Jump to content
александар живаљев

Преписка умировљеног епископа Атанасија и патријарха Иринеја поводом случаја владике Максима

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 19 минута, Milan Nikolic рече

Зашто толико филозофираш на просто питање. Значи твој одговор је да се логоси твари враћају у превечно стециште, у којем бејаху пре стварања света? Да, или не?

Да, враћају се. Као ласте се враћају и тек што нису. Е сад ми откри под коју јерес подпадам, под који канон, и колико сам дужан.

О стиду и о томе ко треба да се стиди. Нека господа из салона или уцењени

Стојим у Максију и чекам у реду. Започесмо причу, случајни чекачи. Поменух ноторног издајника. Иначе то ми је манија, да га помињем на јавном месту, у присутсву непознатих људи. Човек до мене побеже у други ред. Човек иза мене каже - Морао сам да се учланим, остао сам без посла, и обећали су ми парче хлеба ако се учланим. Радим у 14 ом. Крв у главу ми куљну. Помислих, велики инквизитор каже – Ти си нахранио 5000 а ми ћемо нахранити милионе. Само да тебе уклонимо и да нам се гладни покоре. И учланише се многи. Њихови кажу - 20 000 у КШ-у. А ја кажем човеку - Ниси ти пријатељу крив. Нису криви који се учлањују но они који учалањују. Краду све да би дали бедну мрву са стола из печењаре. Од друштва из чошка. Али када ми, прави Срби, грађани и грађанке, доћемо на власт, ишчланићемо те и вратити ти достојанство пријатељу. Касирка се ћутке насмеши и откуца рачун. Рекох - Пријатељу, видиш како смо ми Срби дружељубиви. Шири од Русије и Европе. Свако ти добро пријатељу. А он отпоздрави – јави ми се када напуниш 90 година.

пре 22 часа, Марио Токовић рече

Ја уопште нисам русофил. Ја сам Американофил. Руси су уморни и натоварени, измучени и остарели. Американци су млад народ.

У Америци може да се пројави дух нове Византије. Без обзира што су дубоко подељен народ и што им је друштво дубоко болесно. И Рим је био болестан, на самрти, па постадоше Византија.

Може, али не сад. Него за једно 500 година. А до тад треба трпети ову и овакву Америку која је као и Рим инструмент глобализације и паганизације света.

До тад, јбг ипак Руси.

пре 2 минута, Жељко рече

Може, али не сад. Него за једно 500 година. А до тад треба трпети ову и овакву Америку која је као и Рим инструмент глобализације и паганизације света.

До тад, ипак Руси.

Шта и како Руси. Опрости за цензуру. Да и ја неком будем цензор.

Замисли, и Шмеман је волео да машта, немачки православни патријарх у братској посети нашем, рецимо Максиму. Или Јапански партијарх, бивши самурај, гради манастир на Светој Гори. А кинески патријарх са руским гради прву црквену орбиталну станицу. Јер Амери већ имају тамо цркву. Амери на 800км, о ови на 400 ...

пре 10 минута, Марио Токовић рече

Шта и како Руси. Опрости за цензуру. Да и ја неком будем цензор.

Немам појма ни шта ни како али знам да су Руси.

Нисам љубитељ Руса и за разлику од Драшка немам руске крви, нисам ни англофил.

Греческо и оријентално православље ми је примамљивије од руског. Русе видим као православне Швабе. Хладан северни народ.

Но како год, прво Русија па парусија.

Амери су млад народ, али тренутно су звер из бездана, нас гоњају за геноцид а рокнули неколико атомских на Јапан иако су Јапанци две недеље пре тога потписали капитулацију, но Амери се направили блесави, наводно нису разумели једну реч из писанија па им требало две недеље да протолмаче, и тако у међувремену као случајно рокну атомске.

То је зверска логика.

пре 4 минута, Марио Токовић рече

Замисли, и Шмеман је волео да машта, немачки православни патријарх у братској посети нашем, рецимо Максиму. Или Јапански партијарх, бивши самурај, гради манастир на Светој Гори. А кинески патријарх са руским гради прву црквену орбиталну станицу. Јер Амери већ имају тамо цркву. Амери на 800км, о ови на 400 ...

