Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Zoran Đurović

Зоран Ђуровић: Када се удруже млади и стари лавови: владике Максим и Амфилохије

Оцени ову тему

Recommended Posts

Десет фолирантских контраверзи Митрополита Црногорско-приморског Амфилохија.

1. Бори се искључиво против српства у имену Митрополије али се залаже за црногорство у својој личној титули избацујући најчешће реч ... приморски ... у својим јавним наступима.

2. Држи парастос Влади Србије у Београду, иако Влада Србије није признала Космет, али не држи парастос Влади Црне Горе у Подгорици иако је Влада Црне Горе признала Космет.

3. Говори да је за Резолуцију 1244 али у својим историјским говорима управо супротно тој резолуцији 1244 Метохију сматра делом праве и истинске Црне Горе а не праве и истинске Србије.

4. Није за то да Манастир Врањина који је основао Свети Сава у 13. веку припадне Архиепископу Српском, иако у оснивачкој Повељи Светога Саве за Манастир Врањина пише да се само Архиепископ Српски може помињати на Литургијама на Врањини, али зато каже да он јесте да се тај Свеосавски Манастир поклони Јерусалимској Патријаршији иако он никада није припадао Јерусалимском Патријархату који се уопште и не помиње у Повељи Светога Саве. Дакле само да није у српским рукама, па макар му милији био Јерусалимски од Српског Патријарха. 

5. Не жели да се председник Србије Александар Вучић појави пред Саборским Архијерејима у Београду, али жели да се он лично по јахтама на Јадранском мору тајно састаје са Милом Ђукановићем. 

6. Није за политику Цариграда у Украјини али јесте за епископа Максима који директно подржава политику Цариграда у Украјини.

7. Буни се кад га неко титулише са - Митрополит СПЦ у Црној Гори - јер каже да му то није званична и призната титула, али се не буни кад он потпуно својевољно сам мења званичну и признату титулу Патријарха Српског у титулу ... Патријарха Српских и Поморских земаља. 

8. Јесте за Велику Црну Гору од Скадра до Сарајева, и од Дубровника до Рашке, по мегаломанским жељама краља Николе Петровића,  али није за Велику Србију са Црном Гором као делом Велике Србије, по жељи светог Руског цара Николаја Другог Романова.

9. Прво 4 године неискрено говори да је пројекат црквене аутономије Цркве у Црној Гори удбашка а не његова прича, а потом јавно говори да је он лично за широку црквену аутономију у Црној Гори и лабаве црквене везе са Београдом, што је раније приписивао Удби.

10. Прво годинама прича против чланства у ЕУ а потом каже да он никада није био против чланства у ЕУ. 

Наставиће се ...

пре 42 минута, Kifa рече

1. Бори се искључиво против српства у имену Митрополије али се залаже за црногорство у својој личној титули избацујући најчешће реч ... приморски ... у својим јавним наступима.

2. Држи парастос Влади Србије у Београду, иако Влада Србије није признала Космет, али не држи парастос Влади Црне Горе у Подгорици иако је Влада Црне Горе признала Космет.

3. Говори да је за Резолуцију 1244 али у својим историјским говорима управо супротно тој резолуцији 1244 Метохију сматра делом праве и истинске Црне Горе а не праве и истинске Србије.

4. Није за то да Манастир Врањина који је основао Свети Сава у 13. веку припадне Архиепископу Српском, иако у оснивачкој Повељи Светога Саве за Манастир Врањина пише да се само Архиепископ Српски може помињати на Литургијама на Врањини, али зато каже да он јесте да се тај Свеосавски Манастир поклони Јерусалимској Патријаршији иако он никада није припадао Јерусалимском Патријархату који се уопште и не помиње у Повељи Светога Саве. Дакле само да није у српским рукама, па макар му милији био Јерусалимски од Српског Патријарха. 

