Jump to content
JESSY

Leptirić i tenk

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 44 минута, Срђан Шијакињић рече

а неке баналне ствари подижемо на ниво друштвеног проблема.

Не знам, тебра. У току једног дана...

- ЦЗ дотури тенк коришћен у ратовима '90-их испред свог стадиона, на дан одиравања реванша за ЛШ. Тенк за који министар полиције каже да је макета и да је извршен контрадиверзиони преглед - ил како се већ зове - и да је утврђено да у тенку нема експлозива и бојеве муниције. Ако је макета, шта ће им преглед?

- После уласка у ЛШ, неки навијачи то прославе возећи се мало оклопним транспортером по граду. Опет се огласи министар полиције и изјави да то није оклопно возило, већ "модификовани камиончић обложен пластиком" и да није прекршен никакав закон. И, нормално, оптужи опозицију да преко тенка покушавају да нападну Вучића.

- После победе ЦЗ, партизановци избуше гуме свим колима паркираним у Хумској. Јер се вероватно тамо паркирају само делије...

- То вече, група лудака на новоотвореном ауто-путу Милош Велики пресреће и баца бакље на возила која пролазе, а она која успеју да зауставе полупају бејзбол палицама. Два возила уништена, троје људи повређено. Колико сам успео да сконтам из вести, то су гробари који су спремали сачекушу делијама који су се враћали са утакмице

Не знам за тебе, али мени се ово чини као поприличан 'друштвени проблем'.

пре 1 минут, GeniusAtWork рече

- ЦЗ дотури тенк коришћен у ратовима '90-их испред свог стадиона, на дан одиравања реванша за ЛШ. Тенк за који министар полиције каже да је макета и да је извршен контрадиверзиони преглед - ил како се већ зове - и да је утврђено да у тенку нема експлозива и бојеве муниције. Ако је макета, шта ће им преглед?

- После уласка у ЛШ, неки навијачи то прославе возећи се мало оклопним транспортером по граду. Опет се огласи министар полиције и изјави да то није оклопно возило, већ "модификовани камиончић обложен пластиком" и да није прекршен никакав закон. И, нормално, оптужи опозицију да преко тенка покушавају да нападну Вучића.

- После победе ЦЗ, партизановци избуше гуме свим колима паркираним у Хумској. Јер се вероватно тамо паркирају само делије...

- То вече, група лудака на новоотвореном ауто-путу Милош Велики пресреће и баца бакље на возила која пролазе, а она која успеју да зауставе полупају бејзбол палицама. Два возила уништена, троје људи повређено. Колико сам успео да сконтам из вести, то су гробари који су спремали сачекушу делијама који су се враћали са утакмице

Мени личи ...плаћен режисер...игра...чекајмо расплет...

пре 5 минута, GeniusAtWork рече

Па ја овде не видим повезаност прва два догађаја са друга два. Не кажем да немамо проблем са насиљем, разноврсним, напротив, али ми је безвезе да све догађаје посматрамо из угла ратова и дешавања 90-их, и придајемо им пажњу коју не заслужују.

Пре сат времена, ana čarnojević рече

evo BBB zato znaju i odmah su dovukli traktor na Maksimir.

О томе причам... Баш баш не бих волео да нам се наметне да живимо у границама асоцијација и погледа на свет БББ и скупина сличног менталитета.

пре 3 минута, Срђан Шијакињић рече

О томе причам... Баш баш не бих волео да нам се наметне да живимо у границама асоцијација и погледа на свет БББ и скупина сличног менталитета.

da...ali posmatramo iz ugla nekih novih 90ih. ako vec imamo problem sa nasiljem i to veliki, sad treba da dovezemo tenk ispred stadiona gde obitavaju nasilnici...

okej, moze i to, nemocni smo da uticemo, dovesce ga ko hoce, ali zasto je problem da se ukaze da to nije dobro...vidis i sam da sve i dalje kuva...

London nije imao ratove 90ih u koje su isli navijaci...ili Moskva.

ne zaboravi Bobana. kod nas stadion nije samo sport.

пре 4 часа, Вилер Текс рече

У Лондону испред Арсеналовог стадиона- стари топови.

У Москви испред стадиона ЦСКА- стари тенк.

И? 

Arsenal su osnovali radnici fabrike municije... zato se tako i zove klub i zato postoji takva simbolika.

