Jump to content
александар живаљев

Писмо митрополита Амфилохија митрополиту Онуфрију, предстојатељу УПЦ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Управо сада, ana čarnojević рече

nisam mislila na interpretacije, pa bio je Sabor jos 26. juna, sad je skoro 19. juli., da je nesto valjda bi bilo nekih konkretnih spinova, a ne ovako...ne slazu se datumi.

Имали смо ми ћутања и о много тежим стварима тако да ћутање не значи ни да има ни да нема проблема а пре, по мени, да има.

пре 1 минут, ana čarnojević рече

zato te pitam, da li je po ustavu ili nije da episkop kontaktira grupu gradjana mimo patrijarha...i da li ustav kaze nesto o tome kako se kontaktiraju raskolnici, da li smeju, pod kojim okolnostima i slicnom

pa ne mogu da poverujem da je prot Dzomicu nesto promaklo... 

Ама то је било бре зезање, нисам стварно мислио да Амфилохије користи рупу у закону тј. Уставу нити да у Уставу нешто пише о контактима са расколницима (то не знам). Који год да су расколници они су се од неке Цркве расколили па, вероватно, црквено дипломатски потпадају под односе са том помесном Црквом и примењују се на њих прописи у Уставу који се на то односе.

Управо сада, Милан Ракић рече

Нисам ни ја.

Но некоме ко се бави нашом црквом, амесчини да си ти један тај, просто је невјеројатно да не знадеш титулу која гласи:

"Архиепископ цетињски, Митрополит црногорско-приморски, зетско-брдски и скендеријски и Егзарх свештеног трона Пећког."

Ја сам ти брате из Скопља, слаб нам сигнал из Црне Горе ?

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Malo si previše neobavešten za jednog teologa. A malo si i dosadan sa propitivanjem. 

Evo ti koje su pomesne Crkve:

http://www.spc.rs/sr/linkovi/pomesne_pravoslavne_crkve

Хвала ти за квалификације и за списак. Али ниси одговорио на питање :) 

Управо сада, Бездомник рече

Ја сам ти брате из Скопља, слаб нам сигнал из Црне Горе ?

Опуштено. Већ се примењује "полуроминг" тарифа. Већ следеће, месчини, укида се за читав ареал Балканског полуоточја.  

пре 1 минут, Vladan :::. рече

Имали смо ми ћутања и о много тежим стварима тако да ћутање не значи ни да има ни да нема проблема а пре, по мени, да има.

Ама то је било бре зезање, нисам стварно мислио да Амфилохије користи рупу у закону тј. Уставу нити да у Уставу нешто пише о контактима са расколницима (то не знам). Који год да су расколници они су се од неке Цркве расколили па, вероватно, црквено дипломатски потпадају под односе са том помесном Црквом и примењују се на њих прописи у Уставу који се на то односе.

eh, kod mene u selu kazu cutanje je zlato...

dobro, Srbi vole da krse Ustav, narocito onaj sto se lavovski bori da ga ocuva tako da ono...jedan Ustav manje vise...

пре 12 минута, Vladan :::. рече

И да ли у њих спада и група грађана коју предводи Марко Радосављевић, бивши Артемије?

Neces od njega dobiti konkretan odg, vec kao sto i jesi neposredan. Ako nastavis sa istim pitanjem, dobicemo zalopojku o proganjanju clanova foruma, napisace ti - valjda znas da citas itd itd

пре 3 минута, Vladan :::. рече

Хвала ти за квалификације и за списак. Али ниси одговорио на питање :) 

Vidi, možemo lepo, a možemo i ne-lepo. Ako nameravaš da budeš kopija, desiće se isto što i sa originalom. 

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

Vidi, možemo lepo, a možemo i ne-lepo. Ako nameravaš da budeš kopija, desiće se isto što i sa originalom. 

А зашто не смеш да одговориш на питање?

Јер то није никаква лична приватна ствар него теолошки став према одређеној групи грађана која себе сматра епископима. Дакле?

P.S.
Питај свог дрвеног адвоката са друге теме и рећи ће ти да ја нисам ничија копија него још један оригинал. И он остао без текста.

