Jump to content

Зоран Ђуровић: Колико ролекса треба да купи Патријарх Српски Иринеј?

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 1 минут, Isusovo magare рече

prvi put u životu..:((

Понови, није грех!:))) И ја идем у католичке и служим у католичкој (не као католички поп).   

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 730
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Зоран Ђуровић: Колико ролекса треба да купи Патријарх Српски Иринеј?   Писало се доста о томе да ли су српске епархије наше Цркве у САД у процесу раскола. Америчке владике то негирају, али с

До сада, најаргументованији текст о новим америчким собитијима, које је тешко не назвати расколом. Самовољни сепаратистички устав, мора саборно да се поништи.

Па ја јесам ми. То ми је природно. Годинама пишем на овом форуму против јеретика и расколника, јер сам Ми. Држим се за члана СПЦ. Да ли сам икада у 17 година рекао некоме да се одвоји од СПЦ? Зар ниса

Постоване слике

пре 10 минута, Александар Милојков рече

Аво, овим поново показујеш

Кад ти Камењарац даје срце на ком. мислим да би ваљало да се запиташ.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Кад ти Камењарац даје срце на ком. мислим да би ваљало да се запиташ.

Не обраћам пажњу на те детаље. То ти анализирај, пошто видим да и то чак пратиш. :) Ја и да хоћу, тешко ми иде - прилично сам ћорав. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, Zoran Đurović рече

Сипаш. И слободно ради свој посао. Ја те у томе не могу спречити. Мени пак само доприносиш већој слави. "Долазећи наново да суди живима и мртвима". Тако се треба превести. Знаш да сам језикословац. А и зналац покрета људских срдаца. 

Нико не зна шта је у срцу човековом, осим Бога и самог човека. А ја знам шта је у мом срцу. И овим си ме дефинитивно уверио да немаш дар прозорљивости, јер си са мном промашио потпуно. Не мораш да ми верујеш. Мени је важно да ја знам добро шта ми је у срцу и сада сам ван разумне сумње уверен да си као пророк промашио.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Александар Милојков рече

Мени је важно да ја знам добро шта ми је у срцу и сада сам ван разумне сумње уверен да си као пророк промашио.

Ја с тиме немам никакав проблем. Нити имам намере да критикујем твоју идеју да сам лже пророк. Лепо сам ти рекао да си слободан да радиш што хоћеш. И да наставиш са сипањем соли на рану. Све је то људски. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Господо хришћанска сада би требало да се бавите будућношћу а не прошлошћу. Ова дискусија би сада требало да се бави нпр.темом ко би требао а ко не да буде нови професор Патрологије на БФ. Школство нам је у великој кризи што показује свега 115 уписаних студената ове године и то углавном под прислилом од епископа. Мораће много озбиљније да се ради него што се радило.

Е сад што се тиче кандидата моје је мишљење да ће главна битка бити између др Ђуровића и др Ђога јер су се обојица доказали као одлични професори. Др Пено је доказани плагијатор и туњав је и сувопаран. На његовим предавањима студенти углавном спавају. Тако је било у БГ Богословији и сада у Фочи.

Да ли се зна када ће Наставничко веће избацити конкурс на сајту факултета?  Ко ће сада вршити испите у октобарском року из Патрологиј?  Хоће ли то бити јеретик Перишић или неко други?

Има сада милион других и важнијих питања од бављења са бившим проф. Васиљевићем.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Travolta рече

Да ли се зна када ће Наставничко веће избацити конкурс на сајту факултета?  Ко ће сада вршити испите у октобарском року из Патрологиј?  Хоће ли то бити јеретик Перишић или неко други?

Седница је заказана за понедељак, иако је Игњатије одуговлачио у библијским категоријама. Могуће је да ће предмет пребацити на неког другог, само да би спречили мене да дођем. Сада су у шоку. Писаћу Игњатију да бисмо се појаснили. Никоме не требају додатне тензије.  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 минута, Zoran Đurović рече

Могуће је да ће предмет пребацити на неког другог, само да би спречили мене да дођем.

По мојим сазнањима, са или без Максима, катедра за патрологију не намерава да распише било какав конкурс (наредне две-три године, највероватније од тога нема ништа). Само гледам шта пишете и како правите рачун без крчмара. И њих тројица је сасвим довољно на катедри. Могли би евентуално да убаце неког докторанда као асистента или неког спољног сарадника у настави.

Поред тога, Максим је редовни професор све док му декан не уручи решење о престанку радног односа. А да ли ће тога бити, то већ не знам. Нисам пророк ко Ава.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 49 минута, Александар Милојков рече

Ја ти рекох, желим ти да ти се све жеље испуне. Само чувај душу.

