Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

александар живаљев

Писмо митрополита Амфилохија митрополиту Онуфрију, предстојатељу УПЦ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Штоно рекоше стари Монтенигерси: поса' је поса'......О. Зоране, опрости, стан је стан, а за Христа, истину и идеале гину будале....

пре 35 минута, Прокопије рече

KOD CRKVE

Mitropoliji zgrada ispod Gorice

Kompanija "Volvox inženjering" i Mitropolija crnogorsko primorska (MCP) započeli su izgradnju zgrade pod Goricom, ispod crkve Svetog Đorđa.

http://www.rtcg.me/vijesti/podgorica/173394/mitropoliji-zgrada-ispod-gorice.html

Volvox, Bemax.... знају ли браћа чије су то фирме? Нека мало прогуглају, па ће им се мало изоштрити погледи на процесе  ЦГ......

Ово је од пре две године вест, шта је сада са том зградом?

пре 13 минута, Прокопије рече

Штоно рекоше стари Монтенигерси: поса' је поса'......О. Зоране, опрости, стан је стан, а за Христа, истину и идеале гину будале....

Ти ме не знаш, али ја сам чудна особа. Имао сам виђење кад су већали да ме физички смакну, али сам једнако имао виђење да им је то Господ спречио. Писао сам о томе, тако да сам миран. Било је доста догађаја које сам најавио, а који никоме не би пали на памет, а остварили су се. И код мене нема проблема са хронологијом као код Лохија. Мени је ова година забавна, а Лохију и Максиму, као и Таси је и ће изаћи на нос. Зато кажем Милу да узме и преговара директно са СПЦ, јер ће се све у супротном завршити безвезе а неки ће и изгубити живот. 

пре 3 часа, Vladan :::. рече

И идите на сајт спц на енглеском па види шта пише у заглављу а и на страници за контакт па пробај то да нађеш у Бартовом писму ;) 

Ma, to je okey, ali nesto sam na brzinu pogledao i imas i ovo :

https://www.patriarchate.org/-/toast-by-his-all-holiness-ecumenical-patriarch-bartholomew-at-the-luncheon-hosted-by-the-orthodox-metropolis-of-korea-december-6-2018-

"... by the Orthodox Metropolis of Korea...

Ili ovako nesto :

https://www.patriarchate.org/-/address-of-his-holiness-pope-francis-to-the-delegation-of-the-ecumenical-patriarchate-at-the-patronal-feast-of-the-church-of-rome

...the principal patrons of this Church of Rome...

Eto, ako Vartolomej sprovodi svoj fanariotizam i na papa Franju,... i to putem redosleda reci u nazivu odredjene crkve, :D .....pa nije kao dobro kako stoji u pismu..... of the Orthodox Church of Serbia (kako se naziva i Rimska Crkva i druge ckrve)...kako bi Vartolomej mogao da siri svoj fanariotizam (ma, jeste bas ga briga, ima on svoje ljude u patrijarsiji koji otvoreno pisu o tome vec godinama i decenijama, .... bas ce sad da se lomi cela prica oko redosleda reci u recenici...:D).... nego mora  .... Serbian Orthodox Church .... kako Vartolomej ne bi na taj nacin sirio svoj fanariotizam,...... onda su stvarno na kraju krajeva......amerikanci bili na mesecu ili je doslo poslednje vreme.... nema druge....:D

пре 1 сат, Прокопије рече

Volvox, Bemax.... знају ли браћа чије су то фирме? Нека мало прогуглају, па ће им се мало изоштрити погледи на процесе  ЦГ......

Analogno ovome, čiji li je YugoiportSDPR, koji sa SPC zida zgradu preko puta tzv. "Novog Meraktora" kraj Crkve svetog Dimitrija

пре 3 часа, The Godfather рече

@Bokisd  ti si Boki poceo ko' Lazic.

Covek ti lepo kaze - nadji i prevesce ceo text i ti sad kao vrdas itd...

