Jump to content

Бoжија чуда у нашем животу

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ја бих најпре поделила са вама чудо које се дешава ових дана а чији сам сведок. Овде ми можда баш @Vladan :::. може помоћи својим искуством.

Мој малени син често ,,из чиста мира" подигне рукице и поглед ка небу и из свег гласа дозива тату. То траје пар минута и престане. Има три године и за сада још нико са њим није разговарао на ту тему, нити је још питао. Ништа друго не могу да помислим него да је, чудом Божијим, сам себи, на најлепши могући начин, објаснио празнину коју осећа од смрти свог оца.

И не, ово никако није тужна прича, ово је заиста за радост.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Replies 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Овде можете постављати  искуства Божијих чуда у вашем животу...мада је и сам наш живот једно велико чудо, па чак и сваки уздах и издах као и сваки минут и секунд. Овде пишите о очигледним(упечатљивим

Ја бих најпре поделила са вама чудо које се дешава ових дана а чији сам сведок. Овде ми можда баш @Vladan :::. може помоћи својим искуством. Мој малени син често ,,из чиста мира" подигне рукице и

Ima puno. Ono najlepse ne mogu da kazem, mozda jednog dana Prosle godine sam bio kod drugara u KG. Trebao sam da prenocim jos jednu noc ili bar kasnije uvece da krenem, ali uvati me neka depresij

Posted Images

@Milica Bajic Ја га не бих ништа дирао а објаснио бих или га питао успут када је погодан моменат шта мисли, осећа и слично. У тим питањима и разговорима, по мом искуству, видећеш да је доста онда када сам промени тему на нешто своје дечије :) 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Vladan :::. пробала сам да га питам - где је тата, али приметила сам да му питање не одговара и престала сам да питам.

Чак сам, када је почело такво понашање, пробала да се јавим ја, као да је мене звао. Само ме је збуњено гледао, очима ме пита - шта ти је, па ти си мама ...

joooj

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Milica Bajic рече

@Vladan :::. пробала сам да га питам - где је тата, али приметила сам да му питање не одговара и престала сам да питам.

Чак сам, када је почело такво понашање, пробала да се јавим ја, као да је мене звао. Само ме је збуњено гледао, очима ме пита - шта ти је, па ти си мама ...

joooj

Па нека га, нигде не журите :) 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Vladan :::. рече

Е @Рапсоди хвала ти за тај смех... Ја написао да се мало људи насмеју а они (@Milica Bajic@Драшко и @Лидија Миленковић) се истопише... нећу да се играм... :smeh1:

Kako, muko moja, da se smejem ? Brinem kako ces da nam se javis kad sledeci put izgubis kljuceve ; da l' ce biti interneta na Mesecu.....:(:((

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Лидија Миленковић рече

Kako, muko moja, da se smejem ? Brinem kako ces da nam se javis kad sledeci put izgubis kljuceve ; da l' ce biti interneta na Mesecu.....:(:((

Па мсм стварно ако "успем" и трећи пут онда боље сам да седам у ракетлу... :)) 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Пре 2год, бакица купује унуки неку књишку и фале јој 100динара. Рекох , не бррините ништа имам ја код себе, слободно узмите. Захвали се она, мени срце пуно, рекох молим лепо не морате враћати. После недељу дана улази неки батица и замоли ме да ископира неке тестове, пар страна из књиге, да је не би куповао целу. Ја каква сам будала, ни 5, ни 6 одмах му кажем може. Оде он, нема га пола сата. И паде ми на памет, леле ако је неки инспектор, копирање забрањено, напипа јежа у вр' боцку. Кад долази мој камарад и даје ми 100динара и каже, хвала ти пуно брате, изволи сок да попијеш. Чудни су ти поступци пред Господом, само немој да ширите много даље, ће се уале људи, па ће стално долазе куде мене. :D:D:D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Milica Bajic рече

Мој малени син често ,,из чиста мира" подигне рукице и поглед ка небу и из свег гласа дозива тату. То траје пар минута и престане. Има три године и за сада још нико са њим није разговарао на ту тему, нити је још питао. Ништа друго не могу да помислим него да је, чудом Божијим, сам себи, на најлепши могући начин, објаснио празнину коју осећа од смрти свог оца.

