Jump to content

Зоран Ђуровић: Контроверзна писма митрополиту Амфилохију

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 7 часа, feeble рече

Gledao sam na preskoke ovu emisiju sa Milom, tesko gledati jer voditelj je 5x iritantniji od Mila. Elem, likuju sto se SPC ne oglasava oko pisma Barta Amfilohiju, kao nije bas uobicajeno da pismo stize u mitropoliju umesto u patrijarsiju i to zaobilazenje Beograda isticu sa zadovoljstvom

Линкуј ми је. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Replies 707
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Не знам за остале али уопште немам проблем са тим да Црква у ЦГ добије неку врсту аутономије. Јасно је да све и иде ка томе. Шта је Епископски Савет уопште? Па то је помесна црква у малом. Мали Синод.

Пошто сам прозван да не испадне да ћутим.. Слажем се са идејом да је писмо писано у Цетињу, а дорађено на Фанару. Зато сам у осталом и објавио своја два писма. Сад видимо да се Грци хватају за св

Ја бих највише волео да ми, који над свим овим, од јесенас када су дошли егзарси у Украјину, дрхтимо и страхујемо и које плаши ово са Максимом и Амфилохијем и овим ћутањем, испаднемо будале и да све к

Posted Images

пре 7 часа, Sloboda7 рече

@Арман свака част!

На пр...Сабор у Пг, ко год је био могао је да се увери да су све Владике само за јединство са СПЦ, никаква "шуровања" са Милом, бродови, авиони, камиони...

Да, халуцинирамо...

пре 7 часа, ana čarnojević рече

psihula?

dobro, ne provalim iz prve ali me ne vozaš dugo. drago mi je da si svratio/la

Психуља је:))) 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 часа, Леон Професионалац рече

Стамбол се шири преко наших леђа. 

E da je samo Stambol u pitanju, kamo lepe srece! Ovde se namece kontrola preko Stambola iz nekih drugih centara moci, nastavlja se razbijanje, shvatili su sta je jezgro ( stavili i kontextualizovali bolesne ambicije jedne grupe ljudi ) i krenuli preko Ukrajine ( iskoristili pogodan momenat ), sada je pogodan momenat na nekim drugim prostorima ( konkretno nasim )...pa ce se u dogledno vreme ici dalje...u pitanju su geo - politicke igre moci, nama se potura prica, ljudi se po obicaju lako primaju, jer ne mogu ( odnosno nece ) da poveruju da je istina, radi se o jednoj perfidnoj kolektivnoj manipulaciji...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 часа, Леон Професионалац рече

У Цркви нема Јудеја ни Грка па тако ни Срба ни Црногораца већ су сви једно. Зато и јесте проблем држати у Српској Цркви некога ко није Србин или се не осећа тако. А и шта ће нам неко коме то смета.

Onda je on mozda zarazen etnofiletizmom ako nece da ide u Srpsku Crkvu. Ja da zivim u Rumuniji ne bi mi palo na pamet da ne idem u RPC. Kod nas ima pokoji prekrsteni Madjar i dolaze kod nas u crkvu i nemaju nikakvih problema.

Ако ће народу у ЦГ бити боље, ако ће Црква да се боље организује, зашто им не бисмо дали све мирно и лепо? Ако иде ка томе онда треба лепо да се договара. Да се виде и границе и права али и обавезе.

Како ствари стоје, реално је да за десетак година већина у ЦГ почне да се декларише као Црногорци. Онда ће они који се називају Србима бити у мањини. Они би у случају добијања аутокефалије цркве у ЦГ у том случају потпали под њену јурисдикцију што је и нормално. И остали бисмо иста Црква јер смо у јединству, као нпр. и са Русима. То не значи да бисмо се одрекли народа у ЦГ.

Ovo je pitanje sta ce biti bolje. Crnogorci su nastali kao nacija dekretom i pod pritiskom komunista i sad Mila. Kad Milo nestane, mozda ponovo budu Srbi pa im ne smeta SPC. A na kraju krajeva, verujem da ima i sada onih koji se izjasnjavaju kao Crnogorci a dolaze u nase crkve u CG. Problem je nacin kako je nastala nacija odvajanjem od Srba, ubacivanjem neke mrznje koja ne bi smela da postoji i na toj osnovi crkva nece biti zdrava. Nece Srbi koji su tamo to, a ni svi Crnogorci mozda to ne traze.

