Jump to content
Дарко

Христос није разапет на крсту - библиска чињеница или секташка хула?

Rate this topic

Recommended Posts

Такве изяве, койима се сумња у истинитост Светога писма, не могу бити никакве чињенице него само хуљење на хришћанску веру и самога Господа Исуса Христа. И њихов циљ йе поткопавање вере наших отаца.

Evo jos jedna tvrdnja s  krscanskog foruma- Kriz zivota-...

kako Isus nije umro...?

http://www.kriz-zivota.com/forum/hrvatski/religije/5260/je_li_isus_krist_razapet/

Muslim-clan..

Veliki pozdrav.

Otvorio sam ovu temu iz razloga sto je ovo jedno od najvecih tazilazenja krscanstva i muslimana.Muslimani vjeruju da Isus nije ubijen nego da ga je Allah uzdigao sebi i spasio od nevjernika:- I kad Allah reče: "O Isa, dušu ću ti uzeti i k Sebi te uzdig­nuti." (3:55)"

I u Kur'anu se jasno opovrgava cinjenica da je on ubijen:«I zbog riječi njihovih; Mi smo Isaa sina Merjemina, Allahova poslanika ubili, a nisu ga ni ubili niti su ga razapeli nego im se pričinilo, oni koji se razilaze u mišljenju i oni sami su u sumnji, oni o tome ne znaju ništa nego samo slijede pretpostavke, a oni ga nisu ubili zasigurno». (En-Nisaa, 157)"

dalje pise clam-Muslim..

Ovo kaze Biblija nekazem ja .I dao bih vam jedan savjet.Citajte Bibliju onako kako pise a nemojte je citati izmedzu redova ili onako kako bih ste vi to zeljeli.I zato nije Bilo tazloga da se Isus a.s. zrtvuje za nase grijehe.Ali vi opet tvrdite da je Isus a.s. razapet.Po oxordskom i websterovom rijecniku razapece znaci da covjek prikujes na krist i tu ga usmrtis.A uskrusnuce znaci ustajanje iz mrtvih,znaci da bih uskrsnuo on mora umrijeti prvo.Ako nije umro nema uskrsnuca.

Prvi Korincani,

poglavlje.15,stih 14,"I da Krist nije ustao iz mrtvih nasa propovjed je uzalud i vasa vjera je uzalud.Ako krist nije razapet i ubijen na krstu onda nece moci uskrsnuti i vasaa vjera je uzaludna , tako kaze Paul.

E sada dali se vi slazete sa mnom da prozivljena tjela postaju spiritulizivana , to jest kao duhovi.To Pavle kaze

1 Korincani,Poglavlje 15,stih 42-44. i to Isus a.s. kaze Evandjelju po Luki poglavlje 20:27-36..ja za ovu raspravu zelim da analiziramo stih po stih jer jedino tako cemo vidjeti sta biblija kaze o razapecu.I jos se zelim nadovezati na jedan post gdje je jedan forumas htio mi dokazati pomocu historijskih izvora da je Isus razapet.Pa de mi reci jesuli historijske rijeci vece od Boziih rijeci.Pomocu historje se dokazuje ateistima jeli Isus a.s. razapet ili nije i postoji mnogo vise historijskih izvora koji govore da on nije razapet.I cak je 7 sekti vjerovalo u teoriju zamjene , to jeste da je neko drugi stavljen na kriz umjesto Isusa a.s.Slazete li se samnom i sa pavlom i Isusom da su prozivljena tijela Duhovna tijela.I onda cemo nastaviti.Molim vas nemojte bezveze pisati nego odmah predzite na stvar i odgovarajte na moja pitanja.

Pstivajmo...brata Muslim..to stoji u Kuranu...i ja bi tako vjerovala,da pise u Bibliji..