Циганска клетва "да ти да Бог све што пожелиш" :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 22 минута, Travolta рече

Ова дискусија би сада требало да се бави нпр.темом ко би требао а ко не да буде нови професор Патрологије на БФ.

О томе ће сигирно одлучивати форумско веће. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 24 минута, Travolta рече

да ће главна битка бити између др Ђуровића и др Ђога јер су се обојица доказали као одлични професори. Др Пено је доказани плагијатор и туњав је и сувопаран.

Не могу ова тројица у исту раван, те је и трка између њих немогућа. Двојица су редовни професори (које звање им свакако признаје и ПБФ УБ), а трећи нема звање.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, Kafanski amater рече

Циганска клетва "да ти да Бог све што пожелиш" :D

Нека размисли зашто га многи људи зову бившим пријатељем. На самом факултету, бојим се, не би имао са ким кафу да попије, какав је утисак оставио са овим писанијама. Али добро, нек човек покушава.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Travolta рече

@Александар Милојков 

Што падаш у депресију брате? Није крај света. Још увек имаш шансе да будеш Авин асистент ако ништа друго. Нећеш се ваљда враћати дa радиш секјурити као доктор наука. 

Ово нити је уљудно, нити је хришћанско понашање. Хвала Господу, Александра знам још и пре него са студија на ПБФ. Његово лична борба , као и Авве Ђуровића, без било чијег разумевање и помоћи из СПЦ, је велика срамота. Да се таквим људима не да шанса да покажу оно што најбоље умеју. Док су поједини злоупотребљавали (и још увек то чине) Цркву за своје личне интересе и финансијске користи, Александар је поштено радио сваки честити посао у БГ, као и многи други ( и ја међу њима, ево гордост ме обузе) - и то му је на понос. Наш Аваа је морао да оде на Запад, да се потуца, јер није био по аршинима БГ звездица из патријаршије. Да сељака породицу по туђијем свијету, а знамо да се крај туђег сунца нико није огријао. Увек су довођени људи без индетитета и ауторитета како би се лакше ''муљало'' за своје личне бенифиције. И то није новина, и то се и данас ради, и ради ће се. Жалосно је само како се користе срца верних, да се бачи прашина у очи, и да се прави проблеми замагле, некаквим претпарачким и паланачким трачевима. И жао ми је што опет на крају, они који то истински заслужују, опет остати поред бање, јер немају човјека да их у воду спусти. Али, нека, ако, њихов венац је већи, и имају итекако са чим пред Господа изаћи.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 минута, Augustinus рече

Ово нити је уљудно, нити је хришћанско понашање.

Одавно су ове теме отишле и од људскости и од хришћаских начела. Да, ја сам једно време радио у секјуритију преко пута Богословског (шест месеци). Тада сам отишао из војске и морао сам некако да храним породицу (пошто сам био и остао једини хранилац четворочлане породице). Радио сам ноћу, а дању ишао на предавања. И завршио сам све на време, као студент генерације. Али, то је небитно. Радио сам што сам волео и не кајем се. Не вређам се тиме што ми неко говори за тај секјурити. То је била лепа и озбиљна фирма (Verano motors) а имао сам и скромну плату тада.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 минута, Александар Милојков рече

Одавно су ове теме отишле и од људскости и од хришћаских начела. Да, ја сам једно време радио у секјуритију преко пута Богословског (шест месеци). Тада сам отишао из војске и морао сам некако да храним породицу (пошто сам био и остао једини хранилац четворочлане породице). Радио сам ноћу, а дању ишао на предавања. И завршио сам све на време, као студент генерације. Али, то је небитно. Радио сам што сам волео и не кајем се. Не вређам се тиме што ми неко говори за тај секјурити. То је била лепа и озбиљна фирма (Verano motors) а имао сам и скромну плату тада.

