Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Богомислић

Да ли су часослови и календари богохулни?

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 7 минута, Lulaby рече

Volela bih da mi citirate svete oce gde ste ovo pročitali. Ja zaista nikada nisam čitala o tome.

Мораш узет у обзир да ја још нисам решио питање по Св.Оцима, дал је Еден био рајски врт који је псотојао у виду Божије Благодати на овај свет који је касније пао, тако што се Божија благодат повукла у једној мери на небеса. Или је Рајски врт био ван ове земље? то тек треба да решим, али ево ти цитати:

1. Прва Мојсијева књига, глава 2-9: И учини Господ Бог, те из никоше из земље свакојака дрвета лијепа за гледање и добра за јело, и дрво од живота усред врта и дрво од знања добра и зла.

Имаш овде тумачења Отаца, само гоогле превод на српски, покрени на десни клик миша, ако не разумеш руски, исто уради са доле овим цитатима, аки ти треба додатна литература од Отаца:http://bible.optina.ru/old:gen:02:09

ситуација када човек крши запосвест и одлазе да једу плод са дрвета о познању добра и зла, што је довело до тога да не формирају своју природу тела и бића, онако како је Бог њима наложио (плодови бесмртности...).

1. Прва Мојсијева књига, глава 3-5: Него зна Бог да ће вам се у онај дан кад окусите с њега отворити очи, па ћете постати као богови и знати шта је добро, шта је зло.

2. Прва Мојсијева књига, глава 3-11: И рече Господ Бог, ето, човек поста као један од нас знајући шта је зло, али сада да не пружи руке своје и узбере и с дрвета од живота, и окуси. те довијека живи.

пре 4 минута, Аристарх рече

Мораш узет у обзир да ја још нисам решио питање по Св.Оцима, дал је Еден био рајски врт који је псотојао у виду Божије Благодати на овај свет који је касније пао, тако што се Божија благодат повукла у једној мери на небеса. Или је Рајски врт био ван ове земље? то тек треба да решим, али ево ти цитати:

1. Прва Мојсијева књига, глава 2-9: И учини Господ Бог, те из никоше из земље свакојака дрвета лијепа за гледање и добра за јело, и дрво од живота усред врта и дрво од знања добра и зла.

Имаш овде тумачења Отаца, само гоогле превод на српски, покрени на десни клик миша, ако не разумеш руски, исто уради са доле овим цитатима, аки ти треба додатна литература од Отаца:http://bible.optina.ru/old:gen:02:09

ситуација када човек крши запосвест и одлазе да једу плод са дрвета о познању добра и зла, што је довело до тога да не формирају своју природу тела и бића, онако како је Бог њима наложио (плодови бесмртности...).

1. Прва Мојсијева књига, глава 3-5: Него зна Бог да ће вам се у онај дан кад окусите с њега отворити очи, па ћете постати као богови и знати шта је добро, шта је зло.

2. Прва Мојсијева књига, глава 3-11: И рече Господ Бог, ето, човек поста као један од нас знајући шта је зло, али сада да не пружи руке своје и узбере и с дрвета од живота, и окуси. те довијека живи.

Hvala ti. Koliko sam ja upućena Carstvo Nebesko (život večni) se razlikuje od Rajskog vrta u kom su bili Adam i Eva.

Aristarh evo je tema o Hipatiji (gle stvarno si bio vrlo aktivan sa Ivanom, ...ja sam zapamtio Miljana koji je takodje raspravljao sa Ivanom oko te naucne strane price oko Hipatije)

https://pouke.org/forum/index.php?/topic/9882-хипатија-из-александрије/&

пре 17 минута, Lulaby рече

Hvala ti. Koliko sam ja upućena Carstvo Nebesko (život večni) se razlikuje od Rajskog vrta u kom su bili Adam i Eva.

