Jump to content

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 29 минута, Sofija_ рече

Za Dina se zna da je srbomrzitelj, on to i ne krije, znaci sa njim znas na cemu si, pa ti idi na njegov koncert ako ti to ne smeta, dok se Djole savija kako vetar duva...licno vise cenim ljude sa stavom nego licemere.

Napisala si u prethodnoj poruci "musliman" umesto "srbomrzitelj"... lapsus verovatno  :)... zato mi nije bilo jasno, pa sam te to pitao...

A ljudski i prirodno je (pala priroda ;) ) da više ceniš ljude koji dele tvoje stavove čak i kad su na drugoj strani... malo je neosvešćeno u smislu da tu zapravo "ceniš" sebe, ali ok...

Ono što je zanimljivo je da vam je čak i retorika skoro identična...

https://pouke.org/forum/index.php?/topic/60879-ђорђе-балашевић-србин/&do=findComment&comment=1911335

Ne razumem Srbe, koji nemaju nimalo dostojanstva.Znam Srbe koji vole pesme Dina Merlina i idu na njegov koncert, a on tamo kaze kad izadje na binu: Merhaba, a za "ostale" dobro vece...e sad, ako poredim Dina i Djordja, Dino priznaje da je ponosni musliman, i vise cenim to, nego Djoletovo licemerje i uvlacenje u...(da ne kazem sta)

https://www.bhdani.ba/portal/arhiva-67-281/205/t20510.shtml

DANI: Maločas je ulicom prošao Sinan Sakić, čiji solistički koncert je bio dugo i pompezno najavljivan u Sarajevu.

MERLIN: Mislim da neće biti neke specijalne euforije iz dva razloga. Prvo, Sinan Sakić već godinama nema veliki hit. Mi o ovom poslu možemo pričati šta hoćemo, ali to je tako. Moja nada je da je drugi razlog povezan sa prošlonedjeljnim događajima u Trebinju i Banjoj Luci. Dobro bi bilo da ljudi pokušaju biti dostojanstveni i da, barem zbog te Banje Luke, shvate da nije baš umjesno otići na jedan takav koncert, što se mene tiče, koncert parade kiča. Ali, ne bih politizirao, ja na taj koncert ne bih otišao iz čisto estetskih razloga.

---

Nacionalno dostojanstvo odlazaka na koncert... možeš misliti... 

пре 4 минута, ana čarnojević рече

kako bre Sofi, toliko je pricao protiv Srba i onda dodje u Bg da uzme lovu. hajde nesto je do publike, ko voli taj trash neka ide da slusa, ali on koji dolazi da zaradi...

tu je Oliver Dragojevic ispao lik.

naravno najveci lik je Dzoni Stulic koji nece da ima nista sa nama ovde...po cenu zivota od socijalne pomoci ili stavec 

https://youtu.be/vVOUrPyNfh8

jeste, i Dino je licemeran, ali ne sere po svojima, a Djole je sve po potrebi..Oliver jeste ostao dosledan, ali i on nije voleo svoje poreklo, zalosno je sve to..mrziti svoje poreklo.. Dzoni je obicna lencuga, zivi na racun zene, ja ga ne bih trpila ni dana..nesto je malo radio, taksirao i batalio...boli ga uvo, moze mu se..

Da su vasem detetu pretili ubistvom kao njegovoj kceri, drugu bi pesmu pevali. O hapsenjima, privodjenju, prisluskivanju itd. je govorio XY puta. Zadnji put je izasao na ulicu ispred zgrade Izvrsnog veca Vojvodine, u po bela dana, i pozvao novinare, zbog pretnji. Zuti su mu ponudili zastitu i zato ih je podrzao na tim izborima iako se uvek ogradjivao od politike. Kako to ne zna osoba koja tvrdi da mlati zenu i nzm vise sta je jos bilo od jucerasnjih bisera, juce procitala,ne mogu da prevrcem. Sjasite vise, niko ne zna s cim se bori i zasto ponekad pravi verbalne ispade. Nismo svi na tom duhovnom nivou da otrpimo bez gundjanja kad nas gone.

пре 3 минута, Sofija_ рече

jeste, i Dino je licemeran, ali ne sere po svojima, a Djole je sve po potrebi..Oliver jeste ostao dosledan, ali i on nije voleo svoje poreklo, zalosno je sve to..mrziti svoje poreklo.. Dzoni je obicna lencuga, zivi na racun zene, ja ga ne bih trpila ni dana..nesto je malo radio, taksirao i batalio...boli ga uvo, moze mu se..

naradio se Dzoni...i znaš da ga je Jugoton pokrao za autorska prava. pa čovek je genije, negde bi bio milioner. on je faktički milioner samo se to ne vidi. ko ne bi trpeo Dzonija.

pa Djole sere po svima. a šta Bajaga, nikad ništa, samo tiću i pevaj bez problema. kao fora apolitičan. ...niko ne zna šta misli. 

