Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Поуке.орг инфо

ЕКСЛУЗИВНО НА ПОУКЕ.орг (ВИДЕО): Заев спреман да приватно (испод руке), плати 100 хиљада евра п. Вартоломеју за расколничку МПЦ и истовремено вређа Српску Цркву тврдећи да њоме управља Москва

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 1 минут, ana čarnojević рече

evo nisu Draletu...znaci -1 na tu Vasu tvrdnju svakome znaci nije istina to sto tvrdite zato sto ima bar mrvica neistine a istina je istina...znaci sve vase tvrdnje i istine su pod znakom pitanja buduci da ste jednom dokazano rekli neistinu ...hvala i dovidjenja.

Dobro je gopođo. Svakako nemam živaca da se nastavljam na Vaše besmislene upadice. 

пре 6 минута, Goran Likić рече

Gospođo, Vaša naklapanja su odavno besmislena svakome na ovom forumu

Gospodine, malo poštovanja prema damama i drugim članovima koji su aktivni na forumu!

пре 4 минута, Goran Likić рече

Dobro je gopođo. Svakako nemam živaca da se nastavljam na Vaše besmislene upadice. 

pa gospodine forum je aktivnost koja zahteva debele zivce. Vi ste imali tri ad hominema u tri posta ako se ne varam. no no

ali da ne duljim, sta ce SPC bez svih vas spasitelja sa foruma u 800toj godini od osnivanja...ipak treba imati u obzir tezinu zadatka pa Vas vise necu deranzirati.

пре 3 минута, MKD13 рече

Nismo ni mi bolji, samo kod vas dvostuki standardi, RPC najpravoslavnija, najkanonicnja, a MPC Titova "crkva". Po strani to shto ceo makedonski narod bez izuzetka je hteo svoju posebnu crkvu, pa komunisti samo su se nasli na putu. A sad smo vec NATO"crkva":)

Pa, nije ni problem sto je Titova 'crkva', nego to nije trazeno od SPC i onda bi sve bilo u redu i moze da se ispravi i sada i danas.

(tako da polako bre bratko makedonac sa nipodostavanjem RPC i velicanjem svih drugih i narocito VP.... kad bi samo znao sta je bio komunizam u Rusiji i koliko je zverski unistavao crkvu i hriscane i koliko su mnogo mucenika i ispovednika i sam Car i njegova porodica , dalo svoj zivot za veru ne bi tako pricao.... :0201wink:)

пре 2 минута, Bokisd рече

Pa, nije ni problem sto je Titova 'crkva', nego to nije trazeno od SPC i onda bi sve bilo u redu i moze da se ispravi i sada i danas.

(tako da polako bre bratko makedonac sa nipodostavanjem RPC i velicanjem svih drugih i narocito VP.... kad bi samo znao sta je bio komunizam u Rusiji i koliko je zverski unistavao crkvu i hriscane i koliko su mnogo mucenika i ispovednika i sam Car i njegova porodica , dalo svoj zivot za veru ne bi tako pricao.... :0201wink:)

Bratko je nebratko

пре 5 минута, Bokisd рече

Pa o tome i pricam. To je bilo juce. Sutra neznamo shta nam svane. A RPC iako nije kao pod komunistima danas, ipak je ocigledno da je pod velikim uticajem Putinovog rezima. Nekome se to sviga meni ne. Daleko da je situacija tamo idealna. Procentualno ocrkovleni ljudi je minimalno.

I pravac kojim ide RPC nimalo nije zavidan, a vidim da hoce i vas da vode njenim putem. Zato i nema mnogo preuvelicavanja kod mene kad sve ovo pisem

пре 2 минута, MKD13 рече

Pa o tome i pricam. To je bilo juce. Sutra neznamo shta nam svane. A RPC iako nije kao pod komunistima danas, ipak je ocigledno da je pod velikim uticajem Putinovog rezima. Nekome se to sviga meni ne. Daleko da je situacija tamo idealna. Procentualno ocrkovleni ljudi je minimalno.

