Jump to content
Zoran Đurović

Зоран Ђуровић: Контроверзна писма митрополиту Амфилохију

Оцени ову тему

Recommended Posts

Отац Момо ил би(ј)o на Синоду на Фанару, или чист' тајновидац....

„Sazvao je (Vartolomej) Sinod, koji je nažalost donio tu odluku. ONO ŠTO SAM JA VIDIO I ČUO JESTE da su tri od 12 članova Sinoda izdvojili glas. Dakle NIJE BIO APSOLUTNI KONSENZUS, ali to još mora da se provjeri. Opasnost ovoga je BOLESNA POTREBA oličena u tzv. PRAVOSLAVNOM PAPIZMU”.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Како се закључала друга тема, да овде одговорим Каменом:

Џомо, само ти је потврђен идентитет. Једино најближи из Лохијевог кабинета знају да се понижавао и плакао пред Давидом. Ех, ђе ће овај свет?. Лепо рекох да сте банда неспособњаковића. Потврдио си Ђедову голотињу, а овамо где сте све могли причали сте да ја нешто инсинуирам. Да ли си ти свесан колико је понижавајуће кад један митрополит плаче да се забране писања једног попа? А што је као у најцрњој ноћној мори, тај поп пише и несагласно са политиком свог патријарха, митрополит га пријављује, али преко неспособног правника, и овоме не пада длака са главе? - У ад ви се свијет претворио, а сви људи паклени духови!:)) 

Видиш како ја све измишљам? Мени се ствари причињавају! А ти си све потврдио. Знам вам све потезе унапред. И увек сам вам дао податке да вас упецам на бућку. Поражавајуће какви сте крапови. Ваша пак глупост ме не радује, јер ми је јасно да ће Мило/Лохи са таквим павијанима направити аутокефалну цркву, али која ће касно бити анатемисана од СПЦ. Да се ја нешто питам, одмах бих пензионисао Лохија и поставио Јанићија. Он би пореметио све Мило/Лохи планове. 

Брука је, прика, то што сте натерали Ђеда да се понижава. Дегутантно је то све. Али он игра у вашем колу, водате га као Додолу, и зато и немам сажаљења. Боље му је било да је обрнуо тел господина Ђуровића и да му да одрешене руке да вас построји. Овако... саучешће.      

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Џомо, само ти је потврђен идентитет. Једино најближи из Лохијевог кабинета знају да се понижавао и плакао пред Давидом. Ех, ђе ће овај свет?. Лепо рекох да сте банда неспособњаковића. Потврдио си Ђедову голотињу, а овамо где сте све могли причали сте да ја нешто инсинуирам. Да ли си ти свесан колико је понижавајуће кад један митрополит плаче да се забране писања једног попа? А што је као у најцрњој ноћној мори, тај поп пише и несагласно са политиком свог патријарха, митрополит га пријављује, али преко неспособног правника, и овоме не пада длака са главе? - У ад ви се свијет претворио, а сви људи паклени духови!:)) 

Видиш како ја све измишљам? Мени се ствари причињавају! А ти си све потврдио. Знам вам све потезе унапред. И увек сам вам дао податке да вас упецам на бућку. Поражавајуће какви сте крапови. Ваша пак глупост ме не радује, јер ми је јасно да ће Мило/Лохи са таквим павијанима направити аутокефалну цркву, али која ће касно бити анатемисана од СПЦ. Да се ја нешто питам, одмах бих пензионисао Лохија и поставио Јанићија. Он би пореметио све Мило/Лохи планове. 

Брука је, прика, то што сте натерали Ђеда да се понижава. Дегутантно је то све. Али он игра у вашем колу, водате га као Додолу, и зато и немам сажаљења. Боље му је било да је обрнуо тел господина Ђуровића и да му да одрешене руке да вас построји. Овако... саучешће.      

Hahahaha. Zorane, ne izvrći. Prvo, toliko zazireš od Džomića da to nije zdravo. 

Drugo, sam si rekao da je mitropolit Amfilohije zvao da se obriše tema, ja sam se uhvatio za to kao potvrdu da si u kontaktu sa njima ;) I ostavi Kamenjarca na miru, takođe, kad si već moljakao da ga sklone.

