Jump to content

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 13 минута, ana čarnojević рече

Vi poklapanje interesa krušebačkog klana i Vučića nazivate dijalogom crkve i države?  

Како Вас није срамота?

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Како је његов ако не може да га понесе са собом? Или ће живети вечно и бити вечно председник? Као што врата на кабинету нису његова није ни орден! Орден је власништво државе Србије.

Nije vlasništvo Srbije i Vučić naravno može da ga ponese sa sobom. Orden se ne smatra poklonom. Znam da se odredbe koje si naveo mogu tumačiti i tako ali se prosto ne tumače tako od strane nadležnih organa i nikada se nisu tumačile tako.

Vučić je u februaru 2018. godine dobio najviši orden Republike Srpske (link). U oktobru 2018. je dobio orden u Kazahstanu (link).

Agencija za borbu protiv korupcije vodi katalog (evidenciju) svih primljenih poklona javnih funkcionera... Klikneš na ovaj link: 

http://www.acas.rs/pretraga-registra/

pa na pretraga poklona, pa klikneš na "izveštaj".

Nađi u Katalogu ovaj orden Republike Srpske, Kazahstana ili bilo koji orden.

Nema ga... jer se orden ne smatra poklonom.

Pokušao si sa zanimljivim tumačenjem... nije prošlo... mani se...

Цитат

О процентим када сма причао 40-так % посто од оних који су изашли, Они који нису нека ћуте, дигну револуцију и поставе себи комесара или цара, како им воља. Тренутно је такво државно уређење и није га Вучић правио.

Niko to i ne osporava... čak rekoh (baš zbog državnog uređenja) da predstavlja CELU Srbiju.... ali NE predstavlja "makar 40% srpskog naroda" kako si ti napisao... ako baš tu cifru hoćeš da potežeš onda pričamo o procentu glasova građana Srbije u odnosu na izašle birače, a ne u odnosu na "srpski narod".

Цитат

Нема "ако је Амфилохије погрешио" него по мени јесте. Е сад, као покајао се па спречава Патријарха да не погреши? Је ли то прича? Па није га спречио нити је могао да га спречи. Дакле само је изазвао раздор у Цркви и то није ништа позитивно. Коме је позитвно? Опозиције, јер је и Амфилохије сад дао подстреха анти-Вучићевцима. Дакле ем што је штетна црквена политика, сад имамо политику улице која улази у Цркву, то јестт увлаче је епископи.

Pa ja samo i prokomentarisah šta po tebi jeste... jer je argument koji si izneo prilično bizaran... pa sam postavio i neko pitanje koje si preskočio...

Цитат

Класична, двострука замена теза! Нити се Амфилохије покајао за орден Вујановићу, нити је "савест" патријарху - чиста политика, кој аније од јуче. Зна то свако...

Ja ne znam niti sam se time bavio u svom odgovoru... pa ne znam ni kome spočitavaš "zamenu teza"... a u nastavku takođe debatuješ sa nekim ko očigledno nisam ja, pa ću preskočiti...

Управо сада, Avocado рече

Nije vlasništvo Srbije i Vučić naravno može da ga ponese sa sobom. Orden se ne smatra poklonom.

E pa to nisam znao...mada ne menja mnogo. Eto orden Vučiću, za sve silne "lavovske borbe" i ostalo...sve stoji, prihvatam, ali to ne menja stvar.

Ja n epolemišem sa tobom, iznosim moja mišljenja povodom nastale situacije....zamene zeza...misli se na ove koji su protiv ordena i bojkotujući Vučića bojkotuju proslavu i prave razdore u Crkvi...njihove teze i njihovi aršini. Tvoje mišljenje me ne zanima osim u kontekstu da nešto novo sazna i korigujemsvoje ako je argument jak....nisam klikoa, ne zanima me zakonodavstvo, verovao sam novinskom članku verujem i tebi....da orden nije poklon.

To sam zakljucio, verujući najviše ocu Dzombicu koji objasnjavajjuci Vujinovicev oren kaze da je to i drzavi Crnoj Gori (mada mislim da je cak uopsteno govorio tipa "orden drzavniku je orden i drzavi"). Kako Vučića odvojiti od Srbije ne znam kad je sve i vsja u Srbiji, ne znam? Eto neka si u pravu, to ne menja nista, dokaz da otac Velibor Dzombic ne govori istinu, ili drugacije nego ti dozivljava ordenje.

