Jump to content

Danas: Синод скида владику Максима са факултета

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 17 минута, Zoran Đurović рече

Зато му ја и ставих у загради (доказано), док злурадост може да буде нечији субјективни дојам, тј. учитавање, управо ово што си ти казао. 

Но, да све поклонике лика и дела владике Максима мало разгалимо: 

67173461_2428487500761162_52472443310178

E sada koji Holy father onaj iz Rima ili iz Istambula?  ;)

Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

А да ли је злоба, рађење о глави другоме у мраку, набијање ножа у леђа и негативна селекција (све доказано) кршћанска врлина?

И после кад неко твоје писање протумачи као акт личне освете, ти се љутиш и кукаш како те не разумеју. Мислим, ја те не тумачим, нити улазим у твоје мотиве напада на владику Максима, нити ме занимају. Нека је и теби и њему све Богом благословено. Али драги Аво, просто постаје очигледна чињеница да си свој мотив дубоко лично обојио и да дајеш материјал онима који твој наступ тумаче као личну мржњу и освету.

Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Александар Милојков рече

И после кад неко твоје писање протумачи као акт личне освете, ти се љутиш и кукаш како те не разумеју. Мислим, ја те не тумачим, нити улазим у твоје мотиве напада на владику Максима, нити ме занимају. Нека је и теби и њему све Богом благословено. Али драги Аво, просто постаје очигледна чињеница да си свој мотив дубоко лично обојио и да дајеш материјал онима који твој наступ тумаче као личну мржњу и освету.

Onaj ko je napravio svo to zlo Đuroviću kao pojedincu, u stanju je da isto napravi i kolektivu....i baš ko se izlanuo u zadnje vrijeme u vezi autokefalije SPC, blagonaklono gleda na ukrajinski raskol dve stvari koje se itekako tiču same SPC i mogućih napada kojim će biti izložena u budunoćnosti...Maksim. Slučajno? 

Ako nekome avin nastup daje motiv da smatra da on to radi iz lične osvete, onda drugima nastupi Maksima daju motiv da on radi na raskolu. Simple as that. 

Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Justin Waters рече

Onaj ko je napravio svo to zlo Đuroviću kao pojedincu, u stanju je da isto napravi i kolektivu...

Распитај се мало ко је тада на факултету доносио одлуку. Сам и једино Максим сигурно не. То и Ава јако добро зна само се из неког разлога прави неинформисан. А дабогда га сутра примили, што се мене тиче.

Подели на овим сајтовима

Ова усиљена одбрана Максима и хвалоспеви на његов рачун са Блица и Данаса постиће само котраефекат.

Просто јер Блиц и Данас од почетка блате СПЦ. Ни једне новине се толико нису истакле у блаћењу СПЦ колико ова два листа, а пре свега Блиц.

Друга ствар, сад је већ и врапцима познато, да Жељка Јевтић отворено навија, за како се то сада каже "јужну струју", владику Григорија и Максима. У црквеним круговима се више и не таји да она "ради" за њих. Да ли је и и колико плаћена за тај посао, то већ не знам.

WhatsApp Image 2019-07-27 at 10.43.29.jpeg

Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жељко рече

Ова усиљена одбрана Максима и хвалоспеви на његов рачун са Блица и Данаса постиће само котраефекат.

Просто јер Блиц и Данас од почетка блате СПЦ. Ни једне новине се толико нису истакле у блаћењу СПЦ колико ова два листа, а пре свега Блиц.

Друга ствар, сад је већ и врапцима познато, да Жељка Јевтић отворено навија, за како се то сада каже "јужну струју", владику Григорија и Максима. У црквеним круговима се више и не таји да она "ради" за њих. Да ли је и и колико плаћена за тај посао, то већ не знам.

WhatsApp Image 2019-07-27 at 10.43.29.jpeg

Занимљиво је да у овом тексту Жељка и не крије да је Максим човек Фанара. Она то наравно представља као позитивну ствар и увија у обланду његових врлина.

Из овог текста са Блица и оног са Данаса се могу извући поједини делови ако се некад буде писало житије +Максимово, јер толико похвала заиста давно нисам видео на ова два либерашка гласила некоме од црквених великодостојника.

Подели на овим сајтовима

С обзиром да ће процес у Црној Гори ојачати Митрополију, нема ништа од апсолутне доминације "северне" струје. Ту ни Јоаникије неће помоћи. 