5. Не жели да се председник Србије Александар Вучић појави пред Саборским Архијерејима у Београду, али жели да се он лично по јахтама на Јадранском мору тајно састаје са Милом Ђукановићем. 

6. Није за политику Цариграда у Украјини али јесте за епископа Максима који директно подржава политику Цариграда у Украјини.

7. Буни се кад га неко титулише са - Митрополит СПЦ у Црној Гори - јер каже да му то није званична и призната титула, али се не буни кад он потпуно својевољно сам мења званичну и признату титулу Патријарха Српског у титулу ... Патријарха Српских и Поморских земаља. 

8. Јесте за Велику Црну Гору од Скадра до Сарајева, и од Дубровника до Рашке, по мегаломанским жељама краља Николе Петровића,  али није за Велику Србију са Црном Гором као делом Велике Србије, по жељи светог Руског цара Николаја Другог Романова.

9. Прво 4 године неискрено говори да је пројекат црквене аутономије Цркве у Црној Гори удбашка а не његова прича, а потом јавно говори да је он лично за широку црквену аутономију у Црној Гори и лабаве црквене везе са Београдом, што је раније приписивао Удби.

10. Прво годинама прича против чланства у ЕУ а потом каже да он никада није био против чланства у ЕУ. 

Наставиће се ...

AF-45obljetnica-img1.jpg

пре 5 часа, ГрешниСлуга рече

1) Ако смо једна Црква, онда смо ваљда и браћа ? Зашто издижеш земаљско ословљавање изнад небеске Цркве? 

2) Нисам ништа подвукао. Знам шта сам мислио док сам писао. Ето опрости што нисам лепо срочио и тебе увео у соблазан. Праштај на мојој слабој елоквенцији.

3) Испитуј каквим си духом написао. Праштај ако сам погрешио...

4) Једна Света, Саборна и Апостолска Црква !!! То сам мислио

1)  Нисам ни мислио да ћете рећи са сте погрешили. Звао сам да ћете покушати да оправдате неоправдуво. Ви и ја нисмо чували овце, не познајемо се и зато је персирање обавезјујуће. Да ли уопште персирате свештеницима? Персирање је ствар опште културе, морали су томе да Вас науче на факултету. Сваки професор ми је још као студенту персирао. 

2) Чујте, моја реакција се односила на оно што сте писали а не на оно шта сте мислили. А написали сте тако да и лаик помисли да сте неки ви причестили са браћом одоздо а као да неки ми, који нисмо били доле, нисмо. Кога брига шта Ви мислите? Да ли оцене добијате на основу онога што сте мислили или на основу одговора?

3) Мене испитује мој Епископ као духовник коме се исповедам. Не дај Боже да се неким студентчићима правдам! 

4) Цитат:

Не знам чему онда овакав коментар обојен неком сујетом или мржњом, кад смо на истој страни. Сматрамо Једну Цркву.

Знате, реченица коју сте написали а коју сам подебљао је бесмислена сем ако не одговарате на питање: да ли сматрате две Цркве или Једну - мада је и ово бесмислено питање. 

Опет, реченица Сматрамо Једну Цркву је бесмислена! 

Та Ваша неспретна објашњења шта сте мислили су смешна!

Најчудније је да сте писали у множини. Шоу! Кажете да неки ви сматрате. 12:smeha:

Као да ми се обраћа неки владика. 

~

За једног студента ПБФ, па ако Бог да и свештеника, сте прилично испуштени. Данашње време тражи од будућег пастира да поштује саговорника, нпр. верника (а камоли свештеника?!), ту је персирање обавезно, бар док се не упознате. Ви немате општу културу. То је ствар одгоја. Мањкате у томе. 

Што се тиче образовања - да сте неки учењак Ви бисте знали да овај пост који су у Црној Гори заповедили није обавезујући за оне у Србији. Напротив, ко сте Ви да слушате епископе који Вам нису надређени? Да ли је Патријарх заповедио пост?