Vujanovicu orden Cara Konstantina...i evo ovo ne znam je li tacno ali Vijesti ciitiraju:

Uredba SPC predviđa da se Orden Svetog Cara Konstantina “dodjeljuje onim licima koja su doprinijela slobodi vjere i uopšte unapređenju ljudskih prava i sloboda”

Ljudi koji su priznali KiM, i koji hoce da prisvoje SRPSKE svetinje SRPSKE Crkve...koje se nalaze na teritoriju SRPSKE CGore...mislim šta reći. I ako neko takve promašaje čini, sad se taj odjedared "ispraksao" pa da ne bi druge činili on je "savest" tim drugim. Još se pitaš o zameni teza...polemika je nepotrebna...sve je jasno...politikanstvo i to je to, i različiti politički stavovi arhijeereja prave sukobe u Crkvi - to je nizak nivo!

пре 4 минута, Ćiriličar рече

E pa to nisam znao...mada ne menja mnogo. Eto orden Vučiću, za sve silne "lavovske borbe" i ostalo...sve stoji, prihvatam, ali to ne menja stvar.

Ja n epolemišem sa tobom, iznosim moja mišljenja povodom nastale situacije....zamene zeza...misli se na ove koji su protiv ordena i bojkotujući Vučića bojkotuju proslavu i prave razdore u Crkvi...njihove teze i njihovi aršini.

Jesu licemerni donekle... slažem se tu... jer nisu se bunili oko prethodnih ordena raznima... a skoro svi, zajedno sa političarima konstantno urušavaju sekularnost države... nadajući se da mogu s đavolom da sade tikve, a da im se to ne obije o glavu...

Ne znam kako se može zaključiti da (samo) oni prave razdore, pre bih rekao da je ovaj rador napravio onaj ko je smislio da dodeli orden... jer je nemoguće da nije mogao da predvidi ovakve posledice...

Tvoje mišljenje me ne zanima osim u kontekstu da nešto novo sazna i korigujemsvoje ako je argument jak....nisam klikoa, ne zanima me zakonodavstvo, verovao sam novinskom članku verujem i tebi....da orden nije poklon.

:skidamkapu:

To sam zakljucio, verujući najviše ocu Dzombicu koji objasnjavajjuci Vujinovicev oren kaze da je to i drzavi Crnoj Gori (mada mislim da je cak uopsteno govorio tipa "orden drzavniku je orden i drzavi"). Kako Vučića odvojiti od Srbije ne znam kad je sve i vsja u Srbiji, ne znam? Eto neka si u pravu, to ne menja nista, dokaz da otac Velibor Dzombic ne govori istinu, ili drugacije nego ti dozivljava ordenje.

To je već PR...

пре 12 минута, Avocado рече

Ne znam kako se može zaključiti da (samo) oni prave razdore, pre bih rekao da je ovaj rador napravio onaj ko je smislio da dodeli orden... jer je nemoguće da nije mogao da predvidi ovakve posledice...

moj omiljeni ateista opet je u pravu. :pop:

pa ko to nama razbija Crkvu iznutra?? da nije NATO Aca Srbin?

ma neeeee, Maksim je.1324_womens

Управо сада, Avocado рече

Ne znam kako se može zaključiti da (samo) oni prave razdore,

Пре, колико се сећам, ордена, тако ли беше, Патријарх беше у ЦГ у Будви....невероватно је да Митрополит није знао за орден (а изгледа да није , јер имамо кавге Синода и неких, рецимо Максима)...показују једнство у Будви, а разједињени на централној прослави...то је проблем...кад је већ тако, не браним ја "синодалце" а Амфилохију све качим, кад је тако, кад ј екавга...онда макар да будемо принципиелни...разумш о чему причам? За кавгу треба двоје...а то око Вучића, потпуно иста кавга је развлачи одавно...Амфилохиј звнио "издајник", а Иринеј "бори се као лав"....дакле срамота је да то кулминира на централној прослави...као кад се муж и жена не могу, па на Слави да се свађају - не иде, мноооого је ниско.

Кад је већ кавга, никога не бранимо, бранимо принципе...Амфилохије је требо сада да се прићути, не ради права, него ради нас! Ради мира у кући...поздрав.

(Могу ли они да причају, дописују се, или ма како, сви, комуницирају осим преко медијске каљуге и скандала?)