А следећем патријарху нек је Бог у помоћи. Ниједан поглавар СПЦ неће носити тако негативан пртљаг и степен неприхватања као што ће он. 

Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, ana čarnojević рече

Ово је баш глупо и јадно спиновање.

Већ сам одговорио на Фејсу на ово, па ћу само копирати одговор:

Ово је Твит Срђана Миливојевића из ДС-а. Твит је од прошле године.
Миливојевић је правдао недавно Шаћирија и Џаку због рукама показивања двоглавог орла.
Срђан је добио од СПЦ некакав орден и заиста је јадно што пласира овакве измишљотине о патријарху
Павлу.

Јер ево шта је тада патријарх Павле рекао:

Његова светост патријарх српски Павле поручио је да "је неопходно сачувати мир и испоштовати народну вољу" и позвао војску и полицију, као и све људе од којих то зависи да "сви заједно и за добро ове државе, овог народа, чине све што је у том правцу потребно и могуће". Патријарх је поручио да је "мир потребан и у овом стању" и да је неопходно да "као људи истински знамо да се владамо према најбољим схватањима демократије и поштовања воље народне".

Разумем политичку борбу али не мораш баш да се посереш по свему да би постигао неки поенчић

DipbmPZWAAAt3e3.jpg

Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Александар Милојков рече

Распитај се мало ко је тада на факултету доносио одлуку. Сам и једино Максим сигурно не. То и Ава јако добро зна само се из неког разлога прави неинформисан.

Не правим се ја неинформисан него се ти правиш будала па да не знаш - а читао си извештај - да су све скували Григорије, Макс и Периша и да су обманули веће. На те Максове спинове не падам, ти можеш слободно. 

Цео мотив је био у томе да се удоми мали Јефтић, а тек у другом плану је била љубомора на моју школу, јер за разлику од те екипе, ја сам стручњак, они неквалификовани. Знали су они да то не могу да трпе тамо, а сада им се све обија о главу, јер су се и као људи избрукали. А као демони наставили да греше, јер се ниједан није покајао. И сада ће све урадити само да ја не добијем тамо катедру. Знам ја јако добро с ким имам посла. There are only two forces in the world, the sword and the spirit. In the long run the sword will always be conquered by the spirit.
Napoleon Bonaparte

Подели на овим сајтовима

@Жељко шта се чудиш Блицу, Данасу...? Па те њихове теме, приче о клановима, сукобима, црквеним теоријама завере потичу од нас овде. Све то што тамо пишу могли су  су да виде овде на Поукама и да само препричају и продају као новину. Слушају шта се овде баљезга и обликују текстове, не мора нико да их додатно мотивише. Циркус који се овде изговара им је рудник информација.

Подели на овим сајтовима

Интересантан је спин ове безбожне Жељке да Буловић и нека екипа тражи смену Патријарха, а да Лохијевци су невини и немају никаквих претензија. Она покушава да парира свим овим силним писањима где ће сада Лохи ићи на рушење Патријарха. Проблем је што је кратке памети, као и сви ти ботови, јер је Данас у мају писао да Лохијевци траже смену Патријарха јер је против воље Сабора довео АВ!  

Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Zoran Đurović рече

да су све скували Григорије, Макс и Периша и да су обманули веће. 

Ма да, а Веће јадно било неинформисано о кандидатима. :) Веруј Аво у ту причу, ако ти је тако лакше и ако ти је то неопходна карика да би саставио ланац своје теорије. Ја те разумем да се љутиш, али што (само) на Максима, то ми никада неће бити јасно!?

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Александар Милојков рече

Слушају шта се овде баљезга и обликују текстове, не мора нико да их додатно мотивише. Циркус који се овде изговара им је рудник информација.

Није ли ти чудно да ови који нон-стоп пљују Цркву, у звезде кују Максу и Гришу? У чему је та велика тајна? Светост ове двојице неодољивом благодаћу утиче на њихова неискварена срца? 

Ниси ми јасан, мајке ми.  

