Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Zoran Đurović

Зоран Ђуровић: Када се удруже млади и стари лавови: владике Максим и Амфилохије

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 3 минута, Штампар Макариjе рече

Када бисмо утувили у главу да Цариграда нема и да Москва није никакав Трећи Рим боље би много шта на овом свијету било, зато је битно све назвати правим именом.

Ма то је такође замајавање, Барт би све урадио исто и да живи у Кушадасију, њих гони власт и неопапистичка еклисиологија а остало је спин.

пре 7 минута, Штампар Макариjе рече

макар ће га преиспитати

Дај молим те... пре ће га "преиспитати" :0205_whistling:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, The Godfather рече

Zasto je o.Zoran istnbulski klirik? Jednostavno vasa konstatacija neizbezno namece pitanje! Sta se to desilo? Zasto je o.Zoran u Italiji?
Odgovor je - zbog tih casnih i njihovih suflera koji im na uvce sapcu umilne pesmice itd...a analogija sa Mirasem je odraz nemoci - sraman kukavicki pokusaj - provokacija...
Blago nasim casnima koje Djurovic napada - dok ih takvi brane emoji16.png

Послато са SM-J530F користећи Pouke.org мобилну апликацију

Батали ти те бајке како је Зоран у Италију замакао јер су нек ирадили против њега... у СПЦ има много свештеника који своје ставове износе јасно и гласно, против којих копају и раде разноразни доушници па се и даље држе. Нисам толико глуп да насједам на његову причу како је он сам мученик. Мучи он сам себе очигледно. А што се тиче сличности између Мираша и горепоменутог изволи па упореди. Сличности постоје и оне се не могу оповргнути. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Штампар Макариjе рече

Када бисмо утувили у главу да Цариграда нема и да Москва није никакав Трећи Рим боље би много шта на овом свијету било, зато је битно све назвати правим именом. Боље да свој став крије као змија ноге, макар ће га преиспитати за разлику од неких овде.

Ја сам лепо написао зашто треба обријати владику Максима. Ко пажљиво ишчита овај твој ком, видеће одмах зашто сам био у праву. Ем сте неморални, ем сте издајници. Максим је обећао Таси да ће бити послушан, јер га је овај и направио, а и спасио у 3 наврата. Када Таса испусти кашику, а можда и пре тога (ја бих лично волео, па да онда упитам Тасу како је задовољан са својим чадом), Макса ће узети да пева опет бизантске песме. Проваљени сте, друштво. И то боли.  

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 минута, Штампар Макариjе рече

А што се тиче сличности између Мираша и горепоменутог изволи па упореди. Сличности постоје и оне се не могу оповргнути.

Да, то је очигледно. Као што је очигледно да се Вучић договорио са Милом да отме српске цркве у ЦГ. - Који си ти јадник... Грк ти је хлеб који једеш. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Неко ме питао за извор. Написа ми један пријатељ. 

Profesor Georgije Metalinos iz Grcke, prijatelj starca Pajsija je rekao da mu je licno Pajsije rekao za Lohija :" treba se cuvati lukave crnogorske zmije".

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 21 минута, Штампар Макариjе рече

Батали ти те бајке како је Зоран у Италију замакао јер су нек ирадили против њега... у СПЦ има много свештеника који своје ставове износе јасно и гласно, против којих копају и раде разноразни доушници па се и даље држе. Нисам толико глуп да насједам на његову причу како је он сам мученик. Мучи он сам себе очигледно. А што се тиче сличности између Мираша и горепоменутог изволи па упореди. Сличности постоје и оне се не могу оповргнути. 

Ovde bajke pripoveda Vasa cenjena malenkost. Da li verujete u sopstvene fantazmagorije ili svesno sirite dezinformacije pod plastom istinoljubivosti - to ne znam ?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 минута, Zoran Đurović рече

Profesor Georgije Metalinos iz Grcke, prijatelj starca Pajsija je rekao da mu je licno Pajsije rekao za Lohija :" treba se cuvati lukave crnogorske zmije".

Ауу... Јако тешка ствар из уста старца Пајсија... Још ако је за лукавост употребио "πονηρός" у контексту "ἀπὸ τοῦ πονηροῦ" онда звучи још горе...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 часа, Жичанин рече

Позадина целе приче може да буде и ова.... 

