Jump to content
Ромејац

МИЛО МИРАШУ ОТВАРА ВРАТА: Најавио „обнову“ тзв. ЦПЦ и уклањање цркве на Румији и крстионце на Михољској превлаци

Оцени ову тему

Recommended Posts

Нико си и ништа на овом форуму, обичан форумаш. Понашаш се као силеџија, вређаш, лажеш (лаж је да сам секташ и јеретик), понашаш се испод сваког хришћанског и цивилизацијског нивоа. 

@ana čarnojević vec si se izjasnjavala da ces zaobilaziti teme...ali si prekrsila svoju izjavu i pre 2 dana nicim izazvana sa moje strane pocela da me pominjes u negativnom kontextu u komentarima. ( iako te nisam pominjao i mahom sam ucestvovao u raspravama sa '' cika Rodjom ").

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

Нико си и ништа на овом форуму, обичан форумаш. Понашаш се као силеџија, вређаш, лажеш (лаж је да сам секташ и јеретик), понашаш се испод сваког хришћанског и цивилизацијског нивоа. 

Можда имаш проблем са концентрацијом, па да ти поновим: Ја тебе не вређам на верској основи. Ти се лажно представљаш, а мени је, као духовнику, свијетла дужност да упозорим на потуљене секташе и јеретике. Друго, није никаква увреда секташу рећи да је секташ. То је само констатација. Иринеј није за тебе патријарх, онда си секташ. Католик и традиционални протестант ниси, дакле, остаје само да си секташ. То је математика. 

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Па теби да ураде кроноскопију... Какве су ти то будалаштине? Добро ти је казао кумара. 

(daleko je to od dobrog... to ti je skroz nepotrebna opaska...)

1 hour ago, Zoran Đurović рече

... Неписмен си. Ја сам доктор у тој материји. Како ти није јасна разлика? Исто је, као и ја, Јустин ...

.

Mozda ti jesi doktor, ali si los covek, ekspert primitivizma. Stvar je prosta i ocigledna. 

Postoje gomile doktora lekara, dakle doktora u svojoj oblasti, a ciji je moral takav da na tudjoj nesreci kupuju stanove, ucenjujuci pacijente novcem za usluge koje su po zakonu duzni da im daju za platu koju primaju. Radi toga dzaba je njima njihov doktorat. slicno kao i tebi! 

Opet postoje hiljade istinski nepismenih ali cije je srce cisto. Tako da tvoje pozivanje na tvoje obrazovanje ne znaci mnogo, naprotiv. Pozovite se na neke druge kvalitete ukoliko ih imas, ovde ne mislimo na vidovitost, svetost, prozorljivost i sl., jer to ni najokorelije pristalice ti ne uzimaju vise za ozbiljno. 

I jos jedna stvar. Vi ne cenite cak ni sebi slicne po obrazovanju. Vredjate i druge teologe. Milojkovu ste, na stranu njegov karakter, spustali gde ste mogli i kada ste stigli.

Zapravo, postoji samo jedna osoba kuju cenite i kojoj se divite.

.

.

пре 9 минута, ana čarnojević рече

ovo je seksisticka poruka

Poruka nije seksisticka, mada se moze i na taj nacin protumaciti ( gledano kroz primitivnu prizmu ). Zargonski receno " pazi svoju bulju " znaci PAZI NA SEBE. ( jer cika Rodju drzimo za opasnog i prevejanog jeretika i sektasa ) itd.

Ukoliko je poruka shvacena kao seksisticka uvreda, a po svemu sudeci jeste, evo ja ti se ovim putem JAVNO izvinjavam.

I zamolio bih te da me zaobidjes na ovoj ili nekim sledecim temama ( nemam nameru da polemisem sa osobama koje sede na 2 stolice )

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Па теби да ураде кроноскопију... Какве су ти то будалаштине? Добро ти је казао кумара. 

Реци ми шта те је натерало да тако ланеш? Кажи ми мотив. 

pa to je metafora. toliko Vam se uvlaci da je komicno. me - ta -fo -ra.

ali je on toliko glup da je shvati tako kako je shvatio. nemam motiv. Vi ste tu samo deo slike. 

ne zelim da se svadjam. ne zelim da ucestvujem na temi na kojoj ucestvuje taj covek. lepo od Vas sto ste mi upropastili temu. ja da pitam za necije motive za to ne zelim. 

пре 4 минута, The Godfather рече

Poruka nije seksisticka, mada se moze i na taj nacin protm

Ukoliko je poruka shvacena kao seksisticka uvreda, a po svemu sudeci jeste, evo ja ti se ovim putem JAVNO izvinjavam.

