Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

александар живаљев

Писмо митрополита Амфилохија митрополиту Онуфрију, предстојатељу УПЦ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Управо сада, Bokisd рече

Ma, da, znaci SPC nije kanonska na toj teritoriji, ali je m.Amfilohihe jerarh i clan SPC , odakle i vuce svoje kanonsko upravljanje Mitropolijom.... :laie_14:

Није написао да је јерарх СПЦ него цркве у Србији. Питај Барта што је тако написао, случајно није сигурно.

пре 1 минут, Vladan :::. рече

Није написао да је јерарх СПЦ него цркве у Србији. Питај Барта што је тако написао, случајно није сигурно.

Ma, to nema veze sad da li je ili nije u Srbiji, nego pricamo da li SPC (bilo ona u Srbij) kao ....svepravoslavno priznata..... ima vlast nad svojom Mitropolijom u CG, pa naravno da ima kada njen clan i jerarh tamo sluzi... :laie_14:

пре 2 минута, Bokisd рече

Ma, to nema veze sad da li je ili nije u Srbiji

ОК, научи томе Барта, биће ти захвалан. А можеш да поучиш и оне што пишу на сајту СПЦ да то није битно да може било како.

пре 17 минута, Bokisd рече

Joj, pa sigurno nisu, ali se nadam da ce to da se polako vremenom sredi... :smil443643319dc3d:

Brate, ti si stvarno naivan. Bice sve gore. Ne mislim konkretno na CG, vec slede velika iskusenja i tektonski potresi u pravoslavlju. Mi smo ti tu kolateralna steta, posto je Rusija prva na udaru.

Neprijatelj radi punom parom. USA diplomatija je debelo umesala prste.

пре 7 минута, Bokisd рече

Ma, to nema veze sad da li je ili nije u Srbiji, nego pricamo da li SPC (bilo ona u Srbij) kao ....svepravoslavno priznata..... ima vlast nad svojom Mitropolijom u CG, pa naravno da ima kada njen clan i jerarh tamo sluzi... :laie_14:

Ма да Макра ћемо звати Јанко а Јанка Гојко...

Зашто је проблем називати једну Цркву њеним правим именом? Serbian Orthodox Church. It is not so hard...

пре 11 минута, Vladan :::. рече

ОК, научи томе Барта, биће ти захвалан. А можеш да поучиш и оне што пишу на сајту СПЦ да то није битно да може било како.

A, bre, Vlado, pa on mozda moze da odradi sta hoce sada kada je ovo ucinio u Ukrajini, to je jasno ko dan, samo ostaje da vidimo da li bas moze u tom 'obimu' i da li cemo da mu (PC i SPC) dozvolimo.

Inace, da je to tako u ovom pismu, vec sam naveo da je potvrdio i onaj potparol VP za javne odnose kada je izjavio da VP....  the public relations head stressed that Constantinople is in canonical unity with the Serbian Orthodox Church (ovo sam sad primetio, evo ime, :cheesy3: :D) and recognizes only its jurisdiction on the territory of Montenegro.....

I, to je to, ..... i, sad dalje, ja mislim da sve od nas zavisi i naseg jedinstva i volje da odrzimo svoje jedinstvo u SPC.

пре 10 минута, Вукашин рече

Brate, ti si stvarno naivan. Bice sve gore. Ne mislim konkretno na CG, vec slede velika iskusenja i tektonski potresi u pravoslavlju. Mi smo ti tu kolateralna steta, posto je Rusija prva na udaru.

Neprijatelj radi punom parom. USA diplomatija je debelo umesala prste.

Znam, moze da bude svasta, videcemo.

1 hour ago, Милан Ракић рече

Analogno ovome, čiji li je YugoiportSDPR, koji sa SPC zida zgradu preko puta tzv. "Novog Meraktora" kraj Crkve svetog Dimitrija

Тако је. Зато сам позвао тетку и она одмах сликала. Зграда готова. Само се чека Ђедова стамбена листа.........................

IMG_4041.jpeg

Зорја и Елпидопорос (који је обећао да ће све јурисдикције у САД да потчини фанару) са америчким дипломатом:
320895.p.jpg?mtime=1563454436&key=1793e969298591f154db6bafa7e7e396fa8fc150dd60dce55da98ff66dee275b

Зорја, Елпидопорос и остали архонти из Цариградског Реда св. Андреја (током пријема са америчким дипломатама):

ssha.jpg&key=a08b24a1814efb60775ff0de0aaa1f453d544b2425fddbafb7193921293999a1

Samo da pitam jel na ovoj slici izmedju Zorje i Elpidoporosa patrijarh jerusalimski. ?

пре 33 минута, Bokisd рече

the public relations head stressed that Constantinople is in canonical unity with the Serbian Orthodox Church (ovo sam sad primetio, evo ime, :cheesy3: :D) and recognizes only its jurisdiction on the territory of Montenegro.....

То је неко известио, описао шта је PR рекао, могуће је да је кориговао, нађи цитат PR-a па да видимо како је тачно рекао.

пре 5 минута, Srdjan61 рече

Samo da pitam jel na ovoj slici izmedju Zorje i Elpidoporosa patrijarh jerusalimski. ?

Да, не знам да ли је и он члан Реда а не би ме зачудило да су га нахватали за сликање ;) Оће расколници тако мало уз трикове да се прошверцују. Летос их је искулирао и откачио.

пре 12 минута, Прокопије рече

Тако је. Зато сам позвао тетку и она одмах сликала. Зграда готова. Само се чека Ђедова стамбена листа.........................

IMG_4041.jpeg

Ја мислим да си ти злонамеран човек!:)))) 

пре 6 минута, Vladan :::. рече

То је неко исвестио, описао шта је PR рекао, могуће је да је кориговао, нађи цитат PR-a па да видимо како је тачно рекао.

A, Vlado, pa mogao je da kaze ili jeste ili nije, :D.... valjda su lepo culi tu izjavu u kojoj kaze tako kako kaze i to.... stressed (naglaseno)....

http://orthochristian.com/121880.html

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Како је саопштено на званичној интернет страници Митрополије црногорско-приморске, Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служиће сјутра, 18. августа са свештенством Свету архијерејску литургију у Цетињском манастиру, са почетком у 8 часова. Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служиће у понедјељак, 19. августа, на Преображење Господње, са свештенством Свету службу Божију у цркви посвећеној овом празнику на Кључком Тавору на Бјеласици, са почетком у 9 часова.
    • Од Логос,
      Благословом Његовог Високопреосвештенства, Архиепископа Цетињског, Митрополита Црногорско-приморског г. Амфилохија, и ове године одржавају се суботом духовне вечери у Горњем Манастиру Острогу. У суботу 03. августа у 19:00 часова предавање је одржао господин Раде Булајић на тему: ”Свето Писмо као основа образовања и васпитања”.       Извор: Манастир Острог

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...