Jump to content

Оцени ову тему

Recommended Posts

Управо сада, Bokisd рече

i eto, nazalost Vucko nije za to da se ceka i nazalost ipak deluje na osnovu svega da mu namere nisu bas casne u vezi KiM

Па нисам ја рекао ништа друго. На почетку сам рекао да би најрадије д али, вероватно, као Вук Драшковић. Него не могу, а пошто воле власт морају да га (КиМ) некако "решавају".

Пази брате, узми мучеништво. Нису Мученици трчали (има пример Светитеља, знаш ти то који јесу, али генерално нису) да буду Мученици - како их закаило, да нас Бог помилује молитвама Њиховим. Тако и све. Многи људу буду хероји јер немају избора (осим да бирају између греха и негреха). Вучић и да оће поделу, неће Шиптари.

А јеси приметио како све куражније говори како је КиМ Србија?

Аждаја из Откровења (да не улазимо у тумачење истог литургијски, него буквално мало) - аппокалипса ће бити кад-тад, а било је и биће (нисам ја хилијаста кад то кажем) и никада престати неће силе поднебсја да овај свет и човечанство сруче што у пакао, што у уништење - а сада су у наше време одрадили велики посао (глобализација). Никада неће престати напади на Русију...можда ће Кина и Индија бити Православни, не знам, али у Русији се никада неће уништити Православље...овај пут, да се Русија није исправила, ко зна шта би било. Видиш сам да су се силе пакла (оца лажи) подигле и "као лав ричући ходе" (Петар) око Русије. Звер апоклаиптична је увек ту, око нас, била пре нас и биће после нас...ствар је само колико измоли жвале крваве и колико загризе...а увек јој је мало...оће цело човечанств и целу творевину.

Е пар речи о КиМ. Баш митрополит Амфилохије је говорио, давно, кад смо били поруга свету, да је КиМ глобалног и космичког карактера - и јесте, показало се тачно! На КиМ је апокалиптична звер показала своје крваве жвале, али тада се тргао из летаргије и идеолошког сна руски Медвед! Сада то зна цео свет. зато је КиМ не само српско, КиМ је Небеско! Јер цео један нарпод је отиао у Мучеништво за Крст и веру...а то, има ли у историји човечанства игде?

То је да мало поредамо историјске чињенице, а закључке сами да доносимо..."не тражими знаке, не иптемо мудрост" (Павле) - само чињенице на сто.

Вучић? Милорад Додик је доведен на власт у РС на транспортерима СФОРа или као се звао у БиХ. А данас је Додик главни бранилац РС. Ономад су му претили голим животм  када су хтели укинути полицију РС...он ју је одбранио највише. Јефрем је дао "значку" Додику....ево ти из прве руке руке шта је Владика рекао: "Него, док су ови на власти, да ми обновимо порупене светиње и оставимо потомцима". Да не улазимо сад је ли Јефрем требао да оснује финансијску полицију и контролише јесу ли државне паре прљаве - па све су паре крваве и прљаве!

Поента је - људи се мењају, посебно политичари, посебно ако им то иде у прилог да буду на власти или уђу у историју у позитивном светлу. Додик је лик који не трпи ауторитете...али видиш како је као јагњешце кад је Вучић у питању...увек "доњи". Али кад је ћерао референдум у РС, није послушао Вучића...а ја сам убеђен да су се договорили. Вучић прича што мора, а воли да Додик истера своје...није баш да је Вучић глуп, ни близу...он је преинтелигентан, само је јако лош реторичар. Толико је интелигентан да са ужасном реториком, потпуно антипатичном свакоме, има толику подршку.

Ајде овако да окренемо ствар: ко може лопове "латине" да преведе жедне преко воде? Нико само већи лопов од њих! А сад је у њиховим редовима расуло...а ми имамо Вучића :)...који парадокс, човек се бори да смањи подршки сам себи...кад имаш народ иза себе, можеш да кажеш шта 'оћеш светским моћницима....па они су ЕрдоАну били спремили свилен гајтан...да га Путин не спасе, не би био жив...то су игре опасне...н_и_к_о Вучићу не верује да је то што се представља...нико. Е сад, надати се да се конвертит радикал неће доказивати да је већи либерал од либерала који пропадају...то би било лудило.

Управо сада, Вукашин рече

Nisam siguran kako bi narod glasao na nekom referendumu u vezi Kosova, ako bi znao da ga čeka još jače stezanje kaiša, uvodjenje viza i ostalo.

