Jump to content
Zoran Đurović

Зоран Ђуровић: Контроверзна писма митрополиту Амфилохију

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 35 минута, Аристарх рече

Хахаха, боље да је Његош тајновидац него Св.Симеон Дајбабски који је прорекао да ће неки несретници владати у ЦГ који ће све да униште што и+постоји од Црне Горе. Него је мени жао што и бокеље уништавају они нису то заслужили од Превлаке па надаље да им се подмеће са Цетиња, много су крви дали часно да би чували каноне а не их кршили, да не причамо о ослободилачким борбама!

@Камењарац Не везано за побуну Бокеља или друге побуне типа на Грахово против петровића у време сарадње Петровића и Аустроугара... МОжемо гледат раније побуне бјелопавлића када је Данило са морлацима ишао под Острог да силује све женско што је тек удато (право прве брачне ноћи) па га је Кадић убио у Котору, да освети тек удату сестру коју је Данило силовао испод манастира Острог. Хаха, и сад је то Даниловград, али да имају имало части ти ЦГ академици, на коју се позивају, звао би се Кадићград не Даниловград:945729:.

Ово за Бокеље кажем зато што су били независни до изгласавања уједињења са Црном Гором, та унија се звала Црна Гора и Бока Которска и имала је равноправан број скупштинских представника. То је било у време краља Николе, са циљем уједињења са Србијом. Али је Краљ Никола извршио чишћење Бококоторских посланика и свео све на своје посланике, који су ипак изгласали уједињење са Србијом и Југославијом и Николу прогласили издајником и лудаком због чега је протеран. Тако да ЦГ улази са Боком Котороском у заједницу, али излази са анексираном Боком Которском...

Пре уласка ЦГ у НАТО савез, Бокељи су покренули питање обнове независности. Јер тамо ЦГ застава се није виорила, сем на фору и на силу прилика, од одвајања ЦГ од Србије. Игром случаја испратих на јутуб, да је Амфилохије ишао тада по Херцегновом и убијао им морал о таквим могућностима, кроз своје беседе.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 28 минута, The Godfather рече

Оплаках...

Него, ђе нам нестадоше Камени, Рођа и остала клапа?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 15 минута, Zoran Đurović рече

Него, ђе нам нестадоше Камени, Рођа и остала клапа?

''Svi junaci nikom ponikose i u crnu zemlju pogledase''  :))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 минута, Прокопије рече

Мало су од оца Зорана истерани на чистину.....

Ова појела 5 кила виршли кад јој изашао оволики сенф...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 минута, The Godfather рече

''Svi junaci nikom ponikose i u crnu zemlju pogledase''  :))

Нема нам Рође да посведочи своју веру. Није одао ко му је владика, али ни да ли Дух Свети силази код новотараца... Муке су то, кад не можеш ни сопствену веру да исповедиш! 12:smeha::))12:smeha:

Нема Каменог да ми прети рашчињењем. Мало је досадио и богу и народу!:)) Нема ни Амфилохија да вргне у рупу са горућим сумпором ову тему. Да нам Владика каже да му Евстратије није донио причешће за болне, које би узео и добио снаге да и ово за здраве узме? Кад је већ Вартоломеј, Његова Свесветост, у опћењу са Епифанијем, што не би био и Амфилохије, кога Вартоломеј признаје за јединог епископа у ЦГ? 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 40 минута, Kajzer Soze рече

Братије,

Не расправљајте се више овде о којекаквим глупостима. Пустите Украјинске усташе и остало. Мечка је заиграла пред наша врата. Издајници из СПЦ на челу са цинцаром Каранушићем Буловићем воде тајне преговоре са северномакедонцима да им дају Томос. То је оно што треба да нас тишти. Каранушић овим потезом хоће да изглади своје односе са Фанариотима пошто је задње 2.године искључиво наступао као Руски човек. Ближе се избори за Патријарха ако Бог да и кампања је у току.

Све ове приче вам он подмеће из своје кухиње нападима на главног конкурента Митр.Амфилохија. Жао ми је само што зато користи о.Зорана Ђуровића који је годинама био Амфилохијев клирик.

Шајзе прича. 