Негде је чуо да је тата сада на небу и онда га зове.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Фоткали  се ја и колега, и када смо развили слику, око моје главе ореол :smeh1: а око колегове нема. Ајде што се прелама  светлост и што се научно и логички  може објаснити шта се то збило и оКле ореолче око моје главе .:smeh1: Али питање је сад....мислим то је чудо...зашто баш око моје главе :smeh1: има ту нешто, има, има. Досадила ја брату и народу  са умишљеним светитељством и брат ме прозвао... Лолка ореолка 12:smeha:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ah, ja sam profesionalno vozio za jednu firmu oko 3,5 godine i par puta me je spasao sam andjeo cuvar, stvarno,.... ima jedan put od smedereva do mladenovca kroz neka sela, uzak asfaltirani put nekih 15km, pored njiva i neke sume, teske i dugacke leve i desne krivine na putu koliko hoces,.... vracao se iz mladenovca kolima za smederevo i nesto gazda nervozan zove gde si, cekamo te,.... ja malo nagazio gas i seko' krivine da stignem.... i dolazim do,.... prav put i ide leva dugacka krivina i malo secem krivinu i prelazim liniju i ulazim u krivinu u pola suprotne trake....i izlazim iz krivine u suprotnu traku i ispred mene na nekih 15 - 20m veliki kamion sa prikolicom i iza njega auto (prosto neverovatno kako se poklopilo),... ja idem velikom brzinom pravo u kamion, nemam vremena da se full koci jer i dalje bi me kamion pokupio,.... ja refleksno pritisnem blago kocnicu i auto se za sekundu jednu ,......malo zanese, desno, levo, desno i upadne i vratim se u moju desnu vozacku traku,...... tacno toliko da prodjem izmedju kamiona i desne ivice kolovoza koja vodi u neku provaliju duboku oko desetak metara....

...i tacno prodjem velikom brzinom izmedju kamiona i ivice puta koji vodi u provaliju,....uf, i sada kad se setim najezim se i prekrstim i zahvalim Bogu i mom andjelu cuvaru, verujte bukvalno je bilo kao na filmu, prostor izmedju kamiona i ivice puta i provalije je bio skoro taman toliko sirok da prodjem kolima a pre toga sam isao velikom brzinom pravo u kamion,... kako je auto sam od sebe posle malog kocenja uspeo da se uglavi u taj prostor, ja to nisam mogao da izvedem,.... i nisam izveo, jednostavno sam malo instiktivno pritisnuo kocnicu i auto se sam nekako zaneo levo - desno i sam se 'uglavio' u taj prostor i prosao sam velikom brzinom pored kamiona i drugog auta i provalije  ..... slava Bogu sto sam ziv....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 минута, Рапсоди рече

Фоткали  се ја и колега, и када смо развили слику, око моје главе ореол :smeh1: а око колегове нема. Ајде што се прелама  светлост и што се научно и логички  може објаснити шта се то збило и оКле ореолче око моје главе .:smeh1: Али питање је сад....мислим то је чудо...зашто баш око моје главе :smeh1: има ту нешто, има, има. Досадила ја брату и народу  са умишљеним светитељством и брат ме прозвао... Лолка ореолка 12:smeha:

Mi smo mnogo zezali brata jedne moje drugarice kome se na slici s njenog krštenja formirao oreol oko glave na kojoj je bio izuzetno pobožan izraz lica. Čovek je žestoki ateista i izraz mu je bio sarkastičan :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Paradoksologija рече

Čovek je žestoki ateista i izraz mu je bio sarkastičan :D

Може да буде, а не мора да значи. :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 32 минута, Lady Godiva рече

Негде је чуо да је тата сада на небу и онда га зове.

И ја сам то прво помислила. Онда сам питала све блиске људе у окружењу, али нико није са њим причао о томе. Једино је могуће да је нешто повезао из цртаћа (?), нмм појма... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 15 часа, Milica Bajic рече

Мој малени син често ,,из чиста мира" подигне рукице и поглед ка небу и из свег гласа дозива тату.

Слично се дешавало мојој другарици, изненада је преминуо отац од мог другара ( мој другар и другарица имају ћеркицу девојчицу), и мала је често показивала мами на врх неког ормара и виче ено деда седи тамо, или крије се иза завесе, дете није знало тада ништа. Ево, пишем ово ја момак од 23 године, идем сад у теретану и док пишем ово осврћем се око себе и јежим се....