I zamolio bih te da me zaobidjes na ovoj ili nekim sledecim temama ( nemam nameru da polemisem sa osobama koje sede na 2 stolice )

gospodine, poslednji put...

Vase uplitanje pijace, rucka, hormona, yt klipova i svega ostalog sto potezete kada se na moju nesrecu nadjem u Vasoj blizni  mi daje za pravo da tumacim Vasu poruku kao seksisticku. nije bilo reci o mom duhovnom statusu nego o mom polu. imam dovoljno mozga da razumem te stvari. 

a sad adio

пре 5 минута, ana čarnojević рече

pa to je metafora

I moja poruka je takodje bila metafora da pazis na sebe i da se cuvas opasnog sektasa.

Ali ti si je po svojoj kratkoj pameti shvatila bukvalno.

A necu da navodim tvoje poruke jer ne mogu time da se bavim.

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Његово високопреосвештенство Митрополит михаловско-кошицки Православне цркве Словачке и чешких земаља Г. Георгије у присуству Архиепископа цетињског Митрополита црногорско-приморског Г. Амфилохија, служио је Свету Архијерејску Литургију у цркви Ваведења Пресвете Богородице у Горњем Острогу, поред моштију Светог Василија Острошког Чудотоврца, у четвртак 5. децембра 2019. љета Господњег.   -ФОТОГАЛЕРИЈА-   Митрополиту Георгију саслуживали су јерођакон Зосима и свештенођакон Ранко, појала је острошка братија, уз молитвено учешће свештенства, монаштва и вјерног народа. Сабрани који посте Божићни пост, а који су се молитвом и исповијешћу припремали, примили су Свето Причешће.   На крају богослужења Митрополит Георгије заблагодарио је Миторполиту Амфилохију на благослову да служи у острошкој светињи, поред Светог оца Василија и замолио за благослов и молитве да се Светом Василију Острошком у част, а у славу Божију, у Словачкој подигне манастир који је започет.   Митрополит Георгије честитао је и новорукоположеном ђакону Ранку, који је данас са њим служио прву Литургију.     Извор: Манастир Острог
    • Од Логос,
      У Библиотеци Вуковог завичаја у Лозници, у склопу Православне школе родитељства, а у  организацији Црквене општине Тршић, одржана је духовна трибина на којој је протопрезвитер-ставрофор Гојко Перовић, ректор богословије Светог Петара Цетињског, говорио о мисији Цркве у 21. веку. Вашој пажњи препоручујемо ово надахнуто предавање.      Извор: Ризница литургијског богословља и живота
    • Од Логос,
      Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј, служио је данас, у недељу 01. децембра 2019. године, Свету Архијерејску Литургију у Саборној цркви у Београду. Свјатјејшем су саслуживали протојереји – ставрофори Владимир Вукашиновић, Божа Бакајлић, Милојко Топаловић, Бранко Топаловић и Петар Лукић, протојереј Воја Костић, протођакони Бранислав Перчевић и Дамјан Божић и ђакони Петар Бакајлић, Никола Мицаковић и новорукоположени ђакон Милојко Топаловић.   Звучни запис беседе   У току Свете Литургије Свјатјејши је у чин ђакона рукоположио ипођакона Милојка Топаловића. Том приликом исповедно писмо је прочитао протојереј – ставрофор Петар Лукић, духовник новорукоположеног ђакона и старешина Саборне цркве у Београду.   На крају Свете Литургије Његова Светост Патријарх Иринеј одржао је надахнуту беседу у којој је поучио свештенство и верни народ. Патријарх Иринеј је рекао да смо данас у Светом Јеванђељу чули две приче, прву о исцељењу Јаирове ћерке и другу о исцељењу крвоточиве жене, која је уз то била и незнабошкиња. Али она је поверовала у Христа слушајући само приче о њему. И веровала је да само ако се додирне Његових хаљина може се исцелити.    Том приликом, рекао је Патријарх, Христос није желео да њена велика вера остане непозната. Зато је и питао ко Га се дотаче. Кроз оба ова догађаја можемо видети да је суштина нашег бића у вери. „То је сила Божија у нама“ истакао је Патирјарх Иринеј и додао да нам оба ова читања показују да најпре треба да имамо веру и наду у Господа Христа. „Али та вера да не буде празна и везана за неке друге телесне и земаљске потребе. Јер Господ нас не лечи само телесно, већ нам је у причешћу дао самога Себе. Тиме Он постаје једно са нама и ми са Њим. И зато треба да се припремимо за тај сусрет са Господом“     Извор: Радио Слово љубве

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...