Jump to content
Zoran Đurović

Зоран Ђуровић: Колико ролекса треба да купи Патријарх Српски Иринеј?

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 4 минута, Александар Милојков рече

То је тачно, али непотпуно. Без Максима од тога не би било ништа. Увек то иде Ја-Бог-други чоевек (ближњи).

Па има ту и Аве, како си писао, само што се за мене ниси потресао. Буди и сада као Конфучије као кад сам ја био у питању. 

Мени је нанета реална неправда и нема везе са овим лажним страдањем Максима, како би га он представио. Никакви безбожници нису бранили моју каузу. За Максима се дигли сви класични непријатељи Цркве. Ја сам запретио и теби и Беговићу да ме не браните. Лишили су ме свих ових година плате а и младих да их поучавам. Они су код мене долазили приватно, на Поуке и на фејс. Признајем да свима нисам могао да помогнем, јер ја нисам плаћен за тај посао. А њихови професори нису радили тај посао. Које је то лудило мозга: Ја треба да дајем литературу и руководим људе на докторским студијима јер њихови професори то не могу! Помогао сам некима који гравитирају мојој области, а другима, иако су из те области нисам могао да помогнем јер бих им компликовао живот зато што су им проф незналице и знам шта мисле. Поштедео сам људе непријатности. Био сам искрен са свима. 

Ако има неко ко је радио за џ. и на коме се испевао тропар истински као Козми и Дамјану, ја сам тај. Што је најгоре, ја нисам за џ. добио - јесам од Господа, и сада му благодарим на дару! - и све сам морао да плаћам. Док сви имате своје станове, ја немам свој и где главу да склоним. Италијански систем ме је онемогућио да дођем до стана па сам и данас подстанар и бацам паре у ветар, али то није тема. И зато не разумем зашто ти сада сечеш вене, а ниси хтео ни да прочиташ карте око мог случаја, и плачеш над Максимом. 

Кажеш да је све лично, а мене си грдио како ја лично доживљавам ствари! Мени је неприродно твоје слепило, да кажеш како је Максим у теби, а тај исти Максим на моје мејлове (сигурно приспеле) никад није хтео да одговори! Који је он фрајер? Употребио је тактику игнорисања у мом случају, а сада му се све олупало о главу и ти плачеш над њиме? Не дам на се. Данас ми се јавио и Бубица повређен прозивањем његовог епископа Добријевића. Ја са Добријевићем, америчким доказаним агентом, нисам ни почео. Имате каблове. Лонгин је испао најлакши за манипулисање и хороричан је онај интервју што је дао за Тв Храм. Сам није веровао у то што прича. То кажемо ми прости, јер си ти суптилни доктор и "а" би исекао на 10 фронцли. Срећом да синодалци нису толико суптилни него су разумели проблем. 

Видиш ли сада како су ствари личне? Да ли разумеш сада српску: Туђа рука свраб не чеше? 

Бестидно сте се ругали мени и смејали кад сам се жалио како је Макс и компанија могао да потпише да немам основну школу! И данас окрећеш главу. То је твој ментор потписао! И ја ти одговорно кажем да је то полусвет. Да то нису људи. Доктору наука ови беспризорници пишу и потписују да нема основну школу! 

Говорио си ми да нико није дужан да ме запосли. Зашто сада сечеш вене што је Максим избачен са ПБФ? Ко је дужан да га држи тамо? Зашто не користиш исте критеријуме? 

Теби као да се свет срушио, а стално си давао суптилне коментраре на моје смешне теорије завере, некаква моја вигдовњаштва. Као да ја имам визије по мокраћи... Немам, брате, него видим како ствари стоје и са киме имамо посла.   

пре 8 минута, Zoran Đurović рече

Па има ту и Аве, како си писао, само што се за мене ниси потресао. Буди и сада као Конфучије као кад сам ја био у питању. 

Мени је нанета реална неправда и нема везе са овим лажним страдањем Максима, како би га он представио. Никакви безбожници нису бранили моју каузу. За Максима се дигли сви класични непријатељи Цркве. Ја сам запретио и теби и Беговићу да ме не браните. Лишили су ме свих ових година плате а и младих да их поучавам. Они су код мене долазили приватно, на Поуке и на фејс. Признајем да свима нисам могао да помогнем, јер ја нисам плаћен за тај посао. А њихови професори нису радили тај посао. Које је то лудило мозга: Ја треба да дајем литературу и руководим људе на докторским студијима јер њихови професори то не могу! Помогао сам некима који гравитирају мојој области, а другима, иако су из те области нисам могао да помогнем јер бих им компликовао живот зато што су им проф незналице и знам шта мисле. Поштедео сам људе непријатности. Био сам искрен са свима. 