На крају, а опет у вези са оном нелогичном реченицом - то се ни студенту 1. године ПБФ-а не би десило! 

Дакле, Ви сте вероватно г. Лазић, човек једне књиге, човек два сајта.

пре 7 часа, msahost@live.com рече

Ma ne. Pisaće doktorsku disertaciju na temu Lohija i Bulketa, pa će pozvani, kao vi, da mu mentorišu na temu.
Naravno da će @Zoran Đurović pisati narodskim jezikom da bi ga što više ljudi razumelo, a oni, koji sebe  smatraju stručnjacima iz pojedinih oblasti, veoma dobro će razumeti napisano, izvore, relevantne činjenice...
Ako zamišljate da prosečno obrazovan čovek može sa lakoćom da razume tekst pisan kao naučni rad, varate se. Poenta i nije da ga shvataju samo izabrani, već što šira publika.
U ostalom, kvalitet nekoga se i ogleda u tome da ga što veći broj ljudi razume.
Hajde sada da se igramo pa da ovaj komentar ispišem na latinskom ili možda sanskrtu. Voleo bih da vidim ko će razumeti.
Vi?
Čisto sumnjam.

.

Nisi razumeo. Nisu poenta sadrzaji njegovih tekstova nego njegovi motivi. Dalje, ako je pop oni i treba da radi sa ljudima, bilo neobrazovanim, bilo obrazovanim. Medjutim, on upravo to ne radi, nego ima neke 'vise ciljeve'. Pogled mu nije uprt ka narodu nego ka nekim visokim pozicijama, glavnim mestima za stolom, potencijalnom svetoscu ... da ne nabrajam dalje imalo bi dosta toga. Da je radio ovo prvo i kako treba, dobijao bi pohvale. Tako prosto!

.

пре 4 часа, Жика рече

Грешни слуга је скоро уписао Богословски факултет а већ поучава оца Зорана. Мало му ник подсећа на Грешног Милоја. Што се тиче ословљавања читао сам да је правило да на интернету нема персирања.

Доживеће шок када буде учио да је то унижавање типа грешни, убоги ја превазиђено и смешно.

Свашта пише на интернету, и да су Срби старији од амеба. 

пре 5 часа, о.Небојша рече

Нема он пророчке моћи да зна да си старији од њега. :ok:

Или не зна како да се постави, јер би био ред да један престонички свештеник буде на Сабору са своијим народом,а не у у Србији.

И да буде на страни свог Митрополита, ане против њега.

Сад ако није из протеста, него по послушању, мијења ствар.

Не мора да буде пророк да би био пристојан, то треба да га науче пре поласка у јаслице. 

Мој надлежни архијереј није Митрополит Амфилохије.

Не знам на основу чега сте Ви закључили да сам ја против Митрополита? 

пре 5 часа, ГрешниСлуга рече

Нема потребе браћала да се доказујеш

@о.Небојша

Какво је ово обраћање ако није ђилкошко? 

пре 9 минута, Tristatri рече

.

Nisi razumeo. Nisu poenta sadrzaji njegovih tekstova nego njegovi motivi. Dalje, ako je pop oni i treba da radi sa ljudima, bilo neobrazovanim, bilo obrazovanim. Medjutim, on upravo to ne radi, nego ima neke 'vise ciljeve'. Pogled mu nije uprt ka narodu nego ka nekim visokim pozicijama, glavnim mestima za stolom, potencijalnom svetoscu ... da ne nabrajam dalje imalo bi dosta toga. Da je radio ovo prvo i kako treba, dobijao bi pohvale. Tako prosto!

.

Bestijalne subjektivne impresije. Poenta su tvoji motivi ( koji su by the way - vise nego ocigledni ) i u koje trenutno necu ulaziti...sve si okrenuo naopacke. Daj Avvo uputi mu koju lepu rec - vidis da covek krizira 🙄

1 hour ago, Kifa рече

Разби га као Лутер католике!:)) 

Тешког срца су католици данас прихватили већи део тога што им је Лутер замерао. 