Кретенски вређаш Буловића као цинцара, као да су цинцари неко зло по себи. Користиш из немоћи расистички аргумент. Осим твог блејања нема никаквих назнака да Буловић тајно преговара са македонцима. То су ноторне глупости. Као да је АВ (сада сте се зауставили) у акцији са Милом да се одузме имовина СПЦ у ЦГ. На то се само дилеје могу примити.

Потврдио си да је Лохи болесно амбициозан око беле пане. Хтео би да умре као београдски, или црногорски, или као пећки и свих подручних епархија. 

Ја јесам био Лохијев клирик скоро 6 година, али од њега нисам примио ни један једини динар, нити сам икада био његово духовно чадо. Амфилохије је као и фанариоти: Није жив ако не може неки динар да ти узме из џепа. То је ваш дуовник.   

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 минута, Камењарац рече

Је ли ти сад јасно да су сви дигли руке, јер су видели да ти нема помоћи? Да више нико не обраћа пажњу на твоја трабуњања и баљезгања?

Показао си да си окречен гроб ;) Urbi et orbi.

Џомо, краљу, прсао си начисто. Замисли колико сте били неспособни да је Лохи морао лично да зове да се тема побрише, али му жеља није била услишена? Који је то пораз да је ђенерал морао да уђе на бојиште? И да тамо буде поражен. Питај Лохија како се осећа што теме нису побрисане? Где му је свемоћ? 

Фрустрира ли вас што ме фанариоти нису рашчинили? Да ли ви мислите да су они будале? Могу само замислити како се осећате јадно у овој позицији немоћи. Вадим вам душу на памук, а ви не можете ништа! Који је то хорор за вас. Окружени свим дворовима, џиповима, црквама, монасима, монахињама, свештенством, народом, а неки луди поп вам крв попи! Где вам је моћ? Где су вам сви ти авиони камиони, дуван, кокаин, дрога, робље? Рокну вас поп у сред чела! 

Јесте то фрустрирајуће. Кастрирао сам вас. Поражавајуће је да се у православном свету моја реч цени. Зато вам није лако да ме побришете. Камо среће да сам нека будала па да ме неко лако склони. За вас сам постао ноћна мора. Из руке вас нећу пуштити!  

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, Аристарх рече

@Камењарац МОжеш ли образложит став по којем је могуће да је О.Зоран као васељенски свештеник, постао бот Иринеја? 

.

postoje podaci tj.dokumenta o susretu popa djurovica sa vl. backim sredinom maja ove godine. Bio mu je gost na dvoru. malo pre nego je pocela serija djurovicevih tekstova ovde Ovde jer drugde i ne moze. Zapravo, vl. Irinej mu nije nista konkretno nije ni obecao, ali se ovaj ipak necemu ponadao. A kada se malo pod pobrise, krpa bice bacena. 

Zoki igra sa poslednjom podelom, ali ga slabe karte pale, zato sada urla i mahnita. Kada na temi par sati nema postova, tada taguje svakog zivo nebi li uvukao ma koga u diskusiju. A princip 'uspeha' mu je provaljen od vecine. Tok dogadjaja ide suprotno od onoga sto prica. Borbasi ga citiraju, a on i njegovi alternikovi citiraju antenu-m. 

Sumrak. Sam sebi spamuje temu nemajuci nista iz rukava vise. Ostali mu egzorc klipovi da njima koga ...per, a sam u rupu upada. Nece on cista uma da se pokaje pre jeseni. Posle je po kasno. I ovde ga koriste. A sve je jednostavno, ako sam razmisli, ima sansu jos. Ne moze mu se pripisati neuracunljivost i nerazum, iako bi moglo. Ne moze, jer sam pred sobom je svestan sta tacno lose radi i zbog cega.

.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, Kajzer Soze рече

Братије,

Не расправљајте се више овде о којекаквим глупостима. Пустите Украјинске усташе и остало. Мечка је заиграла пред наша врата. Издајници из СПЦ на челу са цинцаром Каранушићем Буловићем воде тајне преговоре са северномакедонцима да им дају Томос. То је оно што треба да нас тишти. Каранушић овим потезом хоће да изглади своје односе са Фанариотима пошто је задње 2.године искључиво наступао као Руски човек. Ближе се избори за Патријарха ако Бог да и кампања је у току.

