Jump to content

Зоран Ђуровић: Колико ролекса треба да купи Патријарх Српски Иринеј?

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 2 минута, Вукашин рече

Stvar je za sabor, cim se i episkopi oglasavaju. Ne pise o tome samo ona nesreca iz Rima.

Милојица је објавио књигу па му ударила слава у главу. Узблутио му се мозак у тивини, што вели Његош...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 730
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Зоран Ђуровић: Колико ролекса треба да купи Патријарх Српски Иринеј?   Писало се доста о томе да ли су српске епархије наше Цркве у САД у процесу раскола. Америчке владике то негирају, али с

До сада, најаргументованији текст о новим америчким собитијима, које је тешко не назвати расколом. Самовољни сепаратистички устав, мора саборно да се поништи.

Па ја јесам ми. То ми је природно. Годинама пишем на овом форуму против јеретика и расколника, јер сам Ми. Држим се за члана СПЦ. Да ли сам икада у 17 година рекао некоме да се одвоји од СПЦ? Зар ниса

Постоване слике

Колико треба Ролекса? Изгледа да треба пун џак :D

Паре на сунце:sunce: остало је мало времена

•  
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Повратак кућним вредностима. Је ли то онај етномартир, који је убијен јер је Србин, а не зато што је хришћанин како учите?

Видим да не пратиш дневно-политичку ситуацију и најновије речи ,,свеца'' Вучића, синоћ касно или јутрос рано он изјави:

,,Vučić kaže da oni rade svoj posao, a da mi radimo svoj''. Вучко ово изјавио у сред Њујорка, у УН. 

Па рекох кад већ бркамо јаре и паре, лончиће и ролексе, Косово за лаптоп, признање за таксе, таксе за таксативе.. 

кад је бал нек' је маскенбал :) 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 часа, Zoran Đurović рече

Узблутио му се мозак у тивини, што вели Његош...

:smeh1::)):) Реагујем на твоје реченице, ко Августин на Јеронимове. Пошто су и они били другари, а Јероним је био намћор ко и ти. :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

СА  СИНОД је данас потврдио одлуку да Максим више није професор!

Милојков прими моје саучешћеJust_Cuz_19

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, Travolta рече

А што ја да примам саучешће? :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, Александар Милојков рече

А што ја да примам саучешће? :)

Ваљда што се примаш као саучешће:))) 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Ваљда што се примаш као саучешће:))) 

А то, добро онда :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 минута, Travolta рече

Волео бих да проба да дође да одржи предавање. Као Артемије у Зубин Поток... Мада би и Игњатије угасио. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Александар Милојков рече

А то, добро онда :)

Прочитај ово: 

757z468_manastir.jpg
93.87.76.81

<p><b>Зубин Поток, Звечан, Косовска Митровица</b> – Владика Артемије са око...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Zoran Đurović рече

Прочитај ово: 

Максим заузима неки манастир? Који?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Волео бих да проба да дође да одржи предавање. Као Артемије у Зубин Поток... Мада би и Игњатије угасио. 

Аналогија је погрешна. Нема додирних тачака једна прича са другом. А ко ће овде да "угаси" гледаћемо... Да се молимо Богу да све на добро изађе. Толико. Што се мене тиче.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Александар Милојков рече

Аналогија је погрешна. Нема додирних тачака једна прича са другом. А ко ће овде да "угаси" гледаћемо... Да се молимо Богу да све на добро изађе. Толико. Што се мене тиче.

Има Макс прича као Артемије да неће да прави раскол. Ја сам вам рекао да хоће. И то ће брзо да се види. Види се и из овог мог текста да су већ направили раскол. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Александар Милојков 

Готово је Милојков, веровао или не. Декан је добио писмо од Синода још једном где му се наређује да поступи по ранијој одлуци Синода.

Сада је на реду бирање новог професора.dobardecko

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Travolta рече

@Александар Милојков 

Готово је Милојков, веровао или не. Декан је добио писмо од Синода још једном где му се наређује да поступи по ранијој одлуци Синода.

Сада је на реду бирање новог професора.dobardecko

Па добро, конкурисаћемо, ако Бог да. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      У децембру 2017. године, поводом свечане прославе стогодишњице обнове Патријаршије у Руској Православној Цркви, имао сам благослов да са владиком бачким г. Иринејем будем одређен од стране Светог Синода да пратимо блаженопочившег патријарха Иринеја у Москву на ову свечаност.

