Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Recommended Posts

Није баш вест и догађају у вези ИТ али за мене јесте :)

Елем цркао ми телефон, ако неко има неки предлог за неки добар полован модел око 50-60е сугестије су добродошле.

пре 1 сат, Vladan :::. рече

Елем цркао ми телефон, ако неко има неки предлог за неки добар полован модел око 50-60е сугестије су добродошле.

носи га у сервис на "реанимацију," можда га "васкрсну" и за неке мање паре...

пре 7 часа, Vladan :::. рече

Ne razumem se nešto mnogo u telefone i nisam zahtevan korisnik ali mogu da preporučim onaj koji ja imam, Huawei P8 Lite jer je u tom cenovnom opsegu a odličan je telefon. Znači baš sve ima: odličan dizajn, sasvim zadovoljavajuće karakteristike, pouzdan.  Ja sam ga nasledio od žene...kao i uvek kad njoj istekne ugovor pa uzme sebi novi.

пре 1 сат, Broken рече

Ne razumem se nešto mnogo u telefone i nisam zahtevan korisnik ali mogu da preporučim onaj koji ja imam, Huawei P8 Lite jer je u tom cenovnom opsegu a odličan je telefon. Znači baš sve ima: odličan dizajn, sasvim zadovoljavajuće karakteristike, pouzdan.  Ja sam ga nasledio od žene...kao i uvek kad njoj istekne ugovor pa uzme sebi novi.

јесте тел изгледа и ради одлично, нудили ми у једној продавнци за 80е што ми је мало много за тел...

Управо сада, Vladan :::. рече

јесте тел изгледа и ради одлично, нудили ми у једној продавнци за 80е што ми је мало много за тел...

Za spolovan ?

Ja sam baš sad gledao n anetu , ima za 60e.

Управо сада, Broken рече

Za spolovan ?

Ja sam baš sad gledao n anetu , ima za 60e.

па да али нећу из другог града, пар пута куповао тел преко огласа и увек је било скривених мана проблема лажи... не могу да мислим о томе хоћу уживо да видим

Управо сада, Vladan :::. рече

па да али нећу из другог града, пар пута куповао тел преко огласа и увек је било скривених мана проблема лажи... не могу да мислим о томе хоћу уживо да видим

Da, razumem.

пре 5 часа, Vladan :::. рече

а гледам сада неки мало јачи тј. 3-4 године млађи тел да узмем

Problem je ta tvoja cijenova razina, koliko si spreman i raspoložen uložiti novca u to.

Do 50 eura nadješ samo polovne klade, za 50-100 eura nadješ ono što i ja za 58 eura. 

Inače ta cijena na linku je 66 eura (preračunato sa čeških kruna) ali mene je koštao

8 eura manje tj. 58 eura jer je tamo bila neka kratkodoba akcija - pojeftinjenje preko vikenda. 

https://www.mall.cz/mobilni-telefony/cubot-j3-pro-dual-sim-modry?src=sug&s=Cubot J3 Pro, Dual SIM, modrý

Ustvari tamo je gomila takvih telefona izmedju 50-100 eura a s tim ja baš i imam nekakvo veće iskustvo jer sam u toj isto cijenovoj relaciji pod 200 eura kupio telefon i svojoj mami. 

https://mobilni-telefony.heureka.cz/iget-blackview-a8g-max/

Inače taj telefon je ispao ok, sa maksimalno velikim displejom za telefon, ustvari izgleda kao mini tablet, mama htjela takav sa što većim displejom. Već je u godinama i slabije vidi, da može gledat You Tube videa a ne mora škiljit na njih na malom telefonu. Ali sad mi se žali da se brzo prazni, izbija baterija. Valjda telefon dugo bio u skladištu pa baterija otišla, moraću joj kupiti novu.

Većina ih je iz Kine, to ne mora značiti ništa loše ali u toj nižoj cijenovoj razini se to reflektuje dosta neprijatnim načinom. Zašto?

Zato što je  momentalna situacija s tim telefonima i tom mobilnom tehnikom takva da čim dalje tim sve oni skuplji telefoni nad 200 eura su sve bolji i kvalitetniji ali zato čim sve dalje su tim oni jeftiniji telefoni (pod 200 eura) sve gori i lošiji tj. ne prate situaciju, ne kopiraju i razvoj u višoj klasi telefona nad 200 eura.  Tako sam ja kupio taj Cubot zbog cijene, odličnog vellikog displeja jer mi treba za čitanje i videa ali ispostavilo da prosto ima neki problem sa zvonjenjem, mora se izvaditi i ponovo staviti baterija, onda zvoni i tako stalno, neku dobu zvoni i sve je ok pa najednom prestane, pa otvaraj telefon, izvadi i ponovo stavi bateriju, pa tako onda neko vrijeme proradi i tako ukrug. Kad je tek bio kupljen zvonio lijepo i glasno, poslije necijelih dva mjeseca se pojavili ti problemi sa zvonjenjem, znači ne radi ono glavno radi čega je kupljen. Tako sam morao brže bolje kupiti drugi da mi konačno zvoni kako treba a ne da je stalno ko na izdisaju i u posljednjem tahu. Tako sad Cubot imam na čitanje a Prestigio na telefoniranje.

https://www.mall.cz/mobilni-telefony/prestigio-wize-q3-dual-sim-zlaty

Odlučio sam se za Prestigio jer sam imao neki raniji model a taj je vrlo glasno zvonio, no, kad je stigao ovaj novi razočarao me. I on je vrlo tih, sad prave sve telefone tako tihe i sa slabašnim zvonom pa sam mu morao pridavat specijalno extra pojačano zvono - aplikaciju sound booster zvona. I osim toga ima 2x manju memoriju, jedva sam stigao tamo dati šta am trebao za razliku od Cubota koji je po svemu odličan, veliki displej, super foto aparat, dvaput veća memorija (16gb) od Prestigia  koji ima 8 Gb. ali na kraju ne zvoni kako treba. Prosto ti jeftini telefoni su takvi, pa u najboljem slučaju možeš proći kao i ja da ti telefon radi xy stvari a ne radi ono glavno što ti trebaš.  Zato radije kupi odmah nešto skuplji i kvalitetniji telefon. Svejedno ćeš na kraju morati kupiti dva ko ja ako kupiš nešto bzvz za 50-100 eura. U toj cijenovoj razini su svi ti telefoni takvi, na kraju neće htjeti raditi neku od neophodnih i ključnih stvari koju trebaš kao što je kod mene to zvonjenje..  :D 

пре 14 часа, Vladan :::. рече

добар полован модел око 50-60е

за те паре имаш добар BlackBerry Leap, није андроид, али служи одлично. 

• Сличан садржај

• Guest
      Од Guest,
      Јединствен међународни префикс Албаније - 355 би, према тој резолуцији, важио не само за фиксну телефонију, уместо досадашњег 381, већ и за два мобилна провајдера за које су позивни бројеви 377 и 386.
      У резолуцији се истиче да заменом међународног префикса грађани Косова много добијају како на политичком, економском, тако и на безбедносном плану.
      Резолуциом је од владе захтевано да врло брзо иницира преговоре са Владом Републике Албаније о коришћењу њиховог међународног префикса.
      Такође се истиче да уколико су уговори о коришћењу садашњих међународних префикса још важећи треба да буду испоштовани до њиховог истека, а да се даље не продужавају.
      Расправа о овој резолуцији је одржана на седници 30. августа, а данас је усвојема гласовима 47 посланика, против је било девет, док се два посланика нису изјаснила.
      Извор: Танјуг
  • Create New...