пре 5 минута, Vladan :::. рече

А зашто не смеш да одговориш на питање?

Јер то није никаква лична приватна ствар него теолошки став према одређеној групи грађана која себе сматра епископима. Дакле?

P.S.
Питај свог дрвеног адвоката са друге теме и рећи ће ти да ја нисам ничија копија него још један оригинал. И он остао без текста.

Prijatelju, ja nisam ovde da odgovaram na pitanja i da se ispovedam bilo kom članu foruma. Nisi nadležan za propitivanje. Uprkos tome sam ti odgovorio koje su pomesne Crkve, i kao što vidiš među njima nema te organizacije koju pominješ. Ovde završavamo što se mene tiče.

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Prijatelju, ja nisam ovde da odgovaram na pitanja i da se ispovedam bilo kom članu foruma.

Па добро то што сам јеромонах не значи да сам запео да те исповедам. Полако да се упознамо...

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Nisi nadležan za propitivanje.

Ово је форум, људи постављају питања дају одговоре, разговарају. Ти би да причаш а да те нико ништа не пита?

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Uprkos tome sam ti odgovorio koje su pomesne Crkve, i kao što vidiš među njima nema te organizacije koju pominješ.

Не, ниси ти одговорио него си ми дао списак шта СПЦ о томе каже. Ја то већ знам. Питам тебе, да ти кажеш. Ако смеш.

@Vladan :::. Rekoh ti brate u sta ce da se pretvori jedno normalno pitanje postavljeno da bi ostali clanovi foruma mogli da shvate sa koje pozicije nastupa.

Ali neodgovaranje je isto sto i odgovor tako da je svima valjda konacno jasno o cemu se radi.

Управо сада, The Godfather рече

Ali neodgovaranje je isto sto i odgovor tako da je svima valjda konacno jasno o cemu se radi.

Наравно да је јасно али њему још увек није јасно да неодговарањем само све дубље закопава свој углед.

@Vladan :::. Од оригинала си далеко. Једино што се трудиш да пропитујеш у име Ђуровића, али безуспешно.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Ромејац,
      У част његовог 75. рођендана, украјинска телевизија Интер снимила је дугометражни документарни филм о Његовом Блаженству митрополиту кијевском и све Украјине Онуфрију под насловом „Наше Блаженство“.
      Филм говори и његовом детињству, одласку у богословију, у манастир, о рукоположењу, хиротонији и ступању на првојераршки престо Украјинске Цркве. Филм обухвата неке интервјуе са Његовим Блаженством и разговоре са онима који га добро познају као човека чврсте вере и молитве.
      Филм је снимљен на руском језику, а прате га изванредни призори лепих цркава и манастира и саме украјинске природе, пропраћено божанским службама митрополита Онуфрија када гледалац може осећати мир и спокој који зрачи из човека који говори.
      Филм „Наше Блаженство“ о митрополиту Онуфрију поводом 75. рођендана | Српскa Православнa Црквa [Званични сајт]
      WWW.SPC.RS  
    • Од Логос,
      У част његовог 75. рођендана, украјинска телевизија Интер снимила је дугометражни документарни филм о Његовом Блаженству митрополиту кијевском и све Украјине Онуфрију под насловом „Наше Блаженство“.     Филм говори и његовом детињству, одласку у богословију, у манастир, о рукоположењу, хиротонији и ступању на првојераршки престо Украјинске Цркве. Филм обухвата неке интервјуе са Његовим Блаженством и разговоре са онима који га добро познају као човека чврсте вере и молитве.   Филм је снимљен на руском језику, а прате га изванредни призори лепих цркава и манастира и саме украјинске природе, пропраћено божанским службама митрополита Онуфрија када гледалац може осећати мир и спокој који зрачи из човека који говори.     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Логос,
      У оквиру новог семестра предавања Школе православне духовности при Црквеној општини, катихета Бранислав Илић одржао је предавање 3. новембра 2019. године, у свечаној дворани Гимназије Јован Јовановић Змај. Катихета Бранислав је говорио на тему: Свето Писмо и Литургија.               Извор: Инфо-служба Епархије бачке

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...