Jump to content

Зоран Ђуровић: Контроверзна писма митрополиту Амфилохију

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 20 минута, Панарет рече

Иако си намерио да ме претвориш у Лазићевог адвоката, нећу се упецати.

Вау, 4 спина у једној реченици. Ипак постајеш, некакав, адвокат.

1. Немам никакву намеру, само сам једноставно истакао спин да је Лазић гоњен а у ствари је непоштен, што си и сам признао.

2. Ја тебе не могу ни у шта да претворим, не знам одакле ти то. Ја сам православац и не бавим се магијом. А за Родољуба не знамо шта је, можда он може да те претвори у свог адвоката, не знам.

3. Нисам ја рекао да си ти Лазићев адвокат прави, него дрвени, а то си сам урадио, без и пре мене, ја сам само на то реаговао видевши да говорите исто и заједно вас цитирао.

4. Учитаваш ми да те пецам, а рекох да ме ваша пецања и препуцавања не занимају, само истина о овој причи. (Јер сам са Лазићем имао дискусију о теолошкој теми.)

пре 20 минута, Панарет рече

Такође, реци Ђуровићу да му ни преко тебе неће бити могуће да спамује тему.

Још 3 спина:

1. Са о. Зораном сам разменио неколико порука о неким теолошким темама и питањима али немам са њим редовну личну приватну преписку тако да ћеш морати то сам да му пренесеш.

2. Зоран не може нигде и ништа преко мене да ради, не примам ничије захтеве и поруке за друге, радим како сам сматрам да треба.

3. Ја не спамујем него Родољуб, пишући силне поруке и поруке уместо две речи, а теолошки ауторитет. То не иде на теолошком форуму.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Одговори 707
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Не знам за остале али уопште немам проблем са тим да Црква у ЦГ добије неку врсту аутономије. Јасно је да све и иде ка томе. Шта је Епископски Савет уопште? Па то је помесна црква у малом. Мали Синод.

Пошто сам прозван да не испадне да ћутим.. Слажем се са идејом да је писмо писано у Цетињу, а дорађено на Фанару. Зато сам у осталом и објавио своја два писма. Сад видимо да се Грци хватају за св

Ја бих највише волео да ми, који над свим овим, од јесенас када су дошли егзарси у Украјину, дрхтимо и страхујемо и које плаши ово са Максимом и Амфилохијем и овим ћутањем, испаднемо будале и да све к

Постоване слике

пре 7 минута, Панарет рече

Сјајно!

Lepo smo pricali, to je bila crkvena diplomatija da se neutralisu raskolnici i paracrkve u CG i Milova medijska prezentacija tog sasluzivanja raskolnika u Ukrajini sa VP episkopima .... (e, bas smo ispali pemetnice nema sta....:1319_womens:   :smeh1:)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Поуке.орг инфо рече

NIje, postavljeno je lično i smatramo da niko to ne treba da pita iz Administracije. Tvoja je lična stvar kojoj Crkvi pripadaš i da li pripadaš, da li biraš ili ne biraš gde ideš u crkvu, na liturgiju itd...

Хвала. Још два питања, ако није проблем:

1. Ако не желим да одговорим на питање које ми дотични или било ко други поставља (из разлога које сам у одговору Драгани детаљно објаснио) да ли се настављање и инсистирање на добијању одговора сматра прогањањем?

2.  Да ли је прогањање на форуму дозвољено?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 32 минута, Bokisd рече

to je bila crkvena diplomatija

Могуће, могуће.. Него како Онуфрију ово штуро писамце а са расколником разговор уживо од три сата... То није могло исто писамцетом?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, Vladan :::. рече

Могуће, могуће.. Него како Онуфрију ово штуро писамце а са расколником разговор уживо од три сата... То није могло исто писамцетом?

Verovatno je moglo, ali, sta ti ga znam zbog cega je ovaj bas morao da dolazi u CG, mozda radi toga da se jasnije prezentuje prica da ovi raskolnici u CG nemaju podrsku cak i od onih sa kojima su pre godinu dana bili u opstenju, ... medijske igre...:D

(imam ideju, ..... a nek se sve srusi, :cheesy3: ... nek mi Zoki da broj telefona od Amfilohija... da ga zvrcnem i pitam za zdravlje, mozda ako je raspolozen da ga priupitam i za Mila i Vartolomeja.... :smeh1:)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 минута, The Godfather рече

@Vladan :::. 

