Jump to content

Оцени ову тему

Recommended Posts

Procitao sam na brzinu Dragisa... moj omiljeni Misu :drugarstvo: :D.... i na prvu loptu razumem sta pricas i mislim da uopste nema nerazumevanja u ovim mojim porukama da isto mislimo .... vidi, kao da sam znao da ces da postavis dilemu o nasem,...sada spasenju.... i pogledaj sta sam napisao u poslednjoj poruci :

"...znaci Dragisa ima da 'letimo':pcelica::D kroz vazduh ka' Hristu ( ...   А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити.... 1Sol. 4,17)  na kraju vremena kada svako od nas vaskrsne u svom telu ... ako takodje s Njim ozivimo od greha (5.stih) u ovom sada zivotu.

Tako da nema uopste neke nedoumice da se sad spasavamo i kreiramo sebi buduce carstvo. (ajd, kasnije cu mozda malo detaljnije, iako mislim da je i ovo dovoljno kao odgovor).

hehehe ali šta će mo sa ovim:

пре 27 минута, Bokisd рече

pogledaj sta sam napisao u poslednjoj poruci :

"...znaci Dragisa ima da 'letimo':pcelica::D kroz vazduh ka' Hristu ( ...   А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити.... 1Sol. 4,17)  na kraju vremena kada svako od nas vaskrsne u svom telu ... ako takodje s Njim ozivimo od greha (5.stih) u ovom sada zivotu.

Tako da nema uopste neke nedoumice da se sad spasavamo i kreiramo sebi buduce carstvo. (ajd, kasnije cu mozda malo detaljnije, iako mislim da je i ovo dovoljno kao odgovor).

da podsetim ti si pobornik fizičkog letenja znači

ili niko ništa nije iskreirao

ili se leti samo po sobi, jer ja nešto nevidoh letače

пре 18 минута, dragisa рече

hehehe ali šta će mo sa ovim:

пре 49 минута, Bokisd рече

pogledaj sta sam napisao u poslednjoj poruci :

da podsetim ti si pobornik fizičkog letenja znači

ili niko ništa nije iskreirao

ili se leti samo po sobi, jer ja nešto nevidoh letače

Pa, kako ne vidis Dragisa ovde 'letenje'.... apostol Pavle kaze,.... А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити.... 1Sol. 4,17...

Ovde Pavle govori o ovome .....

15  Јер вам ово казујемо речју Господњом да ми који живимо и останемо за долазак Господњи, нећемо претећи оних који су помрли.

16  Јер ће сам Господ са заповешћу, са гласом Арханђеловим, и с трубом Божјом сићи с неба; и мртви у Христу васкрснуће најпре;

17  А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити...... (1Sol.4,15 -17)

51 Ево вам казујем тајну: јер сви нећемо помрети, а сви ћемо се претворити.

52  Уједанпут, у тренућу ока у последњој труби; јер ће затрубити и мртви ће устати нераспадљиви, и ми ћемо се претворити.

53  Јер ово распадљиво треба да се обуче у нераспадљивост, и ово смртно да се обуче у бесмртност.... (1Kor.15, 51-53)

Pavle prica da ce ...."Gospod sici s neba".... i da cemo biti...."uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo".... 

Imamo prvo, silazenje Gospoda s neba i onda ovo drugo, nase uznece u oblake.... i ovo trece na susret Gospodu.... i ovo cetvrto, (susret Gospodu) opet se pominje nebo...

Mi dole, Gospod gore i On silazi i mi odozdole opet uzlazimo Bogu i sve se to desava na nebu (i na kraju cemo,.... и тако ћемо свагда с Господом бити...)... sto je i logicno Bog je najuzviseniji i mi smo njegova stvorenja koja gledamo uvek gore u Njega i kada dodje u drugom Dolasku mi cemo gledatu opet gore u Njega i onda cemo biti uzneti prema Njemu.... to je to neko 'letenje'...

I, to je ono sto su rekli andjeli apostolima kod Vaznesenja Gospodnjeg,.....Који и рекоше (andjeli): Људи Галилејци! Шта стојите и гледате на небо? Овај Исус који се од вас узе на небо тако ће доћи као што видесте да иде на небо...

