Jump to content

Зоран Ђуровић: Колико ролекса треба да купи Патријарх Српски Иринеј?

Оцени ову тему

Recommended Posts

• Replies 730
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Зоран Ђуровић: Колико ролекса треба да купи Патријарх Српски Иринеј?   Писало се доста о томе да ли су српске епархије наше Цркве у САД у процесу раскола. Америчке владике то негирају, али с

До сада, најаргументованији текст о новим америчким собитијима, које је тешко не назвати расколом. Самовољни сепаратистички устав, мора саборно да се поништи.

Па ја јесам ми. То ми је природно. Годинама пишем на овом форуму против јеретика и расколника, јер сам Ми. Држим се за члана СПЦ. Да ли сам икада у 17 година рекао некоме да се одвоји од СПЦ? Зар ниса

Posted Images

0503foto-www.jpg
WWW.DANAS.RS

Na osnovu odluke Svetog arhijerejskog sinoda SPC, dekan Bogoslovskog...

DANAS, vec polako penzionise  ep. Maxima

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 минута, Grizzly Adams рече

Прави ли тај Ролекс компасе?

Да се сви (расколштвујући) покупе и правац код тебе. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 16 минута, The Godfather рече

@Isusovo magare vidis da su ljudi pokretali proteste, a mi nismo ni znali. Da nam Djilas ne kaza....

Gle ne znam tocno kako razmisljas,mozda mislis ono tipa "zasto on to nama govori kad vec to znamo" ili?,uglavnom kakogod meni ta dva lika ne idu zajedno..ne_shvata

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 часа, The Godfather рече

@Жељко e'o odakle vetar duva Zeks

Screenshot_20191010-174604_Facebook.jpg

А знам јбг, али ако кажем, добићу 16 страница коментара на фору: "Оћеш сембић ботино?!"

Ствари су просте сви се тале у овом сукобу унутар СПЦ. Мада би било лепо одвојити политику од црквологије но тешко то иде.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, The Godfather рече

@Isusovo magare vidis da su ljudi pokretali proteste, a mi nismo ni znali. Da nam Djilas ne kaza....

Покретали су и петицију против патријарха Павла и тражили да се пензионише иста та двојица, али то сад прешућкују. Јбг и ја сам тада био студент ПБФ и у протестима и знам шта се радило.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од nolimetangere,
      NSP2017.pdf
      Свето писмо - Нови српски превод; ћирилица; са The New International Version (NIV) енглеског изворника
      издавач: Biblica, Inc.®

• Од nolimetangere,
      SSP2015.pdf
      Свето писмо - Савремени српски превод; ћирилица; са The Easy-to-Read Version (ERV) енглеског изворника
      издавач: Bible League International
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Слава храма Саборa српских светитеља на Карабурми прослављена је 13. септембра 2020. године светом Литургијом којом је началствовао Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј. Саслуживали су протојереји-ставрофори Тоде Јефтемић, Драган Станишић и Милош Мићић, протојереј Александар Лукавац, јереј Јован Јефтић, протођакон Стеван Рапајић и ђакони Драган Танасијевић, Немања Ристић и Филип Новаковић у молитвеном присуству старешине храма протојереја Ђорђа Драгутиновића, братства храма и благочестивог народа престонице.   Звучни запис беседе     Током свете архијерејске Литургије Његова Светост Патријарх је рукоположио ђакона Филипа Новаковића у чин свештеника.   Пошто је преломио славски колач са домаћином славе г. Драганом Микићем, Његова Светост Патријарх је уручио грамате добротворима који су допринели уређењу храма, парохијског дома и пратећих објеката, господи Драгану Микићу, Мирославу Антићу, Милији Илићу, Драгану Нијемчевићу, Дејану Ранђеловићу, Јовану Шуменковићу, Владимиру Скерлићу и Зорану Јовићу.     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј служио је 11. септембра 2020. године, на празник Усековања главе Светог Јована Крститеља, свету архијерејску Литургију у цркви Рођења Светог Јована на Централном гробљу у Београду.        
      Саслуживали су старешина храма протојереј-ставрофор Драган Павловић, презвитер Иван Штрбачки, протођакон Стеван Рапајић и ђакони Драган Танасијевић и Саша Глишић.   Поред многобројног верног народа, празничном богослужењу молитвено су присуствовали генерални директор ЈКП Београд мр Драган Балтовски, управник Централног гробља г. Владимир Гулишија, као и чланови Црквеног одбора.     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Поводом обележавања јубилеја – 90 година од рођења Патријарха српског г. Иринеја, Његово Преосвештенство Епископ бачки др Иринеј дао је интервју Телевизији Храм. У наведеном видео запису можете погледати део интервјуа, у којем Преосвештени владика Иринеј говори о личности Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке

• Креирај ново...