Никад до тога неће доћи....неће бити речи о пдели...једно ако импичментују Трампа...ако трам добије други мандат...Шиптари ће махом да узумају наше пасоше, и кришом....сада каћу да преко 400 иљада има српски пасош...

Боки, либерализам је пуко...зар ниси чуо? И Макрон је објавио...политику КиМ воде 6-торазредне дипломате....у САД је лудило и хаос...који КиМ? НАТО је ван контроле политике, то ти је као наши генерали у Југи пред распад....НАТО ти је да индустрија оружја има посла....

Ви не поимате шта се дешава...динар стабилан, плате мале...па замисли кад рубља спадне за дан са 1:50 на 1:100...шта је то? Или Турке су тако склепали...кога брига за нас више...једино ако Клинотновци дођу, ако не дођу....прошо воз...

Вучићу треба још 2 године, и ако је онда паметан да окрене плочу поводом економије, као Орбан, сада не може још...и Србија је на коњу...нико неће тражити поделу и договор...оће Трамп да убере неки ситан поен за изборе. Мислиш да ЕрдоАн воли више Албанце него Трску која цвета и уз помоћ Русије?

Пробел су финасије...велике ајкуле....а Ротшилд је преместио злато у Шангај, настаће хаос међу невидљивим играчима...и требају силе као Кина и Русија, економија да спасе свет од дрмања, и војна да га спасе од ратног лудила...КиМ? Ту је све почело у новијој историји...то је сада споредно...то везе нема са било кавом крупнијом геополитиком више.

пре 21 минута, Ćiriličar рече

Па нисам ја рекао ништа друго. На почетку сам рекао да би најрадије д али, вероватно, као Вук Драшковић. Него не могу, а пошто воле власт морају да га (КиМ) некако "решавају".

Пази брате, узми мучеништво. Нису Мученици трчали (има пример Светитеља, знаш ти то који јесу, али генерално нису) да буду Мученици - како их закаило, да нас Бог помилује молитвама Њиховим. Тако и све. Многи људу буду хероји јер немају избора (осим да бирају између греха и негреха). Вучић и да оће поделу, неће Шиптари.

А јеси приметио како све куражније говори како је КиМ Србија?

Аждаја из Откровења (да не улазимо у тумачење истог литургијски, него буквално мало) - аппокалипса ће бити кад-тад, а било је и биће (нисам ја хилијаста кад то кажем) и никада престати неће силе поднебсја да овај свет и човечанство сруче што у пакао, што у уништење - а сада су у наше време одрадили велики посао (глобализација). Никада неће престати напади на Русију...можда ће Кина и Индија бити Православни, не знам, али у Русији се никада неће уништити Православље...овај пут, да се Русија није исправила, ко зна шта би било. Видиш сам да су се силе пакла (оца лажи) подигле и "као лав ричући ходе" (Петар) око Русије. Звер апоклаиптична је увек ту, око нас, била пре нас и биће после нас...ствар је само колико измоли жвале крваве и колико загризе...а увек јој је мало...оће цело човечанств и целу творевину.

Е пар речи о КиМ. Баш митрополит Амфилохије је говорио, давно, кад смо били поруга свету, да је КиМ глобалног и космичког карактера - и јесте, показало се тачно! На КиМ је апокалиптична звер показала своје крваве жвале, али тада се тргао из летаргије и идеолошког сна руски Медвед! Сада то зна цео свет. зато је КиМ не само српско, КиМ је Небеско! Јер цео један нарпод је отиао у Мучеништво за Крст и веру...а то, има ли у историји човечанства игде?

То је да мало поредамо историјске чињенице, а закључке сами да доносимо..."не тражими знаке, не иптемо мудрост" (Павле) - само чињенице на сто.

Вучић? Милорад Додик је доведен на власт у РС на транспортерима СФОРа или као се звао у БиХ. А данас је Додик главни бранилац РС. Ономад су му претили голим животм  када су хтели укинути полицију РС...он ју је одбранио највише. Јефрем је дао "значку" Додику....ево ти из прве руке руке шта је Владика рекао: "Него, док су ови на власти, да ми обновимо порупене светиње и оставимо потомцима". Да не улазимо сад је ли Јефрем требао да оснује финансијску полицију и контролише јесу ли државне паре прљаве - па све су паре крваве и прљаве!

