Jump to content

Зоран Ђуровић: Колико ролекса треба да купи Патријарх Српски Иринеј?

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 1 минут, Isusovo magare рече

prvi put u životu..:((

Понови, није грех!:))) И ја идем у католичке и служим у католичкој (не као католички поп).   

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 730
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Зоран Ђуровић: Колико ролекса треба да купи Патријарх Српски Иринеј?   Писало се доста о томе да ли су српске епархије наше Цркве у САД у процесу раскола. Америчке владике то негирају, али с

До сада, најаргументованији текст о новим америчким собитијима, које је тешко не назвати расколом. Самовољни сепаратистички устав, мора саборно да се поништи.

Па ја јесам ми. То ми је природно. Годинама пишем на овом форуму против јеретика и расколника, јер сам Ми. Држим се за члана СПЦ. Да ли сам икада у 17 година рекао некоме да се одвоји од СПЦ? Зар ниса

Постоване слике

пре 10 минута, Александар Милојков рече

Аво, овим поново показујеш

Кад ти Камењарац даје срце на ком. мислим да би ваљало да се запиташ.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Кад ти Камењарац даје срце на ком. мислим да би ваљало да се запиташ.

Не обраћам пажњу на те детаље. То ти анализирај, пошто видим да и то чак пратиш. :) Ја и да хоћу, тешко ми иде - прилично сам ћорав. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, Zoran Đurović рече

Сипаш. И слободно ради свој посао. Ја те у томе не могу спречити. Мени пак само доприносиш већој слави. "Долазећи наново да суди живима и мртвима". Тако се треба превести. Знаш да сам језикословац. А и зналац покрета људских срдаца. 

Нико не зна шта је у срцу човековом, осим Бога и самог човека. А ја знам шта је у мом срцу. И овим си ме дефинитивно уверио да немаш дар прозорљивости, јер си са мном промашио потпуно. Не мораш да ми верујеш. Мени је важно да ја знам добро шта ми је у срцу и сада сам ван разумне сумње уверен да си као пророк промашио.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Александар Милојков рече

Мени је важно да ја знам добро шта ми је у срцу и сада сам ван разумне сумње уверен да си као пророк промашио.

Ја с тиме немам никакав проблем. Нити имам намере да критикујем твоју идеју да сам лже пророк. Лепо сам ти рекао да си слободан да радиш што хоћеш. И да наставиш са сипањем соли на рану. Све је то људски. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Господо хришћанска сада би требало да се бавите будућношћу а не прошлошћу. Ова дискусија би сада требало да се бави нпр.темом ко би требао а ко не да буде нови професор Патрологије на БФ. Школство нам је у великој кризи што показује свега 115 уписаних студената ове године и то углавном под прислилом од епископа. Мораће много озбиљније да се ради него што се радило.

Е сад што се тиче кандидата моје је мишљење да ће главна битка бити између др Ђуровића и др Ђога јер су се обојица доказали као одлични професори. Др Пено је доказани плагијатор и туњав је и сувопаран. На његовим предавањима студенти углавном спавају. Тако је било у БГ Богословији и сада у Фочи.

Да ли се зна када ће Наставничко веће избацити конкурс на сајту факултета?  Ко ће сада вршити испите у октобарском року из Патрологиј?  Хоће ли то бити јеретик Перишић или неко други?

Има сада милион других и важнијих питања од бављења са бившим проф. Васиљевићем.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Travolta рече

Да ли се зна када ће Наставничко веће избацити конкурс на сајту факултета?  Ко ће сада вршити испите у октобарском року из Патрологиј?  Хоће ли то бити јеретик Перишић или неко други?

Седница је заказана за понедељак, иако је Игњатије одуговлачио у библијским категоријама. Могуће је да ће предмет пребацити на неког другог, само да би спречили мене да дођем. Сада су у шоку. Писаћу Игњатију да бисмо се појаснили. Никоме не требају додатне тензије.  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 минута, Zoran Đurović рече

Могуће је да ће предмет пребацити на неког другог, само да би спречили мене да дођем.

По мојим сазнањима, са или без Максима, катедра за патрологију не намерава да распише било какав конкурс (наредне две-три године, највероватније од тога нема ништа). Само гледам шта пишете и како правите рачун без крчмара. И њих тројица је сасвим довољно на катедри. Могли би евентуално да убаце неког докторанда као асистента или неког спољног сарадника у настави.

