Jump to content
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      “Ne znam da li je ijedan čovek u stanju da voli ako nije bio voljen. Ili – na drugi način rečeno – koliko smo i s kakvom snagom u detinjstvu bili voljeni, toliko ćemo biti u stanju da volimo i mi druge.
      Roditelji koji nisu želeli dete ili su ga želeli, ali odmah posle rođenja, bilo iz koga tragičnog razloga koji je mogao doći spolja ili iz samih roditelja, ovo dete nisu stvarno prihvatili niti ga zavoleli, stvaraju, često i bez svoje volje, uslove patološkog razvoja deteta.
      Mada se s pravom ističe da je za pravilan psihički rast deteta neophodna ljubav oba roditelja, ima dosta primera u životu koji pokazuju da je katkad i ljubav samo jednog roditelja (pod uslovom se izbegne preteran, pa i bolesni vid ljubavi prema detetu) dovoljna da dete ne liši šanse u budućnosti da i samo nekoga zavoli.
    • Од milos7676,
      Pomaze Bog!
      Imam problem koji bih htio podijeliti sa Vama, ako mozete da me posavjetujete bio bih Vam zahvalan! Citav zivot sam isao u crkvu i molio svako vece (ali ne redovno, svake nedjelje), posle 4 mjeseca rada(nisam bio kod kuce) vratio sam se kuci i razmisljao i shvatio da nista ne mogu uraditi sam, citao sam duhovnu literaturu i slusao na jutjubu oca Rafaila koji je govorio o tome kako covjek treba da se nada i vjeruje u Boga svim srcem, umom, dusom svojom! Ja sam od tada citao molitve  koji sam citao iz molitvenika i odlucio da idem u crkvu. Moj brat ide svake nedjelje u crkvu dugi niz godina i njemu je neprijatno kad ja idem u crkvu, jer on tamo ima prijatelje i mozda ne zeli da idem ja tamo da budem sa njima i tako isto se ponasa i prema majci, jednom mi je cak rekao da ne idem u crkvu, jer nisam nikad ni isao. Mnogo mi je zao i ne znam kako da postupim, ide mi se mnogo u crkvu. Javljaju mi se misli mrznje prema bratu, majci i ocu kad ovako cine neku nepravdu prema meni i ja sam pao u ocajavanje i cak jedno vrijeme prestao da se molim Bogu. Sad mi je strasno zao sto sam prihvatao te pomisli i nacinio grijeh. Ja ocajavam, ne ide mi se nigdje, nigdje ne izlazim, nemam volju da se druzim vec vise od 6 mjeseci. Da li mozete da me posavjetujete sta da radim?
    • Од Баба,
      На Твитеру од децембра ове 2019. године делује профил под именом професора Родољуба Кубата са ПБФ.

https://twitter.com/KubatRodoljub

Уколико иза овог профила заиста стоји професор Кубат, пошто су друштвене мреже медиј, онда би за свој јавни наступ који не приличи професору ПБФ требао да положи рачун факултету и цркви.
      Уколико није професор Кубат, него неко злоупотребљава његово име и професуру да би се обрачунавао са политичким неистомишљеницима, онда би професор Кубат требао јавно да се огради од деловања тог профила, да саопшти, рецимо на листу Данас, да то није његов профил и да он нема везе са објавама на том Твитер профилу. Било би сасвим прилично и одговорно да Кубат тужи власника тог Твитер профила због злоупотребе његовог имена у политичке сврхе и да се тако јасно огради од ботова који злоупотребљавају његово име.

Као професору на ПБФ требало би му бити јасно када шерује псеудозилотске или расколничке сајтове да саучествује и њиховом деловању на интернету. Ако ни толико није свестан онда свакако не заслужује да предаје студентима теологије.
      Ако професор Кубат не разуме да је шеровао текст са псеудозилотског сајта, онда би свакако требао да разуме да не приличи једном професору ПБФ да ретвутује простачке карикатуре Фрање Божића званог Коракс.

Профил на Твитеру под именом професора Родољуба изазива јавну саблазан(како то воле да кажу уредници читавог низа сличних по садржају профила). Ретвитовањем спин вести о изјави владике Атанасија са цркворушитељског профила(који опет носи Кораксову карикатуру као профилну) Црквене Актуелности додатно дискредитује професора Кубата.

Верујем да професор Кубат лично цени опозиционо деловање Маринике Живку Чобану Тепић, али какве то везе има са ПБФ?

Пошто се на муци познају јунаци, ред би био да професор Кубат изађе са јавним саопштењем и призна или демантује да је профил који делује на Твитеру под његовим именом и са његовом фотографијом и који се потписује као професор ПБФ, његов или не.

• Креирај ново...