Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Ромејац

МИЛО МИРАШУ ОТВАРА ВРАТА: Најавио „обнову“ тзв. ЦПЦ и уклањање цркве на Румији и крстионце на Михољској превлаци

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 4 минута, Камењарац рече

Драга Ана, дописујеш се са зораном. То је блесиметров други профил

E da mi je tvoja pamet i tvoja moc rasudjivanja na 2 - 3 dana - da odmorim ko covek!

пре 1 минут, Tristatri рече

.

Da, i to najaktivnijih od nekoliko. Njega se najmanje stidi. Uvek idu u paru!!

.

Која је твоја процена, који су још његови профили? Леон?

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Која је твоја процена, који су још његови профили? Леон?

Opet kao davljenik za imaginarnu slamku se hvatas, secas se kako si prosao prosli put?

пре 8 минута, Панарет рече

То нису две особе.

То су Марија и сви свеци. :)) Који си ти мени лик... Иначе је карактеристично за хомосексуалце да су јако осветољубиви. Од 4 ујутро стално гледам реконструкције о деликтима. Доста сам научио. 

Ким Новак је била мушко генетски, имала је XY хромозоме, не XX. То је Морисов синдром, доста редак, али присутан у природи. Узми и одржи Ђеду предавање о томе. Али му кажи да хромозоми нису Асмодејеви духови, него да је то везано за гене. Ако ти не мош да му објасниш, позовите владику Максима. 

И теби да кажем, хронике ради: Ти си се Ави обратио, не он теби. И сада вам свима ђаво крив што Ава није по вашој слици о њему... Мало је све то ружно, јер дођеш да тражиш савет - а у ствари не тражиш савет него да ти неко повлађује твојој представи о свету - а онда узмеш да пљујеш човека. Врлина се осваја кроз подвиг, а ту треба времена. Нема ништа инстант. Промашио си цркву у којој богу да се молиш. Иди ти лепо код Амфилохија, прођи се мене.    

пре 19 минута, Родољуб Лазић рече

Извињавам се. Био је такав стицај околности, нисам намерно. :skidamkapu:

Сви те знамо као финог господина. Омакло ти се!:))12:smeha::)) 

пре 14 минута, Камењарац рече

Драга Ана, дописујеш се са зораном. То је блесиметров други профил.

dobro, samo nemoj jos ti da me pitas dje se kupam...:smeh2:

пре 8 минута, Панарет рече

Кум јесте.

Чекај, то кажеш као да поздано знаш. Да ли си некако утврдио или само нагађаш? Ако је то нешто егзактно, онда би и администрација то могла да зна и да се читава ствар једном заврши. Јер два профила свакако нису дозвољена.

пре 38 минута, Zoran Đurović рече

Па она је прва мени поменула... Нико је није џарао. 

(okey, naravno, to stoji... nije trebao da se mesa u vasu raspravu na takav neukusan nacin,... to je izazvalo problem)

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

Чекај, то кажеш као да поздано знаш. Да ли си некако утврдио или само нагађаш?

Ја немам никакав дупли профил. Кума чак и не познајем, а Леона знам. Из редакције вам могу потврдити да нам је ИП адреса различита. Нажалост, не знам како се користи генерички мејл. Ја код твог Лазића не могу да коментаришем јер је он блокнуо мене у ИП. Имам 2 мејла, један је пословни, други приватни, али не могу да му (СС) приступим. То знаљчи да ни овде немам 2 или више налога, што у болесној машти замишљате. - Ја сам прилично глуп за ове ствари, тако да ми је са Скибда Боксит скидао књиге и текстове. Сада му више не тражим такве услуге јер је твој пријатељ постао. Дакле, нема потребе да се просеравате гратис. Админи би први знали да ли имам дупли налог.  

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Сличан садржај

• Од Miloš Popadić,
      Помаже Бог! Желео бих да вам поставим питање у вези искључења из наше цркве. Наиме, ако неко од верника почне другачије да верује него што то званична црква учи, рецимо у вези догме о Тројству. Као што знате постоје разна тумачења у погледу природе Бога. Има који кажу да је само Бог Отац Бог а да Син није прави Бог него да је мањи од Оца и тако даље. Е сад мене занима ако таква особа то своје ново разумевање каже свештенику цркве који протокол се примењује? Да ли је црква дужна да таквог искључи из својих редова? Поздрав Милош
    • Од Ђовани Гагић,
      Има много разбацаних тема о професору Милу Ломпару на форуму, овде ће бити све о њему на једној теми.

12. септембар 2013.

