Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

александар живаљев

Писмо митрополита Амфилохија митрополиту Онуфрију, предстојатељу УПЦ

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 3 минута, Vladan :::. рече

Ако сестра добро зна енглески може и она то да разреши... Срећан рођендан и леп провод у сваком случају :) 

Sestricina zna dobro, radi preko net - a za te neke studente i pitacu,.... ali, pretpostavio sam bre Vlado sta je neka moguca poenta ove Prokopijeve price i po kontekstu celog pisma nema ucitavanja te fanarske price,.... moram da idem, ovi moji me cekaju....

пре 2 минута, Bokisd рече

Sestricina zna dobro, radi preko net - a za te neke studente i pitacu

И идите на сајт спц на енглеском па види шта пише у заглављу а и на страници за контакт па пробај то да нађеш у Бартовом писму ;) 

пре 52 минута, The Godfather рече

@Bokisd  ti si Boki poceo ko' Lazic.

Covek ti lepo kaze - nadji i prevesce ceo text i ti sad kao vrdas itd...

сад ће инстант православац да седи и да ради неки сат! Па ти ниси нормалан! Те ствари се у молитви разумевају!:))

пре 52 минута, Vladan :::. рече

И идите на сајт спц на енглеском па види шта пише у заглављу а и на страници за контакт па пробај то да нађеш у Бартовом писму ;) 

Не би црногорци грешно нешто превели, него не знају енглески!:))12:smeha::))

Управо сада, Vladan :::. рече

Ни на енглеском?

ни на инглиш, ништа - а кад ће незнамо

https://www.youtube.com/watch?v=4VfvW6J56qQ

пре 6 минута, Прокопије рече

Сајт опет ради!

https://mitropolija.com/

Машала!

......али ништа о писму Кијевском

Лохи рачуна да пућанство не зна руски. Да ли је на непалом сајту било тог писма?

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Лохи рачуна да пућанство не зна руски. Да ли је на непалом сајту било тог писма?

Јок. Паметном доста, зар не? Наводно, ствари су текле отприлике овако:

Mi smo Monteniggers
i zapala me ova nezafalna duznost
da vi ovo ispjevam
jes Bogomi, ajd navali

I ja se zovem Radosav
i nijesam boles'an neg sam zdrav
imam creku, Milijanu
Misura takoznavnu

Imam i zenu Ljeposavu
i jednu finu debelu kravu
sin Miso po svijetu skita
za nista nas on ne pita

Odavno ga vidjeli nismo
ponekad on i napise pismo
i jos se jedna zgoda zbila
krava vocica Zekonju otelila
Masala

Ref. 2x
Vocic Zekonja, vocic Zekonja
neka svi kazu masala
ma-ma-ma-ma-maaasaaalaaa

E ajde Misure, to ce ti bit' lako
napisi Misu pismo ovako
sine Miso ja nevidje budale
koja radi i pise protiv sebe no tebe

Zato Miso moras cuvati sebe
jer ko ne cuva sebe, taj najebe
poslije Misure zapecati pismo
vidji da sto zaboravili nismo

E ajde jadna, pisi na brzinu
moram ici na'raniti zivinu

Drugi ces put
nemoj da vas sve isceram iz pisma

Ref.

E, sad polizi, i turi pod guzicu
da se zalijepi

Pod guzicu

KOD CRKVE

Mitropoliji zgrada ispod Gorice

Kompanija "Volvox inženjering" i Mitropolija crnogorsko primorska (MCP) započeli su izgradnju zgrade pod Goricom, ispod crkve Svetog Đorđa.

http://www.rtcg.me/vijesti/podgorica/173394/mitropoliji-zgrada-ispod-gorice.html

Volvox, Bemax.... знају ли браћа чије су то фирме? Нека мало прогуглају, па ће им се мало изоштрити погледи на процесе  ЦГ......

Управо сада, Прокопије рече

KOD CRKVE

Mitropoliji zgrada ispod Gorice

Kompanija "Volvox inženjering" i Mitropolija crnogorsko primorska (MCP) započeli su izgradnju zgrade pod Goricom, ispod crkve Svetog Đorđa.

http://www.rtcg.me/vijesti/podgorica/173394/mitropoliji-zgrada-ispod-gorice.html

Volvox, Bemax.... знају ли браћа чије су то фирме? Нека мало прогуглају, па ће им се мало изоштрити погледи на процесе  ЦГ......

.....и ко ће у тој згради од наше браће из МЦП закучут станчуге и посл. просторе......еј, то је строги центар ПГ, а зграда подигнута на бившем гробљу, кости откопавали.....'оћете да се кладимо да су срећни добитници станчуга с Ђедове стамбене листе и неки с овог форума који се онолико просипају у вређањима и подметањима према о. Зорану?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Његово Блаженство Митрополит кијевски и све Украјине г. Онуфрије, предстојатељ Украјинске Православне Цркве, изразио је забринутост у вези са тешком ситуацијом у којој се Српска Црква тренутно налази у Црној Гори, преноси се на званичној страници Украјинске Православне Цркве. Митрополит Онуфрије послао је  20. августа, писмо Митрополиту црногорско-приморском г. Амфилохију поводом дискриминације СПЦ у Црној Гори и изразио своју подршку Његовом Високопреосвештенству и верном народу Српске Цркве.     Митрополит Онуфрије у писму жали што до њега долазе вести о погоршаном стању СПЦ у Црној Гори у којима се говори да им “прети насилно одузимање светиња и уништење појединих молитвених места”. Такође се помиње и пројекат закона црногорских власти “који за циљ има да дискриминише црногорско-приморску Митрополију СПЦ по питању црквене имовине”. Са жаљењем, Његово Блаженство констатује да “се све то дешава уз подршку политичара и осталих људи са националистичким интересима који у Црној Гори желе да одвоје Православље од древне традиције српског народа”.   Узимајући у обзир да и верници Украјинске Православне Цркве у Украјини такође доживљавају репресије од стране појединих представника украјинских власти , истиче се да догађаји у Црној Гори нарочито погађају украјински верни народ, стога митрополит призива ка узајамној молитви.   Његово Блаженство наводи да утеху и радост треба да нађемо у речима Светог писма да ако страда један уд, с њим страдају сви уди; а ако ли се један уд слави, с њим се радују сви уди.   У даљем тексту писма наводи се да “у име епископа, клира и верника Украјинске Православне Цркве” Предстојатељ Украјинске Православне Цркве “изражава братску молитвену подршку митрополиту Амфилоју и Његовој пастви, и жели непрестану помоћ од Бога у тврдом стајању за веру Православну и непоколебљивост јединства Христове и Божије Цркве, која је ступ и тврђава истине”, преноси званична интернет-страница Украјинске Православне Цркве.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Како је саопштено на званичној интернет страници Митрополије црногорско-приморске, Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служиће сјутра, 18. августа са свештенством Свету архијерејску литургију у Цетињском манастиру, са почетком у 8 часова. Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служиће у понедјељак, 19. августа, на Преображење Господње, са свештенством Свету службу Божију у цркви посвећеној овом празнику на Кључком Тавору на Бјеласици, са почетком у 9 часова.
    • Од Логос,
      Благословом Његовог Високопреосвештенства, Архиепископа Цетињског, Митрополита Црногорско-приморског г. Амфилохија, и ове године одржавају се суботом духовне вечери у Горњем Манастиру Острогу. У суботу 03. августа у 19:00 часова предавање је одржао господин Раде Булајић на тему: ”Свето Писмо као основа образовања и васпитања”.       Извор: Манастир Острог

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...