Поред тога, Максим је редовни професор све док му декан не уручи решење о престанку радног односа. А да ли ће тога бити, то већ не знам. Нисам пророк ко Ава.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 49 минута, Александар Милојков рече

Ја ти рекох, желим ти да ти се све жеље испуне. Само чувај душу.

Циганска клетва "да ти да Бог све што пожелиш" :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 22 минута, Travolta рече

Ова дискусија би сада требало да се бави нпр.темом ко би требао а ко не да буде нови професор Патрологије на БФ.

О томе ће сигирно одлучивати форумско веће. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 24 минута, Travolta рече

да ће главна битка бити између др Ђуровића и др Ђога јер су се обојица доказали као одлични професори. Др Пено је доказани плагијатор и туњав је и сувопаран.

Не могу ова тројица у исту раван, те је и трка између њих немогућа. Двојица су редовни професори (које звање им свакако признаје и ПБФ УБ), а трећи нема звање.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, Kafanski amater рече

Циганска клетва "да ти да Бог све што пожелиш" :D

Нека размисли зашто га многи људи зову бившим пријатељем. На самом факултету, бојим се, не би имао са ким кафу да попије, какав је утисак оставио са овим писанијама. Али добро, нек човек покушава.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Travolta рече

@Александар Милојков 

Што падаш у депресију брате? Није крај света. Још увек имаш шансе да будеш Авин асистент ако ништа друго. Нећеш се ваљда враћати дa радиш секјурити као доктор наука. 

Ово нити је уљудно, нити је хришћанско понашање. Хвала Господу, Александра знам још и пре него са студија на ПБФ. Његово лична борба , као и Авве Ђуровића, без било чијег разумевање и помоћи из СПЦ, је велика срамота. Да се таквим људима не да шанса да покажу оно што најбоље умеју. Док су поједини злоупотребљавали (и још увек то чине) Цркву за своје личне интересе и финансијске користи, Александар је поштено радио сваки честити посао у БГ, као и многи други ( и ја међу њима, ево гордост ме обузе) - и то му је на понос. Наш Аваа је морао да оде на Запад, да се потуца, јер није био по аршинима БГ звездица из патријаршије. Да сељака породицу по туђијем свијету, а знамо да се крај туђег сунца нико није огријао. Увек су довођени људи без индетитета и ауторитета како би се лакше ''муљало'' за своје личне бенифиције. И то није новина, и то се и данас ради, и ради ће се. Жалосно је само како се користе срца верних, да се бачи прашина у очи, и да се прави проблеми замагле, некаквим претпарачким и паланачким трачевима. И жао ми је што опет на крају, они који то истински заслужују, опет остати поред бање, јер немају човјека да их у воду спусти. Али, нека, ако, њихов венац је већи, и имају итекако са чим пред Господа изаћи.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 минута, Augustinus рече

Ово нити је уљудно, нити је хришћанско понашање.

Одавно су ове теме отишле и од људскости и од хришћаских начела. Да, ја сам једно време радио у секјуритију преко пута Богословског (шест месеци). Тада сам отишао из војске и морао сам некако да храним породицу (пошто сам био и остао једини хранилац четворочлане породице). Радио сам ноћу, а дању ишао на предавања. И завршио сам све на време, као студент генерације. Али, то је небитно. Радио сам што сам волео и не кајем се. Не вређам се тиме што ми неко говори за тај секјурити. То је била лепа и озбиљна фирма (Verano motors) а имао сам и скромну плату тада.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 минута, Александар Милојков рече

Одавно су ове теме отишле и од људскости и од хришћаских начела. Да, ја сам једно време радио у секјуритију преко пута Богословског (шест месеци). Тада сам отишао из војске и морао сам некако да храним породицу (пошто сам био и остао једини хранилац четворочлане породице). Радио сам ноћу, а дању ишао на предавања. И завршио сам све на време, као студент генерације. Али, то је небитно. Радио сам што сам волео и не кајем се. Не вређам се тиме што ми неко говори за тај секјурити. То је била лепа и озбиљна фирма (Verano motors) а имао сам и скромну плату тада.

