Jump to content
  1. Volim_Sina_Bozjeg

Volim_Sina_Bozjeg

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      На празник Светих првоврховних апостола Петра и Павла, храмовну славу Цркве у Козлуку код Зворника, Преосвећени Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је Свету архијерејску литургију.
      Архипастиру наше епархије су саслуживали архијерејски намјесник зворнички, протојереј-ставрофор Видоје Лукић; игуман манастира Покрова Пресвете Богородице у Бишњи, архимандрит Симеон (Обреновић); парох вршански, протојереј Лука Петровић; војни свештеник из Новог Сада, протонамјесник Ђорђе Стојисављевић; парох дервентски, протонамјесник Синиша Максимовић; парох друге парохије козлучке, протонамјесник Дражен Стевановић као ђакони Немања Спасојевић, Данијел Билић и Никола Чекетић.
      Поред вјерног народа, молитвено је узео учешће у светој литургији и домаћин, парох прве парохије козлучке, протојереј Јован Максимовић.
      Током Свете архијерејске Литургије у Козлуку Епископ Фотије је рукоположио ђакона Николу Чекетића у свештени презвитерски чин, а чтеца Небојшу Петровићау свештени чин ђакона.
      Упућујући речи поуке новорукоположеним Епископ Фотије је истакао: ''Кад се врши рукоположење за свештеника или ђакона, слободно можемо рећи да је то његова лична Педесетница.''
      Епископ је у бесједи говорио и о васељенском значају Апостола Петра и Павла, поучавајући народ Божији апостолском благовијешћу.
      На крају Литургије обављен је опход око храма, уз помен козлучким свештено-страдалницима.
      Славски колач је пререзан са овогодишњим кумом Жељком Миловановићем из Табанаца.
      На крају литургијског славља приступило се гозби љубави, која је организована углавном трудом и старањем кума славе.
      У знак захвалности и молитвеног сјећања на данашњу канонску посјету, Црквена општина Козлук је даривала Преосвећеном икону Часних верига апостола Петра која је уједно и крсна слава Епископа Фотија.
      Нека је Господу слава а Светим Апостолима хвала за дар који примисмо учешћем у овој несвакидашњој светковини!