Све ове приче вам он подмеће из своје кухиње нападима на главног конкурента Митр.Амфилохија. Жао ми је само што зато користи о.Зорана Ђуровића који је годинама био Амфилохијев клирик.

Прочитај овај линк са фејзбука. Ја колко схватам ти овде браниш званичне ставове Митрополије ЦГ приморске па рачунам да познајеш њихове ставове и не морам их цитират:945729:. Али морам објаснит мој став, иако са Иринејем нема везе... Па ти лепо образложи документима око Иринеја шта имаш. Ја никад не бих миран остао у Србији, да било ко из Митрополије ЦГ приморске постане ПАтријарх у СПЦ, док се не реши питање Србин-Црногорац. 

пре 3 часа, The Godfather рече

Образложење зашто ће овај монтенегрински академик да живи у проклетству у више колена унутар СПЦ или ће бити слободни расколник, ако се не покаје:

Понижавајуће би требало да буде за тог академика, да су Пећ окупирали Албанци а да Цетињани који су чувари егзарха трона Пећког браћом зову Албанце а нас србијанцима који су Власи и Цигани пореклом и њих покушавамо посрбит вековима кроз шпијуне и лажне професоре Његоша:)). Какве год да је националности тог академика ове изјаве му се морају дати као нечасне, јер је кључеве Пећког манастира генерацијама чувала албанска породица док нису дошли Срби и почели да обнављају СПЦ од Турака. Неколико чланова те породице је страдало од самих албанаца због чувања Српске Патријаршије. И ти албанци јесу заувек слободни људи што се мене тиче, док ће ови Цетињани робијати у паклу заједно са јудом.

Ментални профил Црногораца и сервилност већине грађана који се баве академијом и политиком горе у ЦГ:

Хрватска сељачка странка је критиковала посланике из ЦГ у почетку Југославије, јер су сви били криминалци који су важили за највеће лопове у ЦГ. Тад је убијено пар хрватских посланика и рањено неколико, па су Хрвати и Срби стали на ратну ногу што је довело да адвокат Анте Павелић заговара одвајање хрватске. Пре тога је Краљ Никола пакао направио заједно са Александром од питања Драча, Скадра... мешања у Црквена питања, мешања у питања Руске Царевине где су им довели Распућина и неке Француске надри лекаре... што је довело до рата на двору у ком је смртно страдало више руских старих аристократских породица и црквењака у покушају да спрече Русију да одбрани Србију од Немаца и Аустроугара.

Шта Иринеј има са тиме? он је један од епископа који отворено спречава унутар СПЦ, од махинација аутокефалије и многих других питања као и остали епископи ништа се не одваја... 

Јел ти мислиш да ће Украинска Црква да заживи у пуноћи сабора са свим Православним Црквама? Да ће обухватит један дан, целу Украину?

Дукља:

Ако гледамо прошлост, они јесу били Дукљани и имали Дукљанску митрополију коју је Св.Сава пореклом из старе Дукље тако и назвао. Зато Митрополија критикујући дукљанску прошлост самим тим брише Србе који су били у данашњу ЦГ, пре доласка Турака, јер су Турци први променили топониме и назив региона. Дукља највише смета становницима који су дошли за време Турака и били уважени грађани ЦГ санџака или вијалета. Проблематика цела се крије у томе што су се мистично и тајно појавили на владајућим позицијама целе ЦГ републике људи који нису пореклом Срби али имају Српска имена и презимена. И смета им равноправност грађана као и Српска великобројност.

9 генерала, Срба пореклом из републике ЦГ који су увидели да је кренула да се измишља ЦГ нација, су покушали да изведу Пуч и смене Тита, одмах је дошао Цетињанин Јово Капичић божански рођен у Италији и отворио голе отоке... Тад је кренуо са стварањем ЦГ нације са некима још, и први се покојни Јово, укопао у двориште не-канонске Цркве у Цетиње, под вођством разчињеног због педофилије, високо преосвећеног Мираша. Али то није суштина раскола, суштина раскола је да су ти исти људи покренули македонски раскол Цркве током југославије, иако ЦПЦ нису могли да створе јер немају аргументе као овамо за Охрид. 