Јел беше то нешто 4for security, већ сам заборавио бато мој. Ја сам тад радио за несрећни TigarSecurity у Блоку 72, и носио џакове цемента код Мишковића кад је градио AirCity. Са тим сам успео да платим студије (књиге, храну, собу) на ПБФ и Филозофском факултету. Док су појединци, као Рапајић, носили кожњаке од пар стотина марака, и опијали се по београдским клубовима, срамотећи и себе, и породицу, и Цркву. А сад енега прота у Вазнесенској. У Богословији није знао ни имена 12 апостола да наброји, говорио да Св. Јован Богослов издао Христа - од целе лекције запамтио само слово Ј, па ко вели нема друго име код нас срба на то слово. Али шта ћеш, татко, и утицајне везе. А ти Милојков, вучи, тегли, ако, нека....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Српски члан Председништва Босне и Херцеговине г. Милорад Додик је у свом обраћању после опела блаженопочившем Патријарху Иринеју истакао да нас је "сабрао његов одлазак, а једанаест година су нас сабирали његови доласци". Подсетио је на речи Патријарха Иринеја, који је у Бања Луци стално говорио да је за Републику Српску и Србију најважније - јединство.

Звучни запис обраћања

"Патријарх Иринеј је имао љубав за све нас, радо нам је долазио", рекао је г. Додик истакавши да је у Републику Српску увек долазио "на своје и код својих" јер "Српска је била његова кућа једнако као и Србија".
      "Он је брисао све границе међу нама, а то је управо снага наше Цркве вековима", рекао је српски члан Председништва БиХ.
      "Патријарх Иринеј је био човек благих речи и чврстих дела", рекао је г. Додик, који је напоменуо да је он "све успевао без велике буке", али да се "иза благе нарави крио човек, који никада није одступио или одустао".
      Подсетивши колико је Патријарх Иринеј био цењен у целом Правосалвљу, г. Додик је истакао "његов мир у свему чиме се бавио", а да се "није хвалио ни са чим, па ни са завршетком Храма Светог Саве на Врачару".
      На крају, г. Додик је оценио да одлазак Патријарха Иринеја "долази у тешком тренутку, после Епископа Милутина и Митрополита Амфилохија" и исказао своја лична осећања због, увек прераног, губитка пријатеља.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Председник Србије г. Александар Вучић је после опела блаженопочившем Патријарху Иринеју у Храму Светог Саве на Врачару, обраћајући се српском народу и грађанима Србије, рекао да је Патријарх Иринеј "склопио очи онако како је и живео - у миру".

Звучни запис обраћања

Говорећи о завршетку градње Спомен-храма Светог Саве на Врачару, Председник Србије је нагласио да је Патријарх Иринеј "градећи Храм, градио све нас, окупљао нас ту", те је "на много начина, као и сам Храм, био саборан", а да "пред њим није било свађа и подела".
      "Српство је стављао изнад свега", рекао је Председник говорећи о Патријарху Иринеју и оценио да је пред свима нама велика обавеза - "да волимо једни друге и праштамо једни другима".
      Упоредивши одлазак Патријарха српског Иринеја са громадом која се одвојила од планине, Председник је оценио да "ретка громада попут Патријарха Иринеја украшава планине и народе и када се физички измести".
      "Оставио нам је дело вредно дивљења", рекао је Председник и подестио колико је Патријарх Иринеј био благодаран Председнику Русије Владимиру Владимировичу Путину за помоћ у завршетку градње Светосавског Храма на Врачару.
      "Окупио нас је као светосавски витез", рекао је Председник Србије и нагласио да се "захваљујући њему не стидимо својих страдања" у новијој историји: Кошара, НАТО агресије, злочиначке акције "Олуја". Такође, Председник Србије је указао да је Патријарх Иринеј "обновио заједништво српског народа", те да није било сукоба унутар једног народа са обе стране Дрине, као никада до сада.
      Рекавши да је "Патријарх Иринеј био велики Патријарх", Председник Србије је сабране подсетио на велика дела и достигнућа блаженопочившег Патријарха српског и рекао да "има са чим да изађе пред Светога Саву".
      "Хвала на свакој речи којом си нас поучио и љубави коју си нам делио", рекао је Председник Србије.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      У име свих свештеника Архиепископије београдско-карловачке, Епархије нишке, али и свих ученика блаженопочившег Патријарха Иринеја у Богословији у Призрену, сабранима се после опела обратио протојереј-ставрофор Петар Лукић, старешина Саборног храма Светог Архангела Михаила у Београду.