Jedini koji se ovde izlanuo si ti, dragi moj. Kamenjarac te je uhvatio za kontakt sa Bačkim, ja za kontakt sa Davidom.

Ta tvoja priča izvrtanja ne ide, ne prolazi kod mene ;)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 минута, Mrdjen Nesretnikovic рече

I da Džomić ima vremena da se bavi avetinjama kao što si ti, trebao bi da te tuži za ovo baljezganje i klevetanje ;)

Може, као што си ме и до сада насекирао. Како рече она жена Петру: Говориш као Галилејац. Мени су људи јавили за тебе. Наша црква је мала.

Мене барем Лохи није морао да жени. Искушенице нисам изводио из манастира. Тужи ме за то. 

Пред једним клириком (ово је стриминг), доносе одштампане моје поруке са Поука Лохију, а он каже: Отпишите му, пси лају... - И то је скоро написао онај на А (не могу да вам попамтим никове, мењате се као на траци). Умро сам од смеха! То је било уживо! Јадан Лохи шта све мора да чита. 

Но све ми се чини - пошто сам ја дуовна особа - да морам да водим рачуна и о душама овијех владика па да им шиљем и неке дуовне поуке, јер су и они људи. На пример: Ако нешто смртно сагрешите, прочитајте 7 текстова владике Максима. Ако баш нешто смртно смртно сагрешите, онда идите да саслужујете његовој Свесветости и да вас он као млађи возглављује. Лохи и Таса да каширају икону св Максима (америчког, а не Исповедника) и да 4 пута дневно по 3 пута клањају пред истом. 

Добродошли  у Пајтоновце.   

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, Mrdjen Nesretnikovic рече

Da li su se ovo gospoda David i Irinej udružili sa milogorcima?! Za Zorana znamo odavno!

Novopridošlim članovima je prešlo u naviku da prvo opljunu po Davidu i Irineju, članovima sinoda.

Nije to dobro.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Mrdjen Nesretnikovic рече

Jedini koji se ovde izlanuo si ti, dragi moj. Kamenjarac te je uhvatio za kontakt sa Bačkim, ja za kontakt sa Davidom.

Ta tvoja priča izvrtanja ne ide, ne prolazi kod mene ;)

Ти си као Зоки из паралелног света. Ухватили сте се у свађу као сам са собом.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 22 минута, Вукашин рече

Novopridošlim članovima je prešlo u naviku da prvo opljunu po Davidu i Irineju, članovima sinoda.

Nije to dobro.

Добро је. Ово је форум на ком се ограничен број епископа може до бесвијести да блати а кад се помене Бачки и његови пиони е онда то није добро. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Шта је с тобом, Зоране? Ти не смијеш ни плакар да отвориш, страх те ди ти не изађе Велибор.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 34 минута, Вукашин рече

Nije to dobro.

Pa, jeste, ali ko ce da 'pokusa' i sve ove reci upucene Amfilohiju , ako se ispostavi da nije sve bas tako   .... da li da spremamo kostret i pepeo i prah, molimoli :D .... za sve koji su na bilo kog vladiku rekli neprimerene reci i insinuacije koje se na kraju pokazu neprimerene.... :POPOcorn1:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 57 минута, Штампар Макариjе рече

Добро је. Ово је форум на ком се ограничен број епископа може до бесвијести да блати а кад се помене Бачки и његови пиони е онда то није добро. 

Možete da radite šta hoćete, ali nije sve na korist. Ne mogu da shvatim ozbiljno nikoga, ko dodje i odmah opljune po sinodu SPC. Više verujem da se tu radi o nekim sitnim, ili malo krupnijim interesima, nego da se radi u brižnim članovima Crkve Hristove. U svakom slučaju, uzimam sa oprezom šta takvi članovi pišu. 

Znam samo da su mnogi koji su udarali na Irineja i Davida, mitingašili, dizali bune, klevetali ih i sl. sada van blagodati, u podnebesju što bi se  reklo.