Isus ce tako doci kao sto su i videli da ide na nebo... i to je ovo gore sto pise apostol Pavle.

пре 19 минута, dragisa рече

to je sve u redu ali ti napisa: ima da letimo kroz vazduh ka hristu ...u ovom sada životu

a to potvrđuješ citatima koje si malopre naveo (i time kao odgovorio nešto)

a ja te kao pobornika fizičkog letenja i dalje pitam: gde si ti video te letače, u ovom sada životu?

Joj, pa nije Dragisa, ... vidis u ovoj mojoj poslednjoj poruci gore na koje 'letenje' mislim, nije u sadasnjem zivotu,... u sadasnjeme se borimo sa grehom.... ako takodje s Njim ozivimo od greha (5.stih) u ovom sada zivotu... (moj citat),... dok je 'letenje' u smislu gore kako sam naveo, kada Isus dodje drugi put, znaci ne sada nego na kraju vremena i posle opsteg vaskrsenja,... i to 'letenje' si uveo ti u pricu, ja sam to uzeo kao sinonim za nase uzdizanje ka Hristu kako pise tamo apostol Pavle.... kako cemo da 'letimo' to samo Bog zna....

пре 4 минута, Bokisd рече

kako cemo da 'letimo' to samo Bog zna....

Боки, тебе могу да замолим, онако братски ми објасни - да ли Драгишу у ствари интересује хоћемо ли морати да машемо рукама или ћемо онако као Супермен да се винемо у облаке?

:)))

пре 26 минута, Bokisd рече

Joj, pa nije Dragisa, ... vidis u ovoj mojoj poslednjoj poruci gore na koje 'letenje' mislim, nije u sadasnjem zivotu,... u sadasnjeme se borimo sa grehom.... ako takodje s Njim ozivimo od greha (5.stih) u ovom sada zivotu... (moj citat),... dok je 'letenje' u smislu gore kako sam naveo, kada Isus dodje drugi put, znaci ne sada nego na kraju vremena i posle opsteg vaskrsenja,... i to 'letenje' si uveo ti u pricu, ja sam to uzeo kao sinonim za nase uzdizanje ka Hristu kako pise tamo apostol Pavle.... kako cemo da 'letimo' to samo Bog zna....

e pa vidiš u tome se sastoji cela tragedija o kojoj ja pričam, što bi rekli sam bog te poslao, kako bi do kraja bilo jasno dokle smo mi došli.

пре 2 часа, Milica Bajic рече
пре 2 часа, Bokisd рече

kako cemo da 'letimo' to samo Bog zna....

Боки, тебе могу да замолим, онако братски ми објасни - да ли Драгишу у ствари интересује хоћемо ли морати да машемо рукама или ћемо онако као Супермен да се винемо у облаке?

:)))

mozda krila ko andjeli... :pcelica::D... iako njima ne trebaju krila da se odrzavaju u vazduhu, oni su duhovne sile :945729: ....ali verovatno ima neka 'fora' zbog cega se ikonopisu tako i zbog cega su i u prirodi sa krilima, na primer sestokrili serafimi... itd

пре 1 сат, dragisa рече
пре 2 часа, Bokisd рече

e pa vidiš u tome se sastoji cela tragedija o kojoj ja pričam, što bi rekli sam bog te poslao, kako bi do kraja bilo jasno dokle smo mi došli.

A, kakva sad tragedija Dragisa, sad te nista ne razumem, stvarno.

пре 1 минут, Bokisd рече

mozda krila ko andjeli... :pcelica::D... iako njima ne trebaju krila da se odrzavaju u vazduhu, oni su duhovne sile :945729: ....ali verovatno ima neka 'fora' zbog cega se ikonopisu tako i zbog cega su i u prirodi sa krilima, na primer sestokrili serafimi... itd

Ја само о томе сањам joooj

пре 1 сат, dragisa рече
пре 10 часа, dragisa рече

16. Jer ako mrtvi ne ustaju, to ni Hristos nije ustao.

17. A ako Hristos nije ustao, uzalud vjera vaša: još ste u grijesima svojim.

Brate Dragisa, pa mora ceo pasus i ostali stihovi da se razmotre, ovako izolovane nemamo potpuni kontekst.

Ali, ono sto ne razumem, koja je poenta ovih boldovanih reci.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...