Jump to content

Писмо еп. Кирила о дешавањима у Америци

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 3 минута, Жељко рече

Тај блог је нека филијала Борбе за вечеру, једни друге преносе уредно.

Моја је грешка што сам пребацио пост у коме је наведен тај блог. Синоћ кад сам цепао тему јер је неко предложио да има посебна тема с овим писмом, грешком сам штиклирао и линк тог борбашког блога.

Извињавам се на грешци.

Него, то није тема. Тема је од куд ово писмо јавно на интернету? Ко га је пустио и с којим циљем? И на крају шта владика Кирило заправо поручује овим писмом.

Колико сам разумео из писма, Кирилу је као нешто криво што и њега нису позвали у тај совјет па се онда позива на авторитет Сабора и патријарха.

I sa pravom mu je krivo. Ne znam da li si zapazio onaj deo o pričanju na Engleskom na nekom od njihovih sastanaka. To mi je jako mutna radnja. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Шта знам. Да није било Лохија СПЦ не би отишла на онај фејк Сабор на Криту који је обезбеђивао ФБИ а који је био нож у леђа Русима. Понекад помислим да Фифи има биполарни поремећај. Јер како објаснити

Djurovica su nazivali ludakom kad je u aprilu najavljivao ovo sto se desava. Svodili su sve na njegov licni obracun sa Maksimom...

Ни не знају да су им се очи исколачиле... Жао ми је што нећете моћи читати овај најновији текст, јер је то за Патријарха. Тек после сабора ће изаћи. Када објавим унапред ствари ови се прегрупишу и има

Posted Images

пре 4 часа, Zoran Đurović рече

Амфилохију је требало објављивање овог писма из 2 разлога: 1) Да скине са себе оправдану сумњу да ради на расколу са Максимом; 2) Пројекат Јужне Америке ће му се угасити ако није у заједници са северноамрима. 

Кад смо код Амфилохија, управо прочитах следеће: 

Митрополит Амфилохије је рекао да су неистините спекулације да у договору са председником Црне Горе Милом Ђукановићем покушава да одвоји Митрополију од Српске православне цркве (СПЦ).

"То су лажи које се пласирају из њихових кругова. Видим, неки из Србије објављују те безумне лажи. Зна Мило добро мој однос према њему. То је однос поштовања према њему као човјеку и државнику на крају крајева, али то не значи да поштујем његову безумну политику. Она је друга прича. Треба правити разлику између тога", рекао је Амфилохије.

Истиче да се "овај Мило сада није тако односио према цркви до 2000. године, па ни послије тога".

"Овако се понаша само у посљедње вријеме. Бојим се да то сада не ради по својој вољи, него под притиском и насиљем НАТО-а. Јер НАТО ради све да уништи православље и православну цркву. Зато уништавају Сирију и тамошње хришћанство, Украјину, поткопавају темеље православне Русије, а уништили су Косово и Метохију. И сада ево хоће да уништи и Црну Гору. Е па не иде то, неће моћи", закључио је митрополит Амфилохије.''

и питам се, питајући и Аву римског, шта планира свемоћни Лохи са југом Америке, хоће ли Лохи и Јужну Америку уврстити у Црногорску ПЦ?! :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Golub рече

и питам се, питајући и Аву римског, шта планира свемоћни Лохи са југом Америке, хоће ли Лохи и Јужну Америку уврстити у Црногорску ПЦ?! :)

Неко мора да буде јако наиван па да верује Лохију.

Најнепосреднији циљ су паре јер каса треба да буде заједничка. Кирил би много мање давао него што би узимао. Иринеј и Максим су нашли паре јер су се продали. Тензија је озбиљна јер је Митрофан ван приче. 

Иначе, сасвим је ван памети да Лохи има своју мисију ван ЦГ. То је ствар СПЦ. Самоубио се покрштавањем католика.  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Golub рече

Истиче да се "овај Мило сада није тако односио према цркви до 2000. године, па ни послије тога".

"Овако се понаша само у посљедње вријеме. Бојим се да то сада не ради по својој вољи, него под притиском и насиљем НАТО-

Ма Мило би се вероватно и покајао и крстио и редовно причешћивао и ишао на послушање под Острог, али му масони из НАТО-а не дају... Шта ћеш...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 часа, Tristatri рече

.

Nisi teoloski obrazovan, a znas pravne mogucnosti Sinoda. Plus sve tvoje poruke su generisane na ovom forumu u poslednjih 48 sati. Treba biti slep da ovde nema angazovanosti. Takodje stil te odaje. 

Cudim se i ja administratorima. Svedoci smo tihog rata u SPC, koji polako eskalira, i mislim da je administracija na dobroj strani, ali koristiti bas svaku osobu ili nik, koji je samo naizgled na toj strani, a zapravo radi se o licnim animozitetima, je greska koja moze biti placena.

Jesu su ocigledne negativna delanja e.Maksima i nekih drugih u ovim vremenima, ali treba koristiti svetlo u razotkrivanju i dolaska do istine, a ne bilo koga i onih koje sire tamu. 

.

što ja imam zdravo razumski rezon, i što sam oduvek u Crkvi ,od rodjenja,i nedam da je neko razori ,je jedno a to da teološki nisam potkovan je drugo, a da sabor ima a sinod nema pravo napisao je episkop u svom pismu , al očigledno je da ga nisi dobro pročitao jer onda ne bi to koristio kao argument protivu ja, A sukob u SPC traje mnog dugo i nije uopšte tih, i započeli su ga baš ti koji sada kukaju da ih neko cenzuriše

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Vladan :::. рече

Ма Мило би се вероватно и покајао и крстио и редовно причешћивао и ишао на послушање под Острог, али му масони из НАТО-а не дају... Шта ћеш...

al jel istina da je zato Aco najveći donator u Mitropolitiji?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Стаљиново унуче рече

al jel istina da je zato Aco najveći donator u Mitropolitiji?