Elem, u vezi ovoga

пре 6 часа, Леон Професионалац рече

Вама очито није добро! Ја не живим у ЦГ. Мало сте се пре грејали. Или сте ме помешали или ме убеђујете да сам неко како Ви желите. 

postoji misljenje da si ti Velibor Dzomic posto je to neko jednom rekao, pa sad neki i dalje mislimo tako.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Како ствари стоје, реално је да за десетак година већина у ЦГ почне да се декларише као Црногорци. Онда ће они који се називају Србима бити у мањини. Они би у случају добијања аутокефалије цркве у ЦГ у том случају потпали под њену јурисдикцију што је и нормално. И остали бисмо иста Црква јер смо у јединству, као нпр. и са Русима. То не значи да бисмо се одрекли народа у ЦГ.

Иако се слажем да у Цркви не би требало да све буде структурисано у националним оквирима, не слажем се да је питање националног опредељивања без икакве везе са духовним животом. Црногорски идентитет је и у оквиру Српства увек био јак и постоји читав дијапазон идентитета православаца у Црној Гори на том прелазу од крајњег Црногорства према потпуном Српству. Међутим, црногорски национални идентитет који се не разуме као еволуција једног дела српства већ је по својој природи антисрпски (а није могућа неутрална позиција) несумњиво има грешну основу и не може егзистирати у Христовој цркви. Тако да црква у Црној Гори на овај или онај начин мора остати интегрални део Пећке патријаршије. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Проблем је што инжењеринг идентитета бивших Срба јесте антиидентитет, заснован против српског идентитета. Када такви траже аутокефалију, потребно је поступити одговорно и препустити суд саборном православљу. Да ли ће Дух Свети урадити овако или онако, треба омогућити да се то види.

Због људских безакоња биће сукоба и страдања. Нико није безгрешан, свако треба да се промени. Ја као Србин желео бих да СПЦ почне да се моли за непријатеље и оне који нас гоне и убијају, да то буде служба свакодневна, да се залажемо за спасење оних који нас мрзе и уништавају. Али са друге стране да се наоружамо као Јевреји и да штитимо народ.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

М. Амфилохију је већ понуђено, план сигурно постоји. Изгледа да Ђукановић предлогом закона пушта пробне балоне да би испитао јавност (вероватно по нечијим упутствима). Притисак на наше епископе у ЦГ ће бити све јачи да се укључе у стварање ЦПЦ.

https://rs.sputniknews.com/amp/vesti/201907121120350155-djukanovic-mitropolija-crnogorsko-primorska-da-bude-deo-autokeflane-crnogorske-crkve/

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 часа, Аристарх рече

Руси су га канонизовали, није СПЦ. Био је дневни ред, али то ништа не значи...

Па то ти кажем, Амфилохије мимо своје помесне цркве проглашава светим, чист сепаратизам...

Проблем је само што је Иринеју Кирил упоредо са иницијативом Митрополије послао Његошеву икону. Замисли да је то урадио Вартоломеј, каква би "читања текстова" настала...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@ana čarnojević https://www.antenam.net/ziva-istina/126326-djukanovic-crna-gora-ce-imati-autokefalnu-crkvu-svi-su-dobrodosli?fbclid=IwAR3BteGtVlOx__g4ir3bkt_lcAzMpT1MRxM9eTwzZq6fKYRq-nwfbG9VYGo

Мило потврдио да се срео са Лохијем. Слушајте овај видео имајућу у мислима моје текстове. Све ће вам бити јасно. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 часа, Рисбо рече

To je ok, ali u uslovima kad je jedan narod totalno diskriminisan Crkva treba ustati protiv te diskriminacije. Sta ako vecina u Crkvi u Crnoj Gori nece autonomiju. Sta mi onda tj. sada treba da radimo. Cini mi se da kazemo Srbima u Crnoj Gori postanite Crnogorci i bice svima lakse. Ljude ne postaju druge nacije prirodno nego pod pritiskom i nedostatkom nase solidarnosti.

Ви постављате ствари као да су Срби у Чешкој дискриминисани јер имају чешку јерархију.

Прочитајте шта сам писао. Лепо сам навео шта и како. Дакле, ако је боље за Цркву - што да не. Ви стављате то на тапет као да се ради о покатоличавању.