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од александар живаљев,
      SINOD SPC ŠALJE INSPEKCIJU U SAD Bura zbog indicija da je episkop Irinej Dobrijević nenamenski trošio novac
       Slađana Vukašinović  13.07.2021. 16:46      
      FOTO: NIKOLA ANDJIC / TANJUG
      Članovi Sinoda Srpske pravoslavne crkve uskoro bi trebalo da posete istočnoameričku eparhiju kako bi preispitali zakonitost njenog organizovanja kao jednočlane neprofitne korporacije i obavili kontrolu trošenja novca episkopa Irineja za obnovu Hrama Svetog Save u Njujorku, saznaje “Blic”.
        Razlog što se crkvena vlada opredelila na ovakav potez, krije se u činjenici što je na adresu Patrijaršije i patrijarha Porfirija stiglo na stotine pisama vernika koji tvrde da je ovakav način organizovanja suprotan Ustavu SPC jer postoje indicije da je i celokupna imovina preneta na ime jednog člana korporacije odnosno episkopa i to sa mogućnošću da on sam odlučuje o njoj.

FOTO: PREDRAG MIHAILOVIĆ / RAS SRBIJA Crkva Svetog Save, Njujork
      Pored toga oni traže i da Sinod obavi kontrolu zakonitosti trošenja crkvenog novca, posebno onog koji su vernici prikupili za obnovu hrama Svetog Save na Menhetnu, koji je teško oštećen u velikom požaru na Vaskrs 2016. godine.
      Po njihovim navodima postoje indicije da je osam miliona dolara nenamenski utrošeno zbog čega je grupa parohijana je angažovala advokata koji je uputio poslednje pismo upozorenja episkopu istočnameričkom Irineju, na koje on mora da se izjasni po tom pitanju. Da do tužioca i suda ne bi došlo, parohijani, koji su članovi skupštine Sabornog hrama Svetog Save u Njujorku, traže da Sinod upozori episkopa Irineja da prestane da odobrava bilo kakve isplate u vezi sa obnovom hrama i da da saglasnost za rad novog Izvršnog odbora, koji još uvek nije u funkciji.
      Po njihovim navodima, on to nije uradio već umesto da ispravi greške zatražio da se izdvoji 100.000 dolara za angažovanje advokata koji će na sudu u Njujorku zastupati njega i eparhiju. Taj dokument, ali i brojni navodni dokazi o samovolji vladike Irineja dostavljeni su početkom maja Sinodu i Patrijarhu, a o svemu tome se razgovaralo i na Saboru SPC i to u okviru Izveštaja o radu Istočnoameričke eparhije.
        Naš izvor iz Patrijaršije navodi da su upravo neadekvatna objašnjenja na samom Saboru episkopa Irineja oko celokupne situacije u eparhiji Istočnoameričkoj bili i povod da članovi Sinoda donesu odluku da lično provere šta se tamo dešava.
      - Patrijarh Porfirije i članovi Sinoda smatraju da moraju svi navodi vernika da se provere. Pored toga, uz njihovu pomoć, će se proveriti i dokumentacija oko osnivanja jednočlane korporacije, odnosno da li je ona ustavna kategorija. Ukoliko se pokaže da nije i da je imovina preneta na ime episkopa, koji o njoj može sam i da odlučuje, naložiće izmene jer u suprotnom preti opasnost da zbog takvih nekanonskih principa se naruši jedinstvo srpske crkve - navodi naš sagovornik.
      On dodaje da će Sinod prekontrolisati i zakonitost trošenja crkvenih para, pre svega osam miliona dolara izdvojenih za obnovu hrama Svetog Save na Menhetnu.

