Jump to content

Бoжија чуда у нашем животу

Оцени ову тему

Recommended Posts

Da podelim i ja svoje iskustvo iz voznje. Bio sam sveze polozen vozac, znate kako to ide. Krenem sa mamom i tatom za Ostrog, i vozim pod njegovim nadzorom i polako. Kad smo stigli gore ja dobijem temperaturu niodakle, tako da je tata vozio kad smo krenuli nazad. Ulazimo u tunel, tunel zakrece lagano u krivinu, i nailazi neka slepercina iz kontra smera, visok, i usao do pola u nasu traku, jer nije mogao da stane u svoju zbog visine. Tata refleksno ode uza zid tunela, i tockom zagrebe zid malo. Jos auto sirok bio (fiat multipla). Malo posle toga, meni dobro i prodje temperatura ko da je nije bilo i nisam se razboleo uopste. 
Da sam bio ja za volanom, tacno bi se skucali.

Imao sam dosta pehova kao svez vozac, sam Bog me sacuvao da se ne slupam 100 puta.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Replies 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Овде можете постављати  искуства Божијих чуда у вашем животу...мада је и сам наш живот једно велико чудо, па чак и сваки уздах и издах као и сваки минут и секунд. Овде пишите о очигледним(упечатљивим

Ја бих најпре поделила са вама чудо које се дешава ових дана а чији сам сведок. Овде ми можда баш @Vladan :::. може помоћи својим искуством. Мој малени син често ,,из чиста мира" подигне рукице и

Ima puno. Ono najlepse ne mogu da kazem, mozda jednog dana Prosle godine sam bio kod drugara u KG. Trebao sam da prenocim jos jednu noc ili bar kasnije uvece da krenem, ali uvati me neka depresij

Posted Images

Bilo je to pre 10-tak godina, na brdovitom Pašinom brdu! :)
Nedelja sabajle, vozim se na Liturgiju i pomislim: "Eto, žena me ostavila i odvela
dve najvoljenije osobe, sebe i ćerku, a ja i dalje idem na Liturgiju ... Čemu sve ovo?"

Kad nasred puta, leži neka mrtva ptičurina. Kandže uvis podignute. Crna ko noć! I ja mahinalno
pomerim volan ulevo, da mi ona "prodje" izmedju točkova, prekrstim se i počnem sa molitvom:
"Bože, spasi duše upokojene..." i u sekundi, shvatim da se za nesuvislo živinče molim ko za čoveka!
U sledećoj sekundi pomislim: "Jaku ti "teologiju" furaš, moj Tomo!"

Pogledam u retrovizor, a iza mene ptica skoči, zaleprša krilima i odlete!

.......
Eto, (i) zato idem na Liturgiju!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Moram ovde sa postavim ovu pricu, ipak je i ovo cudo Bozije, ja sam se sav najezio brrr kako je na kraju sve ispalo dobro :

Devojčica (9) trčala za loptom pa UPALA U SEPTIČKU JAMU: Tragedija izbegnuta samo zahvaljujući reakciji OCA HEROJA

https://www.blic.rs/vesti/hronika/devojcica-9-trcala-za-loptom-pa-upala-u-septicku-jamu-tragedija-izbegnuta-samo/5r00cfe

Tog 9. juna popodne moji ćerka i zet sa svoje dve ćerke koje imaju devet i tri godine otišli su u posetu kod prijatelja u Gornjomatejevačku ulicu. Dok su roditelji, na svu sreću, sedeli na terasi u prizemlju ispred kuće, petoro dece (tri devojčice prijatelja i dve njihove) igrale su se u dvorištu nedaleko od njih. Oko 20.15 časova dok su se dogovarali da krenu kući jer je već počeo da pada mrak u bezazlenoj dečijoj igri lopta je odskočila nekoliko metara dalje u dvorištu i tad započinje nezapamćena drama - počinje priču deda devojčice B.R.

I. K. (9) je kao najstarija potrčala je po loptu i ne sluteći ništa bezazleno je stala na nekakav lim i odjednom nestala sa površine dvorišta.