пре 3 часа, Жика рече

Сад се изгледа највише људи јавило да напада оца Зорана више него кад је прошли пут отворио тему ако се не варам. Неки вероватно имају користи од тога а неки бране Амфилохија из убеђења.

Сад је Грешни Милоје неко ко пише уз ветар а сателити, као Камењарац и Олимп, су ту да лајкују, односно да дислајкују коментаре. Смешно. 

:))

Него, немам времена да пропитам Грешног мало - изврнуо бих га руглу. Он не зна две реченице да састави а да једна од њих није књишка дефиниција. Неке, као она Сматрамо Једну Цркву, су лоша интерпретација дефиниције. 12:smeha:

пре 5 часа, Жика рече

Изгледа да ти је овај текст најконтроверзнији. Критикују те и они који су те пре ценили. Наравно, има и оних који се само не слажу.

.

Nije on vise kontroverzan. A tekst mu je na nivou onih u blcu na verske teme. Ovoga puta isao je na sve ili nista, radi toga su ga sada prepoznali i uzi krugovi ili siri, kao ti je volja.

.

пре 9 часа, Леон Професионалац рече

@о.Небојша

Какво је ово обраћање ако није ђилкошко? 

Широк је то појам и захтијева разматрање, а глупо је да улазимо у појединости, јер се оче ниси представио ни именом, ни мјестом службовања, а овамо доводиш све у ред, па чак и студенте.

Пусти дјецу да уживају од Бога датој им слободи, јер је таквих Царство небеско.

пре 11 часа, Жика рече

Да ли постоји опасност од формирања Косовске цркве?

Не, има Албанска Православна. Која је релативно про-руска ако сам ја добро схватио. Не слажу се са фанарима из личних разлога. Нису Албанци и Грци баш толика браћа.

Можда би чак због велике љубави подгорице и приштине, могло да се деси да Мираш добије неке Цркве на КиМ. Као поклон од Харадинаја, иако не верујем да може.

Чак им је пала у воду и теорија да су под српском инвазијом изгубили територије које су данас у оквиру СРБ, Македоније и ЦГ.... Иако дан данас туристима воле да приказују СПЦ заоставштину као своју.

Најбитније ту је да ми потписасмо споразум са турцима од пре две, три године, за сарадњу и размену неких историјских докумената (министарства културе имају споразуме...). Турци имају сачуване оригинале пописа становништва. Па су бележили у хроникама долазак Албанаца на наше просторе. Тако и у ЦГ, јер албаноси имају причу о неком прејемству над историјом овде, територијом и црквама (које смо им као украли...) 

пре 11 часа, Kifa рече

:0426_feel:Десет фолирантских контраверзи Митрополита Црногорско-приморског Амфилохија.:smeh1:1324_womens

пре 9 часа, Леон Професионалац рече

Сад је Грешни Милоје неко ко пише уз ветар а сателити, као Камењарац и Олимп, су ту да лајкују, односно да дислајкују коментаре. Смешно. 

:))

Него, немам времена да пропитам Грешног мало - изврнуо бих га руглу. Он не зна две реченице да састави а да једна од њих није књишка дефиниција. Неке, као она Сматрамо Једну Цркву, су лоша интерпретација дефиниције. 12:smeha:

И Олимп је млад, има 23 године. Свима улазим у траг :D

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      О празнику Рођења Пресвете Богородице кога света Црква молитвено прославља у суботу 21.септембра, разговарали смо са оцем Зораном Филиповићем, старешином храма Светог Николаја Мирликијског.   Your browser does not support the HTML5 audio tag.
        Извор: Радио Глас
    • Од Логос,
      Обраћањем и представљањем Сабраних дјела Његовог високопреосвештенство Архиепископа цетињског Митрополита црногорско-приморског г. Амфилохија сјутра, 19. септембра, са почетком у 18 часова, у Варни, Бугарској, почеће  21. „Недеља православне књиге“ на тему „Православно образовање младих“.     У оквиру „Недељу православне књиге“, која се одржава од 19. до 25. септембра, биће представљени нови наслови и аутори, које су прошле године објавили православни издавачи у Бугарској, и разговараће се о актуелним темама у животу заједнице и Цркве, саопштили су организатори ове традиционалне манифестације Варна и Велико Турново, уз помоћ општине Варна.   Специјални гост Недеље је, како је најављено, Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије (Радовић), ученик Светог Јустина Поповића и Светог Пајсија Светогорца и један од најпознатијих савремених православних теолога. Од прошле године, његово главно дијело „Увод у православну филозофију образовања“, издање Митрополије Варне и Велико Турново, доступно је на бугарском језику. Прве ноћи (19. септембра), Митрополит Амфилохије говориће на тему форума – „Православно образовање младих“, а биће представљени и његови сабрани радови.   На форуму ће се разговарати о питањима која се односе на васпитање дјеце, да ли је могуће да дјеца одрастају као вриједни појединци, носећи у себи традиционални дух хришћанских и породичних вриједности, ослањајуће се на вјековно искуство Цркве …     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Zoran Đurović,
      +  + +
      5.  И  ПОСЛЕДЊЕ ПИСМО
      Њ. СВ. Патријарху Иринеју и Св.Синоду о несаборној одлуци о  Еп.Максиму Западно- америчком
      Ваша Светости и Оци Синодалци,
            Лежећи у болници у Требињу од упале плућа, добри људи донеше ми ово Писмо које већ кружи  у јавности по Српским Земљама.
      Његов писац је познати професор Правног Факултета у Бгд.  Б. БЕГОВИЋ.
           Шаљем вам га на пажљиво читање и упознавање да оно представља глас јавности у Српским Земљама и Српском Народу, - и процену поступка осуде Еп. Максима како ју је формулисао Еп.Бачки Иринеј (добро би било да га прочита и проучи и Брат Крушевачки Давид, еда би схватио да о 800-годишњици Светосавске Цркве не може се писати тако површно и несаборно о брату Еп.Максиму, па и о нама осталима).

Професор Б. БЕГОВИЋ је очигледно човек високо стручан и такође добронамеран. Молим Вас да у години прослављања 800 година Аутокефалије Апостолске Цркве Светог Саве схватите да се не може  доносити одлука која личи на језик Конзисторије Карловачке Митрополије (која је у Црно-Жутој Монархији била под  дирекним утицајем поунијаћене Украјине).
         Својом одлуком Св.Синод није усвојио наводно “прећутно“ одобравање чланова Св.Сабора, јер је по сведочењу бројних Епископа Св.Сабора после читања Давидових неутемељених  оптужби  итекако гласно и јасно већина Епископа протествовала (зато су накнадно тражили да се исправи Саопштење Св.Сабора, редиговано самовољно од Брата кога ја зато зовем цензором у СПЦ). Брат Давид из Светолазаревског Крушевца треба да схвати да се тако не пише из Светосавског живог Апостолског Светоотагког Предања. Језуитизам и инквизицијски дух никад није био својствен Светосавском Предању. Очигледно да је тај Брат писао из “крушебачке“ Епархије, а не из суседног Светој Жичи Крушевца.
            Свети Оци, очигледно је да је оваквим „одлукама“ диктираним  само од једног члана Св.Синода, понижен углед и Светог Синода, и његовог Председника Патријарха, и самим тим целе Светосавске Цркве Христове. Такво понижавање није обележавање  800-годишњице Свете Архиепископије Светог Саве и Мученичке Пећске Патријаршије.
                Писано уочи Светог Успенија Богоматере 2019.г, у Њеном Манастиру  Тврдошу.
      Еп.Атанасије, који се због повреде повукао са Светосавске Столице, али се „није одрекао Архијерејског служења у Христовој Цркви“ (Св.Патријарх Николај Мистик).       
      У Херцеговини Светога Саве, Треће по рангу од оснивања Жичке Архиепископије.
      Прилог: Писмо професора Б. Беговића