Ако има неко ко је радио за џ. и на коме се испевао тропар истински као Козми и Дамјану, ја сам тај. Што је најгоре, ја нисам за џ. добио - јесам од Господа, и сада му благодарим на дару! - и све сам морао да плаћам. Док сви имате своје станове, ја немам свој и где главу да склоним. Италијански систем ме је онемогућио да дођем до стана па сам и данас подстанар и бацам паре у ветар, али то није тема. И зато не разумем зашто ти сада сечеш вене, а ниси хтео ни да прочиташ карте око мог случаја, и плачеш над Максимом. 

Кажеш да је све лично, а мене си грдио како ја лично доживљавам ствари! Мени је неприродно твоје слепило, да кажеш како је Максим у теби, а тај исти Максим на моје мејлове (сигурно приспеле) никад није хтео да одговори! Који је он фрајер? Употребио је тактику игнорисања у мом случају, а сада му се све олупало о главу и ти плачеш над њиме? Не дам на се. Данас ми се јавио и Бубица повређен прозивањем његовог епископа Добријевића. Ја са Добријевићем, америчким доказаним агентом, нисам ни почео. Имате каблове. Лонгин је испао најлакши за манипулисање и хороричан је онај интервју што је дао за Тв Храм. Сам није веровао у то што прича. То кажемо ми прости, јер си ти суптилни доктор и "а" би исекао на 10 фронцли. Срећом да синодалци нису толико суптилни него су разумели проблем. 

Видиш ли сада како су ствари личне? Да ли разумеш сада српску: Туђа рука свраб не чеше? 

Бестидно сте се ругали мени и смејали кад сам се жалио како је Макс и компанија могао да потпише да немам основну школу! И данас окрећеш главу. То је твој ментор потписао! И ја ти одговорно кажем да је то полусвет. Да то нису људи. Доктору наука ови беспризорници пишу и потписују да нема основну школу! 

Говорио си ми да нико није дужан да ме запосли. Зашто сада сечеш вене што је Максим избачен са ПБФ? Ко је дужан да га држи тамо? Зашто не користиш исте критеријуме? 

Теби као да се свет срушио, а стално си давао суптилне коментраре на моје смешне теорије завере, некаква моја вигдовњаштва. Као да ја имам визије по мокраћи... Немам, брате, него видим како ствари стоје и са киме имамо посла.   

Амин.

Maksim nece pretrpeti nikakvu stetu sa ovim osim sto ce manje lutati i skitati po belom svetu. Samim tim manje ce kostati eparhiju za putne troskove. Sto se tice profesorske plate i za to ne treba brinuti jer ce sam sebi povecati vladicansku platu.

Milojkov je previse subjektivan i pristrasan i on ne bi trebao da uopste komentarise ove teme. 

Управо сада, Travolta рече

Maksim nece pretrpeti nikakvu stetu sa ovim osim sto ce manje lutati i skitati po belom svetu. Samim tim manje ce kostati eparhiju za putne troskove. Sto se tice profesorske plate i za to ne trbe brinuti jer ce sam sebi povecati vladicansku platu.

Vama je izgleda u SPC najveći problem Maxim....realno..sve drugo staviste pod tepih...ali ima Boga....neka...samo radite svoj posao....Svaki kamen njemu,  jedan Hristu manje...na njega blagodat a na vas ne smem ni pomisliti šta...Gospod neka vam pomogne....iskreno ...

пре 1 минут, Istopljeni kamen рече

Vama je izgleda u SPC najveći problem Maxim....realno..sve drugo staviste pod tepih...ali ima Boga....neka...samo radite svoj posao....Svaki kamen njemu,  jedan Hristu manje...na njega blagodat a na vas ne smem ni pomisliti šta...Gospod neka vam pomogne....iskreno ...

Објаснио је Ђуровић у својим текстовима све око Максима.

пре 20 минута, Zoran Đurović рече

Па има ту и Аве, како си писао, само што се за мене ниси потресао.

Аво, има ту и тебе и још неколико других људи којима сам се у дисертацији званично захвалио. Али ментор је кичма. А Максим је био моја велика људска и акадмеска подршка и као такав је уткан у мој лични идентитет - заувек. Он је мој учитељ, у правом и пуном смислу те речи. Никада га се нећу одрећи као личности. А зашто да се потресам због тебе? Ја те нисам познавао пре 10 година, када ти се десила тужна епизода. И твој случај нема везе са мојим личним животом, ма колико да ми је жа тебе што се мучиш и потуцаш, јер те држим за пријатеља. Максим је друго. Како рекох, задужио ме је на плану мог личног идентитета.

пре 1 минут, Жика рече

Објаснио је Ђуровић у својим текстовима све око Максима.