I pravac kojim ide RPC nimalo nije zavidan, a vidim da hoce i vas da vode njenim putem. Zato i nema mnogo preuvelicavanja kod mene kad sve ovo pisem

Brate, sve sto pricas za RPC meni deluje pomalo 'napamet' i bez argumenata, ako u Rusiji nema poboznosti i vere, onda nema nigde, .... (dva miliona ljudi i vernika se poklonilo mostima sv.Nikolaja Miriklijskog)... naravno da je ipak ocrkvljenih ljudi u sustini malo, kao i u svim nasim pravoslavnim crkvama, nazalost tako je kako je....

пре 7 минута, Bokisd рече

Brate, sve sto pricas za RPC meni deluje pomalo 'napamet' i bez argumenata, ako u Rusiji nema poboznosti i vere, onda nema nigde, .... (dva miliona ljudi i vernika se poklonilo mostima sv.Nikolaja Miriklijskog)... naravno da je ipak ocrkvljenih ljudi u sustini malo, kao i u svim nasim pravoslavnim crkvama, nazalost tako je kako je....

Drzimo se grka, i nedajmo rusima da se otcepe:)

пре 10 часа, Goran Likić рече

Turci nisu podizali crkve i manastire po Makedoniji. Ne budi bezobrazna!

NIsam to ni mislila...ne verujem da su Turci učestvovali u tome, bila su druga vremena, tada nije bilo toliko tolerancije prema ostalim religijama, kao što sad mora da bude.

No to me podseti kad je građena crkva u mom selu. Glavni neimar je bio Mića Kokoš iz susednog sela- on je studirao u Beogradu- zna posao. Seljaci su skupili koliko su imali i crkva je podignuta. Naravno pripada SPC , niti turcima niti MPC. Već našoj SPC. ALi je MIća to dobro sagradio, u celoj opštini je nama ravne. :)

A što se tiče mog upada na temu...iskreno vi ste me vukli za jezik sve vreme i citirali moje izjave...tako da sam se osećala dužnom da vam ogovorim.. a da se ne razumem, ne razumem se. Samo znam da su lokalni seljacili gradili crkvu u našem selu i da je lepa. :)

пре 17 часа, sanja84 рече

Cipras mi prosto deluje kao neko ko ne bi zabio nož u leđa....toliko. To mi intuicija kaže

Он је на власт дошао да би забијао нож у леђа, прво сопственом народу па онда редом...

Сириза је отоврено антицрквена организација. 

пре 2 часа, sanja84 рече

NIsam to ni mislila...ne verujem da su Turci učestvovali u tome, bila su druga vremena, tada nije bilo toliko tolerancije prema ostalim religijama, kao što sad mora da bude.

No to me podseti kad je građena crkva u mom selu. Glavni neimar je bio Mića Kokoš iz susednog sela- on je studirao u Beogradu- zna posao. Seljaci su skupili koliko su imali i crkva je podignuta. Naravno pripada SPC , niti turcima niti MPC. Već našoj SPC. ALi je MIća to dobro sagradio, u celoj opštini je nama ravne. :)

A što se tiče mog upada na temu...iskreno vi ste me vukli za jezik sve vreme i citirali moje izjave...tako da sam se osećala dužnom da vam ogovorim.. a da se ne razumem, ne razumem se. Samo znam da su lokalni seljacili gradili crkvu u našem selu i da je lepa. :)