пре 9 минута, Phoebe рече

Da su vasem detetu pretili ubistvom kao njegovoj kceri, drugu bi pesmu pevali. O hapsenjima, privodjenju, prisluskivanju itd. je govorio XY puta. Zadnji put je izasao na ulicu ispred zgrade Izvrsnog veca Vojvodine, u po bela dana, i pozvao novinare, zbog pretnji. Zuti su mu ponudili zastitu i zato ih je podrzao na tim izborima iako se uvek ogradjivao od politike. Kako to ne zna osoba koja tvrdi da mlati zenu i nzm vise sta je jos bilo od jucerasnjih bisera, juce procitala,ne mogu da prevrcem. Sjasite vise, niko ne zna s cim se bori i zasto ponekad pravi verbalne ispade. Nismo svi na tom duhovnom nivou da otrpimo bez gundjanja kad nas gone.

Какве ово везе има са оним о чему причамо?

Ко му је претио? Хрвати, па зато мора њима да се увлачи? Или му претио Вучић, па зато мора да пљује Србе и Србију у Хрватској?

пре 18 минута, Avocado рече

i dalje ne verujem svojim očima o čemu mu ovde pričamo...

Srbi, Hrvati, koncerti...WTF???

ko neka morbidna Fb grupa...

пре 12 минута, Avocado рече

ljudski i prirodno je (pala priroda ;) ) da više ceniš ljude koji dele tvoje stavove čak i kad su na drugoj strani... malo je neosvešćeno u smislu da tu zapravo "ceniš" sebe, ali ok...

tako ispada, sto ne znaci da ja bilo kojeg pevaca(cije pesme slusam) idealizujem, niti cu bilo kojeg pevaca ostrasceno braniti ako neko o njemu kaze nesto lose...ako vec o nekome diskutujemo, mozemo priloziti cinjenice, dokaze i svako da kaze svoje misljenje i stav...ja sam svoje misljenje o Djoletu napisala na pocetku teme :skidamkapu:

пре 14 минута, ana čarnojević рече

i dalje ne verujem svojim očima o čemu mu ovde pričamo...

Srbi, Hrvati, koncerti...WTF???

ko neka morbidna Fb grupa...

У чему је проблем? Не бисмо уопште причали о томе да неки други нису на концертима причали о Србима и Хрватима. Па пошто су фаце, ето причамо о фацама... 

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Какве ово везе има са оним о чему причамо?

Ко му је претио? Хрвати, па зато мора њима да се увлачи? Или му претио Вучић, па зато мора да пљује Србе и Србију у Хрватској?

Kako nema veze? 

Pa podrazumeva se da mu nisam ja pretila. Eto vidis kako nisi informisan, a osudjujes brzopleto. Mozda ima na jt, trebalo bi. 

Sto se ulizuje? Vama sve ulizivanje. Nema razloga za tim. Kao sto kaze u pesmi: Moj steg u svakom gradu je gde ti se neko raduje.

Ma jasno je da ne razumes kad  nemas vrelu krv i temperament.  Lepo covek objasnio @Broken  I sta, sad ste vi veci Srbi od nas, ajde?

пре 7 минута, Phoebe рече

Kako  I sta, sad ste vi veci Srbi od nas, ajde?

Naravno. Veličina svakog Srbina i SrBkinje se meri time da li šalu povodom toga da su srBski i hrvatski dve varijante istog jezika shvata kao pljuvanje po Srbima i Srbiji.

пре 45 минута, Avocado рече

naravno, svaki covek treba da ima dostojanstvo(Srbi su ga odavno izgubili), ako neki pevac sere po meni i mom identitetu, onda sere i po mojim roditeljima, precima...takvima nikad necu platiti kartu za koncert..niti cu slusati njegove pesme...naravno, to je moj izbor :skidamkapu:

пре 3 часа, Таша рече

"Dakle, poenta moje/nase price je da je Balasevic upravo i zadrzao neutralnost, nista drugo nije uradio,"  :))    evo transkripcije postavljenog videa sa pocetka teme.  

Balasevic: Ja inace pevam na svom maternjem, hrvatskom jeziku. 

...