Поента је - људи се мењају, посебно политичари, посебно ако им то иде у прилог да буду на власти или уђу у историју у позитивном светлу. Додик је лик који не трпи ауторитете...али видиш како је као јагњешце кад је Вучић у питању...увек "доњи". Али кад је ћерао референдум у РС, није послушао Вучића...а ја сам убеђен да су се договорили. Вучић прича што мора, а воли да Додик истера своје...није баш да је Вучић глуп, ни близу...он је преинтелигентан, само је јако лош реторичар. Толико је интелигентан да са ужасном реториком, потпуно антипатичном свакоме, има толику подршку.

Ајде овако да окренемо ствар: ко може лопове "латине" да преведе жедне преко воде? Нико само већи лопов од њих! А сад је у њиховим редовима расуло...а ми имамо Вучића :)...који парадокс, човек се бори да смањи подршки сам себи...кад имаш народ иза себе, можеш да кажеш шта 'оћеш светским моћницима....па они су ЕрдоАну били спремили свилен гајтан...да га Путин не спасе, не би био жив...то су игре опасне...н_и_к_о Вучићу не верује да је то што се представља...нико. Е сад, надати се да се конвертит радикал неће доказивати да је већи либерал од либерала који пропадају...то би било лудило.

Od kud si brate, vidim cesto spomonjes vladiku Jefrema. 

Управо сада, geronymo рече

Od kud si brate, vidim cesto spomonjes vladiku Jefrema. 

Ципеле број 45...а и патике!

Имаш још питања? Владика Јефрем је честит епископ и калуђер. Споменуо сам га  у вези када су га таблоидизовали...тада када је његово писмо Сабору изашло у јавност кренула је таблоидизација Цркве...око служења, двери и сл....данас је то сасвим нормално да најпре таблоиди знају шта је и како је а после иду Сапоштења (некад два-три).

пре 3 минута, Ćiriličar рече

Ципеле број 45...а и патике!

Имаш још питања? Владика Јефрем је честит епископ и калуђер. Споменуо сам га у два контеста: први у вези када су га таблоидизовали...тада када је његово писмо Сабору изашло у јавност кренула је таблоидизација Цркве...данас је то сасвим нормално да најпре таблоиди знају шта је и како је а после иду Сапоштења (некад два-три).

И поменуо сам га да је и он делио значке, да кажем "стратешки"...чудно, јел' да, да се помене иједан други владика осим Максима? Василије? Или неки други "затуцани"...где да љихчовек помиње.

Јефрема много ценим као епископа и монаха, који ради и не шепури се по аеродромима и таблоидима.

Vladiku poznajem, i jako ga cijenim zbog svojih stavova i jos mnogo toga, sad da ne nabrajam. 

A zivo me neinteresuju tvoje patike i cipele. Pitao sam te od kuda si ako nije tajna, ali svejedno mi. 

Ja sam iz Kozarske Dubice, granicna opstina Republike Srpske,koja ima dva granicna prelaza. Supruga mi je iz Pančeva i živimo u Austriji. Cesto putujem i preko Horgoša i moje Dubice. I znam jednu masu, ne par ili par desetin ljudi koji su se pokupili i otisli, zbog tog boljitka na rodnoj grudi i blagostanja s' ciljom da prosvjetle zapadne narode, kako je dobro imati uvidjajne vodje. 

Шалио сам се з апатике....у смислу да, пошто сам под псеудонимом, не волим о себи јавно...мада ништа страшно и да кажем...а много сам и рекао у дискусијама.

Јефрем? Заклети калуђер....наравно да многи имају примедбе....али средио је целу Епархију, свештеницима, колико знам, обезбедио егзистенцију  и не воли хаос....мислим да напаћеном народу из рата бољи не треба...без "зизјулаштине"...јер философија и тешко страдање су зла браћа...народу је требала топлина Светиње, утеха, и треба Црква да га "помазује" Светињом, да се Причешћује...а паметовања је народ сит. Народу оће Бога не мудријаша.

Нисам разумео други део, иронични, ако ти се да појасни....мислиш много народа одлази из РС? Иначе имам најужу родбину у БЛ, биваковао сам доле...па, иако иначе пратим стање у Цркви, прилично знам стање у БЛ епархији.