Ma dajte, kakav Vam je to argument?

Poznajem mnogo popova kojima je učinjena veća šteta od jednog episkopa...mnogo popova i mnogo veća šteta...pa ćute...mole se i čekaju nebesku platu....nemaju ni stan ni....platu..ali imaju dostojanstvo i Hrista...

Danas je veliki prazznik...

Ljudi kako se pričešćujete?

Gde vam je savest?

Spava li? Ili ste je uspavali lekovima????

Gospode dodji!!!!

пре 18 минута, Istopljeni kamen рече

Ma dajte, kakav Vam je to argument?

Poznajem mnogo popova kojima je učinjena veća šteta od jednog episkopa...mnogo popova i mnogo veća šteta...pa ćute...mole se i čekaju nebesku platu....nemaju ni stan ni....platu..ali imaju dostojanstvo i Hrista...

Danas je veliki prazznik...

Ljudi kako se pričešćujete?

Gde vam je savest?

Spava li? Ili ste je uspavali lekovima????

Gospode dodji!!!!

Што не бисмо мирно спавали кад пишемо против расколничких тежњи и неправде.

@Александар Милојков Овде се прича о нечијим (по)грешкама, не о врлинама. Падре је говорио из позиције личног страдања, а и некога ко, верујем, воли Српку Цркву и Цркву уопште. Многи други, па и ја, говрили смо о ставрима које су нас саблазниле.

Твоји ставови, Александре, у проткани тиме што кажееш - твом односу ка проф. Васиљевићу (причаш о учитељству) и то је ОцКеј, али намеће се питање: ако раздвојиш своја осећања има ли ишта за критику, или је све потаман?

Рецимо, ти здушно критикујеп падреа, али нема критике "дарвиниста" (ставио сам наводнике). Ето, добар си са оцем Оливером (са свима си добар), али отац је ставио потпис, а ови су писали против....ок, може се бити по страни, али ти учествујеш активно на форуму, и не чусмо ни једне критике - објективност? Па ја се макар нашалим на свој рачун некад, ти све што си рекао рекао си како си се мучио, како си добра, како је све...нити критике нити самокритике...једина криитика је била падрео....колико ја читам овај месец. мало ми је то шкаљиво кад је све потаман. Или мислиш да ми неки који смо се оглашавали, да смо мрзитељи и устајемо на тамо неке велике људе, а ми мишеви? Неће бити, роде, тресе се васењенска Црква а дошло је жешћег раскорака неке либерал-теологије са живим животом, а изгледа и са црквеном традицијом, да не кажем Предањем, да не буде јака реч. Светац написао Догматику, а будућим свештеницима сервирају Зизјуласа...и мали милион других другости.

Пуч у Цркви! -Декан Богословског факултета Игњатије одбија да спроведе одлуку Синода о смени Максима Штампај Е-пошта
четвртак, 26 септембар 2019
      Vladika-Ignatije-480x475.pngКако „Борба за веру“ сазнаје из својих извора у Патријаршији, декан Богословског факултета у Београду епископ браничевски Игњатије Мидић упутио је недавно писмо Синоду у коме га обавештава да као декан факултета не може да смени мајмунолога Максима Васиљевића.

Синод је јуче, 26.9.2019. године, одговорио писмом Игњатију у коме му наређује да изврши сионодску одлуку о смени Максима, да је та одлука коначна и да се о њој не може више разговарати.

Како ствари стоје, после поништавања пучистичког устава Максимове расколничке екипе (овде:), Максим је сада двоструки губитник.

Што се тиче пучистичког понашања јеретика и расколника Игњатија Мидића, оно није новина.

Игњатије већ 13 година (почев од 2006. године) одбија да спроведе одлуке Светог Архијерејског Сабора да се богослужење има вршити "по вишевековној пракси наше Цркве". Игњатије изиграва одлуку Сабора лажним учењем свог духовног оца јересијарха Јована Зизиуласа, по коме, тобоже, "Сабор није изнад епископа", пошто је и сам "конституисан од епископских чинова."

Игњатије је својом непослушношћу СА Сабору, највишем законодавном телу СПЦ, изазвао дубок раскол у својој епархији, а својим лажним учењем затровао и друге, њему послушне и одане епископе.

Сада видимо да Игњатије, на исти начин, језуитским лукавствима, покушава да изигра и одлуку Синода о смени Максима (овде:).

На жалост, Игњатија нема ко да процесуира и санкционише, јер иза њега стоји моћна ватиканско-фанариотска двоглава аждаја.

Но, "једни се хвале колима, други коњима, а ми именом Господа Бога својега. Они посрћу и падају, а ми стојимо и не колебамо се"  (Пс. 20, 7 - 8.)

Сваком злу једном дође крај...

