolili da nam trenutno predsednik bude upravo taj protiv koga svi govorimo a kad treba da iskoristimo gradjansko a ne Crkveno pravo da pokažemo nezadovoljstvo i napravimo promene onda nas ima samo u virtualnoj areni.

Ko nije bio na protestu taj će se najviše hvatati za ličnost.

Samo za o.Nenada Ilića znam da je bio na protestima i tu se slovo završava.

Poenta Svetosavlja je i država i Crkva, bilo je i težih vremena za Srbe kao narod, dugo nismo imali državu ali je Crkva uspevala da nas održi i vrati kakvu takvu državnost.

Nemojte tražiti od Crkve da vam bira predsednika. Ja idem i ići ću na proteste protiv Aleksandra Vučića, nije po mojoj meri i žao mi je što će taj orden na kraju svih krajeva prigrliti kao neko ko je lično zaslužan ali istorija to tako sigurno neće gledati na to.

Ne znam kako si stekao utisak da narod trazi od Crkve da mu izabere predsednika. Meni bas deluje da ljudi reaguju potpuno normalno i logicno.

Narod, poreski obaveznici protestvuju na ulicama jer traze da vlast radi ono za sta je placaju i da postuje zakone.

Verni narod, s druge strane, od crkvenih velikodostojnika trazi da nagradi zasluzene vernike koji su svojim trudom i radom dali izvanredne doprinose zajednici, da istaknu njihova dela kao svetle primere koje treba slediti. Zato se i bune kada takve zasluge pripadnu nekome ko ne radi dobro ni posao za koji je placen.

I jos na kraju, umesto na ove sto ne rade dobro svoj posao,  vi se ljutite na narod sto je u oba slucaja reagovao potpuno ispravno. Stvarno ne razumem.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, Ćiriličar рече

Ја лично уопште не ценим Вучићев начин вођења Србије, али браним институцију државе јер се сматрам легалистом, како се то каже.

Од кога браниш институцију државе? Од Ђиласа и Јеремића? :)  Један човак има апсолутну власт у земљи и свакодневно крши Устав водећи политику и бавећи се економијом. И свим осталим. Чак и отворено прича "Ја сам одлучио..", "Ја ћу донети закон...", "Ја вам нећу дати паре...". Они који би по Уставу и законима требало да воде државу служе као украс, а и када се огласе увек говор заврше са "Захваљујући залагањима председника Вучића...". Полиција је партијска и излази само када добије дозволу од знамо већ кога.

Тако да ако већ хоћеш да браниш државу, брани је од оног/оних који су је узурпирали и претворили у своје приватно власништво...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг инфо,
      „Сигурно је да је велико богохулство бојати се Светог Причешћа, које је света тајна Живота“, казао је епископ Еиринаиос еуменијски.
      Из храма Светог Нектарија у Едеси, где је служио и проповедао божанску Реч, осврнуо се на питање Светог Причешћа. Подвукао је да су „у прошлости верници у сваком великом искушењу и епидемији трчали у своје једино уточиште: Цркву, свете мошти и свете иконе.“
      Додао је: „Данас се види супротно, јер се покушава терорисати народ. Али прави хришћанин се ничега не плаши, јер са собом увек има Исуса Христа, победника смрти и ђавола, Кога прима тим Светим Причешћем “.
      Са енглеског превела Редакција ЧУДО
      View full Странице
    • Од Поуке.орг инфо,
      „Сигурно је да је велико богохулство бојати се Светог Причешћа, које је света тајна Живота“, казао је епископ Еиринаиос еуменијски.
      Из храма Светог Нектарија у Едеси, где је служио и проповедао божанску Реч, осврнуо се на питање Светог Причешћа. Подвукао је да су „у прошлости верници у сваком великом искушењу и епидемији трчали у своје једино уточиште: Цркву, свете мошти и свете иконе.“
      Додао је: „Данас се види супротно, јер се покушава терорисати народ. Али прави хришћанин се ничега не плаши, јер са собом увек има Исуса Христа, победника смрти и ђавола, Кога прима тим Светим Причешћем “.
      Са енглеског превела Редакција ЧУДО
    • Од Поуке.орг - инфо,
      У току су завршни радови на уређењу платоа и унутрашњем уређењу Храма Светог Саве на Врачару. Остало је још двадесет и девет дана до отварања храма. О овим и другим актуелним темама за Телевизију Храм говорио је настојатељ храма, Његово Преосвештенство Епископ ремезијански г. Стефан.  