Извор: Епархија зворничко-тузланска
    • Од obi-wan,
      Еви да и једну овакву тему отворимо, мислим да је већ добро време.
      Овде, `нако форумски, можемо да све то непроцењиво благо мало по мало сакупљамо и њиме гостимо душу.
    • Од Драгана Милошевић,
      Благовести свете име ти донеше, Да се зовеш Благоје твоји изабраше, Од доброга рода плодови су слатки, и Благоје поста Свети Јустин Рајски.   О моли се за нас,Јустине Ћелијски, Да будемо и ми Христу вечно блиски.(2 х)   Од детињства ти си Богу се молио, И са мајком својом о вери зборио. Зато децу нашу,молим те оснажи, Да их не уграбе Православља врази.   О моли се за нас,Јустине Ћелијски, Да будемо и ми Христу вечно блиски.(2 х)   Путем Светог Саве Богу си ходио, И све Свеце Божје храбро си следио. О помози нама на животној стази, Да нас не преваре овосветске лажи.   О моли се за нас,Јустине Ћелијски, Да будемо и ми Христу вечно блиски.(2 х)   Богословио си увек животом и пером, Светлосни Јустине овенчани вером. Житијама Светих ти си проповедо, и Христово постао истинито чедо.   О моли се за нас,Јустине Ћелијски, Да будемо и ми Христу вечно блиски.(2 х)   У Ћелијском Лугу гроб твој животвори, И знамења Божја Србадији твори. Крај олтара светог заблисто се, Аво, И сваком помаже ко пристигне тамо.   О моли се за нас,Јустине Ћелијски, Да будемо и ми Христу вечно блиски.(2 х)   Васкрсење свето гроб твој благовести, Ко с љубављу приђе-духовно се свести, Ко смирено с вером помоли се Богу, Све туге,невоље тад од њега оду.   О моли се за нас,Јустине Ћелијски, Да будемо и ми Христу вечно блиски.(2 х)   У близини твојој Лелићи су свети, У њима Николај,Отац наш пресветли, Од младости он те вером научио, За свог наследника,Аво,одредио.   О моли се за нас,Јустине Ћелијски, Да будемо и ми Христу вечно блиски.(2 х)   С Николајем Светим моли се за Србе, Да с; не уплашимо кад затрубе трубе. И да с; вама Оци,вечно ми будемо, И Царство Христово сви задобијемо.   О моли се за нас,Јустине Ћелијски, Да будемо и ми Христу вечно блиски.(2 х)
      Литургију Свету служио си, Аво, И на српски превео надахнуто,сјајно. Са Оцима Светим сада саслужујеш, Небеском Олтару и нас придружујеш.   О моли се за нас,Јустине Ћелијски, Да будемо и ми Христу вечно блиски.(2 х)   Јеванђеље Вечно,Православље Свето, Пут,Истину,Живот-Христа си нам дао. Цркву Апостолску,Цркву Светосавску, А не раскол клети,већ Саборност свету.   О моли се за нас,Јустине Ћелијски, Да будемо и ми Христу вечно блиски.(2 х) Испевао свештеник Ненад Андрић из Ваљева. Песму лекторисао, уредио и благословио Епископ Атанасије (Јефтић)   ЖРУ ПОРТАЛ    
    • Од Ćiriličar,
      Дете има 2 године и римило је вакцину против дифтерије и тетануса, hepatitis B и др. (лагарија):
      Дете је добило по целом телу, највише око зглобова, кожни осип у виду екцема/дерматитиса. Чеше се непрестано, што му ствара нервозу, плач, психичке проблеме и муку родитељима. Испробано је 10-так препарата које су дерматолози пробали и ништа није шппмогло.
      Молио бих све оне који знају који манастир прави мелеме - природне - против екцема и кожних упала да напишу шта знају или да се информишу ако имају ближи контакт. Пипери, Крка, Суково или неки други. Дете се налази у једној земљи ЕУ, тако да ако би неки манастир евентуално правио мелем против сличних обољења, некако би се већ договорило слање преко некога.Такођем, молим све који ус у Београду да завире у патријаршијуску продавицу на Теразијама, или ако тамо може да се зове, па да провере има ли шта.
       Иначе, ради се о синчичу од једног брата Хрвата, верника и изузетно честитог човека и католика, тако да би било лепо и због тога да му помогнемо. Јер...замислите дечака од 2 године са ужасним екцемом по већем делу тела, који се месецима чеше, плаче и која је то мука родитељима.

Захваљујем свима.

• Од Поуке.орг - инфо,
      У организацији Духовне заједнице Светог Алимпија Столпника из Лондона, у четвртак вече 3. децембра, преко онлајн јутјуб канала Цркве Светог Саве из Лондона уприличено је предавање монаха др Павла (Кондића), сабрата манастира Стањевићи, историчара и управника Архива Митрополије црногорско-приморске, о двојици стубова Српске цркве и васељенским учитељима, блаженопочившим Патријарху српском Павлу и Митрополиту црногорско-приморском Амфилохију.

Отац Павле је својевремено боравио на специјалистичким студијама у Лондону од 2004-2007 године, и у том времену је био члан Духовне заједнице Светог Алимпија Столпника при Цркви Светог Саве у Лондону. Аутор је бројних књига и многобројних научних радова из области историје, али исто тако и је био дуго година чтец и прислужник блаженопочившег Митрополита Амфилохија.
      Свједочанство оца Павла Радио “Светигора” ће емитовати у вечерашњој “Катедри”.

Извор: Митрополија црногорско-приморска
  • Креирај ново...