А и негде сам прочитао да је Антоније Велики рекао, да када би ми мирјани били у стању да видимо духовни свет у потпуности тј оно што је око нас, да би изгубили разум одма. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Изида,
      Не знам колико ће ова тема бити интересантна. Један данашњи догађај ме подстакао да је поставим.
      Кажу да је цео свет полудео...Изгледа да јесте. "Досеткама" неких људи и Луцифер завиди. Хвала Богу што ме је благословио да још у фебруару 1993. на једном од првих часова веронауке отац Милан Филиповић каже да се неки људи баве "магијом" али да она нема дејства....
      Елем, данас је неко крадимице ушао у наше двориште и оставио "нераспаковану" мушку мајицу. Као што рекох не верујем у враџбине, али се ипак питам зашто би нам неко то урадио.
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј служиo je овог јутра, на празник Светих Јоакима и Ане, Свету архијерејску Литургију у Храму посвећеном родитељима Пресвете Богородице у београдском насељу Калуђерица.
      Звучни запис беседе
      Патријарх Иринеј је произнео беседу о Јоакиму и Ани, "честитим људима који су живели Духом Светим", које је Господ благословио највећим благословом, да буду родитељи Пресвете Богородице. Од родитељства нема веће части, јер назвати се родитељем значи, истовремено бити, сарадник Божији, јер само Бог може подарити живот, рекао је Патријарх Иринеј. Богородица је највећи дар Божији њеним родитељима, али и целом људском роду. Тим даром је Господ прославио њене родитеље, као оне који су због своје дуге бездетности сматрани великим грешницима. Тиме је Господ показао своју превелику љубав према свима нама.
      Његова Светост Патријарх Иринеј је посебно у својој беседи указао на грех чедоморства, наводећи да мајке чине велики грех тим чином. Јер оне које требају да буду чиста љубав према својој деци одлучују се на њихово убиство.
      Његовој Светости Патријарху Иринеју саслуживали су: игуман манастира Рајиновац архимандрит Серафим, протојереји - ставрофори: Ратко Аксентић и Милош Мићић, јереј Светозар Арсовски, протођакон Стевица Рапајић и ђакон Немања Ристић.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      У среду, 15. јула 2020. године, када Црква Божија прославља Полагање часне ризе Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, служио је Свету Архијерејску Литургију у цркви-брвнари посвећеној Светом великомученику Георгију у Брајковцу поводом славе заједнице за рехабилитацију и ресоцијализацију оболелих од болести зависности “Земља живих”.   Звучни запис беседе   Епископу су саслуживали: јеромонах Онуфрије Хиландарац, духовник манастира Драче; игуман Доситеј Хиландарац, настојатељ манастира Светог великомученика Георгија у Ћелијама протојереј-ставрофор Златко Димитријевић, архијерејски намесник колубарско-посавски; протојереј-ставрофор Марко Митић, протојереји Страхиња Голијан и Радивоје Стојадиновић, протонамесници Стефан Франовић Родољуб Војиновић, јерођакон Јован (Прокин), као и ђакони Никола Урошевић и Стеван Илић.   Литургији је присуствовао и директор Канцеларије за односе са црквама и верским заједницама господин др Милета Радојевић са својим сарадницима.   Свечаност Сабрања увеличана је појањем хора “Свети Димитрије” из Лазаревца, под диригентском палицом протонамесника Владимира Стојковића.   Надахнутом беседом Епископ Јован подсетио нас је на значај данашњег празника као и на помоћ и заштиту коју је Пресвета Богородица кроз векове пружала свима, па и данас, онима који јој молитвено припадају. “Чуда која се дешавају молитвама Мајке Божије немогуће је описати. Лакше је избројати зрна песка у мору, него побројати сва доброчинства која је она учинила људском роду. Стога у животу наше Цркве посебно место припада управо поштовању Пресвете Богородице. Њена улога у домостроју, плану спасења света, је огромна. Она је мост којим се Бог спустио у свет. Па ипак, иако рађа Спаситеља, она себе назива слушкињом. Невероватно је њено смирење. Она је посредница између неба и земље, она је заступница целога света пред престолом Господњим, она је љубав, милост, сажаљење и опроштај роду људском”, поучио је Владика сабране вернике.     