Ако мислиш на Додика? Па људи гледају парцијално....па ако брани националне интересе од Запада, онда као је и добар...ма јок. Ја то раздвајам...СДС је рецимо клепао свако себи, како ко стигне...Додикови то раде организовано....легално....отвориш фирму и добијеш рецимо Град Бањалуку за клијента. Легално радиш и пара ко пљеве...имаш сигурног платишу - рРадоичича.....и тако редом....па доле има људи да има више пара од акционара мерцедеса....а народ ради за 600 марака....нисам ја рекао да је Додик добар политичар....то иде овако: Запад пљачка на велико, а политичари и око њих беру оно што моћницима није у интересу....и онда пинг-понг. У том хаосу, на крају се не зна ни ко је са ким ни против кога....баш неконтролисани хаос....углавном сви се натресу пара....само народо испуши....

Мни да неко да милион евра месећно не бих био политичар....никакав....то ми је потцена личности.

пре 12 минута, Ćiriličar рече

Шалио сам се з апатике....у смислу да, пошто сам под псеудонимом, не волим о себи јавно...мада ништа страшно и да кажем...а много сам и рекао у дискусијама.

Јефрем? Заклети калуђер....наравно да многи имају примедбе....али средио је целу Епархију, свештеницима, колико знам, обезбедио егзистенцију  и не воли хаос....мислим да напаћеном народу из рата бољи не треба...без "зизјулаштине"...јер философија и тешко страдање су зла браћа...народу је требала топлина Светиње, утеха, и треба Црква да га "помазује" Светињом, да се Причешћује...а паметовања је народ сит. Народу оће Бога не мудријаша.

Нисам разумео други део, иронични, ако ти се да појасни....мислиш много народа одлази из РС? Иначе имам најужу родбину у БЛ, биваковао сам доле...па, иако иначе пратим стање у Цркви, прилично знам стање у БЛ епархији.

Drago mi je da ti je lijepo u mom kraju, i zelim da tako ostane, jer jos  ima ljudi. 

A da, drugi dio, tacno zbog odlazaka mog naroda sa svoga ognjišta, malo je reci da sam ozaloscen, jer i sam sam otisao, prije sedam godina. 

Lovci cesto organizuju "lazijade" i na tim događajima zabranjeno je učestvovati advokatima i politicarima. 

Tako je i moje misljenje da ovima drugima ne treba davati posebne zasluge i ordenja, jer su nas urnisali kao ljude sveli su nas na obicne gledače rialitija i tapšaše. 

Da ne idem u detalje, lijepu noc zelim

@Tumaralo. Питање је, мора бити, реторичко - ја сигурно не знам одговор на њега детаљно...али добро си рекао: "Шта је узрок"?

Гордост, брате...моја, твоја, свих нас....гордост је узрок свих зала....овде су неки "прорицали" (сад не мислим на падреа директно, него на форумаше иначе...рецимо Жељко који је добро обавештен...да није почетак него крај...није Жекс буквално то, него из бриге и лошег стања)....ја не мислим тако. Надам се да је ово "дрмање" и да ће се добро завршити све...верујем у то из визије Св. Владике Николаја...да ће наша помесна Црква, наш народ бити узор другим нароодима...ипак смо ми под великим ударима били и јесмо....сам пакао се на главе нашег народа сручио последњих деценија....сад су нас ударили по Чиновима Светим....али превазићиће се то....

Неки мисле кад ја помињем Максима...па лично волим Макисма као и Патријарха...кад не буде Патријарха...Максим и Максими ће бранити душе мене и моје деце на неки начин....ја не верујем у индивидуализам....Максим је прва линија фронта са силама поднебесја - њега највише нападају...ја сам позадинац...крај казана тамо...гордост наша....али проћиће дубоко верујем....

Пре сат времена, Ćiriličar рече

А уистину, кад си дошао на Форум, беше к'о собарица француска. Правише се да безмало ниочем појма немаш... Баш те жалих некако