(koliko sam  i ja upucen :citac: Just_Cuz_19) Izgleda da jeste,...... jer je Raj bio tek pocetak duhovnog zivota za Adama i Evu, da su vremenom napredovali i sazreli duhovnom savrsenstvu mogli bi da okuse sa drveta znanja dobra i zla i da postanu kao bogovi po blagodati i onda bi verovatno i dobili to Carstvo Nebesko,.... ovako je morao da dodje Isus Hrist i da nam otvori to carstvo....

пре 16 минута, Bokisd рече

Aristarh evo je tema o Hipatiji (gle stvarno si bio vrlo aktivan sa Ivanom, ...ja sam zapamtio Miljana koji je takodje raspravljao sa Ivanom oko te naucne strane price oko Hipatije)

https://pouke.org/forum/index.php?/topic/9882-хипатија-из-александрије/&

Ја сам био Миљан Л.:smeh1:.

пре 12 минута, Bokisd рече

Ja sam nesto uporedjivao i mislim, stvarno je nesto malo bolji prevod sa ruskog na hrvatski,... stvarno ne salim se... :D

Нисам пробао, ја га ни не преводим. Али хрватски астрофизичари које је Марковић цитирао на теми о Хипатији, су ме мање забринули у икључивости и неповезаности, него он на тој теми кад их је цитирао јер везе немаху са темом.

пре 20 минута, Lulaby рече

Прочитај Оце код онлајн Руса, они сматрају да је то Рај-Царство небеско. Касније након есхатона, Хришћани из Раја иду у нову земљу, са новим телима, телесно бесмртни...

Управо сада, Аристарх рече

Прочитај Оце код онлајн Руса, они сматрају да је то Рај-Царство небеско. Касније након есхатона, Хришћани из Раја иду у нову земљу, са новим телима, телесно бесмртни...

Da preobražena tela.:)

On 24.6.2019. at 12:09, Аристарх рече

Богомислић верујује да време не постоји након есхатона, кад човек као биће постане бесмртан. Ја још нисам схватио како то мисли? да ли он само жели кроз хришћанску веру, да верује да је то могуће, са нагласком који је поставио, да тај чин сам по себи не спасава човека. Римокатолици имају неке такве струје, као и део Руске Цркве, гркокатолици... јер верују да Бог Отац не постоји без човека... нисам улазо никад у дубине тих ставова? 

Верујем да ће човек постати бесмртан по благодати и да ће му тело Бог дати непропадљиво, протицало време или не.

Али време неће протицати, јер ће време бити замењено Вечношћу. Вечност је један тренутак који не пролази, без прошлости, без будућности. Само непролазно САДА.

пре 11 минута, Богомислић рече

Али време неће протицати, јер ће време бити замењено Вечношћу. Вечност је један тренутак који не пролази, без прошлости, без будућности. Само непролазно САДА.

То је Ајншајнски приступ теорији времена. По мени је то одступање од реалности, која јесте мистична и тајна наравно:suncanje:. Јер ако изађемо из атемпоралног или темпоралног у непролазно САДА, онда теоретски постајемо суштина Безпочетног Бога. мсм. мора постојати прошлост и будућност јер се стварање Бога Оца, никад не прекида.

Св.Писмо каже да је Богу 1000 година као 1 дан и обрнуто, што значи да ни Безпочетни Бог не открива постојање у Непролазно САДА чак ни кад ствара свет 6 дана..., али га открива кроз атемпорално присуство у примеру завета са Авраамом о доласку Христа.

Св. Оци након великог раскола, у Православљу, наводе нове врсте бића након Есхатона, нпр. птица... које су у откровењима забележили у житијама. Самим тим, мора постојати време, прошлост и будућност. Јер се стварање увек одвија у времену, самим тим, чак ни перцепција о времену не може са нестане, само неће бити везана за пропадљивост тела јер ће тела бити вечна.

пре 6 часа, Аристарх рече

По мени је то одступање од реалности, која јесте мистична и тајна наравно:suncanje:. Јер ако изађемо из атемпоралног или темпоралног у непролазно САДА, онда теоретски постајемо суштина Безпочетног Бога. мсм. мора постојати прошлост и будућност јер се стварање Бога Оца, никад не прекида. 

