Jump to content

Danas: Синод скида владику Максима са факултета

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 1 минут, Vladan :::. рече

па да, није ни чудо што је одлепио... ко би остао нормалан од тога...

Pa to i ja pričam. Nema jeresi a da keks nije upleten u to. ;) 

Подели на овим сајтовима

Ма шта ми булазнили овде, ствар је озбиљна, ево зашто: ја то не гледам у контесту Максима. Цркву надахљује Дух, а циљ се зна - привести све Христу. МИ, православље, још аутекефалци не моземо 10% народа крштеног свог да оцрковимо. Дакле слаба жетва. Даље и шире, тзв. проблем јурисдикције - позивати се на каноне (кад не сније смело пипати у другу епархију и парохију) од прије 1500 година, а ми имамо потпуно глобалан свет, и имамо миграције (не мислим на Соросеве Арапе) људи као никада, и имамо свуда ван помесних цркава "дијаспору" и ту преклапање.

Рецимо бивши Јован: Митрополит загребачко-љубљански и целе Италије. Испада да је Ватикан православни, а да нема и других православних црква, руса, грка, румуна....дакле Хаос.

Крит, Украјина....то су музања детете које оће да прохода, и онда разбије нос. У ТОМ контесту ја гледам Максима и његове несмотрености. Поента је да Црква, а није Максим Црква, није способна да одговори проблему - треба уредити васењену, треба Сабор васељенски, треба одговорити изазовима.

То је један жестоко крупан пробелем, а одговор је ућасно лож. Амфилохије осликао сабор пре него се десио, ено га на фресци....не знам шта ће са онима који нису били? На страну сад шта се десило доле

Други проблем, још већи можда: ми имамо надирући сатанизам. Срећом поко је либерални капиитализам економски (колика срећа кад може сутра рат бити), али јасно надираље сила пакла, да се Црква збија у ћошак. Ајде нека ЗУЦНЕ и један поп у Немачкој и шведској, нек иде и мисионари и прича како је педерастија грех. Па иде у затвор. Дакле Цркви се полако "завезује" језик. Ено ЦГ приморска, слабо помиње СПЦ, ко вели ајде да не саблажњавамо народ.

Карл Билд, гласноговорник Билберга давно изјавио: правосславље је горе од ИСИЛа. Онда Фанер будалеше...каква еклисиологија, то Теша тешановић зна пта је, које анализе Милојкова.

Дакле, АКО епископат и СПЦ и васењене не крене озбиљно и братски да решава ствари - биће раскола, биће и крви. НЕ МОЖЕ Духа нико зауставити. какво је стање у васењени: исто као када би се један владика, био ревностан, уморио и укомодио, а када? БАШ кад сатанизам доживљава врхунац....дакле у з'о час. Људи Црква НЕМА храбрости, прећуткује да сведочи отворено Истину и Јеванђење, не-ма! Напади се стежу, а Црква попушта и постаје "шлихтарош". дарвинизам? Драги Максиме, јел оћеш Соњу Лигхт да оцрковиш а вамо у Беогрраду 2% људи на литургији...бре немој да се ЗЈБ. И на крају, СПЦ је ИЗОПШТИЛА лаике из мисије Цркве. 4о владика, попови и богослужење.

У мисију Цкрве треба укључити сваког ко је оцрковљен, и мисија се мора проширити. Ми имамо на литургији скуп индивидуа, одслуши поп своје, поклали смо се око причешћивања, неко вако неко нако, и ајмо свако кући

Људи реко нам је Ткачов у по Србије: какво је то православље где се сваког дана у храмовима не слући литургија? Ало, у Београду само у вазнесењској се служи. У Москви од 15 милиона сваки парохијски храм служи литургију сваки дан. Шта је нама...и сад о дарвину да разглбамо. Па побогу то је ван сваке памети.

Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Vladan :::. рече

па да, није ни чудо што је одлепио... ко би остао нормалан од тога...

Е да видите у каквом друштву ја радим и у паузама кафе испијам... Какав црни Арије, какве девице, трице и кучине.... :)

Подели на овим сајтовима

Знате шта се само питам - да ли се о у једној помесној Цркви, осим у нашој, оволики потреси праве и да ли се архијереји препиру међусобно због спора Цариграда и Москве? Не бих рекао. Чини ми се да се једини ми чујемо, макар једини овако жучно и гласно, да ћемо пре између себе направити не дај Боже раскол, него што ће се он заиста десити између Цариграда и Москве. Мени све ово изгледа заиста чудно - шта смо се ми толико узнемирили и зашто смо толико бучни?