- Deca su zavrištala, a njeni majka i otac koji su krajičkom oka pratili dečiju igru momentalno su skočili iz stolica i otac ne pitavši prijatelje u šta je to upala njegova ćerka munjevito reaguje pretrčava desetak metara i uskače i on, iako nije ni znao da skače u septičku jamu. Sekunde su kao večnost. Da situacija bude teža nego što jeste, ispod samog otvora jame, koji je manji od metra kvadratnog na dubini nešto više od jedog metra nalazi se nekakav pregradni zid koji deli septičku jamu na dva dela (u kojima je čvršći i tečniji fekalni i drugi otpad). Kako su u taj tečniji deo upali i devojčica i njen otac, to sam Bog zna, jer u potpunom mraku kad je uskočio on nije imao ni mogućnosti ni vremena da pozove dete po imenu niti je znao gde je ona upala i da je taj tečni deo dubine još preko dva metra - priča deda devojčice B. R.

Otac u prvi mah nije niti video niti uspeo da dohvati dete, pa je bukvalno zaronio pokušavajući da nekako dohvati dete.

- Iako je "nečastivi" želeo da uzme dva života, zahvaljujući blagom Bogu uspeva da dohvati dete za nogu, privuče je k' sebi i nadljudskim naporom je izvadi iznad površine tog dela septičke jame. U potpunom mraku uspeo je da čuje da je dete udahnulo vazduh i čuo je da je živa. Još većim naporom nekako je uspeo da dete progura pored pregradnog zida i doda prijatelju koji se na pola presavijen sagnuo u jamu i dohvatio dete za ruku i izvukao je iz jame. Ova strašna drama se tu ne završava. Otac je ostao u jami u tečnom delu koji nije obična voda da bi mogao da se normano održava na površini jer to je tečni fekalni deo septičke jame. Zidovi su ravni i klizavi od sastava u kome je ostao i kako nema za šta da se uhvati da bi se održao na površini pokušao je da doda ruku prijatelju koji je sa vrha jame pokušao da ga izvuče ali klizava ruka isklizava i on ponovo tone u tečni fekalni otpad. Krajnjim atomima snage, prisebnošću i saznanjem da je dete spašeno uspeva nekako da ponovo izađe na površinu te tečnosti i bukvalno se upre nogama i rukama u dve strane te jame da ne bi ponovo upao u tu tečnost i najverovatnije nikada živ izašao - objašnjava deda devojčice.

U međuvremenu komšije su došle i pokušale da ga kanapom izvuku napolje. Napetost je rasla, jer da bi ga izvukli iz jame morao je da izađe pod uglom pod kojim je i upao, jer je pregradni zid sprečavao drugačiji izlazak.

Neko od komšija je doneo merdevine koje su spustili u jamu, i za koje se hrabri otac uhvatio i uz vratolomnu pozu uspeo da se nekako iskobelja, što je bilo jako teško jer u jami nije bilo mesta da se merdevine postave na čvrsto tlo i on normalno izađe, čime je spašen od sigurne smrti.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 2 weeks later...

Danas sam (grdicete me :D ) trazio cigare po raznim dzepovima jakni da imam uz kafu na nervnoj bazi....ne nadjoh cigare ali nadjoh omiljeni akatist koji trazim vec neko vreme :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 часа, Драшко рече

Danas sam (grdicete me :D ) trazio cigare po raznim dzepovima jakni da imam uz kafu na nervnoj bazi....ne nadjoh cigare ali nadjoh omiljeni akatist koji trazim vec neko vreme :)

Akatist oca Joila protiv pusenja? :tv:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 2 months later...
пре 10 часа, Nikola Stojanovic рече

Давајте неку топлу причу, ужелео сам се малко. ???

Meni je 24 septembar ključni dan u životu

Velika prekretnica, i uvek nešto lepo doživim tog datuma

Tada se slavi i Sv Ksenija (pored februarskog datuma)

A pre skoro mesec dana  sam dobio ovu ikonu Presvete Bogorodice Volsingamske

Pravoslavna je iako je iz Engleske iz "engleskog" Nazareta 

Walsingham-a 

Ima cela istorija o toj ikoni i tom mestu i ima akatist na sajtu Suroške eparhije

Ikona je našla mesto u mom domu na najvišem mestu 

I....

