Jump to content
JESSY

Leptirić i tenk

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 20 минута, Милан Ракић рече

Да у напрдњачкој памети има памети, а не само места за манипулације најприземнијим емоцијама, испред Маракане би стајале бисте звездини звезда нпр. Легенди фудбалског спорта, а не, мош мислити тенАк... 

Има ли дна да коначно одскочимо више Боже драги? 

Да пошто звезда постоји само од кад је снс на власти... а тих биста нема тамо можда малко дуже. Битно да људи лепо своје жеље напишу па ће клуб то све редом како је ко замислио да спроводи. Али ето гле чуда скоро израђена биста Рајка Митића, јел може да се крене одатле па ћемо стићи и до Шекуларца али не зато што врсни интелектуалци по данасима то препоручују него зато што то тако треба да буде? (Или је и то масло снса и мора се осудити).. Али исто тако ћемо да имамо и тенк, јер ето свиђа нам се.  Коме се не свиђа не мора да га гледа. А чек по свему судећи ти којима се не свиђа у животу нису поред севера прошли па стога неће ни сметати њиховим хиперсензибилним окицама.  

(Не)човек читај Вучић оће да разграничава ово мало земље што нам је остало, а људи параноишу са неким освајањима Вуковара. Истину збориш Милане, има ли дна? Дна овом нашем мучном самопорицању које траје већ деценијама. 

пре 30 минута, Вилер Текс рече

Ја не видим проблем што тај тек стоји тамо.

Ja vidim...

Бизарно је што  тај чланак говори језиком деконтаминирајућих организација и душом лоших плавих дјечака.

Да ли ћемо онда да тумачимо експонат борбеног авиона испред "Ерпорт ситија" као симбол поражене српске војске чији пораз је резултирао освајањм српског тржишта? Зашто не правиш проблем око тога? Или се ситуација може гледати само очима лоших плавих дечака и нво и њихових асоцијација?

Loši plavi dečaci su isto što i Delije... isto što i Grobari... ista fela... samo navijaju za drugi klub, u drugom gradu, u drugoj zemlji...  ne znam što ih meni pominješ... ako neko razmišlja slično njima u ovoj diskusiji, to nisam ja.

Eksponat aviona ispred Airport City-ja ima jasnu simboliku (ne ovu koju pominješ)... Nemam ništa protiv njega jer ta simbolika nije agresivna ni nasilna... za razliku od ovog tenka...

Takođe, pomenuti članak je citiran samo zato što ti na sedmoj stranici teme kao začuđeno pitaš da li je "parking glavni problem u priči" a tema bukvalno počinje upravo sa tim... ne znam što se postavljaš kao da ja treba da branim sve stavove iznete u tom članku...

Шта ако је мурал Ратка Младића настао као симбол отпора ( ја не негирам  ратни злочин у Сребреници нити искључујем све околности и закулисне радње и не верујем хашком суду, а да има што шта да се приговори генералу Младићу-има а и да му се захвали за шта-има) и исказ пркоса баш као у песми Но Смокинг Оркестра Wanted Man? И тада су скочили многи "правдољубиви" на Кустурицу и Нелета. БББ, Торцида, Жене Сребренице, СНС, деконтаминирајући одбор хелсишке културе и весели љубитељи мрава ми нису мерило расуђивања.

Nisu ni meni merilo rasuđivanja... pa ne znam zašto ih ubacuješ u priču... osim ako nećeš da kažeš da ako su nabrojani protiv nečega, onda je to nešto sigurno dobro... a ne verujem da to hoćeš da kažeš, jer je to previše glupo.

Не мислим да си ти припадник странке, израз опозиционо деловање не треба гледати буквално. Ајде да кажем прецизније- овакви коментари и разводњавање помажу Вучићу. 

