Jump to content
Логос

Папа Фрања примио патријарха Вартоломеја

Оцени ову тему

Recommended Posts

cq5dam.thumbnail.cropped.750.422.jpeg

Папа Фрања се састао са васељенским патријархом Вартоломејом у уторак, 17. септембра 2019. године. Састанак је одржан у „братској атмосфери“, према извештају за медије Прес службе Свете столице.

Папа Фрања и Васељенски патријарх су у наставку имали заједнички ручак у Дому Свете Марте уз учешће њихових делегација.

Савет кардинала је одржао свој 31. састанак и тим поводом секретар бискуп Марчело Семераро позвао је Патријарха да поздрави учеснике пре његовог сусрета с Папом. У својим кратком обраћању Васељенски патријарх је говорио о делу саборности у Источној Православној Цркви.

View full Странице

"У својим кратком обраћању Васељенски патријарх је говорио о делу саборности у Источној Православној Цркви"

joooj

Мени симпа толика различитост у имиџу.. Један забељен други уцрњен, један голобрад други забрађен, један с капицом други с капетином итд итсл... теже ће да се договоре око тога него око учења :)

пре 6 минута, Перезвон рече

Мени симпа толика различитост у имиџу.. Један забељен други уцрњен,

Да знаш, и мене подсећају на дрес Партизана, а ја сам звездаш :)

пре 6 минута, Александар Милојков рече

Да знаш, и мене подсећају на дрес Партизана, а ја сам звездаш :)

Бре.. ја поштујем обојицу. У мени се одавно угасило навијање. Него "нема преображаја без тела" ... :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј примио је 21. октобра 2019. године у Патријаршији српској у Београду бившег премијера Канаде г. Брајана Малрунија са супругом Милицом (рођ. Пивнички). Пријему су присуствовали Преосвећени Епископ бачки г. Иринеј, пензионисани генерал г. Луис Мекензи и председник Општине Нови Бечеј г. Саша Максимовић.     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Логос,
      Патријарх московски и све Русије Кирил упутио је честитку учесницима конференције „Митрополит Никодим: пут служења Цркви“ (Минск, 15. и 16. октобра 2019) „Организаторима, учесницима и гостима међународне конференције „Митрополит Никодим: пут служења Цркви“.     Ваше Високопреосвештенство, драги владико Павле! Поштовани организатори, учесници и гости конференције!   Срдачно поздрављам све учеснике међународног сусрета посвећеног угледном јерарху 20. века - митрополиту лењинградском и новгородском Никодиму (Ротовом), чији се 90. рођендан ове године прославља.   Блаженопочивши Владика Никодим зацело је генијална и необично истакнута личност на историјском хоризонту прошлог века: мудар и врло енергичан архипастир, права личност Цркве, предан Божјем делу.   Његово служење се довијало у једном од најтежих периода односа са државом, било је то време  даљег прогона вере, масовних затварања цркава и поновног прогона свештенства. Заузимајући високо место председавајућег Одељења за спољне црквене односе Московске Патријаршије, митрополит Никодим несебично се супротставио покушајима совјетских власти да униште Цркву, учинио је све што је било могуће и немогуће да се спречи уништавање светиња, да се заштите свештенство и мирјани од гоњења. Напорима Владике било је могуће избећи затварање лењинградских богословских школа, значајно је повећан број архијереја Руске Цркве и она је извучена из међународне изолације, а уз то, повела је и активни дијалог са остатком хришћанског света. Митрополит Никодим је дао огроман допринос јачању православног јединства и формулисању заједничког става по разним важним питањима нашег времена.   Опсег Владичине личности је заиста задивљујући: у кратком свом овоземаљском животу који му је Бог дао (а живео је само 48 пуних година) митрополит Никодим је успео да делује тако плодно и ефикасно да би за то што је он учинио било потребно неколико људских живота. Још и данас користимо резултате његовог рада.   Уверен сам да духовно наслеђе митрополита Никодима још увек треба да у потпуности схватимо и проценимо ми, његови потомци, и моје се срце радује што је сећање на драгог Аву сачувано у тако великом броју, у шта спадају  и такви састанци и конференције.   Нека свеблаги Господ благослови ваше напоре и подари вам снаге, душевног мира и Своју изобилну помоћ у добрим делима и подухватима,“ навео је Свјатјејши патријарх Кирил.     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Логос,
      Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин др Иринеј угостио је у четвртак, 10. октобра 2019. године, у  Владичанском двору у Новом Саду, г. Волкмара Клајна, посланика Бундестага. Састанку су присуствовали и господин Норберт Бекман-Диркес, директор Фондације Конрад Аденауер (Konrad-Adenauer-Stiftung, KAS) у Србији, господин Слободан Поповић, преводилац и госпођа Гордана Пилиповић из Фондације.     Господин Клајн борави у тродневној посети београдској канцеларији Фондације Конрад Аденауер. Од 2004. до 2015. године био је председавајући Протестантске радне групе ЦДУ-а у Вестфалији (северозападна Немачка).     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Логос,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј примио је 5. октобра 2019. године у Патријаршији српској у Београду председника Јерменије г. Армена Саркисијана.     Председник Јерменије је захвалио Патријарху српском г. Иринеју на срдачном пријему током кога су разговарали о актуелним проблемима са којима су суочени српски и јерменски народ, као и о могућностима да се исти превазиђу. Патријарх српски г. Иринеј је пожелео свако добро од Господа братском јерменском народу.     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Логос,
      Дана, 24. септембра 2019, архимандрит Вартоломеј, игуман Есфигменског манастира на Светој Гори, представио је у резиденцији Софијске Митрополије своју збирку разговора и проповеди под називом „Речи за духовни раст у Христу“.      Књига је објављена по благослову Његове Светости митрополита Софије и патријарха бугарског Неофита, а на бугарски језик превела ју је госпођа Анула Христова, на иницијативу архимандрита Никанора, игумана манастира Козме и Дамјана.   Архимандрит Вартоломеј је изразио духовну радост због посете Бугарској, заједничких богослужења у манастру  Светих Козме и Дамјана и са састанка са Његовом Светошћу.   Износећи срећне тренутке са свог животног и духовног пута, игуман светогорског  манастира Есфигмена Вартоломеј је за своју књигу навео да је то  збирка бодрећих разговора о радости и нади, о борби као саставном делу наших живота, резимирајући: „Постоји само једна пут,  и то је љубав“.   Представљању су присуствовали многи свештеници, гости и многобројни слушаоци, од којих су  неки постављали занимљива питања.     Извор: Инфо служба СПЦ

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...