Домаћини су нас љубазно дочекали и сместили у познати хотел Украjина. У исто време, одвијао се велики спортски догађај — извлачење жреба за Светско првенство у фудбалу наредне године. У атмосфери глобалног велеграда, у хотелу кроз чији хол, као на покретној траци, дефилују најзначајније и најпознатије светске личности, у лифт је, потпуно изненада, заједно са нама, ушао и онижи црнпурасти човек, коврџаве косе и са упадљивим осмехом на лицу. Одмах сам препознао да се ради о фудбалском чаробњаку, који је готово сâм победио фаворизовану репрезентацију Енглеске на Светском првенству 1986. године!
      И он је, рекао бих, био изненађен, видевши двојицу високих, од њега скоро двоструко виших људи, у црним мантијама, са дугим брадама и камилавкама на главама.
      Већ на први поглед, у њему смо препознали доброг човека, скромног хришћанина и богобојажљивог верника јер је одмах показао изузетно поштовање — просто се ,,укипио” пред владиком Иринејем — и упитао владику да ли може да целива икону Пресвете Богородице на његовим грудима (панагију) и замолио да га владика Иринеј благослови.
      Преосвећеном епископу Иринеју, за кога је општепознато да не прати спорт, брзо сам објаснио ко је наш сапутник у лифту московског хотела. Наравно, он је достојанствено и са осмехом, позвао нашег брата Дијега Арманда, као искреног и богољубивог хришћанина, да целива панагију на владичиним грудима, благословио га на наш православни начин и пожелео му да га Пресвета Богородица прати у сваком добром делу које предузима.
      Ето, такав је био Марадона, Дијего Армандо. Бог нека му подари Царство небеско!

Епископ мохачки Исихије

Извор: Чудо
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Папа Фрања упутио је Митрополиту дабробосанском Хризостому, Синоду СПЦ и целој СПЦ изразе саучешћа поводом смрти Патријарха српског Иринеја, уз поруку да је покојни патријарх, упркос бројним патњама, остао човек вере и дијалога, скроман и весео.

„Он је посветио свој живот Богу и неговао дух заједништва у срцу СПЦ. Убеђен сам да су се братски односи између Католичке цркве и СПЦ развили и ојачали уз вођство Патријарха Иринеја, да ће наставити да напредују и доносе плодове у годинама пред нама”, написао је папа у писму упућеном 21. новембра, јавља Танјуг.
      “Уз захвалност Богу подсећам на дугогодишње верно служење покојног Патријарха Господу и Цркви и његов светли пример хришћанско сведочење радости Јеванђеља”, нагласио је папа Фрања.

Извор: Митрополија црногорско-прирморска
    • Од Поуке.орг инфо,
      Једном је учитељ питао своје ученике:

"Зашто људи вичу кад су љути?"
      Ученици су размишљали неко време:
      "Зато што изгубимо стрпљење - зато вичемо" - рече један
      " Али, зашто би викао ако је особа поред тебе?" - пита учитељ
      "Зар није могуће говорити тихо и лагано?"
      Ученици су давали неке одговоре, али ни један није задовољавао учитеља.
      На послетку је објаснио:
      "Када су две особе у свађи, љутите, њихова срца се јако удаље. Зато морају викати једно на другога, да њихов крик премости удаљеност и да се могу чути. Што су љући, гласније морају викати, јер је удаљеност међу њима све већа."
      "Шта се догоди када се две особе заволе?
      Не вичу један на другога, већ говоре тихо и нежно. Зашто? Њихова срца су веома близу. Удаљеност међу њима је веома мала.
      "А шта се догоди када се још више заволе?
      Не говоре. Само шапућу и још више се зближују у својој љубави.. Коначно, не требају више ни шапат. Само се гледају и то је све. Такве су две душе које се воле."
      Онда је рекао:
      "Када се свађате, немојте дозволити да се ваша срца удаље, не изговарајте речи које би вас могле још више удаљити, јер ће доће дан кад ће удаљеност бити тако велика, да више никад неће бити пута назад"

Патријарх Павле

View full Странице
    • Од Поуке.орг инфо,
      Једном је учитељ питао своје ученике:

"Зашто људи вичу кад су љути?"
      Ученици су размишљали неко време:
      "Зато што изгубимо стрпљење - зато вичемо" - рече један
      " Али, зашто би викао ако је особа поред тебе?" - пита учитељ
      "Зар није могуће говорити тихо и лагано?"
      Ученици су давали неке одговоре, али ни један није задовољавао учитеља.
      На послетку је објаснио:
      "Када су две особе у свађи, љутите, њихова срца се јако удаље. Зато морају викати једно на другога, да њихов крик премости удаљеност и да се могу чути. Што су љући, гласније морају викати, јер је удаљеност међу њима све већа."
      "Шта се догоди када се две особе заволе?
      Не вичу један на другога, већ говоре тихо и нежно. Зашто? Њихова срца су веома близу. Удаљеност међу њима је веома мала.
      "А шта се догоди када се још више заволе?
      Не говоре. Само шапућу и још више се зближују у својој љубави.. Коначно, не требају више ни шапат. Само се гледају и то је све. Такве су две душе које се воле."
      Онда је рекао:
      "Када се свађате, немојте дозволити да се ваша срца удаље, не изговарајте речи које би вас могле још више удаљити, јер ће доће дан кад ће удаљеност бити тако велика, да више никад неће бити пута назад"

Патријарх Павле
    • Од Zoran Đurović,
      Зоран Ђуровић: ГЛИКЕРИЈА НА АРТЕМИЈЕВОЈ САХРАНИ
      Мој интересантан осврт на Гликеријин излет!

• Креирај ново...