Rekoh već, pogrešan je pristup praviti neku crno-belu sliku i pokušavati tako pobiti Djurovićeva pisanja. Crkva nije politička partija, a ni mi nismo budale da se primamo na prvu. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, Прокопије рече

Ево процене из "труста мозгова" око Митрополита из септ. прош. год.

Tokom ove 2018. došlo je do značajnih pomjeranja na relacijama međucrkvene diplomatije, pa se u rješavanje ova dva tegobna problema uključio i Vaseljenski patrijarh, ”prvi među jednakim” poglavarima autokefalnih crkava u pravoslavlju. Bogu hvala! Nešto što je do juče bio isključiv unutrašnji problem SPC (Makedonija) i RPC (Ukrajina) biće razmatrano na međucrkvenom nivou. Takvo razmatranje, uz Božiju pomoć, može donijeti pomak, pa i konačno rješenje – iako može da pokaže i neke savremene slabosti crkvenog jedinstva Pravoslavne crkve. ..............................

Pametne su i pobožne glave i u Moskvi i u Carigradu, riješiće to oni i bez ”popa sa Cetinja” – ali sam osjetio potrebu da sve ovo napišem zbog naših crnogorskih medijskih krivotvorenja svega pomenutog.

https://www.in4s.net/rektor-bogoslovije-patrijarh-i-crna-gora/?lang=lat

A, jooj, bas sam se iznerviro' :1314_womens: .... zbog toga sto je prosto neverovatno koliko je pogresno interpretiran ovaj tekst rektora, totalno van svakog konteksta izvlacenjem samo onih delova koji kao nesto navode na pricu koja se prica na samoj temi i mislio sam da nesto napisem kao odgovor (i bas sam se zainatio :D i napisao bas dugacak odgovor i poruku).... i onda naletim na ovaj skorasnji 13.05.....tekst od o.Gojka Perovica koji je po konteksu vrlo slican ovom tekstu koji citira g.Prokopije..(koga jos nismo imali prilike da upoznamo na forumu, kakvi su mu stavovi o mnogim drugim pitanjima vere i crkve i politike, jer samo pise striktno na ove teme)

https://www.in4s.net/otac-gojko-perovic-ima-li-veceg-dokaza-ko-smo-od-toga-da-je-vladika-danilo-trazio-da-ga-hirotonise-srpski-patrijarh/?lang=lat

"Rektor Cetinjske bogoslovije Gojko Perović kazao je da je makar u Crnoj Gori dovoljno dokaza – ko smo i što smo, podsjećajući da je tako i vladika Danilo išao u tadašnji Pečuj i tražio srpskog patrijarha Arsenija da ga on hirotoniše za mitropolita.

–Nije išao ni u Ohrid, ni u Carigrad, niti bilo gdje drugo, već je traži da ga srpski patrijarh hirotoniše. Pa šta drugo onda da pričamo, nego to da je vladika Danilo otišao za Mađarsku, što baš nije bilo onda lako, kod tadašnjeg srpskog patrijarha da ga hirotoniše. Samo ta priča je dovoljna, istakao je Perović....

....Nema toga koji nije čuo za Svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca. A ko je on? On je vladika Svetoga Save koji je otišao u Peć kod Patrijarha Pajsija Janjevca da ga hirotoniše za vladiku hercegovačkog, naveo je otac Perović."

Sad, ja ne znam kako drugacije da izvucemo nesto iz ovih reci o.Perovica nego da su oni dole u Mitropoliji apsolutno vezani i smatraju sebe delom nase SPC i da nemaju nameru da se odvajaju od nje i da prave neke svoje nove 'crkve' bilo sa Milom ili Vartolomejom.

Nego opet meni nije jasno zasto se niko iz nase crkve, ili Sinod ili Patrijarh ili potparol sinoda ili bilo koji vladika, ne oglasava o svim ovim stvarima, oglasava se Ruski Sinoda dok nas 'cuti'... meni se to licno ne svidja, zar nije trenutak takav da se cela SPC stavi u odbranu svoje Mitropolije i svih crkava i manastira i vernika u CG koji su ugrozeni od rezima i paracrkvenih organizacija, ....pa to ljudi nije pitanje Amfilohija ili bilo koga nego samog jedinstva cele nase Crkve,.... i da se vidi sta i kako, da se trazi i nadje zajednicko i najbolje resenje, svi da sednu za sto  i oba Irineja i Amfilohije i svi ostali episkopi i da u miru i slozi odbrane Crkvu u CG.... po meni nema drugod resenja osim da jedinstveno stanemo u odbranu crkve u CG...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, Штампар Макариjе рече

Tačno.. Nažalost, ovaj lepi prostor se pretvorio u pljuvaonicu.