FOTO: ZORAN ŽESTIĆ / TANJUG
        - Pored upozorenja samih vernika iz Njujorka, dodatni razlog za sumnju da ima određenih nepravilnosti izazvalo je i izlaganje na Saboru SPC episkopa Eparhije australijsko-novozelandske, Siluana Mrakića, koji je na ovom mestu nasledio episkopa Irineja. On je vladikama ukazao na probleme neizmirenih obaveza od nešto više od dva miliona dolara koje su nastale u periodu kada je na njenom čelu bio upravo vladika Irinej. Ta dugovanja putem sudskih rešenja stižu na naplatu sada što značajno otežava rad Eparhije australijsko-novozelandske. Njegovo izlaganje je izazvalo iznenađenje Sabora jer takve podatke vladika Irinej nije predstavio 2017. godine kada je predao dužnost episkopu Siluanu. Da se sličbna situacija ne bi ponovila i u Americi Sinod će detaljno pogledati sve finansijske transakkcije vladike Irineja Dobrijevića- objašnjava naš izvor.
      Posetu naložio patrijarh Porfirije
      U Patrijaršiji nisu želeli zvanično da govore na ovu temu, ali nam je nezvanično rečeno da je tačno da će članovi Sinoda posetiti istočnoameričku eparhiju kako bi preispitali zakonitost njenog organizovanja i obavili kontrolu finansijskih transakcija.
      - Tačan datum još nije utvrđen, ali bi narednih dana trebalo i to da se definiše. Ova poseta je inicirana od strane samog patrijarha Porfirija koji smatra da svi navodi vernika moraju da se provere i da se sva eventualna nekanonska delovanja otkolone - kažu u Patrijaršiji.
      Izvor:
      SINOD SPC ŠALJE INSPEKCIJU U SAD Bura zbog indicija da je episkop Irinej Dobrijević nenamenski trošio novac
      WWW.BLIC.RS Članovi Sinoda Srpske pravoslavne crkve uskoro bi trebalo da posete istočnoameričku eparhiju kako bi preispitali zakonitost njenog organizovanja kao jednočlane neprofitne korporacije i obavili...  
    • Од Поуке.орг инфо,
      Поводом објаве чланка медијске куће N1 под насловом „Београђанка оптужује владику Јована Ћулибрка да ју је претукао“, аутора Јелене Зорић, објављеног 10. маја 2021. године на интернет порталу именоване медијске куће, истичемо следеће: Епархија славонска и Епископ Пакрачко-славонски Јован Ћулибрк с резигнацијом негирају наводе и изјављују да ће поводом истих поднети тужбу за кривично дело против части и угледа (сходно члану 170 КЗ Републике Србије). Свесни времена у ком живимо и осуђујући сваки вид насиља, посебно над женама, не можемо да дозволимо искоришћавање оправданог сентимента према злостављању жена и да дозволимо злоупотребу медијског простора пласирањем лажи и позивањем на јавни линч.
      Извор

View full Странице
    • Од Поуке.орг инфо,
      Поводом објаве чланка медијске куће N1 под насловом „Београђанка оптужује владику Јована Ћулибрка да ју је претукао“, аутора Јелене Зорић, објављеног 10. маја 2021. године на интернет порталу именоване медијске куће, истичемо следеће: Епархија славонска и Епископ Пакрачко-славонски Јован Ћулибрк с резигнацијом негирају наводе и изјављују да ће поводом истих поднети тужбу за кривично дело против части и угледа (сходно члану 170 КЗ Републике Србије). Свесни времена у ком живимо и осуђујући сваки вид насиља, посебно над женама, не можемо да дозволимо искоришћавање оправданог сентимента према злостављању жена и да дозволимо злоупотребу медијског простора пласирањем лажи и позивањем на јавни линч.
      Извор
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије узео је молитвено учешће у вечерњим часовима 26. априла 2021. године, на Велики понедељак, у богослужењу у параклису Светог Јована Богослова при Православном богословском факултету Универзитета у Београду.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Боравак у Ваљеву Његова Светост Патријарх српски Г. Порфирије заокружио је посетом Храму Васкрсења Христовог, где је одслужио помен Владики Милутину, првом архијереју обновљене Ваевске епархије, од чије се земаљске кончине навршило нешто више од годину дана.

Сви који су део духовног живота Ваљева са радошћу се сећају Светосавске академије на којој је лета Господњег 2014. беседу у част Светог Саве произнео Владика Порфирије, тада Епископ јегарски и викар Епископа бачког Г. Иринеја. Недуго потом Владика Порфирије бива изабран за Митрополита загребачко – љубљанског. По благослову блаженопочившег Епископа ваљевског Милутина, долази поново у Ваљево и на академији у част 35. годишњице од престављења Господу Преподобног Оца Јустина говори о новопросијавшем светитељу Српске Цркве, чија су дела надахнуће генерацијама црквених пастира широм православне васељене. Духовним великанима ваљевског краја припада и архимандрит Јован Радосављевић, од кога се, данас поглавар СПЦ, опростио у манастиру Лелић. Боравак у Ваљеву Патријарх Порфирије заокружио је посетом Храму Васкрсења Христовог, где је одслужио помен Владики Милутину, првом архијереју обновљене Ваевске епархије, од чије се земаљске кончине навршило нешто више од годину дана.  Разгледајући саборни храм у граду на обалама Колубаре, Патријарх Порфирије похвалио је његову лепоту и труд који је Владика Милутин уложио у његову градњу.

Извор: Епархија ваљевска
  • Креирај ново...