Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Ромејац

МИЛО МИРАШУ ОТВАРА ВРАТА: Најавио „обнову“ тзв. ЦПЦ и уклањање цркве на Румији и крстионце на Михољској превлаци

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 1 минут, ana čarnojević рече

@Vladan :::. Vladani si vido ovaj snimak iz Merike...

sve je to lepo al gde je ikonostas?!? necete me prevariti. ja idem samo u hramove koji su stariji od 200 godina 1324_womens

Па.. има две шипке... можда нису стигли да на њих окаче пар престоних икона, а можда су шипке и симболичне, не знам... :) 

пре 8 минута, Vladan :::. рече

Па.. има две шипке... можда нису стигли да на њих окаче пар престоних икона, а можда су шипке и симболичне, не знам... :) 

ti ces sad da flipnes al moram da kazem...ja negde kapiram Maksa. ti si u nekoj Merici, imas po dve sekte u svakoj ulici, Jevreji, muslimani, materijalizam, razvrat, povrsnost, ludilo i onda se skupi to malo pravoslavaca i sad neko treba da gleda sa kim ce a sa kim nece.

nekako mi se cini da se taj problem kod njih tamo oseca dublje i konkretnije. ali dobro, ja ne znam nista o tome. to cisto onako...kao neutralno zapazanje.

пре 4 минута, ana čarnojević рече

ja negde kapiram Maksa

Мани су Максим и Григорије (а некада пре несрећног ћутања и Атанасије) били (а и сада још мало) позитивни због разбијања аутистичне политике ћутања која влада у нашој Цркви дуго времена. Зато смо имали Артемија, Качавенду, Пахомија, Филарета итд. итд.

На жалост, прво прича са фанариотима, а затим, од Сабора на овамо и до сада и њихово ћутање разбија ту наду да су имали снаге да нешто мењају на боље у отворености СПЦ када је реч о горућим проблемима.

А проблема, "мањих" од ових "крупнијих" црквено-политичких има много, и како ствари стоје, никада неће доћи на ред, а не знам шта је горе и чему бих дао предност. Нагомилало се до очајања...

пре 37 минута, ana čarnojević рече

sve je to lepo al gde je ikonostas?!? necete me prevariti.:ljut:

И у мојој цркви нема иконостаса, иако је црква препуна икона, али не као вашариште. И скоро све је Ава осликао. 

Код Аве све скромно и љуцки... 

пре 52 минута, Zoran Đurović рече

И у мојој цркви нема иконостаса, иако је црква препуна икона, али не као вашариште. И скоро све је Ава осликао. 

Код Аве све скромно и љуцки... 

Католички свеци, св. Петар са кључевима, табернакул, олтар на коме може да се служи и versus populum...Православни храм :D

пре 24 минута, Панарет рече

Католички свеци, св. Петар са кључевима, табернакул, олтар на коме може да се служи и versus populum...Православни храм :D

Био је један симпа педер у Смедереву, па рече чика Мићку, који га је позвао у цркву да се причести: Не може ... у ... и душа у рај. Све је казао. Ти види са Лохијем како стоје ствари.  

пре 34 минута, Zoran Đurović рече

Ти види са Лохијем како стоје ствари.

Ја за разлику од тебе не верујем у непогрешивост ни једног епископа. 

пре 36 минута, Zoran Đurović рече

Био је један симпа педер у Смедереву, па рече чика Мићку, који га је позвао у цркву да се причести: Не може ... у ... и душа у рај. Све је казао. Ти види са Лохијем како стоје ствари.  

Oче, замолио бих Вас једно, а то су две ствари!

Но, пре тога једно питање. Какве везе има ичија сексуална оријентација - да се тако изразим, са предметном темом и темама? И откуда потреба за оваквим грозним инсинуацијама?

Дакле, друг Панарет је члан нашег Форума дужи низ година. Више се и не сећам да ли се аутовао јавно или можда приватно Вама или коме год. То је и небитно.

Свакако, учествовао је у дискусијама на темама о хомосексуалцима и њиховом месту у Цркви. На врло коректан и културан начин, те је (и) због таквог наступа прихваћен од наше форумске заједнице и није био (барем не у већој мери) предмет спрдњи, прозивки и проче из разлога својих интересовања или просто начина живота "иза четири зида"...

С тим у вези Вас молим да:

1) убудуће избегавате "прозивке" саговорника који се са Вама не слажу, а по било ком основу-понајвише износећи на видело дана нечију приватност.

2) пишете о теми ако имате шта, не прозивајући и "тагујући" људе чим тема/е на неки начин "умину".