Подели на овим сајтовима

@Александар Милојков  У Грчкој је исто ово тема зато што многима смета деловање Фанара  . Али прети нам највећи раскол од 1054 тако да није наивна ствар и добро је да се чује наш глас . 

Подели на овим сајтовима

И то да кажем: у реду, погино је надумни Атанасије да докаже и покаже и издо, колико, три тома неких зборника о Литургији...али људи Божији, не треба се исповедати на Литургији, не треба завеса....кад ће исповедити Њујорчанин кад поа нема ни с главе а ради 2 посла? Кад ће се исповедити московљанин кад је 3 сата у метроу, а у осам увече долази кучи. Док пређеш из једног краја Москве колима, а све булевари са по шест трака у једно смеру, чека по сат јер су "чепови"...кад ће се он исповедити. Па једва се довуче на Литургију испребијан и уморан. ЗАТО се исповеда на Литургији - иде све брзо. Руска Црква, за разлику од наших 40 владика који се кољу, има око 400 епископа, и Сабор је дао јасне препоруке, саопштење верницима: тако, тако и тако се спрема за Причешће. Ево како: доћи суботом увече на вечерње и исповедити се. Прочитати покајне каноне Богородици и аншелу чувару и молитве пред причешче...брат брату сат и по читања, молења. Ја читам само молитве пред причешће, нек Бог опрости...код нас није такав благослов као код њих, а код њих сам, али не могу....надам се да ми се неће урачунати у грех. А оће....али како, кад је лудница да се преживи. Не боре се хришчани за небодере, прећивљавају.

Поента - драги тасо, теолошки си у праву, али ћивот Цркве је отишао у другом правцу и нема повратка. Дакле не СМЕ се ломити преко колена, не сме, јер настаје раскол и боли на дупама верника и клира!

Владика Николај је у Охриду затекао 10 попова који су ЈЕДВА знали да одслуђе литургију, а није ништа мењо. Посебно није преко колена народу натуро. И пта имамо да Давид мора да народу који насрће на храмове виче: "Главе ми моје нећете ме спречити да се молим"!

Какав Максим...овим ја ПРАВДАМ Максима, не кудим. Да не причам о томе да Кинези већ укрстили човека и мајмуна - ало! Праве "резервне делове" човеку, органе. Побогу - нека опросте наше Владике, НИСУ се снашли. Нека се буде и делују изгинућемо ми паства.

ПБФ? Имамо екуменско као НЕ изборни предмет. Ало људи, треба 5 људи да разговара са католицима. Треба мењати програме (мењали су их 100 пута, и накитили неким именима, не може да их комјутер запамти. какава егзегеза бре? ТУМАЧЕЊЕ Светог Писма. Манимо се фора када су у комунизму студенти бубали напамет из речника академских речи да би терминологију напуцали да их нико не разуме...Бог се спупта међу народ, не лети се по поднебесју, ево смо "прекорачили" и Тамо - да видимо како је Адам растао...играмо се живим Богом! Програми образовни теолопшки на основним морају се прилагодити актуелном стаљу и времену. Један део који је увек савремен, и други као одговор временским изазовима. мастери и доктори да се специјализују, да не буду "лекари опште праксе".

Максим? Па НИШТА не мења био максим не био на ПБФ, чисто онако - да није, и далеко је и ибламирао се и дигао непотребну кавгу. Треба мењати бар 30% програма на основним. Шта има студент на основним да цркава из Патрологије да зна богословље сваког Оца? То ни доктори не знају. Људе реба научити да се служе литературом, теолог да буде "библиотекар" Предања, да зна де да траћи и да узме кад му треба. Не да му је хаос у глави, а након полоћеног испита, једва чека да се реши хаоса. А критичко мишљење - нема га. Исчитај, набубабај, напипи, реци ево ти оцена и ај здраво

Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, srb_Lo рече

@Александар Милојков  У Грчкој је исто ово тема зато што многима смета деловање Фанара  . Али прети нам највећи раскол од 1054 тако да није наивна ствар и добро је да се чује наш глас . 

Ма у реду, јасно је да је ствар озбиљна. Али мени се некако чини да сви осим нас стоје по страни и удро прате, или неупадљиво дискутују. Ми смо некако најбучнији.