Naravno da ne pripadaju i nikad nisu pripadale hramovi u Makedoniji SPC. Jeste da su mnostvo podignuti u srednjem veku od srpskih vladrara, al to nema veze sa SPC. SPC je formirana 1923. A Ako mislis na Pecku Patriarsiju, opet si promasila. Kad su se gradili hramovi i manastiri za vreme srpskih vladara u Makedoniji to je bila crkovna teritorija Ohridske Arhiepiskopije, a ne Pecke Patriarsije. I Gradili su se za narod i zajedno sa narodom koji je ziveo na tu teritorija. Smesno je traziti nekakva prava na Hramove u MK iz Beograda.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од александар живаљев,
      Данас, уочи празника Светог равноапостолног Владимира Кијевског, крститеља Древној Руси, у Кијеву је одржана литија од Владимирске горе на Дњепру до Свете Кијево-Печорске лавре. Молитве је узносио Блажењејши митрополит кијевски и све Украјине Онуфрије уз бројне архијереје и свештенике УПЦ, као и триста хиљада верника који су дошли из целе земље (прошле године их је било око 250 000).
      У литији су ношене бројне чудотворне мошти и целебне иконе.
      Како јављају украјински црквени медији, у литији је учествовао и Преосвећени епископ нишки Арсеније.

• Од александар живаљев,
      Извор: http://www.pravoslavie.ru/122707.html
      Данас, уочи празника Светог равноапостолног Владимира Кијевског, крститеља Древној Руси, у Кијеву је одржана литија од Владимирске горе на Дњепру до Свете Кијево-Печорске лавре. Молитве је узносио Блажењејши митрополит кијевски и све Украјине Онуфрије уз бројне архијереје и свештенике УПЦ, као и триста хиљада верника који су дошли из целе земље (прошле године их је било око 250 000).
      У литији су ношене бројне чудотворне мошти и целебне иконе.
      Како јављају украјински црквени медији, у литији је учествовао и Преосвећени епископ нишки Арсеније.

View full Странице
    • Од Hadzi Vladimir Petrovic,
      Зар и то може? Моји пријатељи неки фини људи кажу: Нисмо ми срби ми смо хришћани, а ево то је сазрело и у текст њиховог духовника :
      https://teologija.net/poreklo-hriscanskog-identiteta-beseda/
      ....
      "Свети Сава је на овај свет дошао као Србин, а напустио га као хришћанин, јер су све овоземаљске одреднице (попут крви, тла или нације) људима његових размера преуске и претесне да би се у њих удобно сместили" ....             
      ...Па ако, по сведочењу Апостола Павла, у Христу нема ни мушког ни женског, ни Грка ни Јеврејина ...
      Знам да можда дирам у свету краву, али ово су перверзије, јер овом логиком  излази такође, а код неких је и сазрело да се свети Сава родио као мушко, а умро као хришћанин!
      а бити мушко (мачо, силиник, угњтавач жена) великим људума су преуско да би се...

• Од александар живаљев,
      Протојереј Никола Пејовић
      Протојереј Никола Пејовић: Истраживања показала жељу грађана да власт престане са притисцима на Цркву
       19. јула 2019.  https://svetigora.com/protojerej-nikola-pejovic-istrazivanja-pokazala-zelju-gradjana-da-vlast-prestane-sa-pritiscima-na-crkvu/   Преузмите аудио датотеку Српска Православна Црква и даље се налази у самом врху списка институција у које црногорски грађани имају највише повјерења. То је показало друго годишње истраживање „Политичко јавно мњење Црне Горе“ Центра за демократију и људска права (ЦЕДЕМ), које је рађено у периоду од 01. до 13. јула 2019. године међу 1002 испитаника.
      Коментаришући најновије истраживање ЦЕДЕМ-а протојереј Никола Пејовић је истакао да је драстичан пад повјерења у државне и политичке институције изазван односом извршне власти према Цркви.
      „Институције не раде свој посао и евидентно је да људи нису задовољни квалитетом живота у Црној Гори“ рекао је протојереј Пејовић додавши да уређивање црквених послова не треба да буде на списку прироретета ове Владе.

