Jump to content
Ромејац

МИЛО МИРАШУ ОТВАРА ВРАТА: Најавио „обнову“ тзв. ЦПЦ и уклањање цркве на Румији и крстионце на Михољској превлаци

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

А да ја теби урадим кроноскопију? Шта лупеташ? Ана је прва поменула ту безвезарију. 

(a, bre Zoki.... pa to sam i rekao, da imas pravo da joj odgovoris na tu stvar sto te je pomenula i da raspravis to sa njom.... i nije kronoskopija nego kolonoskopija :osmeh: .... ja sam to vec jednom odradio pod anestezijom....:0228_hot: :smeh1:)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, Tristatri рече

A ruzno je zapravo, kada ti neko dodje na savet ili razgovor pa da ti to koristis posle za pljuvanje. Bedno.

Вама хронологија нешто не иде? Човек је давно дошао мени, а сада је почео да пљује на мене, и то ничим изазван и не прозван. Као што си ти цвилео да скинем анатему са тебе. И онда си се вратио као пас на своју бљувотину. Овде можеш да лажеш, али пред Богом се све видело. 

Још си и име своје написао... После се чудите кад вас нешто задеси. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 минута, Панарет рече

Додатних доказа га не не бих удостојио

Pa i ne mozes da udostojis, ne samo njega, nego bilo koga, jer osim sopstvenog bolesnog umisljaja nemas nista tj blefiras.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Bokisd рече

nije kronoskopija nego kolonoskopija :osmeh: .... ja sam to vec jednom odradio pod anestezijom....:0228_hot: :smeh1:)

Како се год звало, нисам медицинар. Само не желим да будем дефлориран. Ни на који начин. Ни са Вазељин ни без Вазељин.  

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 18 минута, ana čarnojević рече

Boki brate hvala ti sto si me stitio, necu ti zaboraviti, ali moram da ti kazem da imas keca iz sta je pisac hteo dakaze. sad kapiram kako ti razmisljas... kontekst Boki, kontekst.

nisam se obratila Djurovicu, on mi nije bio u peti. on je bio deo slike. aluzija je bila jasna, na post koji mi je upucen...to je bilo izmedju mene i doticnog gospodina...Ava je nebitan.

Znam Ana, i ja sam to video kao kontekst (u kontekstu) ali, kazem, Zoki je imao pravo da ti replicira kako hoce i kako je on shvatio tu tvoju poruku, jer je ipak i posredno licno njemu upuceno dok je Kum bas bespotrebno i neprimereno reagovao (bas sam se bio iznervirao).... nadam se da se sad razumemo... :cheesy3:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 15 минута, ana čarnojević рече

aluzija je bila jasna

I vise nego jasna, neslana sala u kojo se pominje kolonoskopija pravoslavnog svestenika jereja Djurovic dr Zorana.

A zatim po dobrom starom obicaju, poricanje i nevesto izvlacenje iz napisanog zamenom teza i prebacivanjem krivice na drugog.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, ana čarnojević рече

N-e Boki. Ne!

poruka je upucena onome ko je na nju odgovorio. Ava je ne-bi-tan.

то се каже...који део речи "НЕ" не разумеш :smeh1:

извини за спамовање теме

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 минута, Bokisd рече

Dobro, bratko Kamenko :945729:.... nema ljutnje ali ja licno mislim da o.Zoran ne pise sa bilo kod drugog profila, koliko ga ja poznajem

Камени не верује јер он пише под псеудонимом. Жао ми је само што му се његова тужба против мене на Фанару није примила. Јаснији случај од мога, тешко да може да постоји: Јавно критикујем поступке мог патријарха, а онда и поред тужбе абилног Џоме остајем и даље васељенски поп! Нешто дебело није у реду!:)) Ово као да је зона сумрака... 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 минута, Bokisd рече

Kum bas bespotrebno i neprimereno reagovao

Molim? Upuceno je bilo meni, a Avva je posluzio kao objekat Anine psihopatoloske prijekcije medicinskog zahvata ( u kojoj se btw vredjaju i omalovazavaju sve osobe koje se sticajem nesretnih okolnosti moraju podvrgnuti istom ). Ali to nikome nije zasmetalo. LICEMERI.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 минута, Bokisd рече

joj, ne bih dalje da ulazim u pricu.... 0122_tuk:D  (ovo za nase drage Anu i Snezu)

не знам за Ану, али мене немој да браниш, молим те  :smeh1:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, ana čarnojević рече

ovo me podseca na Informer kad Vucicevic krece da narice nad metaforom pisacu Vam po gobovima...evo sad ovaj u paroksizmu strasti naricanja sta sam rekla pravoslavnom svesteniku...