Hvala Kajo  0110_hahaha i izvinjavam se i totalno si u pravu - jedan Svedjanin nije Zapad. Sto bi rekli moji seljaci jedan ludak ne cini ludnicu. Ali stojim iza toga da ova konstatacija zaista podriva hriscanstvo i ne bi reko da se branim - samo citiram Sveto pismo. A Sveto pismo su pisali ljudi koji su bili nadahnuti Bozijim ucenjem. I verujem u njega. I ne moze sad neko da mi kaze, e nisi u pravu  :) to nije bio krst Isus Hrist je bio posecen macem! Mislim, ludi ljudi nacisto. Meni to izgleda da tako nesto mogu pisati samo ljudi koji su zeljni paznje pa znajuci da ne mogu zablistati znanjem i umecem, makar provociraju da bi digli prasinu!

Ali stojim iza toga da ova konstatacija zaista podriva hriscanstvo i ne bi reko da se branim - samo citiram Sveto pismo. A Sveto pismo su pisali ljudi koji su bili nadahnuti Bozijim ucenjem. I verujem u njega. I ne moze sad neko da mi kaze, e nisi u pravu  0110_hahaha to nije bio krst Isus Hrist je bio posecen macem! Mislim, ludi ljudi nacisto. Meni to izgleda da tako nesto mogu pisati samo ljudi koji su zeljni paznje pa znajuci da ne mogu zablistati znanjem i umecem, makar provociraju da bi digli prasinu!

DA-A Sveto pismo su pisali ljudi koji su bili nadahnuti Bozijim ucenjem.....to jest,nadhnuti Duhom Svetim..

"A ti ostani u onome sto si naucio i cvrsto vjerom prihvatio ,jer znas od kojih si naucio i jer od djetinjstva poznajes sveta Pisma koja te mogu uciniti mudrim  za spasenje  po vjeri u Isusa Krista-

Svako je Pismo od Boga nadahnuto i korisno za pouku,za krajnje ,za popravljanje  i odlaganje u pravednosti ,da covjek Bozji bude savrsen- opremljenj za svako djelo ljubavi"(II.Tim 3:14-17)

Не знам шведски, али када бих изглуглао, сигурно би овога "теолога" пронашли у јеховистима.

Nigde se ne navodi kome on pripada - samo piše "teolog Geteburškog univerziteta". Kod njih vani je to često tako - teolozi ne moraju čak ni da budu vernici, oni se bave... "objektivno" naukom  4chsmu1

Al' nastaviću da ga tražim.

No, što reče brat Darko, on samo otkriva jehovističku toplu vodu.

На Харварду постоји предмет који обрађује теологију са геј становишта... Иде се ка отварању катедре.

Ови тезу заступају јеховини сведоци и неке остале јереси....а од тих хришћанских јереси у тезу је преузео и ислам.

Христос није разапет на крсту - библиска чињеница....,аха,а ја сам Елвис Присли  confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='greengrin' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='leteti' />

Христос није разапет на крсту - библиска чињеница....,аха,а ја сам Елвис Присли   smej.gif-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='4chsmu1' /> smej.gif-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' /> 4chsmu1-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='smej.gif' />

Још једном кажем има секти који се позивају на Библију а тврде да је обешен на дрво или обешен са стуб итд и називају то Библском чињеноцом! ЧИСТА ГЛУПОСТ !!! наравно

Pa naravno da je sektaska glupost, u Bibliji se pise da je Isus Hrist bio razapet na krstu a da je posle tri dana vaskrsnuo - to je biblijska cinjenica i tu nema sumnji. Zasto je to toliko tesko za razumevanje, a to i jeste u principu srz hriscanske nauke, vaskrsenje Isusa Hrista. Ko misli drugacije, zaista je pravi jeretik, i treba baciti anatemu na njega. Ne salim se, to zaista mislim najozbiljnije. Po meni je i glupo na ovakav hriscanski sajt (jer takvim ga i smatram bas iz tog razloga sam se i regiistrovao na njega) postavljati ovakva pitanja. Dakle, moj odgovor je - to i jeste najgora SEKTASKA HULA! A ako mi neko zameri sto pisem latinicom - ja sam Srbin starog kova koga su ucili u skoli da pise i cirilicom i latinicom, i ne smatram da je neko bolji Srbin ako pise samo cirilicom!