Ma, jok, bre,.... ja postavio link, covek reko' taj faksimil na engleskom je original (podvuceno) i to je onda to, to je taj tekst pa evo neka prevodi,... ja doso' sa rodjendana, prejeo se raznih djakonija i cekam da vidim taj prevod... :suncanje:

пре 8 минута, Bokisd рече

i to putem redosleda reci u nazivu odredjene crkve

Поента је да је Црква везана за (текућу) државу по политици фанариота да држава мора да тражи и добије аутокефалију (као у Украјини) тако да Српска православна Црква и Православна црква Србије нису исто. Српска може бити и ван Србије (као што и јесте), а црква Србије само у Србији (макар у плановима фанариота) а то значи да дијаспора припада фанару. Лукаво зар не?

Иначе, да им то није битно не би тако ни писали нити исистирали на томе. Ведран је ваздан писао о томе када је била расправа око Максима, све си заборавио. Цццц...

пре 8 минута, Милан Ракић рече

Analogno ovome, čiji li je YugoiportSDPR, koji sa SPC zida zgradu preko puta tzv. "Novog Meraktora" kraj Crkve svetog Dimitrija

Analogno ovome moze se zakljuciti da su odnosi patrijarha sa trenutnom vlascu u SRB dobri i to niko ne krije.

A odnosi MPCP sa vlascu u CG se predstavljaju kao katastrofalni, a nije bas tako, vec naprotiv...

пре 22 минута, Vladan :::. рече

Поента је да је Црква везана за (текућу) државу по политици фанариота да држава мора да тражи и добије аутокефалију (као у Украјини) тако да Српска православна Црква и Православна црква Србије нису исто. Српска може бити и ван Србије, црква Србије само у Србији (макар у плановима фанариота) а то значи да дијаспора припада фанару. Лукаво зар не?

Иначе, да им то није битно не би тако ни писали нити исистирали на томе. Ведран је ваздан писао о томе када је била расправа око Максима, све си заборавио. Цццц...

Koliko sam video Vartolomej sve crkve naziva tako i onda je tacno to sto kazes , onda moze da se odnosi i na sve crkve (i na Rimsku) i onda je to njegov nacin korespodencije :D kako kazu hrvati i onda on svima to radi, ne samo nama,......i  tako on i pise u ovom pismu, kako bi drugacije kad je tako navikao i tako se svima obraca... naravno ovo stoji ako je to bas tako kako opisao a da se odnosi striktno i samo za naziv imena crkava,...

Inace, u pismu stoji da je SPC jedina koja ima kanonsku jurisdikciju u CG, tako da, .... ne moze bas da se ovo oko imena tumaci u tom kljucu jer se ovde pominje kanonsko pitanje u vezi same SPC i nema stvarno potrebe Fanar sad da igra igru oko imena kada u istom pismu tako misle o SPC u CG.... i oni su to priznavali RPC u Ukrajini koliko decenija (za Filareta) i 300. godina za Mitropoliju i onda,... puuufff,....puj pike, ne vazi kanoni i sporazumi .... ako budu hteli, tako ce i sa CG ne treba njima igra recima oko tih imena crkava.... zasad priznaju kanonsku jurisdikciju SPC u CG i mi moramo to da iskoristimo i da nesto radimo i da preventivno delujemo prema Fanaru...

Opet, inace, polako sa 'patetisanjem', znamo za sve ovo sto pricas i pricali smo na temema i no need da mi ucitavas sad nesto.... sta, sad ispada da ja branim fanar, ajd bre Vlado ne staj mi na zulj....  :0120_angryy: :D

Зорја, који је био код м. Амфилохија, на свечаном пријему код Трампа и конференцији о религијским слободама:

пре 9 минута, Vladan :::. рече

Елпидопорос, нови главни фанариот у САД, са Трампом и Пенсом.

Након тога на конференцији, у организацији Стејт департмента о религијским слободама (поводом које је амерички дипломата пролетос обилазио паравославне патријархе на Балкану ), са Елпидопоросом су били и расколници Зорја (који је био код м. Амфилохија) и Климент. Расколници се захваљују Елпидопоросу и Реду св. Андреја Цариградске патријаршије на позиву за састанке са америчким дипломатама и учешћу на конференцији. У саопштењу се каже да је Сенат САД једногласно усвојио резолуцију којом се слави креирање нове "цркве" у Украјини као камена темељца за изградњу Украјине без руског утицаја.

http://orthochristian.com/122508.html

И даље мислите да су Руси одушевљени што је Зорја био код м. Амилохија?