Влада ЦГ одавно одузима имовину СПЦ, тако што неће да врате национализовану имовину коју су дужни да врате. Па је овај покушај код венецијанске комисије, доношења закона само подвала за коју је сваки правник знао да не може да прође. Као и напади на Вучића по питању КиМ, чије се признавање није поменуло на начин да узму део територије Србије која је у Уставу наше Републике... Вућић само хоће да влада ЦГ врати грађанско право и право гласа људима који су пореклом из Републике ЦГ а остали су на другу страну Границе током постојања југославије, не од раније. Њих има стотине хиљада. ПОсле тог сабора у Жичу су били протерани свештеници који немају ЦГ држављанство...

Што је опет повезано са питањем КиМ које су Црногорци неопозиво и даље признали, као и издаја Русије коју су одрадили лагаааано и без превише суза. Милове планове је знала СПЦ и званични Београд. То је нешто што је Митрополит знао преко Патријарха Павла, баш онда кад није подржао да срби пореклом из Цг а грађани Србије су, гласају на референдуму за одвајање. Ту је требао да протестује или позове на бојкот референдума. Кад је већ захтевао да се подржава Мило Ђукановић уместо булатовића.

Значи ми не смемо да их пустимо да приђу ближе Србији, него што су већ пришли, јер нас режу изнутра, подмећу проблеме и лажне злочине. Па полако, поколења ће да суде, доће нових година, Русија се опоравља нисмо више под санкцијама... Амфилохије се никад неће опрат од тога, без обзира шта радио и колко чудотворио. Али не верујем да чудотвори јер се Дух Свети позна на сабору као најјачи. А Амфилохије је после сваког сабора ишао на покајање.

Измењено од Аристарх

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Аристарх рече

Значи ми не смемо да их пустимо

Предуги су ти постови, ај то не могу да читам. изабери, скрати. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Предуги су ти постови, ај то не могу да читам. изабери, скрати. 

НИсам теби писао, него овоме јер је тек дошао па да га упутим у релану ситуацију у Србији по питању СПЦ

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 43 минута, Zoran Đurović рече

Џомо, краљу, прсао си начисто. Замисли колико сте били неспособни да је Лохи морао лично да зове да се тема побрише, али му жеља није била услишена? Који је то пораз да је ђенерал морао да уђе на бојиште? И да тамо буде поражен. Питај Лохија како се осећа што теме нису побрисане? Где му је свемоћ? 

Фрустрира ли вас што ме фанариоти нису рашчинили? Да ли ви мислите да су они будале? Могу само замислити како се осећате јадно у овој позицији немоћи. Вадим вам душу на памук, а ви не можете ништа! Који је то хорор за вас. Окружени свим дворовима, џиповима, црквама, монасима, монахињама, свештенством, народом, а неки луди поп вам крв попи! Где вам је моћ? Где су вам сви ти авиони камиони, дуван, кокаин, дрога, робље? Рокну вас поп у сред чела! 

Јесте то фрустрирајуће. Кастрирао сам вас. Поражавајуће је да се у православном свету моја реч цени. Зато вам није лако да ме побришете. Камо среће да сам нека будала па да ме неко лако склони. За вас сам постао ноћна мора. Из руке вас нећу пуштити!  

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 34 минута, Tristatri рече

.

postoje podaci tj.dokumenta o susretu popa djurovica sa vl. backim sredinom maja ove godine. Bio mu je gost na dvoru. malo pre nego je pocela serija djurovicevih tekstova ovde Ovde jer drugde i ne moze. Zapravo, vl. Irinej mu nije nista konkretno nije ni obecao, ali se ovaj ipak necemu ponadao. A kada se malo pod pobrise, krpa bice bacena. 

Zoki igra sa poslednjom podelom, ali ga slabe karte pale, zato sada urla i mahnita. Kada na temi par sati nema postova, tada taguje svakog zivo nebi li uvukao ma koga u diskusiju. A princip 'uspeha' mu je provaljen od vecine. Tok dogadjaja ide suprotno od onoga sto prica. Borbasi ga citiraju, a on i njegovi alternikovi citiraju antenu-m. 