Пре сат времена, Благовесник рече

Да орден има високу вредност то нико не може оспорити, умањити или омаловажити. Гашић је побожан, сад свако има жуту минуту и згреши у речи, па и делу, али постоји и покајање, грех видимо, али покајање не видимо... Друго, не ти, Tumaralo, али неки други људи и кругови, радо би видели Вулина у другачијем ангажману према СПЦ и српском националном корпусу, али жалим... Вучић је свестан да је с правом добио овај орден  и да је то част која и обавезује, и колико је предстојатељство и већина у СПЦ поносна и на свог државног предстојатеља - председника Републике Србије.

'лебе мекани

пре 36 минута, Ćiriličar рече

дакле срамота је да то кулминира на централној прослави...као кад се муж и жена не могу, па на Слави да се свађају - не иде, мноооого је ниско.

Sve se slažem osim zaključka ko je najodgovorniji za to... jer da iskoristim baš ovu tvoju analogiju... muž i žena su se posvađali oko nečega... i otišli na slavu... muž to izneo pred sve a žena mu  onda odgovorila pred svima... i ti iz nekih meni nerazumljivih razloga kriviš ženu što nije odćutala, nego odgovorila umesto muža koji je to izneo, a uopšte nije morao da pominje. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Празник Ваведења Пресвете Богородице, храмовна слава цркве која чува мошти Светог Василија Острошког Чудотворца, саборно и молитвено је прослављен у Горњем Острогу, данас, 4. децембра 2019. љета Господњег.   Звучни запис беседе Митрополита Георгија након еванђеља   Звучни запис беседе Митрополита Амфилохија након резања славског колача     Светом архијерејском литургијом началствовао је Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски и игуман острошки г. Амфилохије, а саслуживали су му Митрополит михаловско-кошицки Православне цркве Словачке и чешких земаља г. Георгије и умировљени Епископ западноевропски г. Константин, као и бројно свештеномонаштво и свештенство Митрополије црногорско-приморске и епархија: Будимљанско-никшићке, Пакрачко-славонске, Милешевске, Буеносајреске и јужно – централно америчке и Захумско-херцеговачке и приморске. У евхаристијском сабрању молитвено су учествовали бројни вјерници.   Након читања зачала из Светог Јеванђеља сабранима је бесједио Високопреосвећени Митрополит Георгије који је казао да се данас прославља чудесно Ваведење Пресвете Богородице у Храм јерусалимски.   – Прослављамо је као Владичицу, као Ону која се моли за нас све и коју зовемо Мајком и Сестром. Сви који вјерујемо у Господа Исуса Христа, који смо крштени и миропомазани, који се исповиједамо, причешћујемо, постајемо храм Божији. Зато што човјек кроз Свето причешће прима Духа Светог, постаје члан Цркве и Божија Ријеч живи у њему – казао је Митрополит Георгије и нагласио да ми имамо исти благослови и позив који је имала Пресвета Богородица, да будемо носиоци Христа у овом свијету.   Током Литургије, Митрополит Амфилохије је у чин свештенођакона рукоположио теолога Ранка Радоњића.   Сабрано монаштво и вјерници, који се постом припремају за празник Рођења Господа Исуса Христа – Божић, а који су се молитвом, исповијешћу и покајањем припремили, примили су Свето причешће.   На крају богослужења Митрополит Амфилохије са саслужитељима благосиљао је и пререзао славски колач који су у славу Божију, а поводом храмовне славе Цркве Ваведења Пресвете Богородице, припремила острошка братија.   Честитајући славу острошкој братији и велики Богородичин празник свима сабранима, Митрополит Амфилохије је казао да је посебну радост сабрању дало саборно служење са Митрополитом Георгијем из Словачке и чешких земаља.     – Владика Георгије у подножју Карпата, гдје смо заједно положили камен темељац, подиже манастир Светог Василија Острошког. Ако Бог да, он је данас добио и рукавицу Светог Василија, да започне утемељење манастира. Та света обитељ ниче из ове свете обитељи, а црква која ће тамо да се гради је 18. ловћенска црква Светог Петра Цетињског, она коју су наши безбожници срушили. Обурдали су Ловћен, обурдали су Црну Гору и ево још се није подигла Црна Гора. Али полако, кроз те светиње које су саграђене од оне ловћенске капеле широм наших земаља, а стигле и до Словачке, надамо се да ће ако не 2020. онда 2021. године бити враћена и црква Светог Петра на Ловћен и мошти Светог Петра Другог Ловћенског Тајновидца – казао је Митрополит Амфилохије и подсјетио да ће тако бити враћен благослов Црној Гори.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Milan Nikolic,
      Путин је Вучићу поклонио оригиналну пушку Милана Обреновића.
      Пушку из 19. века коју је Вучић добио од Путина, Руси су, наводе неки медији, купили на једној аукцији. Путин је одлучио да поклони председнику ту пушку и тако је врати српском народу у власништво.