Ako kažem da nasilničkoj ekipici ne treba dozvoliti da se razmahuje nasiljem i projektuje svoju moć tako što postavlja tenk ispred najvećeg stadiona u zemlji, onda pomažem Vučiću? Zanimljiva teza...

пре 4 часа, Вилер Текс рече

Ово је тачно. Не гледати у контексту претужног насиља него у контексту да ти људи имају став и енергију. Када би се сва та енергија окренула ка Христу (што се код многих и десило)....

Наравно, где сад срећем познанике из УФ (радовце), и ТБ(Земун), на литургији, слави манастира Дечани на КиМ. О Делијама и Гробарима да не причам.

Наравно, не носе обележја својих група, па их зато не препознајете.

пре 2 часа, ana čarnojević рече

jeeeeeeeeeeeeeeeeee:navijanje:

nedostajao..si.:sunce:

E? 

Ужелех се форумаша и Форума. 

на 70км од центра Београда у атару једног шумадијског села виђен авион и то војни ратни бомбардер... ај да распнемо српског сељака, да га бацимо лавовима. шта ли су умислили ти зли српски сељаци? хушкају на рат, призивају крвопролиће, величају Вучића .... 

СТРАШНООО :))

IMG_20190904_144943.jpg

IMG_20190904_144923.jpg

пре 19 минута, Предраг М рече

на 70км од центра Београда у атару једног шумадијског села виђен авион и то војни ратни бомбардер... ај да распнемо српског сељака, да га бацимо лавовима. шта ли су умислили ти зли српски сељаци? хушкају на рат, призивају крвопролиће, величају Вучића .... 

СТРАШНООО :))

IMG_20190904_144943.jpg

IMG_20190904_144923.jpg

Није бомбардер, но извиђач. 

Т-33 Шутинг Стар. 

И наравно, иако уверен да се само правиш француском собарицом; свакако прича око овог "Амера" има своју причу. 

Из тог села је легендарни пилот ЈАТ-а, Богољуб Вишњић, који је свеукупно за 40 година летачке каријере што у војсци, што у привредној авијацији, што у ЈАТ- у налетео преко 20000 сати. 

Када је Богољуб ошо у пензију и вратио се да живи у своје село, хтео је некако да оплемени га. И пала му је на памет идеја да замоли војску да му дају једну летелицу како би њоме украсио простор испред Дома културе сеоског. 

А Богољуб је на један посебан начин задужио државу и војску. Писао сам то мсм. да ли на Форуму овде или негде другде. 

Покојни Јанко Лутовац је тамо 1950. године извео 137 падобранских скокова у серији, која је почела у 4 ујутро и завршила у 9 увече. И тако постигао светски рекорд. 

А за командама авиона По-2 који је 137 пута Јанка за земље изнео на 800 метара висине био је Богољуб и колега Франц Штерман месечини. Њих двојица су непрекидно 17 сати летели и са Јанком сва тројивжца одликован од стране команданта РВ, председника Тита, а након неколико месеци су стигле и златне медаље и признање рекорда од стране ФАИ-Светске зракопловне организације. 

Е за тај поносан чин, деда Богољуб је добио од војске овог једног америчанског извиђача да га се постави испред Дома културе родног му села

@Милан Ракић Као што тај Брајковачки експонат има причу и разлог зашто је у центру села исто тако и овај тенк испред Маракане има своју симболику. А ове инсинуације на Вуковар, Вучића и ратно хушкање су како ми се чини претеривање... 

пре 19 минута, Предраг М рече

@Милан Ракић Као што тај Брајковачки експонат има причу и разлог зашто је у центру села исто тако и овај тенк испред Маракане има своју симболику. А ове инсинуације на Вуковар, Вучића и ратно хушкање су како ми се чини претеривање... 

Prijatelju, policajci inace voze vodene topove ili taranspotere, e onda bi imalo simbolike. 

Jer treba pratiti kontinuitet, a ne mjesati babe i zabe. 

пре 2 часа, Милан Ракић рече

Није бомбардер, но извиђач. 