Sumrak. Sam sebi spamuje temu nemajuci nista iz rukava vise. Ostali mu egzorc klipovi da njima koga ...per, a sam u rupu upada. Nece on cista uma da se pokaje pre jeseni. Posle je po kasno. I ovde ga koriste. A sve je jednostavno, ako sam razmisli, ima sansu jos. Ne moze mu se pripisati neuracunljivost i nerazum, iako bi moglo. Ne moze, jer sam pred sobom je svestan sta tacno lose radi i zbog cega.

.

Шта знам, ја сам мислио да је он Амфилохијев човек јер га је напао по питању два крштења. Где сам ја прозрео истинитост Амфилохиејвог чина и бранио га. Имаш састанак са АМфилохијем такође од релативно скоро, такође документован на ПОуке.. Тако раде и други теолози и свештеници овде. Него ви имате опсесију са О.Зораном јер не пратите стање у СПЦ. Ја се по неким питањима не слажем са О.Зораном. И образложим разлог аргументовано, овде га не видим да греши. Што се тиче Иринеја, Ђуровић је те слике поставио. И написао читав есеј о сусрету. Што је на месту, јер такви сусрети су увек и професионалне природе. Ипак је васељенски свештеник.

Није О.Зоран извор ових информација већ изјаве званичника који воде СРБ. на нападе Амфилохија. Као и Владе у ЦГ, Руса... Званичници из СРБ. су документима образложили и нама и њему лично политику Србије о КиМ и другим питањима. То је нешто о чему причам ја овде годину дана, Мило Ђукановић по снимцима најмање 5 година. Него О.Зоран има интересантан начин приче, па многе зезне. поготово вештачки преподобне вернике који немају благе везе шта се догађа око нас:ladan:

Имаш ли ти податак да је посета Украинског расколника приређена као подвала од неког епископа из СРБ? или јахта, или да неко из СРБ покушава да постави ЦПЦ на место Митрополије ЦГ приморске? ако имаш то би повело дискусију у другом правцу, ако нема нико, онда се ипак морамо држати реалности...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од александар живаљев,
      Danas, 26. jun 2020.
      Stidi se, Krizni štabu
      Zoran Radovanović
      Saopštenje BIRN-a o državi koja od svojih građana krije brojeve obolelih i umrlih predstavlja medicinsku prevaru međunarodnih dometa i značenja. Po obimu je mamutskih razmera, a po namerama je duboko nečasna. Manimo se gadljivosti, zapušimo nos, pa se primaknimo malo toj truleži.
      Među stručnjacima se već dugo šuškalo da jedna luciferska ruka u Institutu „Batut“ po petoro umrlih svodi na jednog i da je upravo to razlog što se već više od dve nedelje krije mesto boravka svakog takvog, navodno jedino preminulog građanina (kad bi se navelo da je Beograđanin, u Novom Pazaru bi se čudili koja je statistička rupa progutala njihovog zemljaka koga sahranjuju u limenom sanduku). Vispreni niški Amerikanac i tamošnji uspešni naučnik, D. D. Pokrajac, pokazao je koliko je neverovatna raspodela po kojoj tokom tri nedelje 18 puta umre samo po jedna osoba, a tri puta – nijedna. Koji god model da se primeni, očekivalo bi se više nula, po neka dvojka i bar neka trojka. Sve su to bile sumnje, a tek je BIRN kresnuo šibicu u lagumu gde „jakrepe memla davi“.
      Muk iz zvaničnih izvora i po neki nevešti pokušaj pravdanja članova Kriznog štaba pokazatelji su nastale pometnje. Kao da se traga za „dubokim grlom“ i proverava čega su se još domogla ta „novinarska njuškala“.
      Moguća su samo dva scenarija: ili su lekari u Štabu aktivni saučesnici jedne sramne rabote ili su žrtve čudovišne obmane, pogubne po njihovo stručno i ljudsko dostojanstvo. Obe mogućnosti zvuče neverovatno, a jedna mora da je istinita, kako je u sličnoj situaciji Šerlok Holms podučavao doktora Votsona.
      Radi boljeg razumevanja, približimo čitaocima smisao postojanja Kriznog štaba. Suočeni sa odgovarajućom pretnjom, recimo ebolom, stručnjaci u Africi nagnuti su nad generalštabnim mapama. Čiodama različitih glava (žutom, mrkom, crvenom) označavaju mesta sa jednim, pet ili deset obolelih. Iz naselja sa, uzmimo, jednom crvenom i tri žute čiode polaze strelice različite debljine ili boje, ukazujući na pravce kretanja zaraženih. Kod nas bi se očekivalo da se takav proces odvija pred monitorom, uz pomno praćenje svakog žarišta i dinamike zaražavanja. Ogromna je razlika da li je na mapi Srbije uneta 91 novootkrivena zaražena osoba ili ih ima 340, pogotovu kada se taj jaz između „trimovanih“ i realnih podataka ponavlja danima. Razlika vodi pogrešnim procenama, a one pogrešnim odlukama.
      Ako su nas svesno obmanjivali stručnjaci kojima smo toliko verovali i prema čijim podacima o brojevima obolelih i umrlih smo prilagođavali svoje ponašanje, ne očekujemo baš da, poput svojih japanskih kolega, izvrše ritualna samoubistva. Dužni su, međutim, da nam se duboko izvine, objasne svoje motive i ponizno zamole za oproštaj.
      Da li su, s druge strane, članovi Kriznog štaba žrtve organizovane zavere? Neko se usudio da manipuliše telom na čijem su čelu predsednica Vlade i predsednik Republike? Ili su političari u Štabu vodili „duplo knjigovodstvo“ obmanjujući stručnjake?
      Pokušajmo s poređenjem. Da li bi Vrhovni štab lagao Koču Popovića da u proboju ka Zelengori na levom krilu ima samo neprijateljsku četu, a čekao ga je ojačani puk, dok mu je čeono i s desne strane protivnički bataljon, a tamo se krila čitava divizija? Koji bi bio interes rukovodstva da uništi elitnu Prvu proletersku brigadu? Nikakav, naravno, osim ako se neki AVNOJ nije pripremao da bira novog Vrhovnog komandanta.
      Ako je ćutnja priznanje saučesništva, a jeste, poruka lekara iz Kriznog štaba će nam postati jasna koliko danas-sutra. Ispostavi li se da su oni vučeni za nos, nadajmo se da su već poslali medijima izraze svog ogorčenja, uz neopozive ostavke.
      Šta god da je istina, mi ostajemo po ko zna koji put surovo izdani, nakljukani još jednom toksičnom, teško podnosivom dozom poniženosti i bespomoćne uvređenosti. Ovaj autor oseća dodatnu potrebu da se izvini čitaocima. U više desetina članaka i intervjua naivno se držao zvaničnih podataka. Jadno mu je, ali je iskreno opravdanje da nije svesno varao.