Kako sam saznao pre tri dana

Slavi se 24og septembra

20190906_200644.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Изида,
      Не знам колико ће ова тема бити интересантна. Један данашњи догађај ме подстакао да је поставим.
      Кажу да је цео свет полудео...Изгледа да јесте. "Досеткама" неких људи и Луцифер завиди. Хвала Богу што ме је благословио да још у фебруару 1993. на једном од првих часова веронауке отац Милан Филиповић каже да се неки људи баве "магијом" али да она нема дејства....
      Елем, данас је неко крадимице ушао у наше двориште и оставио "нераспаковану" мушку мајицу. Као што рекох не верујем у враџбине, али се ипак питам зашто би нам неко то урадио.
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј служиo je овог јутра, на празник Светих Јоакима и Ане, Свету архијерејску Литургију у Храму посвећеном родитељима Пресвете Богородице у београдском насељу Калуђерица.
      Звучни запис беседе
      Патријарх Иринеј је произнео беседу о Јоакиму и Ани, "честитим људима који су живели Духом Светим", које је Господ благословио највећим благословом, да буду родитељи Пресвете Богородице. Од родитељства нема веће части, јер назвати се родитељем значи, истовремено бити, сарадник Божији, јер само Бог може подарити живот, рекао је Патријарх Иринеј. Богородица је највећи дар Божији њеним родитељима, али и целом људском роду. Тим даром је Господ прославио њене родитеље, као оне који су због своје дуге бездетности сматрани великим грешницима. Тиме је Господ показао своју превелику љубав према свима нама.
      Његова Светост Патријарх Иринеј је посебно у својој беседи указао на грех чедоморства, наводећи да мајке чине велики грех тим чином. Јер оне које требају да буду чиста љубав према својој деци одлучују се на њихово убиство.
      Његовој Светости Патријарху Иринеју саслуживали су: игуман манастира Рајиновац архимандрит Серафим, протојереји - ставрофори: Ратко Аксентић и Милош Мићић, јереј Светозар Арсовски, протођакон Стевица Рапајић и ђакон Немања Ристић.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      У среду, 15. јула 2020. године, када Црква Божија прославља Полагање часне ризе Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, служио је Свету Архијерејску Литургију у цркви-брвнари посвећеној Светом великомученику Георгију у Брајковцу поводом славе заједнице за рехабилитацију и ресоцијализацију оболелих од болести зависности “Земља живих”.   Звучни запис беседе   Епископу су саслуживали: јеромонах Онуфрије Хиландарац, духовник манастира Драче; игуман Доситеј Хиландарац, настојатељ манастира Светог великомученика Георгија у Ћелијама протојереј-ставрофор Златко Димитријевић, архијерејски намесник колубарско-посавски; протојереј-ставрофор Марко Митић, протојереји Страхиња Голијан и Радивоје Стојадиновић, протонамесници Стефан Франовић Родољуб Војиновић, јерођакон Јован (Прокин), као и ђакони Никола Урошевић и Стеван Илић.   Литургији је присуствовао и директор Канцеларије за односе са црквама и верским заједницама господин др Милета Радојевић са својим сарадницима.   Свечаност Сабрања увеличана је појањем хора “Свети Димитрије” из Лазаревца, под диригентском палицом протонамесника Владимира Стојковића.   Надахнутом беседом Епископ Јован подсетио нас је на значај данашњег празника као и на помоћ и заштиту коју је Пресвета Богородица кроз векове пружала свима, па и данас, онима који јој молитвено припадају. “Чуда која се дешавају молитвама Мајке Божије немогуће је описати. Лакше је избројати зрна песка у мору, него побројати сва доброчинства која је она учинила људском роду. Стога у животу наше Цркве посебно место припада управо поштовању Пресвете Богородице. Њена улога у домостроју, плану спасења света, је огромна. Она је мост којим се Бог спустио у свет. Па ипак, иако рађа Спаситеља, она себе назива слушкињом. Невероватно је њено смирење. Она је посредница између неба и земље, она је заступница целога света пред престолом Господњим, она је љубав, милост, сажаљење и опроштај роду људском”, поучио је Владика сабране вернике.     