IMG-2372.jpg

Кифа да буде наследник владике Милутина а наш Ава да се врати у Црње Гору! :0205_whistling:

Глупост твоја брате Жичанине има само један крај. Он се зове бескрај. :mahmah:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Vladan :::. рече

Ала си му одговорио у Максимовом стилу :dobro::mahmah:  прво иде терминолошко замајавање а затим замена теза...

Јер, како зовемо тај град је најнебитнија ствар у тачки 6. а и сама тачка 6. ништа не каже о чврстоћи Максимовог него Амфилохијевог става ;) 

Иначе, Максим има јако "чврст" став, али га крије као змија ноге, а када се у замајавању занесе и ода више него што је хтео креће са вишесмисленим фразама, играњем терминологијом, ад хоминем "агрументима", исправљањем текстова, креативним "преводима" за енглеску поблику, "појашњавањима", "објашњавањима", "покајањима", наводницима... Заиста неко иза кога би Амфилохије (или неки други епископ) требало да стане.

P.S.
Сво остало препуцавање око Амфилохија ме не занима, запало ми за око само ово око Максимовог интегритета...

Кад Владан шукне - то је шукнуто! 

12:smeha:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 22 минута, Леон Професионалац рече

12:smeha:

Па елаборирасмо и ми овде и људи по Цркви више пута Максимову елоквентност јелте...

И, преко свега тога, сада неко истовремено каже да он има чврст став и да ће га преиспитати, и све то док га крије... Не знам стварно шта рећи...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Штампар Макариjе рече

Одговор на десет глупости љигавца који се самообмањује да је некакав камен:

1. У његовој титули се нигдје не помиње ништа српско већ области које припадају митрополији. Није тачно да у јавним наступима најчешће избацује ријеч приморски, штавише, напомиње да су црногорски митрополити имали, и да он данас има титулу егзарха пећког трона чиме недвосмислено потврђује да је митрополија црногорска(-приморска, зетско-скендеријска и брдска) била и биће у саставу Пећке патријаршије односно СПЦ.

2. О срамној одлуци Владе ЦГ да призна КиМ митрополит прича и дан данас, одбијајући да призна ту одлуку као и већина грађана ЦГ. А кад је митрополит био уз народ на КиМ за вријеме страдања и 1999. и 2004. ти си сигурно клицао Слобу као што сад кличеш Вучићу.

3. Сваки прави Црногорац зна ''Онамо 'намо'' и Метохију осјећа као свој дом, јер нема мејста из кога неко није гинуо као војник Краљевине ЦГ ослобађајући Метохију. Метохија је дио његовог биће, као и бића сваког Црногорца, а не само дио државне територије, како видите ви (друго)србијанци.

4. Пошто никад ниси чуо ко је био Никон Јерусалимац не би требао да лапрдаш о Врањини! Да је била метох Гроба Господње о томе тек немаш појма што се из твоје приче види. Учи историју!

Је ли ти Петар Драгојловић одржао неко предавање на ову тему, пошто видим да сте обојица идолопоклоници шизоја Вучића?

5. Шта има да тражи издајник у Патријаршији? Ти би волио да он сад сазива Сабор, као византијски цар? ''Жели да се он лично по јахтама на Јадранском мору тајно састаје са Милом Ђукановићем'' је ли му то ти читаш мисли и жеље?

6. Цариград је пао 1453. постоји само Истанбул. Максим је човјек са ставом, боље за њега него за педере, педофиле и њихове бранитеље.

7. Не буни се ни патријарх кад му додају ''и приморске земље'' у титулу, послушај пар многољетија која произноси лично патриајрхов ђакон пред њим. Митрополит Амфилохије није ''митрополит СПЦ у ЦГ'', та медијско-монтенегринска кованица није тачна по много чему.

8. Каква жеља руског императора, о чему причаш? Каква Велика Црна Гора?! Црна Гора краља Николе је била више српска него Србија у којој ти данас живиш.

9. Кад и гдје је рекао да је за аутономију и лабаве везе са Београдом? Лажеш.

10. Годинама прича о манама Европе и њеном застрањену од Бога, ејдно је то а једно је прича о чланству. Мијешаш бабе и жабе

11. Нека те не заваравају Ђуровићеви коментари, ниси ти никакав Лутер, ти си најобичнији Лупер. Лупаш и превише.

Наставиће се ...

Овај клињо је баш забаван. Ајде мало да му дамо тротинета.

