Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Recommended Posts

пре 7 минута, Milica Bajic рече

Ваљда ће се јавити и неко од теолога да помогне, ако не и сам о. Рафаило, колко га спомињеш :smeh1:

Evo coveka ! Misim ja sam taj. Teolog I parfemoljubac. Ima li ko bolji ?

пре 20 минута, Milica Bajic рече

Ваљда ће се јавити и неко од теолога да помогне, ако не и сам о. Рафаило, колко га спомињеш :smeh1:

не спомињем га толико:smeh1:, он има своје канале за оглашавања незваничних ставова Митрополије уз неке житије...

пре 13 минута, Broken рече

Mislis da Rafailo koristi mirisne vodice ?

Он сматра, да је сват напарфемисан лажним момиром. Па зато рекох да мсм. да их и он пакује и производи у виду мешавине различитих житија, мироточивих Св.Отаца. Јер код њега не постоји могућност да се учења Св. Отаца сукобљавају у некој контрадикцији (колко сам га ја испратио у неких 10-20 снимака који трају по сат ипо)...

пре 11 минута, Аристарх рече

пре 18 минута, Broken рече

Mislis da Rafailo koristi mirisne vodice ?

мсм. да их и он пакује и производи 

A tako ?

Acqua di Raffa intense ili Raffa pour homme.

пре 46 минута, Аристарх рече

Ал сам на пар тема видео да се навођена визуелизација одбија као душекорисна у смислу психологије, па сад видим и у смислу молитве. Није ми то још баш најјасније са стране духовности..

@Broken ааа?

пре 41 минута, Broken рече

Evo coveka ! Misim ja sam taj. Teolog I parfemoljubac. Ima li ko bolji ?

Хаха, па како то да ти објасним... Ја радим пројекат 5-6 сати дневно на начин да га припремим у уму. Буквално 90% из цуга, сваки детаљ и онда га нацртам на комп. за сат времена. Некад мало више зависи колико је компликован тај сегмент који сам дизајнирао. То спада у навођену визуелизацију колико схватам. Нема ту неких положаја, лајф-коуча... него просто пустим музику, скувам кафу, или неко друго пиће и кренем да решавам енигматику која је у својој суштини визуелни пројекат, технички цртеж после.

Манастир лепавина то повезује са тражењем унутрашњег саветника и назива креативна визуелизација. Што је по њима тешка прелест (извор). даље ако гледамо на енглески јез. имају многе текстове али су то све фазони који прате неке технике за аутохипнозу, ослобађање од бола, упознавање себе....

Што мене не интересује, ја на спарингу добијем ударце и имам бол, али нема визуелизације којом то неутралишем, само не дозвољавам мислима да ме одвуку. У смислу да изгубим фокус на противника. Само имам мисли које ме могу деконцентрисати и чисту слику нечега што радим. Израда неког пројекта је таква по својој суштини, упоређујем то са мајсторима из библије који су морали да направе заветни ковчег, соломонов храм, брод... као и многе друге пројекте који се визуелно описују у библију. Налазим у библију додатну компликацију да се мерни систем ослања на стопала и лактове, што није стандард јер нисмо сви истих димензија... Али не налазим ништа што указује да је пројектовање нечега кроз концентрисану и полагану визуелизацију од више сати, прелест. Већ да Бог даје идеје и визуелне пројекте неким личностима из библије...

Mi hrišćani volimo da kategorički odbacujemo sve i svašta, pa i ono o čemu ne znamo baš mnogo. Navođena vizuelizacija se, na primer, koristi u kognitivno-bihejvioralnoj psihoterapiji i daje rezultate. Ili dijafragmalno disanje, koje se koristi u istoj grani psihoterapije, a preuzeto je iz joge i isto dokazano opušta psihu (i to toliko snažno da ga koriste čak i epileptičari za smanjenje broja epi napada). Ili jedna vežba koja se zove mindfulness, koja takođe daje sjajne rezultate u lečenju graničnog poremećaja ličnosti. Dakle, sve što koristi ne treba odbacivati, uz upozorenje da koristeći pomenute tehnike ne treba otići i u istočnjačke religije.

Прочитах негде овде на форуму мисао неког од великих отаца или духовника, нешто отприлике овакво, препричаћу описно: баш у мраку и тишини, баш онда када нема слика и представа или идеја тада се треба молити усрдније јер тада је присутан невидљив, неприступачан и несазнатљив Бог. То није лако али зато је често молитва и подвиг.

пре 1 сат, Аристарх рече
пре 2 часа, Bokisd рече

Dok vizualizacija i bilo kakva masta i slike ili vidjenja u molitvi su strogo zabranjena stvar. :0201wink:

Размишљам се, можда је поента доћи до духовног нивоа свести да ти више није потребно промишљање, већ ти као неком сликару сви потези савршено происходе из зглоба, не из главе.

Јер се наводило на другој теми о медитацији, раније да навођена визуелизација није добра у психологији... Сад не знам дал ту има неког будизма, хиндуизма, шаманизма... Зато питам

Pa, uf, :D... problem je sto trebamo da imamo kako se kaze cistu molitvu Bogu, obracamo se direct Bogu, ne svojim mislima i vizijama i mastanjima (tako pise kod svetitelja).... jer onda tako mozemo da izmastamo nesto drugo... staniiiiiii:D...  i da malo skrenemo od realnosti.... sto se kaze, masta moze svasta... :smeh1:.... (ovo oko duhovnog nivoa svesti kada nije potrebno promisljanje i imamo direct pogled, pogledaj na temu Vaznesenje,.... joj, samo molim te bez nekih teskih pitanja, pleeeaase ....:D)

Zbog toga mozda i vizualizacija u nekim aspektima naseg zivota moze da bude problem (opet masta moze svasta)

Управо сада, ana čarnojević рече

@Vladan :::. 

naravno  ali ovde nije rec o molitvi.

Мсм да је неко овде спомињао и у молитви а ако није праштајте мени најнајнајгрешнијем од свих...

пре 5 минута, Vladan :::. рече

Мсм да је неко овде спомињао и у молитви а ако није праштајте мени најнајнајгрешнијем од свих...

ne moze tako.

sad odmah da si vizualizovao sebe i devojcice na plazi u Grckoj i tako da mantras mesec dana...do detalja. i kakve kupace gace imas. sigurno nece biti tako nepodnosljivo kul kao Brokijeve ali sta sad...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...