Да ли сте све рекли-не знам. На до сада речено, ко је имао шта да каже и одговори (мислећи на Ваше опоненте)-одговорио је. Свакако нико није дужан да распреда по тачкама. Ако ли Вам се не свиђа нечији начин комуникације, имате "блок" гумб, имате могућност да на тог неког не обраћате пажњу... Има разних начина. Прозивка није један од таквих.

"Турбина се завртела" и свакако после свега овога, ништа више неће бити исто. Ни за поједине појединце, нити за нашу Цркву у целини. Видећемо како ће бити. 

До тада, ако може, само фино. 

Унапред хвала.

Ово се наравно односи и на другу страну/е.

Хвала.

1 hour ago, Милан Ракић рече

До тада, ако може, само фино. 

Унапред хвала.

Ово се наравно односи и на другу страну/е.

Хвала.

Ја сам иницијатор тог хумора између Панарета и О.Зорана. На теми о писмима Митрополији ЦГ приморској, Панарет се солидарисао са врстом писања Макарија, Камењарца, тристатри... и поставио песму геј месија у тему о музици. На профил му је слика електромагнетног поља које користе и ЛГБТ називајући то дуга.

Песма "Геј месија" је пародија на неке теологе који уче да по разговору Христа са садукејима о питању брака на светован начин, у рају... где сматрају да у рају нема размножавања људи, којих ипак неким методама мора бити као звезда небеских-значи непребројиво потомство са тиме да брак неће у рају бити као у свету, већ ће бити за вечност...

Зато сам ја због песме геј месија и текстова на теми закључио да је можда Панарет трол који глуми педера, да покушава да дискредитује ставове глумећи хомосексуалаца. Због чега нисам био пријављен админима од њега, чак се и насмејао. У том духу даље је настављена конверзација кроз шалу на теми која је део ове теме... 

Зашто сам посумљао да је трол? на тој теми се појавио Горан Ликић који је имао нешто типа, 20 порука и 400 лајкова. Па је троловао, такође је имао стари профил. Након које критике да има толико лајкова, они су спали на разуман ниво као и код осталих форумаша, што видех касније током разговора. Ако нисам превидео број лајкова а мсм. да нисам. Онда су му лајкови нестали мађионичарским триком? Или се ради о тролу са везама код неког админа:ladan:

пре 7 минута, Аристарх рече

Зашто сам посумљао да је трол? на тој теми се појавио Горан Ликић који је имао нешто типа, 20 порука и 400 лајкова. Па је троловао, такође је имао стари профил. Након које критике да има толико лајкова, они су спали на разуман ниво као и код осталих форумаша, што видех касније на теми. Ако нисам превидео број лајкова а мсм. да нисам. Онда су му лајкови нестали мађионичарским триком? Или се ради о тролу са везама код неког админа:ladan:

ne znam, meni je ovo potpuno isto. isti model..ja sad ispricam neku pricu ...

https://www.cdm.me/politika/amfilohije-crnom-gorom-vladaju-bezboznici-nisu-krsteni-da-stvaraju-svoje-crkve/

On model za prevazilaženje podjela vidi u formiranju Pravoslavne crkve Crne Gore, koja će otvoriti vrata za sve vjerujuće ljude pravoslavne vjeroispovjesti, a koja će doprinijeti daljoj društvenoj koheziji Crne Gore.

“Želim da pomognem da izađemo iz ovog stanja dubokog raskola unutar pravoslavnog bića Crne Gore i iz tog projekta ni najmanje ne isključujem Mitropoliju crnogorsku primorsku i njihovo svještenstvo i vrata su im širom otvorena da budu dio ovog rješenja, a ne da tradicionalno ostanu dio problema”, rekao je Đukanović.

https://www.cdm.me/ekonomija/dukanovic-impresioniran-sam-onim-sto-sam-vidio/

On poručuje da je ovo ozbiljna šansa za rješavanje ključnih ekonomsko-socijalnih problema u državi i ključna šansa za razvoj Crne Gore, prije svega u ovim djelatnostima koji zaista predstavljaju i najbolju razvojnu šansu za našu zemlju.

Sou

pitanje identiteta cemo resiti tako sto cemo stvoriti neku svoju crkvu a pitanje kljucnih ekonomskih problema tj zesceg siromastva jednim hotelskim kompleksom. sad je tu ulozeno 400 milion ali bice milijarda. evo radi vec hiljadu i po ljudi...malo li je.

otecemo Srbima Bugare za Novu godinu.