Ако није боље - ништа онда. Шта није јасно. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, ana čarnojević рече

Leone slazem se sa svim stvarima koje ste pisali. samo mi jedno recite...kao svestenik..

da li Vi mislite da Mitropolit Amfilohije Radovic u ovim svojim godinama i posle zivota koji je bio kakav je bio i koji je na zalasku misli o tome da Gospodu kad dodje prinese nekakav presto?

Заиста не размишљам о томе. И не занима ме, он ће сутра Господу дати одговор а не ја. Не би ме чудило ни да жели то а ни да не жели. Нема тога који је епископ а да не сања белу пану.

Неће никога Господ да пита да ли је могао да спречи некакву аутокефалију или није. Ни мене. Зато сам против лицемерства а не против аутокефалије која легалним током, у љубави и миру не мора да значи ништа лоше. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, feeble рече

postoji misljenje da si ti Velibor Dzomic posto je to neko jednom rekao, pa sad neki i dalje mislimo tako.

Добро, можда и јесам али још нисам сазнао. :POPOcorn1:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, feeble рече

Добро, можда и јесам али још нисам сазнао. :POPOcorn1:

Опет његов наступ није у реду. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Zoran Đurović,
      Имате и линк ка видеу на Видовдану. 
      Зоран Ђуровић: Лажни духовници | Видовдан Магазин | Српска традиција и национални интерес
      VIDOVDAN.ORG Трулски Васељенски сабор је одржан 692. год. и донео је један канон против лажних духовника, а то правило јер и...  
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Премијерно доносимо текст и звучни запис пјесме "Ђедо" која је посвећена Његовом Високопреосвештенству Архиепископу цетињском и Митрополиту црногорско-приморском Амфилохију.      Свако има деду, ми имамо Ђеду. Он о свима брине, да буду у реду. Ум и срце своје управља ка Горе, само Бога тражи, Који га и снажи.   На молитву стаје, целог себе даје, за претње не хаје, јер за Вечност траје. Он велику жртву подноси за Бога, и светиње брани од нечастивога.          ЂЕДО, ЂЕДО,  НЕКА БИ И У ВЕЧНОСТИ БОГА ГЛЕД'О        ЂЕДО, ЂЕДО, ТИ КОЈИ СИ ХРИСТУ ЖИВОТ ПРЕД'О.   Храмове подиже и обнавља старе, ал` за овај подвиг безбожни не маре! Не плаши се смрти, за Истину живи, моли се за народ да се с Богом мири.   Литије се нижу широм земље мале, све су душе верне уз свог Ђеду стале.  Јер, благослов његов, знају, чуда ствара, а молитва силна Небеса отвара.          ЂЕДО, ЂЕДО,  НЕКА БИ И У ВЕЧНОСТИ БОГА ГЛЕД'О        ЂЕДО, ЂЕДО, ТИ КОЈИ СИ ХРИСТУ ЖИВОТ ПРЕД'О.   Ал' има и оних којима баш смета што толики народ молитвено шета. Онима на власти ништа није јасно, Ђедо све што мисли изговара гласно.   На мржњу с љубављу увек одговара, док се у молитви с Богом разговара. не могу му ништа, јер он служи Богу, а Божјег човека победит’ не могу.          ЂЕДО, ЂЕДО,  НЕКА БИ И У ВЕЧНОСТИ БОГА ГЛЕД'О        ЂЕДО, ЂЕДО, ТИ КОЈИ СИ ХРИСТУ ЖИВОТ ПРЕД'О.   И верна му чада уз њега су стала, низашта на свету Ђеду не би дала. Већ се чврсто држе уз Христа и Ђеду, да све опет буде у миру и реду.          ЂЕДО, ЂЕДО,  НЕКА БИ И У ВЕЧНОСТИ БОГА ГЛЕД'О        ЂЕДО, ЂЕДО, ТИ КОЈИ СИ ХРИСТУ ЖИВОТ ПРЕД'О.
    • Од александар живаљев,
      Danas, 26. jun 2020.
      Stidi se, Krizni štabu
      Zoran Radovanović
      Saopštenje BIRN-a o državi koja od svojih građana krije brojeve obolelih i umrlih predstavlja medicinsku prevaru međunarodnih dometa i značenja. Po obimu je mamutskih razmera, a po namerama je duboko nečasna. Manimo se gadljivosti, zapušimo nos, pa se primaknimo malo toj truleži.