Извор: Телевизија Храм
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Ново издање емисије Богослужбене особености великих празника посвећено је свештеном спомену на Чудо светог архангела Михаила у Хони (Колоси), са посебним нагласком на прославу Патрона Епархије бачке.

У току једне богослужбене године савршавамо неколико свештених спомена на свете ангеле: Сабор светог архангела Михаила (8/21. новембра), Сабор светог архангела Гаврила (26. марта/8. априла и 13/26. јула) и Чудо светог архангела Михаила у Хони (5/19. септембра). У седмичном богослужбеном кругу сваки понедељак посвећен је светим небеским силама бестелесним. Посвећујући нашу емисију свештеном спомену на Чудо светог архангела Михаила у Хони (Колоси), поред указивања на значај празника, посебно смо истакли химнографију која велича ово дивно дело и чудо Божје.
      Ти чиниш своје ангеле духовима, као што је написано и пламеном огњеним којим ти служе, а између чинова твојих ангела, показао си Господе првим архистратига Михаила, јер се твоме закону Речи Божја покорио, и трисвету песму са страхом кличе слави твојој. (Трећа стихира на Господи возвах)
      Од 1971. године васколика пуноћа Епархије бачке, предвођена својим Предстојатељем, прославља свога заступника пред Богом – светог архангела Михаила. У духу прославе Патроне говорили смо о значају сабрања и саборности у Цркви Христовој.
      У празничној радости слушаоцима Радио-Беседе, као и свој браћи и сестрама који живе, делају и Богу се моле у Епархији бачкој, желимо срећан, радостан и Богом благословен празник, који се са посебним торжеством прославља у Богом чуваној Епархији бачкој. Нека молитве нашег Патрона буду свагда са свима нама, како бисмо на многа и блага лета узносили вечни славопој Господу нашем, Чије човекољубље је дивно и величанствено. 
      Аутор емисије: Катихета Бранислав Илић

Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Овогодишњи Патрон Епархије бачке, Чудо светог архангела Михаила у Хони (Колоси), биће прослављен у суботу, 19. септембра, у храму Рођења светога Јована Претече у Сомбору. Света архијерејска Литургија ће бити служена са почетком у 9 часова.
      Од 1971. године верни народ Епархије бачке прославља свога заступника пред Богом – светог архангела Михаила.
      На овај дан молитвено се сећамо догађаја који се збио у фригијском граду Колоси, недалеко од Јерапоља, где је постојао храм посвећен светом архангелу Михаилу. Поред наведеног храма налазио се извор лековите воде. Овај храм саградио је становник града Лаодикије, и то у знак захвалности Богу и светом архангелу Михаилу за излечење његове неме ћерке. Архангел Михаило, јавивши се у сну оцу девојке која је била нема од свог рођења и која још није била просветљена светим Крштењем, открио му је да ће његова ћерка проговорити када попије воде са овога извора. И догодило се чудо – девојка је код извора заиста исцељена и почела је да говори. Након овог догађаја крстили су се отац, ћерка и целокупна њихова породица, а ревношћу благодарног оца подигнута је црква у част светог архангела Михаила. 
      Не само хришћани већ и незнабошци су почели да долазе на извор тражећи ту лека разним болестима. Тако су многи од њих, добивши исцељење, примали веру у Христа и крштавали се. У овом храму, шездесет година ревносно је служио један свештеник по имену Архип. Проповедајући Христа, не само речима већ и примером свог богоугодног живота, привео је многе пагане вери. У свом гневу на хришћане уопште – а посебно на свештеника Архипа који се никада није удаљавао од храма и био је узорни Христов слуга – пагани су одлучили да униште храм и погубе Архипа. Да би то извршили спојили су две планинске реке у једно корито и усмерили њен ток на храм. Видевши ову велику опасност свети Архип се усрдно молио архангелу Михаилу да спасе храм од пропасти. На његову молитву, архангел Михаило се јавио и, ударом свог жезла, отворио широку пукотину у стени кроз коју је надолазећа вода потока отекла и храм је спасен.
      Видевши тако велико чудо пагани су се разбежали, а свети Архип и хришћани окупљени у храму славили су Бога, благодарећи светом архангелу Михаилу на помоћи. Место где се догодило наведено чудо названо је Хона, што значи пукотина.

Извор: Инфо-служба Епархије бачке

• Креирај ново...