Подели на овим сајтовима

Чини ми се кад бих наставио да читам Ћириличара да бих био као куглица у флиперу.

Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Milan Nikolic рече

Чини ми се кад бих наставио да читам Ћириличара да бих био као куглица у флиперу.

Ја га блокирао. Много је напоран. :)

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

On 27.7.2019. at 21:02, Zoran Đurović рече

Ти си приглуп дечко, да искористим еуфемизам.

:)):)):))

Подели на овим сајтовима

On 28.7.2019. at 17:05, Trifke рече

Ovome ne mogu da odolim. Za @Zoran Đurović   Žečim tu pijatan dan uz pesmu od tvog omiljenog vladike!  :))

Фреквенције Х 2000.

QQ

• Радостан 1
Подели на овим сајтовима

Архијереји других помесних цркава се “толико не препиру” јер немају Косово и Метохију, Македонију, Црну Гору, Републику Српску, као ни комплексне ситуације у епархијама ван матице у земљама где се политичко-стратегијски пендулум њише тамо-амо и узрочно-последично утиче на црквено устројство и свакодневницу православних уопште. Сем Русије, слободног дела Украјине, донекле Грузије и Сирије, њихове епархије су у земљама које су, нажалост, протекторати тренутних белосветских моћника. 

Подели на овим сајтовима

Управо сада, o. Miroljub рече

Архијереји других помесних цркава се “толико не препиру” јер немају Косово и Метохију, Македонију, Црну Гору, Републику Српску, као ни комплексне ситуације у епархијама ван матице у земљама где се политичко-стратегијски пендулум њише тамо-амо и узрочно-последично утиче на црквено устројство и свакодневницу православних уопште. Сем Русије, слободног дела Украјине, донекле Грузије и Сирије, њихове епархије су у земљама које су, нажалост, протекторати тренутних белосветских моћника. 

Ja sam šokiran kad čitam komentara maksimovog učenika, doktora. Budi Bog s nami. Najmanje 50 miliona, alo miliona mučenika u Rusiji za jdno stoleće...pa prva tri veka progona je mala maca. U raskoši, a Moskva je raskošna i lepa, verujem ni jedna evropska metropola nije takva, ugledaš hram bez krsta...setiš se i osetiš krv tih mučenika od krnika Trokog, Lenjina, Staljina...ljudi tamburaju na gitari, i ono tip: a stose vi uzrujavate...i to ljdi istog duha koji kažu da je pravljenje raskola ljubav. To ide u granice najcrnjeg licemerja ili nacrnje prelest...strašno. Sad zamisli koliko je usojeno Zizjulasova drugost...što se čuditi onda Sorosu, Trilaterali i onoj satanistkini Hilari...kad najobrazovaniji teolozi smatraju sve za sprdnju.

Fabrika, radi se u nekoj šumetini, ako zucneš ili te neko ko te ne voli ocinkari ideš u Gulag...naveče, kad odu koji trebaju otići, gase se svetla, poslovođa je iguman i jeromnah, a radnici i radnice monahinje, belo monaštvo...služe Svetu Liturgiju uz tiho pojanje...tako se čuvalo prvoslavqe u Rusiji...i sad maksim voli raskolnike, žao mu da ne propadnu,a Kirila proziva po tabloidima...a doktor, ulenik se čudi momak i kaže - što se uzbuđujete vi. Meni nije jasno je li to glupost, prelest, licemerje...ne može se valda toliko biti licmer...il je ona bljutavost, ni slanost ni slatkost...užas.

I onda sutra Miljko bude profesor srpskim popovima budućim. Leee-leee...pukli so ko ledenica.

Подели на овим сајтовима

Како је лако прогонити све који су ти се замерили када имаш АВ и службе иза себе. Да је тако патријарх Герман служио Брозу могао је да чисти на све стране, па и још неки раскол да направи.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од александар живаљев,
      SINOD SPC ŠALJE INSPEKCIJU U SAD Bura zbog indicija da je episkop Irinej Dobrijević nenamenski trošio novac
       Slađana Vukašinović  13.07.2021. 16:46      
      FOTO: NIKOLA ANDJIC / TANJUG
      Članovi Sinoda Srpske pravoslavne crkve uskoro bi trebalo da posete istočnoameričku eparhiju kako bi preispitali zakonitost njenog organizovanja kao jednočlane neprofitne korporacije i obavili kontrolu trošenja novca episkopa Irineja za obnovu Hrama Svetog Save u Njujorku, saznaje “Blic”.
        Razlog što se crkvena vlada opredelila na ovakav potez, krije se u činjenici što je na adresu Patrijaršije i patrijarha Porfirija stiglo na stotine pisama vernika koji tvrde da je ovakav način organizovanja suprotan Ustavu SPC jer postoje indicije da je i celokupna imovina preneta na ime jednog člana korporacije odnosno episkopa i to sa mogućnošću da on sam odlučuje o njoj.