Стварање које врши Бог Отац или Његов постанак? Ово друго би била страшна јерес и хула помислити, да је беспочетни Бог створен, а не беспочетан и вечан по природи.

мсм. на даље стварање творевине од стране Бога. Нисам хтео да кажем да ће Бог сам себе опет да створи.

Али зашто мислиш да би то била хула рећи?

нпр. размишљам сада, ако је Бог већ дао слободу избора, творевини. Зашто мислиш да Дух Свети који се обнавља а произилази из нестворене суштине Безпочетног Бога, не може да промени нестворену суштину Безпочетног Бога тј. себе? на тај начин да то буде ново створени Безпочетни Бог:citac:Дал би то био исти Безпочетни Бог, од пре било каквог стварања?

Измењено од Аристарх

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Из понуде Издавачке фондација Српске Православне Цркве Архиепископије београдско-карловачке издвајамо зидне календаре за 2020. годину:

Манастири Српске Православне Цркве (33х47,5 цм), шифра:5051
      Свети у Господу Исусу Христу  (33х47,5 цм), шифра:5053
      Фотографије и мисли патријарха Павла (22х48 цм), шифра:5052
      Комплетну понуду зидних и џепних календара за 2020. годину као и свих црквених и манастирских производа можете погледати на интернет страници Централног магацина Архиепископије београдско-карловачке (Привредна фондација СПЦ АЕМ) - www.privfond.com. Поруџбину можете извршити позивом на телефонски број  011/3625-100 или слањем електронске поруке на magacin@privfond.com

Извор: Српска Православна Црква
    • Од Логос,
      Издавачка фондација Српске Православне Цркве Архиепископије београдско-карловачке по традицији и ове године има у понуди зидне календаре за 2019. годину:
        Манастири Српске Православне Цркве (формат 33х47,5 cm). Свети у Господу Исусу Христу (формат 33х47,5 cm). Пaтријарх Павле (формат 22х48 cm) са тринаест фотографија и исто толико мисли патријарха Павла, чији ће нам лик и мисли бити подсетник преко целе године каквим животом да живимо - „да будемо људи” све на своје спасење и спасење ближњих. Зидне календаре као и сва издања Издавачке фондације Српске Православне Цркве Архиепископије београдско-карловачке можете купити у свим црквеним продавницама као и у велепродаји Издавачке фондације у Српској патријаршији (Штампарија). За веће количине одобрава се рабат.   Велепродајнe ценe за тираж od 4000 примерака - 80,00 динара, 3000 - 85,00 динара, 2000 - 90,00 динара, од 500 до  1000 примерака - 100,00 динара и за тираж од 100 до 500 примерака - 130,00 динара по примерку. Малопродајна цена је 150,00 динара по комаду. Више информација на телефон 011/30-25-210 и електронском поштом наizdavackafondacija@spc.rs.   Извор: Српска Православна Црква
      View full Странице
    • Од Логос,
      Манастири Српске Православне Цркве (формат 33х47,5 cm). Свети у Господу Исусу Христу (формат 33х47,5 cm). Пaтријарх Павле (формат 22х48 cm) са тринаест фотографија и исто толико мисли патријарха Павла, чији ће нам лик и мисли бити подсетник преко целе године каквим животом да живимо - „да будемо људи” све на своје спасење и спасење ближњих. Зидне календаре као и сва издања Издавачке фондације Српске Православне Цркве Архиепископије београдско-карловачке можете купити у свим црквеним продавницама као и у велепродаји Издавачке фондације у Српској патријаршији (Штампарија). За веће количине одобрава се рабат.   Велепродајнe ценe за тираж od 4000 примерака - 80,00 динара, 3000 - 85,00 динара, 2000 - 90,00 динара, од 500 до  1000 примерака - 100,00 динара и за тираж од 100 до 500 примерака - 130,00 динара по примерку. Малопродајна цена је 150,00 динара по комаду. Више информација на телефон 011/30-25-210 и електронском поштом наizdavackafondacija@spc.rs.   Извор: Српска Православна Црква
  • Create New...