CSKA bukvalno znači centralni sportski klub ARMIJE.... one armije koja je oslobodila Evropu... i tu je jedan od tenkova koji su oslobodili Evropu...

Crvena Zvezda nema nikakve veze sa vojskom, armijom i tenkovima... osim što maleni ali vatreni deo simpatizera ovog kluba sebe naziva "Severna Armija"... verovatno zato što su lojalni vojnici jednog komandanta... koji im daje i dopušta ovako interesantne igračke... a jedina veza CZ i navijača CZ sa konkretnim tenkom je eventualno kad ih je jedan raniji komandant uz ove tenkove slao u inostranstvo po belu tehniku...

пре 1 минут, ana čarnojević рече

da...ali posmatramo iz ugla nekih novih 90ih. ako vec imamo problem sa nasiljem i to veliki, sad treba da dovezemo tenk ispred stadiona gde obitavaju nasilnici...

okej, moze i to, nemocni smo da uticemo, dovesce ga ko hoce, ali zasto je problem da se ukaze da to nije dobro...vidis i sam da sve i dalje kuva...

London nijeimao ratrove 90ih u koje su isli navijaci...

ne zaboravi Bobana. kod nas stadion nije samo sport

Ја просто не видим потенцијални утицај тенка/оклопног возила на подстицање насиља у друштву и међу навијачима... Можда га и има, али ми се чини маргиналним. Нити видим да може утицати на било шта заправо. То ми је на нивоу брањења деци да се играју рата. Можда и грешим, такав је мој утисак.

Управо сада, Срђан Шијакињић рече

Ја просто не видим потенцијални утицај тенка/оклопног возила на подстицање насиља у друштву и међу навијачима... Можда га и има, али ми се чини маргиналним. Нити видим да може утицати на било шта заправо. То ми је на нивоу брањења деци да се играју рата. Можда и грешим, такав је мој утисак.

Srdjane ono na auto-putu nisu bila deca koja su se igrala bejzbol palicama.

Zvezdi svaka cast, ali sve ovo sto se desava okolo  je prilicno nezdravo.

пре 9 минута, ana čarnojević рече

Srdjane ono na auto-putu nisu bila deca koja su se igrala bejzbol palicama.

Zvezdi svaka cast, ali sve ovo sto se desava okolo  je prilicno nezdravo.

Наравно да нису (нису изгледа ни звездаши, али то је небитно), али не видим какве везе има тенк са таквим понашањем, које је обичан криминал... Штавише, ако бисмо све ценили кроз потенцијални ризик да некога "подстакне на нешто" или некога "узнемири", онда ми се чини да би насиље добило бесплатну рекламу и пажњу јавности. Безазлене ствари би се ставиле у функцију разговора о насиљу, сукобима, прошлости итд. а тиме се ништа не би решило (и да склонимо тенк, неће бити ни за промил мање проблема).

пре 11 минута, Срђан Шијакињић рече

Наравно да нису (нису изгледа ни звездаши, али то је небитно), али не видим какве везе има тенк са таквим понашањем, које је обичан криминал... Штавише, ако бисмо све ценили кроз потенцијални ризик да некога "подстакне на нешто" или некога "узнемири", онда ми се чини да би насиље добило бесплатну рекламу и пажњу јавности. Безазлене ствари би се ставиле у функцију разговора о насиљу, сукобима, прошлости итд. а тиме се ништа не би решило (и да склонимо тенк, неће бити ни за промил мање проблема).

Srdjane brate odjednom iskocio tenk..

ne cenimo sve ,cenimo tenk ispred Marakane. ti sad ides u spekulaciju, sta bi bilo kad bi bezazlene stvari...ne znam,ali ovo je tesko naoruzanje.

ne znam da li je ono bio kriminal, mene vise plasi obicno nemotivisano razulareno nasilje.

пре 42 минута, Срђан Шијакињић рече

Не кажем да немамо проблем са насиљем, разноврсним, напротив, али ми је безвезе да све догађаје посматрамо из угла ратова и дешавања 90-их, и придајемо им пажњу коју не заслужују.

Оно што су поставили испред Максимира као одговор је исто патологија. Они су болесни на свој начин, опседнути су нама и имају тешке комплексе. То све стоји.