Т-33 Шутинг Стар. 

И наравно, иако уверен да се само правиш француском собарицом; свакако прича око овог "Амера" има своју причу. 

Из тог села је легендарни пилот ЈАТ-а, Богољуб Вишњић, који је свеукупно за 40 година летачке каријере што у војсци, што у привредној авијацији, што у ЈАТ- у налетео преко 20000 сати. 

Када је Богољуб ошо у пензију и вратио се да живи у своје село, хтео је некако да оплемени га. И пала му је на памет идеја да замоли војску да му дају једну летелицу како би њоме украсио простор испред Дома културе сеоског. 

А Богољуб је на један посебан начин задужио државу и војску. Писао сам то мсм. да ли на Форуму овде или негде другде. 

Покојни Јанко Лутовац је тамо 1950. године извео 137 падобранских скокова у серији, која је почела у 4 ујутро и завршила у 9 увече. И тако постигао светски рекорд. 

А за командама авиона По-2 који је 137 пута Јанка за земље изнео на 800 метара висине био је Богољуб и колега Франц Штерман месечини. Њих двојица су непрекидно 17 сати летели и са Јанком сва тројивжца одликован од стране команданта РВ, председника Тита, а након неколико месеци су стигле и златне медаље и признање рекорда од стране ФАИ-Светске зракопловне организације. 

Е за тај поносан чин, деда Богољуб је добио од војске овог једног америчанског извиђача да га се постави испред Дома културе родног му села

Ma to je skroz isto kao kad gomila nezrelih idiota koji se lože na tuču postavi tenk ispred stadiona kako bi drugima demonstrirali kako su oni nekakva moćna armija.

пре 4 часа, Ђорђе Р рече

Наравно, где сад срећем познанике из УФ (радовце), и ТБ(Земун), на литургији, слави манастира Дечани на КиМ. О Делијама и Гробарима да не причам.

Наравно, не носе обележја својих група, па их зато не препознајете.

A jel se bijete pre ili posle liturgije? :)

пре 51 минута, Предраг М рече

Наравно. Готово сваки зракоплов постављен на јавном простору у Србији има неку причу и оправдање да се тако изразим. Па донекле чак и МиГ-21 у Крушевцу краj насеља Аеродром. (powered by KeramiCHar). 

Која је прича и оправдање за тенк, сем сомнабулних оправдања, за све ово време не чух. 

пре 22 минута, Милан Ракић рече

Наравно. Готово сваки зракоплов постављен на јавном простору у Србији има неку причу и оправдање да се тако изразим. Па донекле чак и МиГ-21 у Крушевцу краj насеља Аеродром. (powered by KeramiCHar). 

Која је прича и оправдање за тенк, сем сомнабулних оправдања, за све ово време не чух. 

Симболику тенка најбоље би нам објаснила ПР служба Делија... но дефинитивно тенк не треба доводити у везу са стварим, догађајима и људима као што овде неки тврде ... 

пре 5 часа, Милан Ракић рече

E? 

Ужелех се форумаша и Форума. 

Е, а ја баш синоћ помислио да онај Ракић бре не оде на МАКС :) Нема га на форуму.

пре 2 часа, Avocado рече

@Avocado  Ma to je skroz isto kao kad gomila nezrelih idiota koji se lože na tuču postavi tenk ispred stadiona kako bi drugima demonstrirali kako su oni nekakva moćna armija.

Та "гомила незрелих идиота" коју осуђујеш, а поред трибине ниси прошао ,је урадила више за свој народ него што ћеш ти икад у свом бедном животу.И није некаква него СЕВЕРНА.

IMG_20190905_202640.thumb.jpg.a5ea7ee7c92dd8b89fe7ece684e621f7.jpg

Ево је овде та иста .Поздрав од те гомиле **************************

opomena od administracije za vredjanje...(izbrisano)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...