1. Прво, малиша, тачно је да у својим медијским наступима Амфилохије најчешће избацује реч ... приморски ... јер воли да црногорствује. Ево најновији свежи пример, тј. његов интервју за РТС после Тројичиданског Сабора у Подгорици ...  http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/region/3558495/amfilohije-potkopavaju-temelje-crne-gore-odricu-zakona-svetog-petra-cetinjskog.html  Ајд чик нађи да је себе именовао као Митрополитом Црногорско-приморским? Ал јесте Митрополитом Црногорским ... Стога, не пали се ко хепо коцкица.

2. Ха ха ха ... Забаван си момче ... Опет лупеташ ... Овде квака није око тога да ли он прича против признања Космета већ како то да његовом пријатељу Милу Ђукановићу, како га он лично назива, није одржао парастос за срамно признање Косова, али јесто по Београду правио своје црногорске перформансе на ту тему. Прво се чисти у својој кући, но он посебно воли да прво чисти по србијанској. Ваљда по монтенегринском бонтону. :naklon:  

3. Кажеш "Метохија је део бића Црне Горе" ... Синко, ипак прелазиш на виолину и танке струне емоција ... Али овде се не ради само о лепим и патриотским емоцијама, већ о томе да исти Амфилохије не мисли само о емоцијама већ и о територијама, јер замера чак и свом пријатељу и кримосу Милу, који је баш емотивно сензибилан, зашто Тачију у преговорима није тражио Метохију ... А Мило је баш лакмус папир и еталон за емоције, па баш од њега Амфилохије да тражи и очекује исте. :smeh1: Али, зашто му је онда замерио, што није тражио Метохију од Тачија. Можда ипак верује у Милове крими ... емоције ... и сензибилност око Метохије. Ц, ц, ц ... 

4. Лапрдаш мали незнавенко и о Врањини и Никону Јерусалимцу, јер си историјски поткован о Никону Јерусалимсцу и Врањини, ко и баба Стојана са Старе Планине. То што је Никон из Јерусалима дошао на Врањину, и што је Врањина била метох Манастира св. Архангела Михајла у Јерусалиму, не значи и то да је Врањина припадала Јерусалимској Патријаршији. Ал то је за тебе виша математика, јер иако си неизмерно незнавен по питањима из историје, смело лапрдаш произвољне глупости. А и Амфилохије је чувен по незнању из историје јер је чак тврдио да је Манастир Врањина од његовог оснивања у 13. веку (незнање на куб!!!), припадао Јерусалимској Патријаршији. То је такво лупетање да је трагикомично. Осим тога, знају и ђаци прваци да тек од 1348. године (а не 1233 како погрешно прича Амфилохије), Манастир Врањину цар Душан поклања Српском Манастиру св. Архангела Гаврила у Јерусалиму. А један Грк, (то нека ти буде домаћи задатак из историје да му нађеш име, јер си видим незнавен на куб), каже да се у Манастиру Светог Архангела Михајла у Јерусалиму помињао Српски Патријарх и после пропасти средњовековне Српске царевине и државе. Дакле, синко, не Јерусалимски већ Српски. По твојој ишчашеној логици и потпуном незнању историје ти нам онда сервираш неистину да је Врањина у Зети српској, припадала Јерусалимској Патријаршији, али сами Грци кажу да је чак и у Јерусалиму Манастир св. Архангела Михајла припадао Српском Патријарху. Па ти сад и даље веруј генију за историју Амфилохију, ако желиш. Ја немам те афинитете.

5. Пету тачку си схватио као и предходне 4. Ајде мало прст на чело. Напни последње сиве ћелије у концентрацију. Можда доскочиш до поенте.

6. Овде си посебно комичан ... Максим је човек са ставом ... :smeh1: ... Да, зато се већ на два Сабора одрицао својих ставова, јер му је претило бријање. Став му је у фазону ... То што сам рекао, нисам мислио да кажем, али ето рекао сам, па се сад писмено кајем. Мада, по други пут већ. Али, људи, верујте ми на реч, то је, јер ја људи, имам СТАВ!!! :))

7. Ајде ми нађи да ђакон Патријарха то произноси ... Српских и Поморских земаља ... у БГ или Црној Гори? Бићу ти јако захвалан. Да и ја нешто научим од млађарије. А то да је Амфилохије кованица ... Митрополит СПЦ у Црној Гори ... Монтенегринска, знају и птице на Цетињу. Овде је дечко поента приче нешто друго, али твје сиве ћелије опет заказаше. Дај се мало потруди. Не лупетај увек одма из прве. :smeh1:

8. Каква жеља Руског Цара, питаш се? Каква Велика Црна Гора, јопет се питаш? Па учи синко и читај нешто, а не гледај цртаће ... Можда нешто и научиш. Нисам плаћен да ти на форуму дајем часове из историје. Ако ништа ... гуглај мало.  