Pa naravno da je sektaska glupost, u Bibliji se pise da je Isus Hrist bio razapet na krstu a da je posle tri dana vaskrsnuo - to je biblijska cinjenica i tu nema sumnji. Zasto je to toliko tesko za razumevanje, a to i jeste u principu srz hriscanske nauke, vaskrsenje Isusa Hrista.

Zamisli dragi brate,da je do toga odkrica dosao jedan Teolog,koji jako dobro  proucava i poznaje Bibliju...

Necemo ulaziti u to,da li je njegova Biblija ispravna..jer on proucava sve  prijevode.Biblije..

Meni to njegovo tumacenje ne moze nista..jer, ISUZ JE  UMRO NA KRIZU..

I da li je sada uopce to vazno..kako je..razapet..cinjenica jest da je razapet..

Ko misli drugacije, zaista je pravi jeretik, i treba baciti anatemu na njega. Ne salim se, to zaista mislim najozbiljnije. Po meni je i glupo na ovakav hriscanski sajt (jer takvim ga i smatram bas iz tog razloga sam se i regiistrovao na njega) postavljati ovakva pitanja. Dakle, moj odgovor je - to i jeste najgora SEKTASKA HULA!

Bez obzira tko on bio,i sta proucava....to cine i drugi...vazna je VJERA...U ISUSA KRISTA...a ,nije na nama da ga sudimo...jer ima TKO to bolje vidi i poznaje..od nas.Tako da njegovo mudrovanje,upravo kada bi i bilo istina/a sto nije...ne mjenja mnogo kod vjernika..

Наравно да је бесмислица то што тврде како Исус није био разапет на крсту већ објешен. Доле можете прочитати нешто више о том разапињању које су осим Римљана практиковали многи други народи. Еванђелисти су писали Јевађеља Богом инспировани и с дубоким респектом према особи и тијелу Исуса Христа, Сина Божијег, нашег Учитеља и Искупитеља тако да је тамо забиљежено све оно што ми хришћани требамо к својем вјеровању. Сватко од нас је прочитао "На Дрини ћуприју" од Иве Андрића. Зар си стварно нетко мисли да би у Јеванђељу које је Блага Вијест о спасењу свијета могли бити такви реалистички описи укрижовања као што су тамо код Андриђа ти описи турских звјерстава којих су се допуштали Турци над Србима? Или шта би већ хтјели, да су тамо пописани ти чавли до потанкости рецимо деветка или дванаестка ексер ко из инвентурног записа некакве тесарске радионице? И приложена фактура за то дрво ради отписа пореза из придане вриједности? Стварно су то бесмислице доконих квазитеолога који из беспослице и "јариће крсте"! Зато дјецо драга не слушајте и уопште не ламајте главе таквим глупостима јер је то једноставно чисти губитак времена и таквим се стварима не бавите ни на минуту! Само једном ћете имати тих двадесет или колико година сад имате, красно је бити млад а још је красније сву ту младост и касније цијели живот посветити Христу а не затровати се одмах на почетку таквим сотонским измишљотинама. Изгубити Христа значи изгубити све, изгубити га одмах на почетку живота значи никада уствари ни  не живјети!

http://www.mlahanas.de/Greeks/LX/Stavros.html

Иначе је то врло занимљива страница са текстовима и сликама о хеленском свијету, тако дјецо кога занимају стари Рим и Грчка то је још једно мјесто гдје се можете "наусисавати" до миле воље!

:bla:

http://www.mlahanas.de/

Ево двије мени најдраже и најљепше, невјероватно лијепе слике - Салвадор Дали - Crucifixion

Постављена слика

Постављена слика