FOTO: PREDRAG MIHAILOVIĆ / RAS SRBIJA Crkva Svetog Save, Njujork
      Pored toga oni traže i da Sinod obavi kontrolu zakonitosti trošenja crkvenog novca, posebno onog koji su vernici prikupili za obnovu hrama Svetog Save na Menhetnu, koji je teško oštećen u velikom požaru na Vaskrs 2016. godine.
      Po njihovim navodima postoje indicije da je osam miliona dolara nenamenski utrošeno zbog čega je grupa parohijana je angažovala advokata koji je uputio poslednje pismo upozorenja episkopu istočnameričkom Irineju, na koje on mora da se izjasni po tom pitanju. Da do tužioca i suda ne bi došlo, parohijani, koji su članovi skupštine Sabornog hrama Svetog Save u Njujorku, traže da Sinod upozori episkopa Irineja da prestane da odobrava bilo kakve isplate u vezi sa obnovom hrama i da da saglasnost za rad novog Izvršnog odbora, koji još uvek nije u funkciji.
      Po njihovim navodima, on to nije uradio već umesto da ispravi greške zatražio da se izdvoji 100.000 dolara za angažovanje advokata koji će na sudu u Njujorku zastupati njega i eparhiju. Taj dokument, ali i brojni navodni dokazi o samovolji vladike Irineja dostavljeni su početkom maja Sinodu i Patrijarhu, a o svemu tome se razgovaralo i na Saboru SPC i to u okviru Izveštaja o radu Istočnoameričke eparhije.
        Naš izvor iz Patrijaršije navodi da su upravo neadekvatna objašnjenja na samom Saboru episkopa Irineja oko celokupne situacije u eparhiji Istočnoameričkoj bili i povod da članovi Sinoda donesu odluku da lično provere šta se tamo dešava.
      - Patrijarh Porfirije i članovi Sinoda smatraju da moraju svi navodi vernika da se provere. Pored toga, uz njihovu pomoć, će se proveriti i dokumentacija oko osnivanja jednočlane korporacije, odnosno da li je ona ustavna kategorija. Ukoliko se pokaže da nije i da je imovina preneta na ime episkopa, koji o njoj može sam i da odlučuje, naložiće izmene jer u suprotnom preti opasnost da zbog takvih nekanonskih principa se naruši jedinstvo srpske crkve - navodi naš sagovornik.
      On dodaje da će Sinod prekontrolisati i zakonitost trošenja crkvenih para, pre svega osam miliona dolara izdvojenih za obnovu hrama Svetog Save na Menhetnu.