Није ми јасно што си ишта помињала око мог дупета? То ти је било пропливавање слободним стилом. Не сећам се да сам икада нешто слично поменуо на твој рачун. На шта ти то личи? Ја сам као мали 10 месеци патио од пролива и доктори су ме били отписали, моји се спремили за погреб. И изненада сам васкрсао. Тако да ми метафоре и шале на тај рачун ни најмање нису пријатне, а поготово не и ватање лопте коју си набацила па Камени прича како сам латентни педер. Могуће је да ниси свесна тежине својих речи. Да је било неукусно и сасвим ван места, јесте.   

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 38 минута, Панарет рече

Свакоме је јасно, довољно је погледати датум отварања профила и то што Кум има само једну функцију: да пљује особе које шаману изнесу на видело чињенице. То је већ низ форумаша уочио. Додатних доказа га не не бих удостојио, с обзиром да је он - без да је понудио икакав - оптуживао в. Максима да су Милош50 и Петар Божовић његови профили.

.

Dodatno, on kao ne razume se nista. Poceo je sa mobitelom, samsung neki. Potom malo PC, sada samo PC. Posle znao da salje i snimke video nadzora. Zapravo, zokijev drugi doktorat moze biti informatika, jer zapostavio bogosluzbu i ne skida se sa foruma, antene-m, borbe za veru, uredjivanje sojeg facebuka itd.

Hronologija, kada se zoki na nju pozivas, pokazuje da se ti i kum u 95% vremana poklapate u pojavljivanju na forumu. To je dokaz statisticki, onoliko koliko i NASA ne moze da poleti bez statistike. Ja ih imam pokrivene u minut u excelu, ako bude trebalo. Predji kursorom preko nadnaslova u bilo kom postu na 'Написано ...' , imozes videti tacno vreme svake poruke iako pise npr. 24 april ...

Plus radi tebe ima jos drugih dodatnih dokaza, ceka se momenat.

Tak prosto, што би рекли Руси... :smeh1: 

.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, The Godfather рече
пре 8 минута, Bokisd рече

Kum bas bespotrebno i neprimereno reagovao

Molim? Upuceno je bilo meni, a Avva je posluzio kao objekat Anine psihopatoloske prijekcije medicinskog zahvata ( u kojoj se btw vredjaju i omalavazavaju sve osobe koje se sticajem nesretnih okolnosti moraju podvrgnuti istom ). Ali to nikome nije zasmetalo. LICEMERI.

Kako sad tebi upuceno, kada si citirao deo koji se tice Zokija (u Aninoj poruci) ? 

Jeste, malo mi je na prvi pogled zasmetalo, ali sam ocekivao odgovor od Zokija, sta drugo da ti kazem,... tvoja poruka je bila izrazito neprimerena i nije bilo uopste potrebe za takvim necim. Mislim vec si se izvinio javno, nema potrebe sad za nekom 'patetikom' na moj racun.... mislim, evo prihvatam tvoju kritiku, ali da te pitam, da li si Ti nekad rekao nesto u vezi toga kakve jake i neprimerene koristi Zoki ili bilo ko drugi, pa nisi brate, nego jos i lajkujes takve poruke...mislim, nije sve tako crno - belo kako predstavljas...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 минута, Снежана рече

не знам за Ану, али мене немој да браниш, молим те  :smeh1:

(ne bih bas voleo da se slucajno nadjes ni ti na mestu Ane koja je na takav nacin pomenuta.... to je po meni zenska prica i treba stati u odbranu)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од uomo del Ve.Te.,
      Овде на поукама.... претражио сам форум Патрологија од почетка до краја и видим недостају  текстови Отаца Ране Цркве – мислим конкретно на скениране књиге од прве до последње странице. Ово је важно зато што обично пре сваког текста има увод да би се сами текст контекст, циљ итд...лакше/боље разумели... На неким постављеним темама колико сам приметио могу се наћи окачени текстови али не у формату скениране књиге у ПДФ-у.
      Тако....замолио бих ко год нађе неку комплетну књигу скенирану у ПДф формату тј.  преводе текстова Отаца Ране Цркве на било ком језику замољавам да окачи овде на овој теми линк...биће сигурно неко ко ће нешто прочитати од свега тога...
      Ево текстови Апостолских Отаца на разним језицима:
      Српски текст:
      Дела Апостолских Ученика
      https://libgen.is/book/index.php?md5=FD82F6DF8C788F0EEC8C969C4E29D956
      Енглески текст:
      The Apostolic Fathers: Greek Texts and English Translations, Michael W. Holmes, Baker Academic, 2007
      https://libgen.is/book/index.php?md5=121CF6F3023DC55031117113DA4E8FFE
      Италијански текст:
      I Padri Apostolici - Antonio Quacquarelli, Collana di Testi Patristici volume 5   Città Nuova City: 1991
      https://www.libgen.is/book/index.php?md5=78DEE8813654E01295796FE1CF1F5D30
      Немачки текст:
      Die Apostolischen Väter. Griechisch-deutsche Parallelausgabe, Andreas Lindemann, Henning Paulsen (Hg.), Mohr Siebeck, 1992
      https://libgen.is/book/index.php?md5=46F9611FCFA487D9242D80DC870866F7
      Француски текст:
      Les pères apostoliques, Cerf 1990
      https://www.libgen.is/book/index.php?md5=E2AFF54130FAA23258B4B28C9BF3A7B5
      Зашто су важни текстови/списи Отаца Ране Цркве?
      Зато што је то друга најважнија инстанца после Новог Завета по свим/многим Црквеним питањима...
      Треба рећи и то да Нови Завет као књига (збир књига) коју ми познајемо данас била је формирана много касније него кад су те књиге (Јеванђеља, Посланице) писане појединачно.... имамо сведочанства код Јевсевија Кесаријског и Атанасија Великог у четвртом веку где они спомињу Нови Завет како ми то познајемо....
      Тако да је од велике важности читати једно са другим (НЗ и Ране Оце) ако човек хоће да научи о свему ономе што нас учи Црква....тј. ако неко жели да зна шта је то Црква или било шта друго што је везано за Цркву требало би да почне са Посланицама/Јеванђељима и текстовима Отаца Ране Цркве... у свему постоји неки редослед хронолошки.... тако да је препоручљивије/боље/сигурније да неко учи из текстова из првог миленијума а не од неког ко је написао нешто у 20 или 21-ом веку-иако и ова опција није искључена али није баш 100% препоручљиво...

Поздрав за све људе добре воље
      P.S Ако неко нађе неке добре студије/радове  на текстове Отаца може и то та окачи овде...
      Хвала унапред

• Од Поуке.орг инфо,
      На заседању Свештеног Синода Руске Православне Цркве 16. и 17. јула 2020. године усвојена је следећа изјава у вези са одлуком турских власти да преиначе статус цркве Свете Софије.
      Свештени Синод Руске Православне Цркве дубоко жали због одлуке државних власти Турске да Светој Софији одузме музејски статус и преда је у богослужбену  употребу муслиманске заједнице.
      Поменута одлука донесена је без узимања у обзир молби и јасно израженог става предстојатеља и јерарха православних помесних Цркава, представника страних држава, многобројних међународних друштвених и правних организација, свештенства различитих религија и религијских традиција. Она вређа религијска осећања милиона хришћана широм света, што може довести до нарушавања међурелигијске равнотеже и међусобног разумевања између хришћана и муслимана, не само у Турској, већ и у другим местима.
      У условима када је хришћанство прогоњена религија у многим местима на планети, када се наставља егзодус хришћана са Блиског истока, ова одлука турских власти наноси посебан бол. Аја Софија је саграђена у славу Христа Спаситеља, а у сазнању милиона хришћана и даље је храм. За Православну Цркву овај храм има посебан историјски и духовни значај.
      Надамо се да ће турске власти уложити потребне напоре како би сачувале чудесно преживеле непроцењиве хришћанске мозаике и омогућиле хришћанским поклоницима приступ њима.
      Обраћајући се сестринским помесним Црквама, са посебном тугом констатујемо да овај догађај, тако тужан за свету Православну Цркву, затиче данашњи православни свет разједињеним, а то је непосредна последица антиканонске легализације раскола у Украјини, чиме су ослабљене наше могућности да се заједнички одупремо новим духовним претњама и цивилизацијским изазовима. Данас, у доба растуће хришћанофобије и појачаног притиска секуларног друштва на Цркву, јединство је још неопходније него што је било пре. Позивамо  сестринске помесне Цркве да заједнички, у духу мира и љубави у Христу, тражимо излаз из кризе.
      Изражавајући наду у даље очување и јачање узајамног поштовања и међусобног разумевања између верника различитих светских религија, такође апелујмо на светску заједницу да пружи сву могућу помоћ у одржавању посебног статуса цркве Свете Софије, која има трајни значај за све хришћане.
      Извор: Patriarchia.ru (с руског Информативна служба СПЦ)