• Од Zoran Đurović,
      +  + +
      5.  И  ПОСЛЕДЊЕ ПИСМО
      Њ. СВ. Патријарху Иринеју и Св.Синоду о несаборној одлуци о  Еп.Максиму Западно- америчком
      Ваша Светости и Оци Синодалци,
            Лежећи у болници у Требињу од упале плућа, добри људи донеше ми ово Писмо које већ кружи  у јавности по Српским Земљама.
      Његов писац је познати професор Правног Факултета у Бгд.  Б. БЕГОВИЋ.
           Шаљем вам га на пажљиво читање и упознавање да оно представља глас јавности у Српским Земљама и Српском Народу, - и процену поступка осуде Еп. Максима како ју је формулисао Еп.Бачки Иринеј (добро би било да га прочита и проучи и Брат Крушевачки Давид, еда би схватио да о 800-годишњици Светосавске Цркве не може се писати тако површно и несаборно о брату Еп.Максиму, па и о нама осталима).

Професор Б. БЕГОВИЋ је очигледно човек високо стручан и такође добронамеран. Молим Вас да у години прослављања 800 година Аутокефалије Апостолске Цркве Светог Саве схватите да се не може  доносити одлука која личи на језик Конзисторије Карловачке Митрополије (која је у Црно-Жутој Монархији била под  дирекним утицајем поунијаћене Украјине).
         Својом одлуком Св.Синод није усвојио наводно “прећутно“ одобравање чланова Св.Сабора, јер је по сведочењу бројних Епископа Св.Сабора после читања Давидових неутемељених  оптужби  итекако гласно и јасно већина Епископа протествовала (зато су накнадно тражили да се исправи Саопштење Св.Сабора, редиговано самовољно од Брата кога ја зато зовем цензором у СПЦ). Брат Давид из Светолазаревског Крушевца треба да схвати да се тако не пише из Светосавског живог Апостолског Светоотагког Предања. Језуитизам и инквизицијски дух никад није био својствен Светосавском Предању. Очигледно да је тај Брат писао из “крушебачке“ Епархије, а не из суседног Светој Жичи Крушевца.
            Свети Оци, очигледно је да је оваквим „одлукама“ диктираним  само од једног члана Св.Синода, понижен углед и Светог Синода, и његовог Председника Патријарха, и самим тим целе Светосавске Цркве Христове. Такво понижавање није обележавање  800-годишњице Свете Архиепископије Светог Саве и Мученичке Пећске Патријаршије.
                Писано уочи Светог Успенија Богоматере 2019.г, у Њеном Манастиру  Тврдошу.
      Еп.Атанасије, који се због повреде повукао са Светосавске Столице, али се „није одрекао Архијерејског служења у Христовој Цркви“ (Св.Патријарх Николај Мистик).       
      У Херцеговини Светога Саве, Треће по рангу од оснивања Жичке Архиепископије.
      Прилог: Писмо професора Б. Беговића

View full Странице
    • Од Логос,
      Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски и Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије данас, 16. септембра,  посјетио је током свог боравка у Београду манастир Раковицу, Цркву Светог Николаја Жичког у Реснику и манастир Богородице Тројеручице у Рипњу под Авалом.     Високопреосвећени Митрополит Амфилохије је приликом посјете манастира Раковица обишао гробове блаженог спомена Патријарха Павла и Патријарха Димитрија, првог патријарха обновљене Патријаршије Српске православне цркве.     Извор: Митрополија црногорско-приморска

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...