Извор: Епархија шумадијска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј служио је Свету архијерејску Литургију на празник Светих апостола Вартоломеја и Варнаве у среду 24. јуна 2020. године, у храму у Раковици који је посвећен овим светитељима.   Звучни запис беседе   Данас славимо два апостола који су имали ту част да виде Господа својим очима и да чују речи којих није било ни пре ни после тих речи. Речи које су доносиле благост и радост слушаоцима. Речи које су исцељивале многе болести. То су биле речи нашега Господа“ рекао је Патријарх Иринеј у беседи о светим апостолима Ватроломеју и Варнави. Патријарх је додао и да су св. Ватроломеј и Варнава „чули реч Господњу и позив Његов на који, као и други Апостоли, нису могли одолети. И пошли су да пренесу те речи кроз цео свет. Они су тиме посејали семе науке Христове. И то семе расте и доноси подове до наших дана“. „Ту реч, коју су Господ и Апостоли проповедали, данас Црква проповеда“ закључио је Патријарх говорећи о предању Цркве кроз које су сви светитељи живели кроз све векове Цркве.   Говорећи о дешавањима у Црној Гори Патријарх Иринеј је рекао: „То све што се дешавало Св. Апостолима и данас се то исто дешава. Сви ми знамо за св. Василија Острошког тамо где се дешавају чудесни догађаји. Тамо где се нажалост Србин одрекао српства. Вере своје, православља свога и свега онога што нас је красило. А св. Василије Острошки је један од највећих чудотвораца у хришћанском свету. Али није он једини. Где год је вера и наша љубав према Господу тамо се и чуда дешавају.   На крају, после литије око храма и резања славског колача, Патријарх Иринеј је на предлог старешине храма протојереја - ставрофора Радослава Савовића доделио је грамату г. Дарку Спајићу, предузетнику из Раковице.   Свјатјејшем су саслуживали протојереј-ставрофор Бранко Митровић и протонамесник Миле Суботић, протођакон Стеван Рапајић и протођакон Дамјан Божић, уз појање храмовног хора „Свети Прохор Пчињски“, под управом диригента Милене Јанковић.     Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Село Подграб недалеко од Пала смејштено  на древном путу који води од Пала ка Прачи, Устипрачи и даље ка Вишеграду данас је, 28. маја 2020. године, свечано дочекало и прославило велики празник Вазнесења Господњег (Спасовдан) иначе и крсну славу своје цркве посвећене овом великом празнику, који је и филијални храм парохије Прачанске у Прачи.       Свету архијерејску литургију служио је Високопреосвећени Господин Хризостом, митрополит дабробосански уз саслужење: протојереја-ставрофора Илије Чупића, протојереја: Марка Билинца и Немање Манџића, јереја Бојана Кулашевића и ђакона Будимира Гардовића. На крају свете литургије благословљени су славско кољиво и славски колач и обављена је славска литија.   У бесједи на тему Спасовдан – дан нашег Спаситеља Високопреосвећени је потсјетио вјернике на историјске оквире библијског догађаја Вазнесења те истакао тајну овог великог празника. ''……….. тајна овог празника је ономе што нам сведочи свети апостол и јеванђелист Лука  на крају свог јеванђеља, а које данас чусмо. Прије свега, апостоли су били збуњени оним што се све десеило и дешавало од Великог петка и сумњичави према свему ономе што су и чули и видјели. Разумјевши помисли њихове док су били сабрани у зборници на Сиону васкрсли Господ им прилази и пита их: Што сте збуњени? И зашто такве помисли улазе у срца ваша?...   Господ им још једном открива да све што се са Њим десило писано је у Закону мосијевом, пророцима и псалмима. Још једанпут их потсјећа да је он Месија и Избавитељ, али и да се враћа Оцу његовом и Оцу нашем који је на Небесима…    Свети апостол Лука открива да ''им (апостолима) отвори ум да разумију Писма''…    На крају он их опет потсјећа на оно што им је и раније говорио да ће им послати Духа утјешитеља који ће их утврдити у вјери, у знању и вјерности Богу ида ће пребивати на њима….. ''И ево, ја ћу послати обећање Оца својега на вас; и ви сједите у граду Јерусалиму док се не обучете у силу с висине''…    Тек пошто им је отворио ум да разумију Писма и потсјетио их да чекају Духа Светога да се излије на њих изведе их на Маслинску гору и на локалитету који се зове Витанија узнесе се на небеса на њихово опште запрепаштење. …''     Извор: Митрополија дабробосанска

• Креирај ново...