View full Странице
    • Од Поуке.орг инфо,
      На заседању Свештеног Синода Руске Православне Цркве 16. и 17. јула 2020. године усвојена је следећа изјава у вези са одлуком турских власти да преиначе статус цркве Свете Софије.
      Свештени Синод Руске Православне Цркве дубоко жали због одлуке државних власти Турске да Светој Софији одузме музејски статус и преда је у богослужбену  употребу муслиманске заједнице.
      Поменута одлука донесена је без узимања у обзир молби и јасно израженог става предстојатеља и јерарха православних помесних Цркава, представника страних држава, многобројних међународних друштвених и правних организација, свештенства различитих религија и религијских традиција. Она вређа религијска осећања милиона хришћана широм света, што може довести до нарушавања међурелигијске равнотеже и међусобног разумевања између хришћана и муслимана, не само у Турској, већ и у другим местима.
      У условима када је хришћанство прогоњена религија у многим местима на планети, када се наставља егзодус хришћана са Блиског истока, ова одлука турских власти наноси посебан бол. Аја Софија је саграђена у славу Христа Спаситеља, а у сазнању милиона хришћана и даље је храм. За Православну Цркву овај храм има посебан историјски и духовни значај.
      Надамо се да ће турске власти уложити потребне напоре како би сачувале чудесно преживеле непроцењиве хришћанске мозаике и омогућиле хришћанским поклоницима приступ њима.
      Обраћајући се сестринским помесним Црквама, са посебном тугом констатујемо да овај догађај, тако тужан за свету Православну Цркву, затиче данашњи православни свет разједињеним, а то је непосредна последица антиканонске легализације раскола у Украјини, чиме су ослабљене наше могућности да се заједнички одупремо новим духовним претњама и цивилизацијским изазовима. Данас, у доба растуће хришћанофобије и појачаног притиска секуларног друштва на Цркву, јединство је још неопходније него што је било пре. Позивамо  сестринске помесне Цркве да заједнички, у духу мира и љубави у Христу, тражимо излаз из кризе.
      Изражавајући наду у даље очување и јачање узајамног поштовања и међусобног разумевања између верника различитих светских религија, такође апелујмо на светску заједницу да пружи сву могућу помоћ у одржавању посебног статуса цркве Свете Софије, која има трајни значај за све хришћане.
      Извор: Patriarchia.ru (с руског Информативна служба СПЦ)
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Богослужење Цркве у својој свеобухватности представља многоцени дар Божји кроз чији драгоцени задржај, у виду молитава и химнографије свагда бивамо поучени светлим примерима светих угодника Божјих који су у свом подвигу просијали на славу Божју. И сâм текст Свете Литургије нас богомудро на неколико места подсећа на значај непрестаног помињања светитеља, не само у нашим личним молитвама, већ и у заједничким (саборним) молитвама Цркве, мислећи превасходно на сабрање Цркве као заједнице ради савршавања Свете Евхаристије.