Brate, klasicno prodavanje magle i pokusaj da se navodno da smisao nekim besmislenim stvarima koje su radjene.

Видећемо по реакцијама на писмо и од Онуфрија и од осталих (СПЦ, Мило, Барт) какав је био смисао целе приче. Овако има рупа.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Bokisd рече

Lepo smo pricali, to je bila crkvena diplomatija da se neutralisu raskolnici i paracrkve u CG i Milova medijska prezentacija tog sasluzivanja raskolnika u Ukrajini sa VP episkopima .... (e, bas smo ispali pemetnice nema sta....:1319_womens:   :smeh1:)

Да, али у овом писму се виде назнаке једног новог модела који би могао померити ствари са мртве тачке. 

Ја бих подржао модел да Васељенска патријаршија издаје томос о аутокефалији уз сагласност помесне Цркве у чијој је јурисдикцији до тада била заједница која добија самосталност. Захтев Васељенској патријаршији за признање аутокефалности морали би потписати сви или барем већина епископа цркве на територији одређене државе. Тиме би отпочео процес, али би се он могао реализовати искључиво уз учешће Патријаршије, односно Архиепископије у чијој је надлежности црквена област која претендује на аутокефалију. То онда нужно значи велике репарације за матичну цркву.  То би приморало обе стране "у спору" на дијалог и сарадњу, с једне стране, матична помесна Црква би то морала учинити јер је процес започео захтевом епископа и прихаватањем "иницијативе" од стране Константинопоља, а  с друге стране црква која жели добити аутокефалију би била свесна да не може заобићи матичну цркву уколико мисли да до свог циља уопште дође. Овај поступак би требало да утврди васељенски Сабор.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 минута, Панарет рече

Да, али у овом писму се виде назнаке једног новог модела који би могао померити ствари са мртве тачке. 

Ја бих подржао модел да Васељенска патријаршија издаје томос о аутокефалији уз сагласност помесне Цркве у чијој је јурисдикцији до тада била заједница која добија самосталност. Захтев Васељенској патријаршији за признање аутокефалности морали би потписати сви или барем већина епископа цркве на територији одређене државе. Тиме би отпочео процес, али би се он могао реализовати искључиво уз учешће Патријаршије, односно Архиепископије у чијој је надлежности црквена област која претендује на аутокефалију. То онда нужно значи велике репарације за матичну цркву.  То би приморало обе стране "у спору" на дијалог и сарадњу, с једне стране, матична помесна Црква би то морала учинити јер је процес започео захтевом епископа и прихаватањем "иницијативе" од стране Константинопоља, а  с друге стране црква која жели добити аутокефалију би била свесна да не може заобићи матичну цркву уколико мисли да до свог циља уопште дође. Овај поступак би требало да утврди васељенски Сабор.

Не могу да верујем да си у 10 реченица успео да изрекнеш 150 глупости. Талентован си ти.  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 50 минута, Панарет рече

Хвала Богу што се ти не питаш ништа.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Да образложим укратко.

Кад би било овако како Панарет предлаже онда би то било званично увођење парламентаризма, отворена лоби игра итд где би сваки Потрошенко сходно својим политичким амбицијама и под покровитељством неке велике силе (обично са Запада. Нису ни на Истоку силе имуне на уплитање у Црквена питања али Запад је тренутно доминантан у безобразлуку) тражио прекрајање Цркве по својој мери потпуно легално. Само треба наћи послушнике. Да ли заиста постоји потреба тј стварна жеља за аутокефалијом верног народа због кога је Христос дошао и из кога су изашли сви епископи, архиепископи, митрополити и патријарси, званично не би било важно.

А то је једино што је важно. 

Где нема реалне жеље верног народа, нема ни потребе за аутокефалијом.А та жеља мора да буде рационалана и вођена спасењем а не националним заносом. Верни народ су они који су на литругијама а не улични букачи који не знају Символ вере, као што видесмо да је случај у Украјини.