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Света Гора, саборно и свечано, прославља осам векова од хиротоније Светог Саве за првог Архиепископа српског. Једногласном одлуком Свештене Заједнице Свете Горе, игумани свих двадесет светогорских манастира позвани су на празничну Божанску Литургију у недељу 24. новембра, по новом календару, у Свештеном храму Протата у Кареји. У наставку доносимо окружну посланицу Свештене заједнице Свете Горе са позивом на саборну Свету Литургију.     Свештена Заједница                                                          Свете Горе                                                                            Атоса Бр. прот. Ф.2/9г/2454 Кареја, 29.10. (11.11.) 2019. године    ОКРУЖНА ПОСЛАНИЦА за двадесет Свештених манастира Свете Горе Атоса Ваше Високопреподобије   целивамо братски у Господу,          Овим писмом, печатираним од Свештене Заједнице, желимо да позовемо Високопреподобне игумане двадесет Свештених манастира на служење празничне заједничке Литургије, ради обележавања 800-годишњице хиротоније преподобног Саве, ктитора Свештеног Манастира Хиландара и првог архиепископа Србије, који је хиротонисан од стране Васељенског патријарха Манојла I Сарантина у Никеји Витинијској. Заједничка Литургија ће се извршити, једногласном одлуком Свештене Заједнице, у недељу 11/24. новембра текуће године, у Свештеном храму Протата.   Хиротонија преподобног Саве била је посебан догађај за Светоназвану Гору, за Цркву и српски народ, јер је његов допринос био одлучујући за убрзавање процеса организовања, јачања и духовног наоружавања Српске православне цркве и за њену заштиту против богумила и латинског утицаја. Свети Сава је, зато, изванредни карактерни лик, који је запечатио историју Цркве и српског народа, и постао алка која повезује српски народ са Светом Гором, али и са Васељенском патријаршијом, од које је и примио хиротонију. Он је, дакле, оно лице које је више од свих допринело уобличавању духовног и етничког идентитета српског народа.   Желећи, отуда, да одамо дужну почаст Светоме, молимо Вас да дођете у Свештени храм Протата на горепоменуту празничну Божанствену Литургију, да би је одслужили са многом љубављу у Господу и братољубљем.   Сви  Представници и Настојатељи у заједничком Сабору двадесет Свештених манастира Свете Горе Атоса     (Са грчког превео др Александар Стојановић)     Извор: Манастир Хиландар
      View full Странице
    • Од Логос,
      Света Гора, саборно и свечано, прославља осам векова од хиротоније Светог Саве за првог Архиепископа српског. Једногласном одлуком Свештене Заједнице Свете Горе, игумани свих двадесет светогорских манастира позвани су на празничну Божанску Литургију у недељу 24. новембра, по новом календару, у Свештеном храму Протата у Кареји. У наставку доносимо окружну посланицу Свештене заједнице Свете Горе са позивом на саборну Свету Литургију.     Свештена Заједница                                                          Свете Горе                                                                            Атоса Бр. прот. Ф.2/9г/2454 Кареја, 29.10. (11.11.) 2019. године    ОКРУЖНА ПОСЛАНИЦА за двадесет Свештених манастира Свете Горе Атоса Ваше Високопреподобије   целивамо братски у Господу,          Овим писмом, печатираним од Свештене Заједнице, желимо да позовемо Високопреподобне игумане двадесет Свештених манастира на служење празничне заједничке Литургије, ради обележавања 800-годишњице хиротоније преподобног Саве, ктитора Свештеног Манастира Хиландара и првог архиепископа Србије, који је хиротонисан од стране Васељенског патријарха Манојла I Сарантина у Никеји Витинијској. Заједничка Литургија ће се извршити, једногласном одлуком Свештене Заједнице, у недељу 11/24. новембра текуће године, у Свештеном храму Протата.   Хиротонија преподобног Саве била је посебан догађај за Светоназвану Гору, за Цркву и српски народ, јер је његов допринос био одлучујући за убрзавање процеса организовања, јачања и духовног наоружавања Српске православне цркве и за њену заштиту против богумила и латинског утицаја. Свети Сава је, зато, изванредни карактерни лик, који је запечатио историју Цркве и српског народа, и постао алка која повезује српски народ са Светом Гором, али и са Васељенском патријаршијом, од које је и примио хиротонију. Он је, дакле, оно лице које је више од свих допринело уобличавању духовног и етничког идентитета српског народа.   Желећи, отуда, да одамо дужну почаст Светоме, молимо Вас да дођете у Свештени храм Протата на горепоменуту празничну Божанствену Литургију, да би је одслужили са многом љубављу у Господу и братољубљем.   Сви  Представници и Настојатељи у заједничком Сабору двадесет Свештених манастира Свете Горе Атоса     (Са грчког превео др Александар Стојановић)     Извор: Манастир Хиландар
    • Од Логос,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј обишао је 17. новембра 2019. године, у пратњи Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, радове на изградњи храма Светог Василија Острошког у Нишу. Његову Светост и Преосвећеног Владику дочекао је протојереј Предраг Радосављевић, свештеник задужен за изградњу тог велелепног храма.     Извор: Инфо-служба СПЦ

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...