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост патријарх московски и све Русије Кирил честитао је 31. маја 2020. Његовом Блаженству митрополиту варшавском и све Пољске Сави годишњицу устоличења. У поруци се вели:     Молим Вас, примите моју срдачну честитку за 22. годишњицу Вашег првојераршког устоличења. Ваше плодно служење на престолу блажењејших митрополита варшавских и све Пољске побуђује на обилно захваљивање Богу (2 Кор 9,12).   На овај значајан дан узносим молитве Пастиреначалнику Христу да ојача Ваше духовне и телесне снаге, да Вам ниспошље обилну помоћ у даљима предстојатељским трудовима, да предано делате на учвршћењу Светог православља на пољској земљи и просвећујете људе светом апостолском вером.   Са братском љубављу у Господу, + К и р и л, Патријарх московски и све Русије     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од александар живаљев,
      Зоран Ђуровић: Слом пучиста на Православном богословском факултету у Београду
      29. маја 2020.     21.маја Научно-наставно веће Богословског факултета је легализовало рад Савета факултета. Наиме, није се прибегло новом гласању него су чланови ННВ потписали по сећању и савести како су гласали у октобру 2018. и ту су листу предали декану Зорану Ранковићу. Било је 28 потписа, а поражавајућа је за пучисте била чињеница да су били у потпуном незнању за ову верификацију, што говори колико су 2 групе апсолутно подељене. Више од апсолутне већине је потврдило валидност ННВ. Само 2 гласа су била против, Владан Перишић и Андреј Јефтић. Кисић није дошао због „стомачних проблема“, а Родољуб Кубат је нестао са седнице па су неки помислили да није отишао да се баци у мутно Дунаво! Такође, целокупно Библијско одељење, коме Кубат председава је потписало овај извештај, а пре тога се јавно одрекло Кубатових ставова и његовог бламирања ПБФ у немачким и домаћим медијима. Перишић је поновио мантру да је Савет ПБФ нелегално изабран, али су му казали: 2005/6 ти си интервенисао да се мимо протокола прими твој кандидат и изашли смо ти у сусрет. Зашто не примењујеш иста правила? – Мада, руку на срце, испоставило се да је избор Савета био легалан.
      Богољуб Шијаковић је покушао да игра улогу пис мејкера, али се том бонистичком дискурсу супроставио Владимир Вукашиновић, кога су, како је поменуо, пучисти оцрнили у кампањи за место декана у Блицу и Данасу (који би требало да се зове Јуче), као и у другим медијима. Напоменуо је да је на спорној седници питао 2 пута секретара Војводића и председавајућег да ли је све по закону, и Војводић је казао да су чланови Савета легално изабрани. И то никоме није сметало све док се није десило отпуштање двојице професора, па су онда Перишић, Шијаковић, Кубат и ини направили случај пред Београдским Универзитетом. И тада се кренуло са спином да је Савет нелегитиман. Ту лаж је нарочито форсирао Перишић, па су на последњој седници Савета БУ, управо декан и неки професори са Филозофског били ватрени заговорници против ПБФ. Напомињем и да су ови миротворци подбунили неколико студената да напишу писмо протеста и тако још једном денигрирају ПБФ.
      На жалост пучиста, инспекција Министарства просвете је потврдила у свом извештају да је све на ПБФ урађено легално, па је сада БУ потврдио  декана ПБФ. Дакле, агонија у коју су пучисти увели ПБФ је окончана.
        Мени су најсмешнији и најимпресивнији твитови Родољуба Јат Кубата, који се жали на тужну судбину и издајство својих сабораца. Свакако ће и тај један део бити под присмотром, јер неко од „обраћеника“ то није урадио из племенитих побуда него из каријеристичких разлога. Кубат пише жалопојке, пореди свој случај са прогоном Исуса и Јована Златоустог (исто раде Артемије Радосављевић и Никодим Богосављевић). Вредни нека иду на Кубатов твитер, а лењи нека виде само ова 2:

Како је враг однео шалу, тј. Сенат Универзитета у Београду је верификовао мандат декана Богословског факултета, група професора (није наведено колика) се жали Етичком одбору и омбудсману, а текст о томе пише прво перо пучиста, Јелена Тасић. Како наводи, за верификацију Ранковићевог мандата гласало је 28 од 41 присутног члана Сената. Против је био само декан Филозофског факултета Миомир Деспотовић, док су остали чланови овог универзитетског тела били уздржани.
      Ректор БУ Иванка Поповић је одбила да се одлаже верификација мандата декану, зато што се Сенат БУ „није одлучио за модел интегрисаног универзитета, него за заједницу независних правних ентитета и мора да се држи важећих прописа“. Горки тонови провејавају на рачун Ректора, коју су до јуче ковали у звезде, јер су били убеђени да ће подржати пучисте, али је и она схватила да мора да се ради по закону па макар сматрала тај закон и лошим. Овај манир одрицања и омаловажавања оних који се дистанцирају је раширен у пучиста, тако да су Игњатија, који се повукао са деканског места, јер су га увукли у овај рат који он није желео, после ти исти, који су му се улизивали док су га кували да подржи њихову ствар, назвали издајником.
      Сада ће морати да се сносе последице за клеветање сопствене установе у којој су радили.

Свештеник Зоран Ђуровић
      ИЗВОР:
      Зоран Ђуровић: Слом пучиста на Православном богословском факултету у Београду | Видовдан Магазин | Српска традиција и национални интерес
      VIDOVDAN.ORG 21.маја Научно-наставно веће Богословског факултета је легализовало рад Савета факултета. Наиме, није се прибегло новом гласању него су чланови ННВ потписали по сећању и...  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...