У Америци не постоји независна црква. Тамо је све државно

пре 5 минута, Жељко рече

Немам појма ни шта ни како али знам да су Руси.

Нисам љубитељ Руса и за разлику од Драшка немам руске крви, нисам ни англофил.

Греческо и оријентално православље ми је примамљивије од руског. Русе видим као православне Швабе. Хладан северни народ.

Но како год, прво Русија па парусија.

Амери су млад народ, али тренутно су звер из бездана, нас гоњају за геноцид а рокнули неколико атомских на Јапан иако су Јапанци две недеље пре тога потписали капитулацију, но Амери се направили блесави, наводно нису разумели једну реч из писанија па им требало две недеље да протолмаче, и тако у међувремену као случајно рокну атомске.

То је зверска логика.

Па ти вргу 330 000 000 у бездан одакле долази звер. И још колико се родило Амера у 20.ом веку и сви одоше у бездан. цирка 1 000 000 000. Ситница.

Управо сада, Марио Токовић рече

Па ти вргу 330 000 000 у бездан одакле долази звер. И још колико се родило Амера у 20.ом веку и сви одоше у бездан. цирка 1 000 000 000. Ситница.

Ja govorim o sistemu a ti govoriš o ljudima.

Kod Srba je hajdučki sistem i potpuno nam je država nefunkcionalna pa opet imamo milione svetaca.

Dakle to su dve različite stvari.

Ali sad je sistem taki da će nas razvaliti, ne samo nas već i Ruse.

Neće ostati kamen na kamenu.

пре 8 минута, Жељко рече

У Америци не постоји независна црква. Тамо је све државно

То је већ идеологија мржње. Да ли би ти бацио а.бомбу на њих.

пре 3 минута, Жељко рече

Ja govorim o sistemu a ti govoriš o ljudima.

Kod Srba je hajdučki sistem i potpuno nam je država nefunkcionalna pa opet imamo milione svetaca.

Dakle to su dve različite stvari.

Ali sad je sistem taki da će nas razvaliti, ne samo nas već i Ruse.

Откуд знаш број светаца у Америци. По логици бројева тамо их има више. Свет је сваки кога позна Бог а не ја и ти.

пре 3 минута, Жељко рече

Протестантско апокалиптичка религијска мисао. Додуше ту би ти један свети Американац добро дошао - Серафим Роуз.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Драгана Милошевић,
      Овим путем обавештавамо јавност да се извесни Огњен Јевтовић из села Субјел код Косјерића лажно представља на друштвеним мрежама као православни свештеник појављујући се у свештеничком одјејању (службеном оделу/мантији).
      Иако је преко надлежног свештенства упозораван да ово не чини, наставио је са истим.
      На овај начин, својим непримереним понашањем и скарадним песмама, именовани наружује достојанство Цркве и свештенства доводећи јавност у заблуду.
      Наглашавамо да реч није о православном свештенику, већ о лицу које се лажно представља као свештеник. Због тога ће против њега бити предузете правне и канонске мере.
      Из канцеларије Епископа жичког
      Епархија жичка: Обавештење за јавност поводом појављивања снимака лажног свештеника на друштвеним мрежама - Епархија жичка
      EPARHIJA-ZICKA.RS Овим путем обавештавамо јавност да се извесни Огњен Јевтовић из села Субјел код Косјерића лажно представља на друштвеним мрежама као православни свештеник...  