9. Ко је и кад рекао да је за аутономију. Па питај га лично. Лично се и увери. То и кафе куварице знају ал ти не знаш. 

10. Годинам прича да је против уласка у ЕУ и против европског духа, али потом мења плоче, што иначе врло воли, па затим прича нешто сасвим друго. Шта? Да је он за ЕУ и да никад није био против уласка у ЕУ.

Зато, клињо, не само да си скроз необавештен већ си скроз незнавен и балав. Појачај Плазма кекс, пре следећег писања. Можда ојачаш. 

Настављај се ... 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 часа, Zoran Đurović рече

пре 5 часа, Жичанин рече

Zoranu su sada i artemitski izvori sasvim dobri, da se sa njih pije voda. Morate da se odlucite. Ili se vise ni sredstva ne biraju. 

Hvala Zicaninu. Verujem da drugog nezavisnog izvora nema. Mada to djurovic kaza da mu napisa jedan prijatelj, pa su, mozda, ovi artemiti posle preuzeli od njega.

Uh ,,, cudnovati su putevi citatologije.

.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 часа, Kifa рече

2. Ха ха ха ... Забаван си момче ... Опет лупеташ ... Овде квака није око тога да ли он прича против признања Космета већ како то да његовом пријатељу Милу Ђукановићу, како га он лично назива, није одржао парастос за срамно признање Косова, али јесто по Београду правио своје црногорске перформансе на ту тему. Прво се чисти у својој кући, но он посебно воли да прво чисти по србијанској. Ваљда по монтенегринском бонтону. :naklon:  

kad je bio drugi put? evo i Vulin se zali da je i njega sahranjivao...

“Od kletvi Amfilohija Radovića ni jedan Srbin na Kosovu i Metohiji nije ojačao, ali je od napora Aleksandra Vučića kosovska nezavisnost postala mnogo slabija“, ocenio je on u izjavi za javnost dostavljenoj medijima.

"Amfilohije Radović je Aleksandra Vučića i mene dva puta žive sahranio, držeći nam opela i protiv i ljudskih i protiv Božjih zakona", rekao je Vulin.

...

Generalni sekretar predsednika Republike Nikola Selaković kaže da je reč o čoveku "koji je živom Vučiću dvaput održao opelo".
"Šta da očekujete. Nije osudio Vučića na osnovu nečega što je on učinio, on se bavi vradžbinama. Govorio je o neizvesnim stvarima," rekao je Selaković za RTS i dodao da to nije duh srpskog pravoslavlja.

...

ko moze od Mitropolita da naruci napad?  

Izjave mitropolita Amfilohija protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića, naručeni su napad i diskvalifikuju svakoga ko na taj način istupa kao predstavnik crkvenih vlasti, smatra direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić.

Đurić navodi da je u pitanju čovek koji je dva puta "živom Aleksandru Vučiću držao opelo", a da se ovom izjavom svrstao u red političara.

http://mondo.rs/a1070864/Info/Srbija/Amfilohije-Radovic-izjava-o-Vucicu-i-reakcije.html

...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 часа, Kifa рече

Ponovo analogije tipa jahta - Sabor.

Amfilohije je držao performans Vladi Srbije na protestu Kosovskih Srba, ako se ne varam. Milo Djukanovic može da prizna ili ne prizna nezavisnost Kosova, ali samo neko u vlasti iz Srbije može da potpiše to što će AV da potpiše. Ogromna je razlika. Neko će doći posle MIla i možda povući priznanje, ali kako ćete povući to da ste nekom dali svoju kuću? Je li to moguće? A to je i Amfilohijeva kuća... i moja...Ne postoji važniji bonton trenutno. Ali izgleda da se treba baviti drugim temama a ne tom.