• Од Логос,
      На дан Светог Севастијана Џексонског, у суботу 30. децембра – једног од првих православних просветитеља Америке, одржано је литургијско сабрање у овдашњој цркви Светог Саве у Џексону, у сјеверној Калифорнији. У овој цркви почивају мошти Светог Севастијана, и ово је најстарији храм СПЦ у Америци, подигнут крајем 19. вијека, тачније 1894. године.     Ово молитвено сабрање предводио је епископ западноамерички г. Максим уз саслужење свештенства из Џексона, Сакрамента, Сан Франциска…као и гостију из Митрополије црногорско-приморске. У овогодишњем прослављању Светог Севастијана учешће су узели и свештеници из Митрополије, ректор Богословије на Цетињу протојереј-ставрофор Гојко Перовић, и парох пођанско- сасовићки из Херцег Новог свештеник Александар Папић.   Свети Севастијан Дабовић је рођен у Америци гдје је успоставио своју црквену мисију, а његови родитељи су поријеклом из Боке Которске, из села Сасовићи.   Отац Александар је мошти Светог Севастијана даровао каменим крстом ручно клесаним од сасовићког камена поклон његових парохијана и породице Дабовић. Представници џексонског градоначелника су оцу Александру уручили грамату о братимљењу два града Џексона и Херцег Новог – коју ће отац Александар понијети у Херцег Нови и предати тамошњим градским властима.   Ректор Цетињске богословије је владици Максиму предао благослов митропилита Амфилохија – икону Светог Петра Цетињског на благослов вјерницима Џексона и на украс овдашњем храму Светог Саве.   Парохију у Џексону сачињавају православни Срби, потомци бројних породица из Боке, Црне Горе и Херцеговине које су прије 100 и више година дошле да овдје остваре своју егзистенцију, већином у овдашњим рудницима. Поред Срба овдје су и Руси, али поред њих  има и велики број православних Американаца свих народа и раса.   Славско богослужење у Џексону почело је претходног дана, у петак вече свечаном вечерњом службом у храму Светог Саве, а потом и пригодном духовном академијом чији програм је извела пјевница домаће цркве. Владика Максим је началствовао свим богослужењима, а данас је на Светој Литургији бесједио окупљеним вјерницима на тему јеванђелског зачала. Послије службе владика је поздравио све присутне и заблагодарио свим гостима, нарочито свестеницима из Црне Горе, који су му узвратили на поздраву преносећи лијепе жеље и молитве митрополита Амфилохија и вјерног народа.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Обавјештавамо сву пуноћу црквену да се у недељу вече, 18. новембра/1. децембра 2019. године, упокојила у Господу дугогодишња настојатељица манастира Светог Николе на Пелевом Бријегу у Братоножићима, монахиња Евлалија (крштено име Милена) Тешић.

Монахиња Евлалија (Милена) Тешић је рођена 9. маја 1959. г. у Прњавору (БиХ). Живјела у Кнежевини Лихтенштајн од 1977. до 1997. године. Замонашена је 2. септембра 2004. године у манастиру Дуга Морачка. За настојатељицу манастира Пелев Бријег постављена 1. јуна 2007. године.
      Свету заупокојену литургију служиће Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски господин Амфилохије са свештенством, монаштвом и вјерним народом у манастиру Дуљево у Паштровићима, гдје је поживјела своје посљедње овоземаљске дане, 3. децембра са почетком у 9 часова. Након Литургије, биће служено монашко опијело, а блаженопочивша мати ће бити сахрањена у монашком гробљу манастира Дуљево.
      ”Блажен је пут којим данас идеш душо, јер ти је припремљено мјесто покоја”.
      Вјечан ти спомен, достоблажена мати Евлалија!

Извор: Митрополија црногорско-приморска

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...