пре 3 часа, Снежана рече

@obi-wan ali nije zadržao neutralnost, u tome i jeste sva priča, mnogi su i pre njega pevali po hrvatskoj pa niko ovde nije imao nikakv loš komentar, i naravno ne traži niko od njega da prebrojava krvna zrnca, ali je malo simptomatično da svaki put kada peva negde, kao slučajno i kao sarkastično (što mi naravno, kao zatucane srbende ne razumemo), oplete po nama, po jeziku, pa ne ide baš, ako ništa drugo, u ovoj zemlji živiš ma koliko da si jugonostalgičar (a nije)

...

Pricali smo upravo o tome da on kroz taj naglaseni sarkazam handri sve naciJonaliste, tj. podvrgava podsmehu upravo njihove najdublje stereotipe.
Time sto na glas prica takve ocigledno nebulozne stvari upravo ljudima brka u oko, nista drugo.

AKo vi to ne vidite, tu stvarno ne mogu da vam pomognem.

пре 3 часа, Таша рече

Toliko o neutralnosti jugonostalgicara   :smeh1:   A da se podmeva, podsmeva se u pravu si, u zavisnosti od drzave i publike pred kojom se pojavljuje. :smeh1:  Cisto beskicmenjastvo!

Realno, citirala si sve sto treba u teksticu povise ovog, i ladno ne vidis ono sto sama postavljas.

Za moj pojam to je vrlo zabrinjavajuce stanje uma.

пре 2 часа, ana čarnojević рече

mislila sam

Tu negde je ta razlika - neko zeli da misli, i kad promisli lako vidi ocigledno.
Drugi pak ne zele da misle: sto bi to radli kad je lakse biti "pravedan", "patriota", i tako to sve nesto.

A najvaznije od svega je sto nas koji mislimo drukcije trenutno izoluju i javno namazu kao izdajnike, autosoviniste, trt, mrt...

"I opravdase mudrost deca njezina..."

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Презвитер Ђорђе Стојисављевић, војни свештеник и сабрат Светосавског храма на Новом насељу, одржао је 14. септембра 2019. године предавање у Успенском храму у Новом Саду, на тему Равноапостолни просветитељ и Архиепископ наш Свети Сава.   Звучни запис предавања   Смисао живота Светога Саве био је преображавање људскога бића умирањем за овај свет и у одбацивању привременога ради вечности, оне истинске непролазне вечности у коју Господ сваку душу људску зове, рекао је отац Ђорђе. Предавање је одржано у оквиру вишедневне манифестације Госпојински дани, коју је организовало братство Светоуспенског храма у Новом Саду.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Логос,
      Косовски полицајци су пребили па ухапсили седамдесетогодишњег Војислава Тодоровића из Гњилана, пошто су најпре малтретирали његову супругу на административном прелазу Кончуљ. Косовска полиција је малтретирала Тодоровићеву супругу, да би потом претукла и ухапсила Војислава Тодоровића, наводи се у саопштењу директора Канцеларије за Косово и Метохију Марка Ђурића.

Породица Тодоровић једна је од ретких српских породица која живи у самом Гњилану. Ђурић оцењује да је то нови пример перманентног притиска на Србе и шовинистичког односа привремених институција према српском народу и још један је доказ да је циљ Приштине етнички чиста територија Косова и Метохије.
      "Најоштрије осуђујем овакво нецивилизацијско и дивљачко понашање и позивам представнике међународне заједнице у јужној покрајини да коначно реагују и стану на пут таквим изливима мржње према припадницима српске заједнице и хапшењима искључиво на основу етничке припадности", поручио је Ђурић.

Извор: РТС
    • Од Логос,
      Ђакон Милорад Јанчић, саслужитељ у цркви Светог Стефана Дечанског у Чикагу, једини из свештеничке породице службује у расејању. Отац је прота у Шапцу, два брата ђакони у Шабачкој Епархији, а два млађа брата иду путем старије браће. Питамо госта откуд он у Америци, да ли планира тамо да остане, колико је Црква важна за наше људе у највећем српском граду после Београда и да ли је снажан култ Светог Мардарија, новопросијавшег светитеља, чије мошти почивају у манастиру Светог Саве у Либертивилу. „Србин је Србин – ма где био! Не одриче се вере, језика и своје традиције“, каже ђакон Јанчић о нашим људима у Чикагу и додаје да ЦО има регистрованих 60 000 чланова, али да је број Срба у овом америчком граду неколико пута већи.

Извор: Радио Источник
    • Од Логос,
      У оквиру манифестације „Светосавски дани“, која се одржава при Светосавском храму у Новом Саду, у суботу 18. маја у 19 часова у Српском народном позоришту биће уприличена Свечана академија посвећена великом јубилеју 800 година аутокефалности Српске Православне Цркве. Тим поводом, гост Јутарњег програма био је сабрат Светосавског храма, војни свештеник Ђорђе Стојисављевић.

Извор: Радио Беседа

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...