Откуд ја знам ко је највећи донатор у митрополији?

• Свиђа ми се 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 минута, Vladan :::. рече

Откуд ја знам ко је највећи донатор у митрополији?

Ацо.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, ronin рече

АВ?

Makar toga nemamo ovamo :)

Djukanaj je u pitanju.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, Golub рече

Кад смо код Амфилохија, управо прочитах следеће: 

Митрополит Амфилохије је рекао да су неистините спекулације да у договору са председником Црне Горе Милом Ђукановићем покушава да одвоји Митрополију од Српске православне цркве (СПЦ).

"То су лажи које се пласирају из њихових кругова. Видим, неки из Србије објављују те безумне лажи. Зна Мило добро мој однос према њему. То је однос поштовања према њему као човјеку и државнику на крају крајева, али то не значи да поштујем његову безумну политику. Она је друга прича. Треба правити разлику између тога", рекао је Амфилохије.

"Овако се понаша само у посљедње вријеме. Бојим се да то сада не ради по својој вољи, него под притиском и насиљем НАТО-а. Јер НАТО ради све да уништи православље и православну цркву. Зато уништавају Сирију и тамошње хришћанство, Украјину, поткопавају темеље православне Русије, а уништили су Косово и Метохију. И сада ево хоће да уништи и Црну Гору. Е па не иде то, неће моћи", закључио је митрополит Амфилохије.''

Шта знам. Да није било Лохија СПЦ не би отишла на онај фејк Сабор на Криту који је обезбеђивао ФБИ а који је био нож у леђа Русима. Понекад помислим да Фифи има биполарни поремећај. Јер како објаснити да својим поступцима стално иде на руку Милу Ђукановићу и НАТО-у а својим речима је против њих?

Три деценије пратим његове поступке и речи и никако да их синхронизује. Ту нешто не штима.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 минута, Жељко рече

Шта знам. Да није било Лохија СПЦ не би отишла на онај фејк Сабор на Криту који је обезбеђивао ФБИ а који је био нож у леђа Русима. Понекад помислим да Фифи има биполарни поремећај. Јер како објаснити да својим поступцима стално иде на руку Милу Ђукановићу и НАТО-у а својим речима је против њих?

Три деценије пратим његове поступке и речи и никако да их синхронизује. Ту нешто не штима.

pa možda oće da od mila napravi pravoslavnog Srbina pa mu zato stalno pomaže.kad mu je već od brata napravio donatora najvećeg mitropolitije

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Брат Ломијев, Ацо Ђукановић.

Neka se razmisli malo zasto? Da li postoji kontrola neka o iznosima? Da li se zna poreklo novca? U sta se novac ulaze i kome se deo posredno vraca?

Nista ne tvrdim , jer nemam dokaze, samo postavljam pitanja ( koja se btw sama logicki namecu ).

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne ide mi u glavu da sveštenika prijavljuju FBI, zar se to nije moglo rešiti u crkvi?

https://verujem.home.blog/2019/08/04/парохијани-сан-дијега-питају-владику/

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Света Митрополија Пољанска и Килкиса из Јеладске Цркве издала је нову књигу. Ова Митрополија је објавила књигу Епископа стобијског и мјестобљуститеља струмичког г. Давида, са насловом „Уметност и Откровење“ (која је магистарски рад аутора). Следи уводна орука Високопреосвећеног Митрополита Пољанског и Кликиса г. Емануила о књизи о којој је реч:
      Књига „Уметност и Откровење“ Преосвећеног Епископа стобијског г. Давида аутономне Охридске Архиепископије Српске Патријаршије (један Архијереј са уверењем Ромеја, нешто што се јасно показује од његовог благочестивог пребивања у Православном Отачком Предању), читаоцима представља одређења сагледавања по питању уметности и православне догме у периоду од краја Другог светског рата до наших дана.

Желимо да овај рад читаоцу представља подстрек да испроблематизује и да разуме, између осталог, димензију постојања као наставак стварања, будући да је човек позван да буде сасаздатељ (συνδημιουργός) света, те да се у продужетку више заинтересује за текућу тему поновног сједињења и проницања теологије са уметношћу у савременој православној мисли.
      Са горућим молитвама,
      Митрополит Пољански и Килкиса Емануил 

Извор: Православна Охридска Архиепископија
    • Од nolimetangere,
      NSP2017.pdf
      Свето писмо - Нови српски превод; ћирилица; са The New International Version (NIV) енглеског изворника
      издавач: Biblica, Inc.®

• Од nolimetangere,
      DK1868.pdf
      Свето писмо - Ревидирани екавски ћирилични превод Даничић-Караџић
    • Од nolimetangere,
      SSP2015.pdf
      Свето писмо - Савремени српски превод; ћирилица; са The Easy-to-Read Version (ERV) енглеског изворника
      издавач: Bible League International
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Дана 10. септембра 2020. године, у порти Саборног храма Рођења Пресвете Богородице у Зајечару, Преосвећени Епископ тимочки г. Иларион служио је архијерејску Литургију и парастос блажене успомене Епископу тимочком г. Емилијану (Пиперковићу) поводом 50-годишњице од његовог упокојења. Литургији је присуствовао др Марко Николић, помоћник директора Управе за сарадњу сa црквама и верским заједницама Министарства правде Владе Републике Србије.     Извор: Епархија тимочка

• Креирај ново...