Али исто тако је мало већа случајност што се појављује тенк у оваквој ситуацији, са знамо којим људима на челу државе (ево дирљивог председниковог интервјуа где се сећа тих лепих времена кад су ишли на Максимир и млатили се са БББ, нормално Аркан је предводио делије:  линк. Иначе задња реченица му је много занимљива: "'Sukobi navijača su se uvek događali, bili su normalna stvar, a fudbal je uvek samo odraz onoga što se događa u društvu', konstatovao je Aleksandar Vučić.").

Када се у земљи и друштву као што је наше играш са тенковима и оклопним транспортерима, расходованим или не, неко ће пре или касније да страда.

пре 12 минута, ana čarnojević рече

Srdjane brate odjednom iskocio tenk..

ne cenimo sve ,cenimo tenk ispred Marakane. ti sad ides u spekulaciju, sta bi bilo kad bi bezazlene stvari...ne znam,ali ovo je tesko naoruzanje.

ne znam da li je ono bio kriminal, mene vise plasi obicno nemotivisano razulareno nasilje.

Ок, ја сам тенк доживео само у контексту "Северне армије" и уопште "милитаристичке" сценографије коју усвајају многе навијачке групе. Пре много година се почело са коришћењем Северне армије у амблемима, кореографијама, мајицама итд. Можда људима који не прате навијачку сцену изгледа екстремно, али не одскаче од симбола који се иначе користе у навијачкој поткултури, широм света.

И мене исто то плаши, хтео сам само да кажем да је и такво немотивисано насиље криминална појава.

пре 7 минута, Срђан Шијакињић рече

Ок, ја сам тенк доживео само у контексту "Северне армије" и уопште "милитаристичке" сценографије коју усвајају многе навијачке групе. Пре много година се почело са коришћењем Северне армије у амблемима, кореографијама, мајицама итд. Можда људима који не прате навијачку сцену изгледа екстремно, али не одскаче од симбола који се иначе користе у навијачкој поткултури, широм света.

И мене исто то плаши, хтео сам само да кажем да је и такво немотивисано насиље криминална појава.

kapiram, ali sve te navijacke grupe su se uglavnom igrale rata, a mi smo ga imali.

zivot svih grupa, pa i navijackih, se odvija na nivou simbolickih sistema, ocigledno je da ovde tenk jos uvek ima tu konotaciju koju ima i to je ocekivano i empirijski i zbog toga sto nas i dalje drze u stanju sukoba niskog intenziteta iz svojih licnih interesa.

ali u pravu si negde, ne treba pristati na to. bar u svojoj glavi.

пре 6 часа, Вилер Текс рече

У Лондону испред Арсеналовог стадиона- стари топови.

У Москви испред стадиона ЦСКА- стари тенк.

И? 

Тамо је то израз моћи државе и повезаности са спортом, код нас се ради о спрези криминала, навијачких група и режима који се невешто правда као нисмо знали, није наше... Блеров перформанс којим треба да се завара поражени народ на свим пољима.

Ко што је већ речено, Звездини навијачи користе тај тенк и израз северна армија. Имали су тенк на заставама. Да се ради о демонстрацији снаге, ради се.  Да навијачки ривалитет превазилазе све границе, прелазе. Нажалост. Многима је то религија. А има и правих хришћана међу навијачима што види ко жели да види. 

Не бих се сложио да "тамо" поготово ако мислимо на Енглеску и топове у Лондону можемо рећи да је то израз моћи државе и спорта а овде криминала и спорта. И једно и други је криминал, јер је енглска влада кроз историју починила криминал невићених размера. Питај Африку и Индију. А питај и нас. Исти тај криминалац Блер је био премијер Британије кад су нас бомбардовали а његови наследници мисле исто што и он. И сад је то држава а овде је криминал? Криминал је и тамо и овде.

Тенк испре ЦСКА стадиона има смисла. Војни клуб-војни симбол. 

Е сад, ако нам је мерилио шта кажу Рвати, жене у црном и остали нато хипици онда треба поставити тенковску дивизију на тај плато а не један тенк.

Јер може онда сметати и Јастреб испре средње школе Петар Драпшин.

Ако ћемо том логиком, онда ћемо рећи да је Орао испред "Ерпорт ситија" понижење и шамар Србима јер симболизује препарирану српску војску која је изгубила рат да би између осталог наше тржиште преузеле све те фирме које овде имају јефтину радну снагу.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...