Зорја и Елпидопорос (који је обећао да ће све јурисдикције у САД да потчини фанару) са америчким дипломатом:
Photo: Pravblog

Зорја, Елпидопорос и остали архонти из Цариградског Реда св. Андреја (током пријема са америчким дипломатама):

ssha.jpg

Управо сада, Vladan :::. рече

Зорја који је био код м. Амфилохија на свечаном пријему код Трампа и конференцији о религијским слободама:

И даље мислите да су Руси одушевљени што је Зорја био код м. Амилохија?

Joj, pa sigurno nisu, ali se nadam da ce to da se polako vremenom sredi... :smil443643319dc3d:

пре 7 минута, Bokisd рече

Inace, u pismu stoji da je SPC jedina koja ima kanonsku jurisdikciju u CG

Јок, пише да је канонска само она коју води м. Амфилохије. Ти ниси ни прочитао писмо...

пре 4 минута, Vladan :::. рече

Јок, пише да је канонска само она коју води м. Амфилохије. Ти ниси ни прочитао писмо...

Ma, da, znaci SPC nije kanonska na toj teritoriji, ali je m.Amfilohije jerarh i clan SPC , odakle (SPC) i vuce svoje kanonsko upravljanje Mitropolijom.... :laie_14:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Његово Блаженство Митрополит кијевски и све Украјине г. Онуфрије, предстојатељ Украјинске Православне Цркве, изразио је забринутост у вези са тешком ситуацијом у којој се Српска Црква тренутно налази у Црној Гори, преноси се на званичној страници Украјинске Православне Цркве. Митрополит Онуфрије послао је  20. августа, писмо Митрополиту црногорско-приморском г. Амфилохију поводом дискриминације СПЦ у Црној Гори и изразио своју подршку Његовом Високопреосвештенству и верном народу Српске Цркве.     Митрополит Онуфрије у писму жали што до њега долазе вести о погоршаном стању СПЦ у Црној Гори у којима се говори да им “прети насилно одузимање светиња и уништење појединих молитвених места”. Такође се помиње и пројекат закона црногорских власти “који за циљ има да дискриминише црногорско-приморску Митрополију СПЦ по питању црквене имовине”. Са жаљењем, Његово Блаженство констатује да “се све то дешава уз подршку политичара и осталих људи са националистичким интересима који у Црној Гори желе да одвоје Православље од древне традиције српског народа”.   Узимајући у обзир да и верници Украјинске Православне Цркве у Украјини такође доживљавају репресије од стране појединих представника украјинских власти , истиче се да догађаји у Црној Гори нарочито погађају украјински верни народ, стога митрополит призива ка узајамној молитви.   Његово Блаженство наводи да утеху и радост треба да нађемо у речима Светог писма да ако страда један уд, с њим страдају сви уди; а ако ли се један уд слави, с њим се радују сви уди.   У даљем тексту писма наводи се да “у име епископа, клира и верника Украјинске Православне Цркве” Предстојатељ Украјинске Православне Цркве “изражава братску молитвену подршку митрополиту Амфилоју и Његовој пастви, и жели непрестану помоћ од Бога у тврдом стајању за веру Православну и непоколебљивост јединства Христове и Божије Цркве, која је ступ и тврђава истине”, преноси званична интернет-страница Украјинске Православне Цркве.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Како је саопштено на званичној интернет страници Митрополије црногорско-приморске, Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служиће сјутра, 18. августа са свештенством Свету архијерејску литургију у Цетињском манастиру, са почетком у 8 часова. Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служиће у понедјељак, 19. августа, на Преображење Господње, са свештенством Свету службу Божију у цркви посвећеној овом празнику на Кључком Тавору на Бјеласици, са почетком у 9 часова.
    • Од Логос,
      Благословом Његовог Високопреосвештенства, Архиепископа Цетињског, Митрополита Црногорско-приморског г. Амфилохија, и ове године одржавају се суботом духовне вечери у Горњем Манастиру Острогу. У суботу 03. августа у 19:00 часова предавање је одржао господин Раде Булајић на тему: ”Свето Писмо као основа образовања и васпитања”.       Извор: Манастир Острог
  • Create New...