пре 9 минута, The Godfather рече

'Ajmo sad svi kao nekada na maturskoj veceri, MIR MIR MIR niko nije kriv, AVA AVA AVA, niko nije krAVA! 

E jbg ( skjuz maj french ) obrni - okreni AVA! :pop:

Onaj ko ne želi mir...neka se zapita za sebe i za svoj odnos sa Hristom.....

Ko je naš Bog i ko smo mi?

Gospode pomiluj ljude tvoje!!!!

??????

Volela bih ....i to svima želim mir u srcu i pomirenje!!!

Previše je ovo ....za Telo Hristovo....

Dozovite se ljudi....ocima...ko su naši učititelji? Vi...

Ko su vaši učitelji?

Kakvi su bili vaši učitelji?

Sve što smo naučili od vas i vaših učitelja...danas je daleko...od naše Crkve....pa zar mi najmanji i najnebitniji...moramo da ispovedamo....

I apelujemo....

Gospode pomozi...ako imaš kome....

@Александар Милојков Да додам...ма како да буде - мени ни у џеп ни из џепа -хипотетички да је вл. Макси, проф. Васиљевић незаменљив на ПБФ, и да је Синод нешисмен теолошки, немају љибави и накарикај шта ти воља - зар је примерно понашање проф. Васиљевића? Сви интервјуио, провокације кроз редове, па где је послупање. Писао сам ти је, понављам - ради мира Павле Свети иде да принесе жртве а главни противник жртва и обрезања...шта имамо овде? Супротно...мислим...уствари, пишем из муке....неверавотно поврљни су ти аргументи....нисам ја копирао тебе ја сма стварно мислио кад је дошло цара до дувара да ће проф. Максим да се повуче...ма јок, контраудар артиљеријски...сад је и декан на ватри, прав-здрав. Шта сад, да Синод да оставку, ПБФ да изађе из Универзитета, Сабор да моли Максима за опроштај? Не разумем причу "видећемо" - шта? Нека Максим истера право, а није важно по којој штети за друге?

Најбоље му је да се повуче и што пре да дође у Русију, да буде макар месец, обилази Светиље руске и служи а браћом....можда ће га неко узети за озбиљно после....то је моје виђење....а ја немам ни 5% информација и увида у стање ствари.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      За радио Глас је своја сећања на блаженопочившег Патријарха Павла поделио протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Призренске богословије "Светих Кирила и Методија" са привременим седиштем у Нишу.   Звучни запис емисије   Извор: Радио Глас
    • Од Логос,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј примио је 14. новембра 2019. године у Патријаршији српској у Београду Главног тужиоца Руске Федерације г. Јурија Јаковљевича Чајку.     Пријему су присуствовали Преосвећени Епископ ремезијански и викар Патријарха српског г. Стефан, генерални секретар Председника Републике Србије г. Никола Селаковић, републички јавни тужилац гђа Загорка Доловац, амбасадор Руске Федерације у Србији г. Александар Боцан Харченко, као и шеф Кабинета Патријарха српског ђакон др Александар Прашчевић.     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Логос,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј примио је 14. новембра 2019. године у Патријаршији српској у Београду Његову Екселенцију Никоса Дендиаса, министра спољних послова Републике Грчке.     Пријему су присуствовали генерални секретар Министарства спољних послова Грчке г. Демирис Темистоклис, амбасадор Републике Грчке у Београду г. Јоргос Диакофотакис, као и шеф Кабинета Патријарха српског ђакон др Александар Прашчевић.     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Логос,
      Викарни Епископ Стефан служио је овог јутра Свету Литургију у Храму Светих Врача у Клиничком центру Србије, уз свештенике и ђаконе Архиепископије београдско-карловачке. У овој светињи ће данас, 14. новембра, на дан храмовне славе, бити служена и Света Тајна Јелеосвећења, од 16 часова.   Звучни запис беседе   Епископу Стефану су саслуживали: протојереји-ставрофори Небојша Тополић, Радомир Митровић, Милојко Топаловић, јереј Дејан Вулић, протођакон Младен Ковачевић и ђакон Никола Мићаковић.   Овогодишњи кумови славе били су Јордан и Милутин Мијушковић, а колач је у част Светих Бесребреника принела и мати Аквилина, игуманија Сретењског манастира из Овчарско-кабларске клисуре, која је извесно време провела на лечењу у овој установи. У молитви су учестовале и мати Злата са једном од сестара Манастира Богородице Тројеручице под Авалом, затим запослени у КБЦ-у, као и многобројни верујући народ.   Eпископ Стефан је између осталог поучио да су нам светитељи Козма и Дамјан потребни јер нам свима треба исцељење, духовно и телесно.     Извор: Радио Слово љубве 

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...