Извор: Епархија шумадијска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј служио је Свету архијерејску Литургију на празник Светих апостола Вартоломеја и Варнаве у среду 24. јуна 2020. године, у храму у Раковици који је посвећен овим светитељима.   Звучни запис беседе   Данас славимо два апостола који су имали ту част да виде Господа својим очима и да чују речи којих није било ни пре ни после тих речи. Речи које су доносиле благост и радост слушаоцима. Речи које су исцељивале многе болести. То су биле речи нашега Господа“ рекао је Патријарх Иринеј у беседи о светим апостолима Ватроломеју и Варнави. Патријарх је додао и да су св. Ватроломеј и Варнава „чули реч Господњу и позив Његов на који, као и други Апостоли, нису могли одолети. И пошли су да пренесу те речи кроз цео свет. Они су тиме посејали семе науке Христове. И то семе расте и доноси подове до наших дана“. „Ту реч, коју су Господ и Апостоли проповедали, данас Црква проповеда“ закључио је Патријарх говорећи о предању Цркве кроз које су сви светитељи живели кроз све векове Цркве.   Говорећи о дешавањима у Црној Гори Патријарх Иринеј је рекао: „То све што се дешавало Св. Апостолима и данас се то исто дешава. Сви ми знамо за св. Василија Острошког тамо где се дешавају чудесни догађаји. Тамо где се нажалост Србин одрекао српства. Вере своје, православља свога и свега онога што нас је красило. А св. Василије Острошки је један од највећих чудотвораца у хришћанском свету. Али није он једини. Где год је вера и наша љубав према Господу тамо се и чуда дешавају.   На крају, после литије око храма и резања славског колача, Патријарх Иринеј је на предлог старешине храма протојереја - ставрофора Радослава Савовића доделио је грамату г. Дарку Спајићу, предузетнику из Раковице.   Свјатјејшем су саслуживали протојереј-ставрофор Бранко Митровић и протонамесник Миле Суботић, протођакон Стеван Рапајић и протођакон Дамјан Божић, уз појање храмовног хора „Свети Прохор Пчињски“, под управом диригента Милене Јанковић.     Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Село Подграб недалеко од Пала смејштено  на древном путу који води од Пала ка Прачи, Устипрачи и даље ка Вишеграду данас је, 28. маја 2020. године, свечано дочекало и прославило велики празник Вазнесења Господњег (Спасовдан) иначе и крсну славу своје цркве посвећене овом великом празнику, који је и филијални храм парохије Прачанске у Прачи.       Свету архијерејску литургију служио је Високопреосвећени Господин Хризостом, митрополит дабробосански уз саслужење: протојереја-ставрофора Илије Чупића, протојереја: Марка Билинца и Немање Манџића, јереја Бојана Кулашевића и ђакона Будимира Гардовића. На крају свете литургије благословљени су славско кољиво и славски колач и обављена је славска литија.   У бесједи на тему Спасовдан – дан нашег Спаситеља Високопреосвећени је потсјетио вјернике на историјске оквире библијског догађаја Вазнесења те истакао тајну овог великог празника. ''……….. тајна овог празника је ономе што нам сведочи свети апостол и јеванђелист Лука  на крају свог јеванђеља, а које данас чусмо. Прије свега, апостоли су били збуњени оним што се све десеило и дешавало од Великог петка и сумњичави према свему ономе што су и чули и видјели. Разумјевши помисли њихове док су били сабрани у зборници на Сиону васкрсли Господ им прилази и пита их: Што сте збуњени? И зашто такве помисли улазе у срца ваша?...   Господ им још једном открива да све што се са Њим десило писано је у Закону мосијевом, пророцима и псалмима. Још једанпут их потсјећа да је он Месија и Избавитељ, али и да се враћа Оцу његовом и Оцу нашем који је на Небесима…    Свети апостол Лука открива да ''им (апостолима) отвори ум да разумију Писма''…    На крају он их опет потсјећа на оно што им је и раније говорио да ће им послати Духа утјешитеља који ће их утврдити у вјери, у знању и вјерности Богу ида ће пребивати на њима….. ''И ево, ја ћу послати обећање Оца својега на вас; и ви сједите у граду Јерусалиму док се не обучете у силу с висине''…    Тек пошто им је отворио ум да разумију Писма и потсјетио их да чекају Духа Светога да се излије на њих изведе их на Маслинску гору и на локалитету који се зове Витанија узнесе се на небеса на њихово опште запрепаштење. …''     Извор: Митрополија дабробосанска

• Креирај ново...