Звучни запис беседе

Истакавши да има велику част да говори на испраћају Патријарха Иринеја, прота Петар Лукић је рекао да је уснулог Патријарха "смрт још више приближила Господу Христу". "Учио нас је да 'бити човек' не значи бити човек само рођењем, већ да томе треба да стремимо свим бићем и делима целог живота", рекао је прота Петар и напоменуо да се Патријарх Иринеј током целог живота "богатио људским врлинама, а нарочито смирењем".
      "Пажљиво и обазриво је поступао према свакоме", рекао је прота Петар нагласивши да је "долазак на трон СПЦ после блаженопочившег Патријарха Павла можда и највећи показатељ његове величине". Патријарх Иринеј се са лакоћом и великим смирењем суочавао са свим проблемима, који су обременили нашу Цркву, рекао је прота између осталог, додавши да су "плодови тог рада и одлуке увек служиле на корист Цркве, а да ће се тек убудуће показати као добре и корисне".
      Патријарх Иринеј је успешно сачувао благољепије и благовољеније Цркве, али и односа са другима, рекао је прота Петар и подвукао да је блаженопочивши Патријарх "поред свог бремена - увек налазио снаге и за друге, било у Отаџбини, било у расејању".
      "Само Господ зна зашто је одлучио да га призове к Себи", рекао је при крају беседе прота Петар Лукић.

• Од Поуке.орг - инфо,
      У име Свјатјејшег Патријарха московског и све Русије г. Кирила, сабранима се после опела блаженопочившем Патријарху српском Иринеју обратио Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски г. Иларион (Алфејев), који је у име пуноће Руске Православне Цркве изразио саучешће Српској Православној Цркви и народу због великог губитка.

Звучни запис беседе

"Бог је Цркви Светога Саве дао мудрог Патријарха", рекао је између осталог Митрополит Иларион и додао да је Патријарх Иринеј био "испуњен истинском хришћанском љубављу за људе, а не штедећи снагу увек се трудио да буде уз свој народ".
      Високопреосвећени је рекао да је блаженопочивши Патријарх Иринеј "и у последњем часу свог земаљског живота поделио страдања свих оних чије је животе прекинула страшна епидемија". Посебно је нагласио да је "Патријарх Иринеј учинио много за очување јединства Православља и канонског поретка у Цркви Православној", а да је "више пута Патријарх Иринеј са светом ревношћу говорио у прилог прогоњеног канонског Православља у Украјини".
      "Завршетак унутрашњих радова у Храму Светога Саве на Врачару, ући ће у историју као једно од највећих достигнућа његовог патријарашког служења", рекао је на крају обраћања Митрополит волоколамски г. Иларион.

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његово Високопреосвештенство Митрополит дабробосански г. Хризостом је по завршетку опела блаженопочившем Патријарху Иринеју произнео надахнуту беседу у којој је подсетио да је Патријарх Иринеј "неуморно радио и бринуо о Цркви нашој и роду нашем", али и да је такође патио због раскола у Цркви Православној. Високопреосвећени је нагласио да је Патријарх Иринеј пуних 10 година Српску Православну Цркву "предводио тихо, мудро и стрпљиво", а својим упокојењем "показао пут којим ћемо сви ми, у своје време, поћи".

Звучни запис беседе

Почившег Патријарха красили су добра нарав и господска одмереност рекао је Високопреосвећени и истакао да је он био "непоколебљиви стуб наше Цркве Светосавске и достојан наследник Патријарха Павла".
      Подсетио је да је Патријарх Иринеј давно кренуо тешким и уским путем који га је водио и довео до Царства Божијег. "Путовао је тешким и трновитим путем кроз смутна времена наше прошлости, али нажалост и наше садашњости", рекао је Митрополит Хризостом, који је нагласио да је одлика Патријарха Иринеја било "служење и послушност Цркви, а не опсесија влашћу" и да је све нас научио стрпљењу и служењу Господу.
      "Био је бескомпромисни борац очувања части и угледа нашег народа" рекао је Митрополит Хризостом и додао да је ово "тежак и велики губитак за нашу Цркву и народ", подссетивши да смо пре само двадесетак дана изгубили Митрополита Амфилохија.
      "Не малаксајмо и не губимо наду - Бог је са нама" поучио је Митрополит Хризостом и нагласио да треба да будемо храбри, јер нас и Митрополит Амфилохије и Патријарх Иринеј сада гледају са Неба и моле се за нас.

• Креирај ново...