View full Странице
    • Од Драгана Милошевић,
      Овим путем обавештавамо јавност да се извесни Огњен Јевтовић из села Субјел код Косјерића лажно представља на друштвеним мрежама као православни свештеник појављујући се у свештеничком одјејању (службеном оделу/мантији).
      Иако је преко надлежног свештенства упозораван да ово не чини, наставио је са истим.
      На овај начин, својим непримереним понашањем и скарадним песмама, именовани наружује достојанство Цркве и свештенства доводећи јавност у заблуду.
      Наглашавамо да реч није о православном свештенику, већ о лицу које се лажно представља као свештеник. Због тога ће против њега бити предузете правне и канонске мере.
      Из канцеларије Епископа жичког
      Епархија жичка: Обавештење за јавност поводом појављивања снимака лажног свештеника на друштвеним мрежама - Епархија жичка
      EPARHIJA-ZICKA.RS Овим путем обавештавамо јавност да се извесни Огњен Јевтовић из села Субјел код Косјерића лажно представља на друштвеним мрежама као православни свештеник...  
    • Од Логос,
      Поводом 800 година од посвећења Светог Саве за првог српског архиепископа, Српска академија наука и уметности организује свечану академију у четвртак, 12. децембра, у Свечаној сали САНУ, с почетком у 11 часова. На свечаној академији беседиће академик Љубомир Максимовић, потпредседник САНУ, и високопреподобни архимандрит Методије, игуман манастира Хиландара, и биће изведене пригодне композиције академика Светислава Божића и прочитани одломци из Житија Светог Саве од Доментијана, његовог првог биографа. Скуп ће поздравити и отворити академик Владимир С. Костић, председник САНУ.   Програм свечане академије   Програм научне трибине   Византолошки и Хиландарски одбори САНУ, у сарадњи са Светогорским центром у Солуну, Задужбином Светог Манастира Хиландара и Друштвом пријатеља Свете Горе из Београда, уз подршку Града Београда и Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама Министарства правде Републике Србије, такође у четвртак, 12. децембра, у Свечаној сали САНУ, у 14 часова, организују научну трибину под насловом „Светогорски и хиландарски монах Свети Сава. Осамсто година од посвећења за првог српског архиепископа“, на којој учествује 18 говорника и излагача.   Свечана академија и научна трибина део су свечаности којима се у Солуну и Београду, у заједничкој организацији наведених установа, обележава овај изузетан јубилеј.     Извор: Српска Академија наука и уметности
    • Од Логос,
      Епископ пакрачко-славонски г. Јован, које се налази у посети Словачкој као главни предавач на изложби Јасеновац – Аушвиц Балкана, посетио је 9. децембра 2019. године град Прешов.     У просторијама Епархије прешовске примио га је Његово Блаженство г. Растислав, Архиепископ прешовски, Митрополит Чешких земаља и Словачке. Госта из Српске Православне Цркве пратили су Архиепископ михајловско-кошички г. Георгије, протојереј Петар Сорока, секретар за штампу Митрополитанског савета Православне Цркве у Словачкој; игуманија Серафима из манастира Јасеновца, директор удружења РесАртис Олга Седровић, филмски продуцент Урошка Татомир и чланови хорова Звона Православља, Милица и Градимир из Београда.   Владика Јован је митрополиту Растиславу изложио о животу православних Срба у његовој епархији, која се налази у Хрватској, и о јасеновачком концентрационом логору.   За Епархијску књижницу у Пакрацу, која је једна од највећих на Балкану, предстојатељ Православне Цркве у Чешким земљама и Словачкој поклонио је Јеванђеље на словачком језику, које је издао Митрополитански савет Православне Цркве у Словачкој. Владика Јован је митрополиту Растиславу поклонио копију ручно израђеног крста, који је изрезбарио српски патријарх Павле.   У име удружења РесАртис Православној Цркви у Словачкој на сарадњи је захвалила директор Олга Седровић, којој је митрополит Растислав заблагодарио на организацији догађаја о Светим јасеновачким мученицима у Кошицима и Прешову. На крају су тропар Јасеновачким мученицима отпевале девојке из београдских хорова.   Српски гости су се после тога помолили и у Саборном храму Светог Александра Невског у Прешову.     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Логос,
      Матица српска и Епархија бачка срдачно Вас позивају на представљање књиге Епископа новосадског и бачког др ИРИНЕЈА (Буловића): "Тајна разликовања божанске суштине и енергије у Светој Тројици по Светоме Марку Ефеском Евгенику".   Најава у pdf формату     Поздравна реч Проф. др Драган Станић, председник Матице српске   О књизи говоре: Митрополит загребачко-љубљански др Порфирије Епископ крушевачки др Давид Епископ бачки др Иринеј   У уметничком програму учествује Хор ученика Богословије Светог Арсенија Сремца из Сремских Карловаца   Програм води др Исидора Поповић   Свечана сала Матице српске Четвртак, 12. децембар 2019. године, у 19 часова     Извор: Инфо-служба Епархије бачке

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...