Mene lično ne zanima ni Maksim ni eparhije po Americi. Šta me se to tiče. A mi bavimo li se bavimo...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Пљевљаци су вечерас имали посебну радост и благослов да њихов молитвени ход за одбрану светиња Божијих, иначе најбројнији до сада, предводе двојица архијереја – Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије и Епископ милешевски г. Атанасије са свештенством. Претходно је служен молебан у цркви Свете Петке.     Владика Атанасије у свом обраћању сабранима заблагодарио Митрополиту Амфилохију на благослову, посјети, љубави и молитвама.   Митрополит Амфилохије је казао да је донио благослове Светога Василија Острошкога, Светога Петра Цетињскога и Светог Петра Ловћенског Тајновидца, Светог Симеона Мироточивог који је рођен у Подгорици, 42 Мученика момишићка који су 1688. године заклани за име Христово.   „Црква је на распећу од времена Христовог. Није ли сам Господ рекао: Ако Мене гонише и вас ће гонити. И тако се наставља кроз вјекове гоњење Христа, прогоњење вјере Његове и имена Божијега.“   Позвао је Пљевљаке да се „помоле за оне који доносе робовске законе да их Бог ослободи и да им врати вјеру“.   „У 21 вијеку се налазе наследници проклетога цара Дукљанина који хоће да одузимају храмове. То се догађа у Црној Гори, једином мјесту у Европи у данашње вријеме .Они би хтјели да ова сад Црна Гора буде она из Брозовог Јајца рођена, како је ја зовем филџан-авнојевска, а хоће онакав однос према Цркви какав је имао крштени краљ Никола и каква је била Црна Гора у вријеме краљевине. Ако хоће тако, нека врате и краља, јер је ова Црква била државна вјера. Нека врате да буде државна вјера, ако хоће да буде онако како је било за вријеме краља Николе“, поручио је Владика Амфилохије.   Додао је да би сваки разуман владар послушао глас народа и поништио безбожни закон, и његове одредбе које су безбожне, антиправне и антицрквене.   „Тако би урадио сваки разумни владар и предсједник у Европи и широм свијета. Надамо се да ће тако учинити и ови наши који су обољели од опаке болести зване брозомора. Од оне болести која је овдје убила 11 свјештеника, а убила је 120 свештеника Митрополије црногорско приморске Српске цркве и Митрополита Јоаникија Липовца. Сада се из тог братоубилачког и богоубилачког духа рађају ови закони и ова група људи која мисли да на такав начин, на том безакоњу гради будућност Црне Горе. Ја се у Бога надам да ће они чути глас овог народа. Већ је Европа чула, од Европског савјета добијамо поруке много другачије него што то ови приказују овдје. Ми се надамо да ће и они да се уразуме, ако мисле да остану записани као људи часни и честити у историји Црне Горе, попут предходника њихових који су владали Црном Гором“, рекао је Митрополит Амфилохије.   Он је позвао Пљевљаке да подигну споменик Патријарху Варнави Росићу, који је рођен у Пљевљима.   „Ко је заслужнији од Пљевљака, ако не Патријарх Варнава, да му се подигне споменик“, рекао је Митрополит Амфилохије.   Истакао је да су литије чудо Божије које украшава Црну Гору и Европу.   „Трајаће дуго ове литије, јер овај вход је Христов вход. Христове су ово литије, литије Божије љубави, доброте и мудрости, које призивају на правду све који у неправди живе и доносе овакве неправедне и лажне законе“, рекао је, између осталог Митрополит Амфилохије.   Рекао је да Црква у Црној Гори добија поздраве из читавог свијета – из Цариграда, Јерусалима, од московског Патријарха, од имама Хусеина, познатог теолога исламског, који је позвао све муслимане Балкана да буду на страни православних хришћана који бране своји светиње.   „Осјетио је овај знаменити учитељ ислама да овдје није само борба против хришћанских светиња него и борба против исламских светиња, иако су ови наши склопили уговор са нашим муслиманима да би их преварили. Јер, ако се овај закон доноси на нивоу Црне Горе, он важи не само за православне него важи и за све вјере. Они су склопили да би њих обманули, јер сјутра овај закон је изнад уговора који се склапају. Зато је овај знаменити исламски теолог осјетио то и послао је поздрав“, казао је Митрополит црногорско-приморски.   Митрополит Амфилохије је рекао да ће Свети архијерејски синод Српске православне цркве одузети орден Светог Саве министру одбране Предрагу Бошковићу.   „Ја пред вама изјављујем, а то ће морати и Синод, да се одузима орден Светог Саве Бошковићу, па нека се кити чим хоће. Не може се китити орденом Светог Саве, пљујући на Светог Саву и на светиње, и тјерајући војнике да они морају да се понашају по његовим неким заповијестима“, рекао је Митрополит Амфилохије.   На задовољство сабраног народа, Митрополит Амфилохије је на крају сабрања запјевао и уз струне гусала.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије допутовао је у Пљевља гдје ће вечерас у Цркви Свете Петке служити Молебан Преветој Богородици за спас светиња и предводити литију градским улицама.     Митрополита је у Манастиру Свете Тројице дочекао Његово преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије са свештенством и вјерним народом.   Пожељевши добродошлицу Високопреосвећеном Митрополиту Амфилохију, владика Атанасије му је заблагодарио на благослову, посјети, љубави и молитвама:   „Молимо вас да наставите да се молите за нас и да нам чешће долазите“, казао је Епископ милешевски г. Атанасије.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Никшићани у никад већем броју вечерас су учествовали у молебану и литији за одбрану православних светиња коју су предводили Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије и Епископ Каракаса и Јужне Америке Руске заграничне цркве г. Јован. Према појединим процјенама, у литији је учествовало преко педесет хиљада вјерника. Раније данас многи од њих су дошли у молитвеном входу из манастира Острога и из Голије.     На централном градском тргу десетинама хиљада учесника овог молитвеног сабрања обратио се Митрополит Амфилохије ријечима да је глас народа глас Божији и да се управо тај народ сабира ових дана у Црној Гори.   „Огањ вјере, огањ љубави, огањ правде, правдољубља се распламсао, пепео се размакао и ево огањ Божије вјере и народ Божији је заблистао у Црној Гори. Прошао сам овај свијет, оваквог народа нећете наћи ни на сјеверу, ни на југу, ни на истоку, ни на западу. Овај народ који не да светиње, чува образ, душу и постаје истински Божији народ који се темељи на стеги Светог Петра Цетињског, на његовом закону“, казао је Владика Амфилохије.   Намјесто, казао је Митрополит црногорско-приморски, да се вратимо законима Светог Петра, законику књаза Данила, Богишићевом законику који је правио нормалну разлику између имовине црквене и државне и краљевске породице, данас се доносе закони који су наставак отимања имовине.   „Овај закон који је сад донијет је закон који се родио из братоубилаштва и богоубилаштва. Велики је Божији дар да се пробудио народ који није изгубио душу, образ и осјећање за светињу. Народ Божији кад проговори, то је ријеч истине и правде. Било би много значајно да закони који су донесе на духу братоубилаштва и богоубилаштва , што прије буду уклоњени“,  рекао је Митрополит Амфилохије.   Казао је да многи људи, који су гласали за оне који доносе законе, не би гласали за њих да су знали да ће доносити овакве законе.   „Они би требали да виде овај народ. Ако су народна власт, морала би та власт да чује глас народа. Надамо се да ће и ови који су доносили безакони закон, да ће тај закон уклонити да спасу образ Црне Горе, Владе Црне Горе, образ предсједника Црне Горе, образ ове државе. Образ Црне Горе је битнији од свега“, поручио је Митрополит Амфилохије.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Поуке.орг инфо,
      У суботу, 15. фебруара 2020. године, на дан када Света Црква прославља празник Сретења Господњег, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у Саборној цркви светог Ђорђа у Крушевцу, а уз саслужење свештенства ове свете цркве и молитвено учешће верног народа града Крушевца.  
      Послушајте беседу ОВДЕ
    • Од Логос,
      Млади ретко одлазе у цркву и уопште се не баве својим духовним жиотом. Они сматрају да им то није потребно и препуштају се таштини и испразности овоземног живота. На то заиста треба обратити посебну пажњу. То је у ствари плод гордости и духовне незрелости. Они сматрају да је одлазак у цркву ствар простог народа и жена, а притом заборављају да заједно с људима у цркви служе и анђели који сматрају да су изузетно срећни и блажени због тога. Молитва је стални осећај да смо духовно немоћни. Молитва је стални осећај захвалности. О, блажено време молитве!  
      Извор: Телевизија Храм
  • Креирај ново...