Дал је неко луд да овако нешто прихвати?!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Панарет рече

Uf, mislim da sam razumeo koja je poenta ovoga sto kazes,...... ali, po meni dosta je 'problematicno' jer se prakticno opet uvodi VP direktno u pricu i moze da arbitrira,  sto opet moze da bude problem.... ali, se slazem da sve moguce modele treba da utvrdi vaseljenski Sabor uz ucesce svih crkava i mislim da nema druge nego da se najzad utvrdi pozicija VP kao nekog koji ne moze da bude glavni arbitar u crkvi i da sudi kao sudija kako hoce.... VAR tehnologija :D koja ce da ispravlja greske sudija (VP) kao u fudbalu,....  mora da bude i u crkvi i to je cela PC kao VAR.... ja mislim da je to jasno i da se svi slazemo da treba tako... i treba ova VAR tehnologija i da ispravi ovo sto je VP napravila u Ukrajini i da se sprece dalje greske ovog sudije iz stambola grada...:D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић Изделио си ми гомилу неких дислајкова па претпостављам да за њих имаш јаке аргументе. Будући да након тога до сада ниси прозборио ни реч позивам те да те реакције поткрепиш.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Иван Ивковић,
      Сатана се указа једном брату који је пао у грех и рече: "Ти ниси хришћанин."
      "Ко год да сам", - одговори брат, "ти си још гори."
      „Тачно је, бићеш у паклу“, рече Сатана поново.
      "Ти ниси мој судија," - одговори брат, "а ни Бог за мене."
      А сатана, ништа не постигавши, повуче се. А брат приневши Богу искрено покајање, поста опитним подвижником.

View full Странице
    • Од Иван Ивковић,
      Сатана се указа једном брату који је пао у грех и рече: "Ти ниси хришћанин."
      "Ко год да сам", - одговори брат, "ти си још гори."
      „Тачно је, бићеш у паклу“, рече Сатана поново.
      "Ти ниси мој судија," - одговори брат, "а ни Бог за мене."
      А сатана, ништа не постигавши, повуче се. А брат приневши Богу искрено покајање, поста опитним подвижником.

• Од Zoran Đurović,
      Имате и линк ка видеу на Видовдану. 
      Зоран Ђуровић: Лажни духовници | Видовдан Магазин | Српска традиција и национални интерес
      VIDOVDAN.ORG Трулски Васељенски сабор је одржан 692. год. и донео је један канон против лажних духовника, а то правило јер и...  
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Премијерно доносимо текст и звучни запис пјесме "Ђедо" која је посвећена Његовом Високопреосвештенству Архиепископу цетињском и Митрополиту црногорско-приморском Амфилохију.      Свако има деду, ми имамо Ђеду. Он о свима брине, да буду у реду. Ум и срце своје управља ка Горе, само Бога тражи, Који га и снажи.   На молитву стаје, целог себе даје, за претње не хаје, јер за Вечност траје. Он велику жртву подноси за Бога, и светиње брани од нечастивога.          ЂЕДО, ЂЕДО,  НЕКА БИ И У ВЕЧНОСТИ БОГА ГЛЕД'О        ЂЕДО, ЂЕДО, ТИ КОЈИ СИ ХРИСТУ ЖИВОТ ПРЕД'О.   Храмове подиже и обнавља старе, ал` за овај подвиг безбожни не маре! Не плаши се смрти, за Истину живи, моли се за народ да се с Богом мири.   Литије се нижу широм земље мале, све су душе верне уз свог Ђеду стале.  Јер, благослов његов, знају, чуда ствара, а молитва силна Небеса отвара.          ЂЕДО, ЂЕДО,  НЕКА БИ И У ВЕЧНОСТИ БОГА ГЛЕД'О        ЂЕДО, ЂЕДО, ТИ КОЈИ СИ ХРИСТУ ЖИВОТ ПРЕД'О.   Ал' има и оних којима баш смета што толики народ молитвено шета. Онима на власти ништа није јасно, Ђедо све што мисли изговара гласно.   На мржњу с љубављу увек одговара, док се у молитви с Богом разговара. не могу му ништа, јер он служи Богу, а Божјег човека победит’ не могу.          ЂЕДО, ЂЕДО,  НЕКА БИ И У ВЕЧНОСТИ БОГА ГЛЕД'О        ЂЕДО, ЂЕДО, ТИ КОЈИ СИ ХРИСТУ ЖИВОТ ПРЕД'О.   И верна му чада уз њега су стала, низашта на свету Ђеду не би дала. Већ се чврсто држе уз Христа и Ђеду, да све опет буде у миру и реду.          ЂЕДО, ЂЕДО,  НЕКА БИ И У ВЕЧНОСТИ БОГА ГЛЕД'О        ЂЕДО, ЂЕДО, ТИ КОЈИ СИ ХРИСТУ ЖИВОТ ПРЕД'О.

• Креирај ново...