      Među stručnjacima se već dugo šuškalo da jedna luciferska ruka u Institutu „Batut“ po petoro umrlih svodi na jednog i da je upravo to razlog što se već više od dve nedelje krije mesto boravka svakog takvog, navodno jedino preminulog građanina (kad bi se navelo da je Beograđanin, u Novom Pazaru bi se čudili koja je statistička rupa progutala njihovog zemljaka koga sahranjuju u limenom sanduku). Vispreni niški Amerikanac i tamošnji uspešni naučnik, D. D. Pokrajac, pokazao je koliko je neverovatna raspodela po kojoj tokom tri nedelje 18 puta umre samo po jedna osoba, a tri puta – nijedna. Koji god model da se primeni, očekivalo bi se više nula, po neka dvojka i bar neka trojka. Sve su to bile sumnje, a tek je BIRN kresnuo šibicu u lagumu gde „jakrepe memla davi“.
      Muk iz zvaničnih izvora i po neki nevešti pokušaj pravdanja članova Kriznog štaba pokazatelji su nastale pometnje. Kao da se traga za „dubokim grlom“ i proverava čega su se još domogla ta „novinarska njuškala“.
      Moguća su samo dva scenarija: ili su lekari u Štabu aktivni saučesnici jedne sramne rabote ili su žrtve čudovišne obmane, pogubne po njihovo stručno i ljudsko dostojanstvo. Obe mogućnosti zvuče neverovatno, a jedna mora da je istinita, kako je u sličnoj situaciji Šerlok Holms podučavao doktora Votsona.
      Radi boljeg razumevanja, približimo čitaocima smisao postojanja Kriznog štaba. Suočeni sa odgovarajućom pretnjom, recimo ebolom, stručnjaci u Africi nagnuti su nad generalštabnim mapama. Čiodama različitih glava (žutom, mrkom, crvenom) označavaju mesta sa jednim, pet ili deset obolelih. Iz naselja sa, uzmimo, jednom crvenom i tri žute čiode polaze strelice različite debljine ili boje, ukazujući na pravce kretanja zaraženih. Kod nas bi se očekivalo da se takav proces odvija pred monitorom, uz pomno praćenje svakog žarišta i dinamike zaražavanja. Ogromna je razlika da li je na mapi Srbije uneta 91 novootkrivena zaražena osoba ili ih ima 340, pogotovu kada se taj jaz između „trimovanih“ i realnih podataka ponavlja danima. Razlika vodi pogrešnim procenama, a one pogrešnim odlukama.
      Ako su nas svesno obmanjivali stručnjaci kojima smo toliko verovali i prema čijim podacima o brojevima obolelih i umrlih smo prilagođavali svoje ponašanje, ne očekujemo baš da, poput svojih japanskih kolega, izvrše ritualna samoubistva. Dužni su, međutim, da nam se duboko izvine, objasne svoje motive i ponizno zamole za oproštaj.
      Da li su, s druge strane, članovi Kriznog štaba žrtve organizovane zavere? Neko se usudio da manipuliše telom na čijem su čelu predsednica Vlade i predsednik Republike? Ili su političari u Štabu vodili „duplo knjigovodstvo“ obmanjujući stručnjake?
      Pokušajmo s poređenjem. Da li bi Vrhovni štab lagao Koču Popovića da u proboju ka Zelengori na levom krilu ima samo neprijateljsku četu, a čekao ga je ojačani puk, dok mu je čeono i s desne strane protivnički bataljon, a tamo se krila čitava divizija? Koji bi bio interes rukovodstva da uništi elitnu Prvu proletersku brigadu? Nikakav, naravno, osim ako se neki AVNOJ nije pripremao da bira novog Vrhovnog komandanta.
      Ako je ćutnja priznanje saučesništva, a jeste, poruka lekara iz Kriznog štaba će nam postati jasna koliko danas-sutra. Ispostavi li se da su oni vučeni za nos, nadajmo se da su već poslali medijima izraze svog ogorčenja, uz neopozive ostavke.
      Šta god da je istina, mi ostajemo po ko zna koji put surovo izdani, nakljukani još jednom toksičnom, teško podnosivom dozom poniženosti i bespomoćne uvređenosti. Ovaj autor oseća dodatnu potrebu da se izvini čitaocima. U više desetina članaka i intervjua naivno se držao zvaničnih podataka. Jadno mu je, ali je iskreno opravdanje da nije svesno varao.

• Креирај ново...