A činjenica da Zoranu inteligencija nije jača strana, te da se sam izuo, jasno nam kazuje za koga, kako i zašto radi.

Ako izuzmemo njegove duple naloge, prosto je neverovatno da ima likova koji se lože na ove lagarije.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 минута, Mrdjen Nesretnikovic рече

Ako izuzmemo njegove duple naloge, prosto je neverovatno da ima likova koji se lože na ove lagarije.

o.Zoran nema duple naloge kameni. Duple naloge otvarate vi i tamburasi u svrhu pljuvanja o.Zorana, a mene prijavljujete i besomucno lazete da je moj nalog u stvari Avvin i hocete da me ugasite. Ali nece moci ove noci. ISTINA SE UMIRITI NE MOZE! NE MOZE SE SAKRITI GRAD KAD NA GORI STOJI!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, The Godfather рече

o.Zoran nema duple naloge kameni. Duple naloge otvarate vi i tamburasi u svrhu pljuvanja o.Zorana, a mene prijavljujete i besomucno lazete da je moj nalog u stvari Avvin i hocete da me ugasite. Ali nece moci ove noci. ISTINA SE UMIRITI NE MOZE! NE MOZE SE SAKRITI GRAD KAD NA GORI STOJI!

Ne naprđuj, Zorane. Odavno si provaljen.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од александар живаљев,
      Danas, 26. jun 2020.
      Stidi se, Krizni štabu
      Zoran Radovanović
      Saopštenje BIRN-a o državi koja od svojih građana krije brojeve obolelih i umrlih predstavlja medicinsku prevaru međunarodnih dometa i značenja. Po obimu je mamutskih razmera, a po namerama je duboko nečasna. Manimo se gadljivosti, zapušimo nos, pa se primaknimo malo toj truleži.
      Među stručnjacima se već dugo šuškalo da jedna luciferska ruka u Institutu „Batut“ po petoro umrlih svodi na jednog i da je upravo to razlog što se već više od dve nedelje krije mesto boravka svakog takvog, navodno jedino preminulog građanina (kad bi se navelo da je Beograđanin, u Novom Pazaru bi se čudili koja je statistička rupa progutala njihovog zemljaka koga sahranjuju u limenom sanduku). Vispreni niški Amerikanac i tamošnji uspešni naučnik, D. D. Pokrajac, pokazao je koliko je neverovatna raspodela po kojoj tokom tri nedelje 18 puta umre samo po jedna osoba, a tri puta – nijedna. Koji god model da se primeni, očekivalo bi se više nula, po neka dvojka i bar neka trojka. Sve su to bile sumnje, a tek je BIRN kresnuo šibicu u lagumu gde „jakrepe memla davi“.
      Muk iz zvaničnih izvora i po neki nevešti pokušaj pravdanja članova Kriznog štaba pokazatelji su nastale pometnje. Kao da se traga za „dubokim grlom“ i proverava čega su se još domogla ta „novinarska njuškala“.