Јел беше то нешто 4for security, већ сам заборавио бато мој. Ја сам тад радио за несрећни TigarSecurity у Блоку 72, и носио џакове цемента код Мишковића кад је градио AirCity. Са тим сам успео да платим студије (књиге, храну, собу) на ПБФ и Филозофском факултету. Док су појединци, као Рапајић, носили кожњаке од пар стотина марака, и опијали се по београдским клубовима, срамотећи и себе, и породицу, и Цркву. А сад енега прота у Вазнесенској. У Богословији није знао ни имена 12 апостола да наброји, говорио да Св. Јован Богослов издао Христа - од целе лекције запамтио само слово Ј, па ко вели нема друго име код нас срба на то слово. Али шта ћеш, татко, и утицајне везе. А ти Милојков, вучи, тегли, ако, нека....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од александар живаљев,
      Danas, 20.10.2020.
      Uspon i pad Instituta Tolak
      Zoran Radovanović
      Ne treba mnogo pronicljivosti za zaključak da je Institut „Torlak“ sticao ugled kada su ga vodili priznati stručnjaci (virusolog Ljubinko Stojković i njegovi saradnici), a da je tonuo tokom poslednjih četvrt veka, kada su mu političari, uz jedan izuzetak, nametali svoje nestručne i nekvalifikovane kadrove, poput ginekologa (JUL), hirurga (DS) i, tokom poslednih 8 godina, fizijatra (SNS). Jasno je da vlast radi protiv interesa naroda kada svojim nesposobnim i, često, nezainteresovanim poslušnicima poveri vođenje ustanova od nacionalnog značaja. Moguće je da pljačka nije jedini motiv za tako nerazumne odluke „s vrha“, ali ostajemo uskraćeni za neko drugo iole logično objašnjenje.
      Institut je vremenom prestao da proizvodi vakcine protiv dečje paralize, difterije i velikog kašlja, jer nije pratio tehnološki razvoj, a protiv gripa zato što je posle 2006. izgubio licencu. Svet je štedro pomagao da se stvore uslovi za bezbednu proizvodnju vakcine protiv gripa (hladna soba, centrifuga itd.), ali su optimistička obećanja torlačkog rukovodstva: „Evo, upravo krećemo“ godinama ostajala izjalovljena.
      Izgledi da se dođe do domaće vakcine bledeli su uporedo sa šikaniranjem, otpuštanjem ili bežanjem pedesetak najboljih stručnjaka koji su pre 5-6 godina čak stupili i u štrajk. Čitavi pogoni su kadrovski opusteli, pa je prošle godine kao nagoveštaj kakve-takve obnove doživljena vest da je napravljena dugo očekivana vakcina.
      Ovaj hroničar stanja u našem zdravstvu pozvao se tada na propise o dostupnosti informacija od javnog značaja i tražio osnovne podatke od Instituta „Torlak“ i Agencije za lekove i medicinska sredstva (ALIMS). Indikativno je da je ostao bez odgovora. Na konspirativnost celog poduhvata ukazuje i ponašanje pojedinih stručnjaka sa Torlaka koji su spremni da „otvore dušu“ u razgovoru po parku, ali izbegavaju kafić, telefon i elektronsku poštu.
      Koje to neobičnosti vape za razjašnjenjima?
      Prvo, za tehnologiju pravljenja vakcine protiv gripa koja se koristi kod nas potrebno je mnogo stotina hiljada kokošijih jaja. Postoji li neki trag o takvoj javnoj nabavci proletos, kad joj je bilo vreme?
      Drugo, tek 5, oktobra (!) o.g. direktorka „Torlaka“ je po Zakonu o javnim nabavkama sklopila ugovor sa firmom „Spasić-Farm“ iz Ćićevca u vrednosti od oko devet miliona dinara (ako su korišćene maloprodajne cene, a to bi bio loš posao, naručeno je 900.000 jaja).
      Treće, pošto je rok isporuke „14 dana od dana pisanog zahteva Naručioca“, to znači da su jaja stigla uoči oslobođenja Beograda, u vreme kada je obećano da će vakcine već biti razaslate zdravstvenim ustanovma (!). Kako su onda pravljene? Postoji li kajgana bez jaja?
      Četvrto, odvukli bi nam pažnju logički kalamburi u tom ugovoru, ali pomenimo samo jedan: kriterijum za izbor jedinog (!) ponuđača bila je „ekonomski najpovoljnija ponuda“, što podseća na nekada popularnu dečiju šalu o božjoj zapovesti Adamu: „Biraj sebi ženu!“.
      Peto, više stručnjaka iz „Torlaka“ tvrdi da je vakcina protiv gripa nedavno uvezena „in bulk“, tj. u velikim posudama i, kako se to žargonski kaže, kao gotov međuproizvod. Zašto bi se svi ti ljudi udružili da opanjkavaju kuću koja ih hrani, osim ako nije u pitanju savest?
      Šesto, dobra proizvođačka praksa upućuje na neprekidnost proizvodnog procesa sve do razlivanja vakcine u pojedinačne doze (primarno pakovanje). Zašto je u ovom slučaju pravljena pauza? Da li je rizik bio neminovan zato što je razlivan proizvod iz dalekog sveta?
      Sedmo, da je vakcina zaista domaća, morala je da se odredi stabilnost novog proizvoda, tj. postojanost delovanja u određenim vremenskim razmacima. Kada i kako je ispunjen taj neophodni uslov?
      Osmo, za koju i čiju vakcinu je ALIMS izdao neophodni setifikat? Da li tajanstveni stvarni proizvođač ima dozvolu Evropske agencije za lekove iz Londona?
      Deveto, zašto je za razlivanje i pakovanje vakcine 17 radnih ljudi iz „Torlaka“ izdvojeno od ostatka kolektiva, uz strogu zabranu da ostalima pominju šta su i kako radili?
      Deseto, ako je prošlogodišnja probna proizvodnja testirana na radno aktivnoj populaciji (mahom na vojnicima i policajcima) i, sledstveno, bila odobrena za populaciju 18-65 godina, koja će uzrasna ograničenja važiti za ovu vakcinu?
      Bilo bi još pitanja i nedoumica, ali željno očekujemo odovor na bar neka od 10 nabrojanih dilema.
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј и министар здравља у Влади Републике Србије др Златибор Лончар позвали су данас све грађане Србије да се и у наредном периоду, и приликом крсних слава, придржавају противепидемијских мера у циљу очувања јавног здравља.