FOTO: ZORAN ŽESTIĆ / TANJUG
        - Pored upozorenja samih vernika iz Njujorka, dodatni razlog za sumnju da ima određenih nepravilnosti izazvalo je i izlaganje na Saboru SPC episkopa Eparhije australijsko-novozelandske, Siluana Mrakića, koji je na ovom mestu nasledio episkopa Irineja. On je vladikama ukazao na probleme neizmirenih obaveza od nešto više od dva miliona dolara koje su nastale u periodu kada je na njenom čelu bio upravo vladika Irinej. Ta dugovanja putem sudskih rešenja stižu na naplatu sada što značajno otežava rad Eparhije australijsko-novozelandske. Njegovo izlaganje je izazvalo iznenađenje Sabora jer takve podatke vladika Irinej nije predstavio 2017. godine kada je predao dužnost episkopu Siluanu. Da se sličbna situacija ne bi ponovila i u Americi Sinod će detaljno pogledati sve finansijske transakkcije vladike Irineja Dobrijevića- objašnjava naš izvor.
      Posetu naložio patrijarh Porfirije
      U Patrijaršiji nisu želeli zvanično da govore na ovu temu, ali nam je nezvanično rečeno da je tačno da će članovi Sinoda posetiti istočnoameričku eparhiju kako bi preispitali zakonitost njenog organizovanja i obavili kontrolu finansijskih transakcija.
      - Tačan datum još nije utvrđen, ali bi narednih dana trebalo i to da se definiše. Ova poseta je inicirana od strane samog patrijarha Porfirija koji smatra da svi navodi vernika moraju da se provere i da se sva eventualna nekanonska delovanja otkolone - kažu u Patrijaršiji.
      Izvor:
      SINOD SPC ŠALJE INSPEKCIJU U SAD Bura zbog indicija da je episkop Irinej Dobrijević nenamenski trošio novac
      WWW.BLIC.RS Članovi Sinoda Srpske pravoslavne crkve uskoro bi trebalo da posete istočnoameričku eparhiju kako bi preispitali zakonitost njenog organizovanja kao jednočlane neprofitne korporacije i obavili...  
    • Од Поуке.орг инфо,
      Поводом објаве чланка медијске куће N1 под насловом „Београђанка оптужује владику Јована Ћулибрка да ју је претукао“, аутора Јелене Зорић, објављеног 10. маја 2021. године на интернет порталу именоване медијске куће, истичемо следеће: Епархија славонска и Епископ Пакрачко-славонски Јован Ћулибрк с резигнацијом негирају наводе и изјављују да ће поводом истих поднети тужбу за кривично дело против части и угледа (сходно члану 170 КЗ Републике Србије). Свесни времена у ком живимо и осуђујући сваки вид насиља, посебно над женама, не можемо да дозволимо искоришћавање оправданог сентимента према злостављању жена и да дозволимо злоупотребу медијског простора пласирањем лажи и позивањем на јавни линч.
      Извор

View full Странице
    • Од Поуке.орг инфо,
      Поводом објаве чланка медијске куће N1 под насловом „Београђанка оптужује владику Јована Ћулибрка да ју је претукао“, аутора Јелене Зорић, објављеног 10. маја 2021. године на интернет порталу именоване медијске куће, истичемо следеће: Епархија славонска и Епископ Пакрачко-славонски Јован Ћулибрк с резигнацијом негирају наводе и изјављују да ће поводом истих поднети тужбу за кривично дело против части и угледа (сходно члану 170 КЗ Републике Србије). Свесни времена у ком живимо и осуђујући сваки вид насиља, посебно над женама, не можемо да дозволимо искоришћавање оправданог сентимента према злостављању жена и да дозволимо злоупотребу медијског простора пласирањем лажи и позивањем на јавни линч.
      Извор
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије узео је молитвено учешће у вечерњим часовима 26. априла 2021. године, на Велики понедељак, у богослужењу у параклису Светог Јована Богослова при Православном богословском факултету Универзитета у Београду.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Боравак у Ваљеву Његова Светост Патријарх српски Г. Порфирије заокружио је посетом Храму Васкрсења Христовог, где је одслужио помен Владики Милутину, првом архијереју обновљене Ваевске епархије, од чије се земаљске кончине навршило нешто више од годину дана.

Сви који су део духовног живота Ваљева са радошћу се сећају Светосавске академије на којој је лета Господњег 2014. беседу у част Светог Саве произнео Владика Порфирије, тада Епископ јегарски и викар Епископа бачког Г. Иринеја. Недуго потом Владика Порфирије бива изабран за Митрополита загребачко – љубљанског. По благослову блаженопочившег Епископа ваљевског Милутина, долази поново у Ваљево и на академији у част 35. годишњице од престављења Господу Преподобног Оца Јустина говори о новопросијавшем светитељу Српске Цркве, чија су дела надахнуће генерацијама црквених пастира широм православне васељене. Духовним великанима ваљевског краја припада и архимандрит Јован Радосављевић, од кога се, данас поглавар СПЦ, опростио у манастиру Лелић. Боравак у Ваљеву Патријарх Порфирије заокружио је посетом Храму Васкрсења Христовог, где је одслужио помен Владики Милутину, првом архијереју обновљене Ваевске епархије, од чије се земаљске кончине навршило нешто више од годину дана.  Разгледајући саборни храм у граду на обалама Колубаре, Патријарх Порфирије похвалио је његову лепоту и труд који је Владика Милутин уложио у његову градњу.

Извор: Епархија ваљевска
  • Креирај ново...