Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Ćiriličar

Зимница: сухо месо, кисели купус, ајвар, туршија

Recommended Posts

Управо сада, sanja84 рече

:)))) Pa dobro...rekoh razumete se u zimnicu :) Oprostite.. i Ćiriličar nek me izvine što spamujem temu..elem zimnicu volim, turšiju pamtim, nedostaje mi mamina kuhinja..

ма опуштено ту сам....разумем се .....ја нисам имала времена да ми недостаје мамина кухиња...почела сам за своју породицу одмах све да правим....:)

пре 9 минута, Istopljeni kamen рече

ма опуштено ту сам....разумем се .....ја нисам имала времена да ми недостаје мамина кухиња...почела сам за своју породицу одмах све да правим....:)

nemam vremena da pravim... tako da kupim šta mi treba kad se zaželim..ali naravno nikad nije isto

@sanja84 Не волим да идем код лекара. 😁 Искрено , не пијем стално, али умем да се налијем понекад. Болове немам никакве, дању идем, 3,4 пута дневно. Да ли може и вода да направи проблем, пошто је у стану баш лоша? Осећа се на цеви. Хвала пуно што ме толеришете, и опростите што досађујем.

пре 13 минута, Nikola Stojanovic рече

@sanja84 Не волим да идем код лекара. 😁 Искрено , не пијем стално, али умем да се налијем понекад. Болове немам никакве, дању идем, 3,4 пута дневно. Да ли може и вода да направи проблем, пошто је у стану баш лоша? Осећа се на цеви. Хвала пуно што ме толеришете, и опростите што досађујем.

Jel stvarno želiš da te ispitujem na temi zimnica :)

Piši PP

Што се тиче ајвара, код нас је паприка доле много добра. Помагао сам рођацима 2 год, смо садили и брали. Ајвар је предобар, хтео сам да пошаљем коју теглу прошле год, моожда ће имати и ове за слање, овиси од количине. 😁😁

пре 22 минута, Nikola Stojanovic рече

Biće to sve u redu, samo malo uredniji život....i mir...ako ne čeka te kolono....

пре 55 минута, Nikola Stojanovic рече

@Istopljeni kamen Хахаха, ма иди бегај не идем ниђе. 😁😁😁

Čim je nešto neredovno, znači javlja nam organizam da nešto ne radi kako treba.Ipak proveri.

У овом крају, паприку нападају смрдибубе, исцевче све остане само кора од плода.

Парадајз откад нема, а сад да купујемо прскано - питање је да ли ће трајати зимница од таквог плода.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Ćiriličar,
      Предлог: Једите људско месо због боље климе

Мрави, глисте, и мачке су само неки од предлога шта би могла да буде храна сутршњице. Шта рећи за људско месо?
            - Смисао је иницирати идеју о храни сутрашњице. Каже Магнус Содерлун, научник за понашање.
      Да се једе људско месо и инсекти уместо традиционалних хранљивих производа је нешто о чему се дискутовало на сајму Гастро Самит у Стоколму.
      – Истраживање се заснива на идеји да се испита шта бисмо могли јести, али такође да се види одрживост, каже Магнус Содерлун.
      Учесницима је приказана фотографија месног производа и одговарали су на питање  да ли мсиле да би га могли јести. Питање се понављало више пута за различјита порекла меса, 8% учесника се изјаснило да мисле да би могли јести људско месо.
      Människokött kan vara framtidens mat | Aftonbladet
      WWW.AFTONBLADET.SE Myror, maskar och katter är några förslag på vad som skulle kunna vara morgondagens klimatsmarta maträtter. Men vad... Aftonbaldet (=Вечерњи лист) је један од најтиражнијих дневних новина у Шведској, Иначе вест је објављена у водећим медијима, између осталих на ТВ4, најгледанија комерцијана ТВ. Вес није прихваћена као нека лудост, већ са озбиљношћу вредном пажње и расправе.

• Од .............,
      „Здраво, Бане!“
      „Помоз Бог!“
      „Бог ти помого!“
      „Ала миришеш на неко месо, на неко месо миришеш!“
      „Н-не, ово је динстани лук... Пасуљ сам данас правио...“
      „Ма на месо миришеш сигурно!“
      „Не знам, био сам до мојих, они не посте, али ниј...“
      „Хахахаха, дадада, до твојих, до твојих, а што си јуче стајао стајао пред месницом у Максију?“
      „К-кад си ме...?“
      „Јуче-јуче, журио сам па ти се нисам јавио, а видим стојиш, чекаш ред, ма нема везе, не мораш ти од мене да се кријеш!“
      „Маслине продају на ринфуз, то сам чекао.“
      „Дадада.“ (намиг)
      „Овај, слушај, брате, да сам се омрсио за време поста, па рек'о бих, већи ми је грех да лицемеришем него да не постим... Стварно сам куповао маслине, а и да нисам, не видим како је то твоја ствар...?“
      „Божемесачувај! Мене се не тиче шта ти једеш! Ја не гледам у туђи тањир!“
      „Па баш лепо.“
      „Али рецимо да сам се ја омрсио, ја не бих ништа завијао: те маслине, те био код мојих, ја бих признао!“
      „Али ја се нисам омрсио!“
      „Нико не каже да јеси!“ Пар тренутака тишине. „Само не знам зашто ми се ниси јавио у понедељак.“
      „Ма кад?“
      „Кад си седео сам у парку. Некако шћућурен.“
      „Нисам те видео.“
      „Био сам на семафору и ти као, заокренуо главу, као гледаш негде другде.“
      „Можда сам и глед...“
      „И јео си нешто- шта си оно јео?“
      „Питу са... - ма ти рече да се тебе не тиче?!“
      „Божемесачувај, једи шта год хоћеш али немој да се ту нешто скриваш од мене. Био сам мало повређен јер ти сматраш да сам ја нека особа која би те осудила уколико једеш бурек у време поста.“
      „Али нисам јео бурек, јео сам питу са шампињонима, имао сам паузу на послу.“
      „Није такав папир.“
      „Шта... Шта причаш ти?“
      „Пита са шампињонима има другачији папир, дају ти у ону папирну белу кесу са рекламом, а бурек ти само заролају у сиви папир. Нисам видео црвену рекламу.“
      „Ти рече да не гледаш ко шта једе?“
      „Не гледам али сам видео, имам очи, шта треба да радим, да дресирам очи да нигде не виде храну, како то да урадим, како то да урадим?“
      „Јео сам питу са шампињонима и батали ме више, човече.“
      „Баш је масна нека пита била, али разумем, јасно све. У реду, ако си такав и мислиш да сам ја тамо неки лик који ће те осудити јер мрсиш у време поста, а мислио сам да смо сасвим отворени и да ниси из те приче...“
      „Хоћеш ли просто престати да смараш око тога ако кажем да мрсим у време поста?“
      „То ти процени, да ли сам достојан те истине.“
      „Бане.“
      „Да?“
      „Мрсим у време поста.“
      „И то је у реду. Ја те и таквог прихватам јер си мој пријатељ. Ето. Је ли било толико тешко?“ Пар тренутака тишине. „Ако ће ти бити лакше и ја ћу се омрсити.“
      „Не, заиста нема потребе.“
      „И ја мислим да нема потребе. Ипак је пост, зашто бих се ја огрешио? Дакле, ја те не осуђујем јер мрсиш.“ Кратка тишина. „Али зашто си се онда јутрос причестио?“ (Радаковић)

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...