• Од Логос,
      У недељу 12. по Педесетници, дана 08. септембра 2019. године, када Црква слави свете мученике Адријана и Наталију, свету архијерејску Литургију у манастиру Успења Пресвете Богородице служио је Његово Преосвештенство Епископ осечкопољски и барањски г. Херувим.     Његовом Преосвештенству су у капели Преображења Господњег саслуживали архимандрит Мирон (Вучићевић), настојатељ манастира, протојереј-ставрофор Јован Клајић, парох у пензији и ђакон Срђан Лукић из Борова Насеља.   Преосвећени Владика изговорио је овом приликом следећу беседу:   -У име Оца и Сина и Светога Духа! Часни оци, драги народе Божји, нека је на здравље и на спасење данашње свето Сабрање у нашем манастиру, у капели Преображења Господњега која нас увек позива на преображење наше душе и нашега живота. Речи којима почињемо служити свету Литургију: ”Благословено Царство Оца и Сина и Светога Духа” – позивају нас на преображење душе и целокупног живота.   У прочитаном данашњем Апостолу и Јеванђељу могли смо чути о Тајни вечнога живота. У посланици светог апостола Павла чули смо о Тајни Васкрсења која је суштина нашега живота, док смо из светог Јеванђељу чули причу о богатом младићу. Богатог младића је занимало шта треба да уради како би задобио Царство Небеско. Свеблаги Господ одговара на питање и можемо чути како набраја Божје заповести дате Мојсију, међутим то младићи не беше довољно. Одважни младић хтео је чинити још и тада чујемо свима нам познате Христове речи: ”Ако хоћеш савршен да будеш, иди и продај све што имаш и подај сиромасима; и имаћеш благо на небу; па хајде за мном.” Чувши ове речи младић се растужио јер му је срце било везано за имање које је поседовао.   Испуњење Закона датог на Синају лежи у овим речима јер нам откривају дубину Божје љубави према нама и уче нас правој љубави коју требамо имати према Господу. Христос открива наше сладострашће, везаност за материјално које нас окружује и које је нашем разуму пријемчивије од невидљивих ствари и реалног духовног света. Господ нам отвара очи за будуће Царство које је припремио за нас, али које је ту већ сада, сваки пут када служимо свету Литургију.   Господ Исус Христос нам говори да је тешко богатоме човеку ући у Царство Небеско говорећи нам тако да је наша везаност за пролазне ствари заправо наша слабост која нас раздваја од Господа и Царства које нам је припремљено.   Ако будемо живели по Јеванђелским истинама и Тајнама које нам се на светој Литургији увек изнова откривају, бићемо на Христовом путу, на путу светих апостола, Божјих угодника и наших светих предака који су веру у Господа Исуса Христа својим животима посведочили.   Нека сте срећни и благословени, нека нам Господ да снаге, вере и храбрости да преображавамо себе благодаћу Светога Духа у људе савршене као што је савршен Отац наш Небески! Амин.     Извор: Епархија осечкопољска и барањска
    • Од Милан Ракић,
      Pjesmom i aplauzima završena je prva povorka ponosa u Bosni i Hercegovini. U šetnji od Vječne vatre do Trga Bosne i Hercegovine učestvovalo je nekoliko hiljada osoba, piše N1.

Nakon višemjesečnih priprema u Sarajevu je danas održana prva povorka ponosa. Uz velike mjere sigurnosti povorka je protekla bez ijednog incidenta. Na kraju šetnje bosnansko-hercegovački umjetnik Damir Imamović otpjevao je sevdalinku Himze Polovine "Snijeg pade na behar na voće".
      Na kraju šetnje učesnici su poručili da ova povorka treba da služi kao primjer zaštite prava LGBTI osoba i izrazili nadu da će bh. institucije učiniti sve na zaštiti i pružanju svih prava ovoj populaciji.

"Mi, lezbejke, gejevi, trans osobe se svakog dana borimo za svoje postojanje. Napadaju nas, ne prihvataju, omalovažavaju i tuku", kazao je jedan od članova organizacionog odbora Branko Ćulibrk.

Naveli su da ne postoji institucionalna podrška pravima LGBTI osoba napominjući da je pravo na slobodu izražavanja jedno od ljudskih prava koje je LGBTIQ osobama uskraćeno.
      "Sigurnost svakog pojedinca i pojedinke, naš fizički i emocionalni integritet pretpostavka su slobodnog društva. Osvajajući javni prostor osjećamo odgovornost da govorimo o svim potlačenima u bh. društvu", poručio je Ćulibrk.

Lejla Huremović, članica organzacionog odbora prve povorke ponosa, kazala je da su svjesni da ova povorka neće promijeniti svijet i da postoji puno osoba koji ni danas neće smjeti reće svojima bližnjima ko su, ali i njima ovo povorka daje snagu da se može desiti promjena.
      "Danas, više nego ikada do sad mi, lezbejke, gejevi, biseksualne, trans, interspolne osobe prestajemo biti nevidljive", kazala je Huremović.
      Još je kazala da ova povorka neće promijeniti svijet, ali...

"Svjesni smo da ova povorka neće promijeniti svijet i da postoji puno osoba koji ni danas neće smjeti reće svojima bližnjima ko su, ali i njima ovo povorka daje snagu da se može desiti promjena".
      Šetnja učesnika prve u Bosni i Hercegovini povorke ponosa LGBTIQ zajednice održala se pod sloganom "Ima izać'“.

Na ulicama glavnog grada Bosne i Hercegovine od jutros su raspoređene jake policijske snage zadužene za sigurnosni aspekt događaja, među njima pripadnici antisnajperske jedinice.

Prvu bosanskohercegovačku paradu ponosa proteklih dana deklarativno su podržali iz delegacije Evropske unije u BiH, a na zgradi Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Sarajevu uoči parade je izvješena zastava duginih boja koja simbolizira prava LGBT zajednice.
      Vijesti.com

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...