      Moguća su samo dva scenarija: ili su lekari u Štabu aktivni saučesnici jedne sramne rabote ili su žrtve čudovišne obmane, pogubne po njihovo stručno i ljudsko dostojanstvo. Obe mogućnosti zvuče neverovatno, a jedna mora da je istinita, kako je u sličnoj situaciji Šerlok Holms podučavao doktora Votsona.
      Radi boljeg razumevanja, približimo čitaocima smisao postojanja Kriznog štaba. Suočeni sa odgovarajućom pretnjom, recimo ebolom, stručnjaci u Africi nagnuti su nad generalštabnim mapama. Čiodama različitih glava (žutom, mrkom, crvenom) označavaju mesta sa jednim, pet ili deset obolelih. Iz naselja sa, uzmimo, jednom crvenom i tri žute čiode polaze strelice različite debljine ili boje, ukazujući na pravce kretanja zaraženih. Kod nas bi se očekivalo da se takav proces odvija pred monitorom, uz pomno praćenje svakog žarišta i dinamike zaražavanja. Ogromna je razlika da li je na mapi Srbije uneta 91 novootkrivena zaražena osoba ili ih ima 340, pogotovu kada se taj jaz između „trimovanih“ i realnih podataka ponavlja danima. Razlika vodi pogrešnim procenama, a one pogrešnim odlukama.
      Ako su nas svesno obmanjivali stručnjaci kojima smo toliko verovali i prema čijim podacima o brojevima obolelih i umrlih smo prilagođavali svoje ponašanje, ne očekujemo baš da, poput svojih japanskih kolega, izvrše ritualna samoubistva. Dužni su, međutim, da nam se duboko izvine, objasne svoje motive i ponizno zamole za oproštaj.
      Da li su, s druge strane, članovi Kriznog štaba žrtve organizovane zavere? Neko se usudio da manipuliše telom na čijem su čelu predsednica Vlade i predsednik Republike? Ili su političari u Štabu vodili „duplo knjigovodstvo“ obmanjujući stručnjake?
      Pokušajmo s poređenjem. Da li bi Vrhovni štab lagao Koču Popovića da u proboju ka Zelengori na levom krilu ima samo neprijateljsku četu, a čekao ga je ojačani puk, dok mu je čeono i s desne strane protivnički bataljon, a tamo se krila čitava divizija? Koji bi bio interes rukovodstva da uništi elitnu Prvu proletersku brigadu? Nikakav, naravno, osim ako se neki AVNOJ nije pripremao da bira novog Vrhovnog komandanta.
      Ako je ćutnja priznanje saučesništva, a jeste, poruka lekara iz Kriznog štaba će nam postati jasna koliko danas-sutra. Ispostavi li se da su oni vučeni za nos, nadajmo se da su već poslali medijima izraze svog ogorčenja, uz neopozive ostavke.
      Šta god da je istina, mi ostajemo po ko zna koji put surovo izdani, nakljukani još jednom toksičnom, teško podnosivom dozom poniženosti i bespomoćne uvređenosti. Ovaj autor oseća dodatnu potrebu da se izvini čitaocima. U više desetina članaka i intervjua naivno se držao zvaničnih podataka. Jadno mu je, ali je iskreno opravdanje da nije svesno varao.