На данашњем састанку у Патријаршији, на којем је присуствовао и директор Клинике за инфективне и тропске болести доц. др Горан Стевановић, министар Лончар је Његову Светост Патријарха Иринеја упознао са актуелном епидемиолошком ситуацијом у нашој земљи, као и о припремљености здравственог система на нови пик корона-вируса. Министар је том приликом истакао да ће здравствени радници и овога пута учинити све да очувају здравље наших грађана, али да је неопходно да се поштују мере како би се епидемија држала под контролом.
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј истакао је да Српска Православна Црква и Министарство здравља имају исти циљ, здравље и добробит грађана наше земље, и позвао све грађане на солидарност и јединство.
      Крсне славе су догађаји који символишу нашу духовност, баштине нашу традицију, окупљају и чувају наше породице, а данас, у времену епидемије, имају и посебан значај, јер ако се прослављају и обележавају на неадекватан начин могу негативно утицати на очување јавног здравља.
      У складу с тим, Његова Светост Патријарх  српски г. Иринеј и министар здравља др Златибор Лончар позвали су грађане да се у свакој ситуацији придржавају противепидемиолошких мера, а да крсне славе прославе на истински црквени начин, молитвено пре и изнад свега, а никако не на начин којим би могло бити угрожено здравље наших ближњих. Јер, слава је богослужбени чин и радосно молитвено окипљање, а не повод за неумереност или, у садашњим условима, за окупљање многих људи у затвореној просторији невеликих размера.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј служио је 17. октобра 2020. године, на празник Светог Стефана и Преподобне Јелене (Штиљановић), свету архијерејску Литургију у Саборном храму у Београду.

Саслуживали су старешина Саборног храма протојереј-ставрофор Петар Лукић, протојереј-ставрофор Вељко Гачић из Берлина, јереји Славиша Поповић и Игор Грацун, као и протођакон Дамјан Божић. Беседио је архијерејски намесник београдски други протојереј-ставрофор Бранко Топаловић.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Иван Ивковић,
      Провизорни текст из Јерминог Пастира:
      Десета заповест
      I. - Уклони сву тугу од себе, јер је она сестра сумње и гнева...
      Зар не схваташ да је туга најзлобнији од свих духова и најштетнији за слуге Божије? Она уништава човека као ништа друго и избацује из њега Духа Светога...
      II. Слушај сада, будало, како туга изгони Духа Светога и како опет спасава. Када сумњивац због своје сумње не нађе успеха ни у једном послу, тада туга улази у срце такве особе, загушује Духа Светога и протерује га. А када гнев и јако огорчење преплаве човека из неког разлога, онда опет туга уђе у срце, он тугује због свог дела, каје се што је лоше направио. Чини се да је ова туга спасоносна јер подразумева покајање. Али у оба случаја туга растужује Духа Светога... Туга због нервирања због лошег поступка није лоша туга, али такође вређа Духа Светога. Зато уклони тугу од себе и не вређај Духа Светога који живи у теби, да не би гунђао против тебе Господу и повукао се од тебе. Јер Дух Божји који пребива у овом телу не трпи тугу... Зато се обуци у радост, која увек има благодат пред Господом и Њему је угодна, и у њој уживај. Свака радосна особа чини добро и размишља добро, презирући тугу. Тужна особа увек мисли зло. Прво, јер жалости Духа Светога, који је радосан дат особи; и друго, јер тако чини безакоње, не молећи се Господу и не исповедајући му се. Молитва тужне особе никада не досеже престо Божји.
      И упитах га: - Зашто се, господине, молитва тужног човека не уздиже до жртвеника Господњег?
      „Јер,“ одговори, „туга пребива у његовом срцу. Туга помешана са молитвом не дозвољава да чист дође до престола Божјијег. Као што вино помешано са сирћетом више нема исту пријатност, тако ни туга помешана са Духом Светим нема исту молитву. Стога се очисти од зле туге и живећеш с Богом, и сви ће живети с Богом, само ако одбаце тугу од себе и обуку се у радост.

• Креирај ново...