***prilog

advanced level

пре 2 минута, ana čarnojević рече

On model za prevazilaženje podjela vidi u formiranju Pravoslavne crkve Crne Gore, koja će otvoriti vrata za sve vjerujuće ljude pravoslavne vjeroispovjesti, a koja će doprinijeti daljoj društvenoj koheziji Crne Gore.

Да, али овде се ради о поделама Црногораца на оне који се сматрају Црногорцима а имају Српско порело и оне који се сматрају Црногорцима а имају албанско порекло. Што је глупост, Албанци са КиМ (ужи круг Хашима Тачија) су најавили да се мора дефинисат стратегија свих албанаца за очување идентитета албанаца у ЦГ, што ће вероватно подразумевати оснивање епархије Албанске Православне Цркве у Црној Гори.

Чак и да изузмемо утицај Албанске Православне Цркве која ће сигурно да ради исто што и Румунска са власима у СРБ. Црногорска Православна Црква на крају не може да има више од 40.000 верника. За што нема ни свештенике

пре 1 сат, Милан Ракић рече

Свакако, учествовао је у дискусијама на темама о хомосексуалцима и њиховом месту у Цркви. На врло коректан и културан начин, те је (и) због таквог наступа прихваћен од наше форумске заједнице и није био (барем не у већој мери) предмет спрдњи, прозивки и проче из разлога својих интересовања или просто начина живота "иза четири зида"...

Свакако да ниси разумео жаоку. Никакве дискриминације или сличног није било са моје стране, јер ја волим педере, али не у мојој кући, и могу да им помажем саветима и сл. када ми се обрате, као и у овом случају. Овде је критика била лохиопоклонства. Дечко нема никакав критички отклон у вези Лохија, а Лохи је све само не умерени критичар педера. Практично не постоји нешто што бих ја могао рећи на рачун педера а да то Лохи није горе рекао. Не прави се будала. Моји ставови се знају. Кад морам да ти дочаравам, ја сам Панарету рекао да је потпуно сулудо да он подржава ставове лика који га је осудио на пакао. Канда вас је ова врућица оборила, удрила вам у главу... Немој ти да ме зајебаваш гратис.  

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Српска Православна Црква позива вас да свечано и свенародно прославимо велики јубилеј 800 година аутокефалности:       6. октобар 2019. године - света архијерејска Литургија у манастиру Жичи са почетком у 9 часова;   8. октобар 2019. године - свечана академија у Центру Сава са почетком у 20 часова;   9. октобар 2019. године - отварање изложбе Осам векова уметности под окриљем Српске Православне Цркве у Музеју Српске Православне Цркве у Београду са почетком у 18 часова;     Поводом прославе осамстогодишњице аутокефалности наше помесне Цркве Информативна служба Српске Православне Цркве припремила је посебну интернет страницу посвећену великом јубилеју на адреси:   http://www.spc.rs/sr/osam_vekova_autokefalnosti_srpske_pravoslavne_crkve     Повезана вест:   У сусрет јубилеју Српске Православне Цркве (ВИДЕО)     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Логос,
      Протонамесник Филип Јаковљевић, архијерејски заменик Епископа ваљевског Милутина, рекао је за радио „Источник“ да се припреме пред освећење тропрестолне заветне цркве Преподобног аве Јустина у недељу 22. маја у манастиру Ћелије приводе крају, те да ће све бити спремно за велики догађај који ће увеличати више од 10 Епископа СПЦ, али и гостију из сестринских помесних цркава.    „Долазак је потврдио и Епископ берлински Марко из РПЦ који је лично познавао Аву Јустина и чији је пријатељ био“, каже отац Филип који позива верујући народ да дочека Архијереје у 8 часова, а освећење са Светом Литургијом почиње у 9 часова у недељу.     Извор: Радио Источник
    • Од Miloš Popadić,
      Помаже Бог! Желео бих да вам поставим питање у вези искључења из наше цркве. Наиме, ако неко од верника почне другачије да верује него што то званична црква учи, рецимо у вези догме о Тројству. Као што знате постоје разна тумачења у погледу природе Бога. Има који кажу да је само Бог Отац Бог а да Син није прави Бог него да је мањи од Оца и тако даље. Е сад мене занима ако таква особа то своје ново разумевање каже свештенику цркве који протокол се примењује? Да ли је црква дужна да таквог искључи из својих редова? Поздрав Милош
    • Од Ђовани Гагић,
      Има много разбацаних тема о професору Милу Ломпару на форуму, овде ће бити све о њему на једној теми.

12. септембар 2013.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...