Давно је речено да богата и дивна химнографија цркве јесте препевано житије светитеља Божјих, и ваистину у служби Светих славних и свехвалних старастотерпаца Романових молитвено бивамо надахњивани њиховим врлинским и светим животом који је крунисан мученичком кончином за свога Господа.   У стихирама на Господи возвах Црква велича Светог благоверног Цара Николаја као верног и послушног служитеља Божјег који бивајући владар земаљског царства, својим животом сведочаше да је истинита  и сваке хвале достојна реч Божја да је небеско царство претежније од земаљског и да је вечна и једина права отаџбина нас хришћана управо на небесима. По речима црквеног песника Цар Николај је на своју царску власт гледао као на службу Богу и своме роду, увек имајући на уму еванђелске речи да ми овде немамо постојана града, него чекамо онај који ће доћи. Врхунац непоколебиве вере благоверног цара Николаја било је крајње смирење и молитва за гонитеље, које химнографија пореди са смирењем Светог Првомученика и Архиђакона Стефана који приликом каменовања узноси молитву Господу за своје мучитеље: Господе не урачунај им овај грех. Црквени песник велича и дивна и славна дела благоверне Царице Александре која је и своја чада одгајила у духу праве и истинске Православне вере, за које појемо да су постале дивне и миомирисне невесте Христове које својом љубављу и мудрошћу постадоше нове мудре девојке које су пошле у сурет женику Христу. Угледајући се на Христа који је из своје неизмерне љубави према нама претрпео телом страшна мучења, животворну смрт и погребење, тако и Свети Страстотерпци Романови као први међу народом свој подвиг крунишу неувелим венцем мучеништва.  
      Извод из химнографије Светим славним и добропобедним Страстотерпцима Романовим:   Када си за царевање Русијом био крунисан, помазаниче Николају, усрдно си се тада молио: „Владико и Господе мој, поучи ме за дело на које си ме послао, и нека са мном буде премудрост Твоја, да разумем шта је угодно пред очима Твојим, и да Ти у дан суда дам непостидан одговорˮ. Ти се тада ниси бринуо о слави земаљској, него, много више, о слави небеској. (Прва стихира на Господи возвах)   Све благочашће твоје у Христу беше, света мученице, царице Александра Руска, који си из Лутерове вере прешла у Православље и примила га свим срцем својим, заволевши молитву, храм Божји и поуке светоотачке. Као добронамерна мати, и своја чеда си у благочашћу одгајала, припремивши их за непорочну жртву за Христа. Тога ради те увек прослављамо. (Шеста  стихира на Господи возвах)   Кћери цареве, свете мученице дјеве, истинске невесте Христове, Олга, Татјана, Марија и Анастасија, ви сте као мудре еванђелске дјеве јелеј милосрђа у душама свагда чувале, усрдно послуживши страдалнима, убогима и болеснима. За оне што су вас прогонили Господу сте се до смрти молиле, а сада сте се у ложницу небеског Женика уселиле. Тага ради вас увек величамо. (Осма стихира на Господи возвах)   Када дође година страшна и када тама обухвати земљу руску, тада се појавише побијени за реч Божју. Ти си пак царе-мучениче, као зачетак нових страдалника, с богољубивом царицом, царском децом и верним слугама твојим с љубављу ускликивао: Приђите да принесемо себе Богу као жртву живу, да тако посведочимо веру православну и да се Царства небеског удостојимо. (Слава на литији)   Данас, благоверни људи, светло величамо седморо царских мученика, Христову домаћу цркву: Николаја и Александру, Алексеја, Олгу, Татјану, Марију и Анастасију. Они пак, који се многи окови и страдања нису плашили, од богобораца смрти и телесна страдања примише и одважност пред Господом у молитви задобише. Тога ради с љубављу ми кличемо: О свети страстотерпци, послушајте глас покајања и вапај народа нашег, и земљу руску у љубави ка Православљу утврдите, од међусобних сукоба сачувајте, мир свету од Бога испросите а за наше душе велику милост. (Тропар)   Изабрани од Цара над царевима и од Господара над господарима међу руским царевима, ви сте благоверни мученици, који сте због Христа муке душевне и телесну смрт примили и венцима се небеским овенчали. Стога вам с љубављу благодарно кличемо као нашим милостивим покровитељима: Радујте се, царски страстотерпци (мученици) и за свету Русију пред Богом усрдни молитвеници. (Кондак)     kатихета Бранислав Илић       *Објављено у Православном мисионару, бр. 358. новембар-децембар 2017. (стр. 21-22)   Ризница литургијског богословља и живота: Катихета Бранислав Илић: Свети царски мученици Романови у богослужењу Цркве
      BRANISLAVILIC.BLOGSPOT.COM  
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Народ који је веран Богу и својој отаџбини биће чудесно Боогм благословен, рекао је митрополит кјатурски и сахкерски Данило из Грузијске православне цркве у својој недељној проповеди у Саборној цркви Свете Тројице.   Чудо је виђено у Грузији, где није дошло до ерупције епидемије вируса короне упркос чињеници да цркве никада нису биле затворене, као у многим другим земљама, нагласио је митрополит Данило.   „У питању је на првом месту грузијски етос ". „Неко може питати како је преживео. Преживео  је из два разлога: био је посвећен отаџбини и Богу. Онога ко је посвећен Богу и отаџбини, Бог неће  напустити и избавиће га Његова велика милост. "   „Данас смо видели пример ове милости“, наставио је митрополит. „Ова држава се, упркос многим проблемима, показала много заштићенијом од већих држава, и то се догодило зато што је наш народ дао све од себе, а људи који се до краја боре за земљу, љубав и морал - видеће чудо Божје. "   "Видели смо чудо које се догодило у Грузији", нагласио је он. „У упркос томе што богослужења никада нису престала, епидемија није избила у Грузији", митрополит Данило је рекао.   „Бог ће учинити чудо  народу који је одан Богу и отаџбини. Грузија је имала такве одане патриоте и зато је преживела," напоменуо је архијереј.   „Живот без Христа је смрт, а смрт са Христом је живот. То веровање нас је избавило од ове епидемије “, рекао је архијереј.   У марту је Грузијска патријаршија изјавила да је затварање цркава "неоправдана  увреда Бога".     Извор: Orthochristian.com (са енглеског Инфо-служба СПЦ)
      View full Странице

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...