Главни и одговорни уредник наше куће отац Никола је истакао да повјерење у Цркву само расте и поред орекстриране кампање против Цркве Христове у којој учествује чак и Јавни сервис.
      „Не могу се грађани обманути тек тако“ рекао је отац Никола Пејовић коментаришући неуспејех режимских медија да кампоњом подигну рејтинг псеудо-религијске НВО ЦПЦ.
      Отац Никола је у том смислу рекао да му се понекад чини да власт вријеђа интелигенцију наших грађана који из личног контакта са Црквом не могу да повјерују да се ту проповиједа било какав национализам.
      Отац Никола Пејовић је рекао да није добро ни за Цркву ни за Државу да се идентитет Цркве поистовјећује са било којим национализмом понајмање са савременим националистичким поретима у Црној Гори. „Идентитет Цркве је у Христу“ закључио је отац Никола Пејовић.

Говорећи о кампњи која је видљива на друштвеним мрежама у оквиру које препознати поједнци пружају подршку нашој митрополији и другим вјерским заједницама које су угрожене актуелним предлогом закона о слободи вјерисповијести отац Никола Пејовић је рекао да је та кампања плод жеље људи да на неки начим помогну црквеној заједници.
      Ради добра Црне Горе, људи из власти требали би послушати глас Цркве. истако је протојереј Пејовић додавши да је Црква једина констатнта хиљадугодишње историје ове земље.
      Цедем своја истраживања спроводи од 2007 године и увијек се Српска православна Црква налазила у самом врху листе институција у које наши грађани имају највише повјерења.
    • Од александар живаљев,
      Протојереј Никола Пејовић
      Протојереј Никола Пејовић: Истраживања показала жељу грађана да власт престане са притисцима на Цркву
       19. јула 2019.  https://svetigora.com/protojerej-nikola-pejovic-istrazivanja-pokazala-zelju-gradjana-da-vlast-prestane-sa-pritiscima-na-crkvu/   Преузмите аудио датотеку Српска Православна Црква и даље се налази у самом врху списка институција у које црногорски грађани имају највише повјерења. То је показало друго годишње истраживање „Политичко јавно мњење Црне Горе“ Центра за демократију и људска права (ЦЕДЕМ), које је рађено у периоду од 01. до 13. јула 2019. године међу 1002 испитаника.
      Коментаришући најновије истраживање ЦЕДЕМ-а протојереј Никола Пејовић је истакао да је драстичан пад повјерења у државне и политичке институције изазван односом извршне власти према Цркви.
      „Институције не раде свој посао и евидентно је да људи нису задовољни квалитетом живота у Црној Гори“ рекао је протојереј Пејовић додавши да уређивање црквених послова не треба да буде на списку прироретета ове Владе.

Главни и одговорни уредник наше куће отац Никола је истакао да повјерење у Цркву само расте и поред орекстриране кампање против Цркве Христове у којој учествује чак и Јавни сервис.
      „Не могу се грађани обманути тек тако“ рекао је отац Никола Пејовић коментаришући неуспејех режимских медија да кампоњом подигну рејтинг псеудо-религијске НВО ЦПЦ.
      Отац Никола је у том смислу рекао да му се понекад чини да власт вријеђа интелигенцију наших грађана који из личног контакта са Црквом не могу да повјерују да се ту проповиједа било какав национализам.
      Отац Никола Пејовић је рекао да није добро ни за Цркву ни за Државу да се идентитет Цркве поистовјећује са било којим национализмом понајмање са савременим националистичким поретима у Црној Гори. „Идентитет Цркве је у Христу“ закључио је отац Никола Пејовић.

Говорећи о кампњи која је видљива на друштвеним мрежама у оквиру које препознати поједнци пружају подршку нашој митрополији и другим вјерским заједницама које су угрожене актуелним предлогом закона о слободи вјерисповијести отац Никола Пејовић је рекао да је та кампања плод жеље људи да на неки начим помогну црквеној заједници.
      Ради добра Црне Горе, људи из власти требали би послушати глас Цркве. истако је протојереј Пејовић додавши да је Црква једина констатнта хиљадугодишње историје ове земље.
      Цедем своја истраживања спроводи од 2007 године и увијек се Српска православна Црква налазила у самом врху листе институција у које наши грађани имају највише повјерења.

View full Странице

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...