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост патријарх московски и све Русије Кирил честитао је 31. маја 2020. Његовом Блаженству митрополиту варшавском и све Пољске Сави годишњицу устоличења. У поруци се вели:     Молим Вас, примите моју срдачну честитку за 22. годишњицу Вашег првојераршког устоличења. Ваше плодно служење на престолу блажењејших митрополита варшавских и све Пољске побуђује на обилно захваљивање Богу (2 Кор 9,12).   На овај значајан дан узносим молитве Пастиреначалнику Христу да ојача Ваше духовне и телесне снаге, да Вам ниспошље обилну помоћ у даљима предстојатељским трудовима, да предано делате на учвршћењу Светог православља на пољској земљи и просвећујете људе светом апостолском вером.   Са братском љубављу у Господу, + К и р и л, Патријарх московски и све Русије     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од александар живаљев,
      Зоран Ђуровић: Слом пучиста на Православном богословском факултету у Београду
      29. маја 2020.     21.маја Научно-наставно веће Богословског факултета је легализовало рад Савета факултета. Наиме, није се прибегло новом гласању него су чланови ННВ потписали по сећању и савести како су гласали у октобру 2018. и ту су листу предали декану Зорану Ранковићу. Било је 28 потписа, а поражавајућа је за пучисте била чињеница да су били у потпуном незнању за ову верификацију, што говори колико су 2 групе апсолутно подељене. Више од апсолутне већине је потврдило валидност ННВ. Само 2 гласа су била против, Владан Перишић и Андреј Јефтић. Кисић није дошао због „стомачних проблема“, а Родољуб Кубат је нестао са седнице па су неки помислили да није отишао да се баци у мутно Дунаво! Такође, целокупно Библијско одељење, коме Кубат председава је потписало овај извештај, а пре тога се јавно одрекло Кубатових ставова и његовог бламирања ПБФ у немачким и домаћим медијима. Перишић је поновио мантру да је Савет ПБФ нелегално изабран, али су му казали: 2005/6 ти си интервенисао да се мимо протокола прими твој кандидат и изашли смо ти у сусрет. Зашто не примењујеш иста правила? – Мада, руку на срце, испоставило се да је избор Савета био легалан.
      Богољуб Шијаковић је покушао да игра улогу пис мејкера, али се том бонистичком дискурсу супроставио Владимир Вукашиновић, кога су, како је поменуо, пучисти оцрнили у кампањи за место декана у Блицу и Данасу (који би требало да се зове Јуче), као и у другим медијима. Напоменуо је да је на спорној седници питао 2 пута секретара Војводића и председавајућег да ли је све по закону, и Војводић је казао да су чланови Савета легално изабрани. И то никоме није сметало све док се није десило отпуштање двојице професора, па су онда Перишић, Шијаковић, Кубат и ини направили случај пред Београдским Универзитетом. И тада се кренуло са спином да је Савет нелегитиман. Ту лаж је нарочито форсирао Перишић, па су на последњој седници Савета БУ, управо декан и неки професори са Филозофског били ватрени заговорници против ПБФ. Напомињем и да су ови миротворци подбунили неколико студената да напишу писмо протеста и тако још једном денигрирају ПБФ.
      На жалост пучиста, инспекција Министарства просвете је потврдила у свом извештају да је све на ПБФ урађено легално, па је сада БУ потврдио  декана ПБФ. Дакле, агонија у коју су пучисти увели ПБФ је окончана.
        Мени су најсмешнији и најимпресивнији твитови Родољуба Јат Кубата, који се жали на тужну судбину и издајство својих сабораца. Свакако ће и тај један део бити под присмотром, јер неко од „обраћеника“ то није урадио из племенитих побуда него из каријеристичких разлога. Кубат пише жалопојке, пореди свој случај са прогоном Исуса и Јована Златоустог (исто раде Артемије Радосављевић и Никодим Богосављевић). Вредни нека иду на Кубатов твитер, а лењи нека виде само ова 2:

Како је враг однео шалу, тј. Сенат Универзитета у Београду је верификовао мандат декана Богословског факултета, група професора (није наведено колика) се жали Етичком одбору и омбудсману, а текст о томе пише прво перо пучиста, Јелена Тасић. Како наводи, за верификацију Ранковићевог мандата гласало је 28 од 41 присутног члана Сената. Против је био само декан Филозофског факултета Миомир Деспотовић, док су остали чланови овог универзитетског тела били уздржани.
      Ректор БУ Иванка Поповић је одбила да се одлаже верификација мандата декану, зато што се Сенат БУ „није одлучио за модел интегрисаног универзитета, него за заједницу независних правних ентитета и мора да се држи важећих прописа“. Горки тонови провејавају на рачун Ректора, коју су до јуче ковали у звезде, јер су били убеђени да ће подржати пучисте, али је и она схватила да мора да се ради по закону па макар сматрала тај закон и лошим. Овај манир одрицања и омаловажавања оних који се дистанцирају је раширен у пучиста, тако да су Игњатија, који се повукао са деканског места, јер су га увукли у овај рат који он није желео, после ти исти, који су му се улизивали док су га кували да подржи њихову ствар, назвали издајником.
      Сада ће морати да се сносе последице за клеветање сопствене установе у којој су радили.

Свештеник Зоран Ђуровић
      ИЗВОР:
      Зоран Ђуровић: Слом пучиста на Православном богословском факултету у Београду | Видовдан Магазин | Српска традиција и национални интерес
      VIDOVDAN.ORG 21.маја Научно-наставно веће Богословског факултета је легализовало рад Савета факултета. Наиме, није се прибегло новом гласању него су чланови ННВ потписали по сећању и...  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...