Jump to content

Зоран Ђуровић: Зашто треба уклонити владику Максима?

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 35 минута, о.Небојша рече

Да ли смо још на црквеном форуму ?

Kakve veze ima da li je forum crkven?
Jel' to onda po "default" treba prilikom "ulaska"-logovanja, da poljubim monitor i svirnem u kasicu neki dinar ili dugme pa onda da tražim arhijerejski blagoslov od svete administracije da iskažem mišljenje? :)):))
Naravno da epitimija sledi od svetog arhijerejskog sinoda administracije ako se koriste nepristojne reči. U svakoj crk... forumu je tako i tako treba da biva. :skidamkapu:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Зоран Ђуровић: Зашто треба уклонити владику Максима?   Због велеиздаје; а после ниједан владика да ми изађе на очи и да каже: Нисмо мислили да је ситуација тако озбиљна. Црква има разноразне

И предлажем на концу. Ево, нека буде јавни позив! (Да се разумемо! Ја сам човек пеМзионер и "wardriving" по ИП адресама ми дође као забава) Да не би бановали "пола" Требиња!? Пред

@Александар Милојков  Хајде да узмемо да је брат Александар Милојков у праву. Да в. Максим има ”наивну веру” и да је у интервјуу ”Ако ово буде крај, знаћу да није љубав”, објављеном први пут на

Posted Images

пре 16 минута, Поуке.орг инфо рече

Забрањено је на теми користити непристојне речи. То ће довести до затварања теме. Администрација.

Матица за оне који не знају српски: 

Q1T9jJV.jpg 

Ево вам из Синодског превода па да и њега спалите, 1Кор 11, 32: А кад нам суди Господ, кара нас, да не будемо осуђени са свијетом. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, о.Небојша рече

Тако је, зар не би било неумјесно, да више не спомињемо узалуд име Господње, да свештеник држи проповијед на дан неког мученика и каже народу као је он њих ка..., 

Попе не бламирај се више, молим те. Мене убија срамота од овога шта ти пишеш! Најозбиљније. Не патетишем.

Покушах индиректно да ти кажем, да те не излажем руглу. А ти три поуке заредом тераш исто. 

Карање није срамотна реч у српском језику, попе и човече. А и у Св Писму се користи. 

Друго, то што си са или од неких уличара чуо за карање нема уопште везе са српским језиком. Јер и моја баба зна шта је карање у правом смислу, а не уличарском. И већина српског народа то зна и никад није ни чула за то уличарско значење. Ја не знам где си одрастао, али "твоја улица" и "село" није мерило српског језика. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Мени жена из Врање, па сам зема са Јустином... Не замери...

Ти си жалосно неписмена и неука особа, јер су вас у богословији слабо учили, али узми Матичин речник и погледај шта је карање. И нема тог значења које ти приписујеш. Али је тебе мржња према мени толико ослепила да не знаш где тераш. Разбуцали смо ти Максима на парампарчад, показали да је систематски лажов, и то боли. Али то је твој и његов проблем. Зашто ти лепо не напишеш за сваку стваку у којој смо доказали да лаже, да то није истина? Онда би могао да докажеш да сам клеветник. Овако само показујеш да патиш од душевне дијареје. 

Ствари су болно јасне. Мене ни после Херцеговачки клан нису тужили за увреду части. А могли су. Дакле, попе, узми да певаш борбене, за боље ниси. Гледај да пред Христом поновиш ове речи. Кажем да их поновиш, а не да кажеш, јер ће ти ова реч судити на дан Суда. Само ти настави да се правиш будалом. Ни народну не поштујеш: Криво седи, право беседи.   

Нити те замјерим, нити те мрзим, нађи једну ријеч ружну коју сам ти упутио. Што се учености тиче свака част нашим добрим професорима који су нас учили, као и наградама које сам као најбољи ученик добија на Светосавској прослави, иако је вл.Максим, ако ништа друго био бољи појац од мене и многих. За себе сматрам да сам попут оних народних свештеника које је Вук Караџић у чијем сусједству службујем, описао истоветне њиховим парохијанима, "жуљевитих руку и испуцалих табана, као код Цигана ". Или што каже једна дивна докторка кад је хвале, што је помогла да на свијет дође доста здраве дјеце; да је само мало школованија сељанка. 

Теби не могу оспорити ученост, као ни таленат за сликање и што се мене тиче искрено бих волио да те поставе на ПБФ или Академију да пренесеш знање овој дјеци жељној знања и да се исправи неправда која ти је нанијета. (Иако ми није јасно зашто за то само окривљујеш вл.Максима, а не остале чланове комисије.)

Што ми неки траже да браним вл.Максима за тим нема потребе. Довољно је паметан да то сма учини, не треба му овако неук адвокат. На Сабору су његова браћа архијереји, који су га и изабрали и примили да им буде брат, па чему онда се мијеша неко са стране ?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Матица за оне који не знају српски: 

Q1T9jJV.jpg 

Ево вам из Синодског превода па да и њега спалите, 1Кор 11, 32: А кад нам суди Господ, кара нас, да не будемо осуђени са свијетом. 

Што би реко брат МКД:
Не го карала мајката синот затоа што отишол на Поуке, го карала зашо таму покушавал да се праи паметен.
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 20 минута, Талични Том рече

Много је мања штета од израза које овде на форуму употребљава о. Зоран, од оне која је настала након интервјуа в. Максима. У то будите сигурни.

Ава их још учи српскоме и то за џ. Ево да сазнају шта значи и друга "непристојна" реч, рокнути, опет по Матичином речнику:

3ZBpm0U.jpg 

Замисли да им кажем како Исуса прободоше... Господе саклони шта би помислили. Него, добро рече поп (поп значи отац) Небојша да је зло у његовом оку. Нису то његова ипсисима верба (ако бих кренуо на латинском да им се изражавам, не би ништа укачили, и зато користим народски језик), али сваки психолог одмах схвати како се пројектовао. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 минута, о.Небојша рече

Иако ми није јасно зашто за то само окривљујеш вл.Максима, а не остале чланове комисије.

Не, опрао сам без воде и сапуна и Перишића и Перића:

Треба читати и моју полемику са владиком Атанасијем: https://stanjestvari.com/2014/04/11/полемика-епископа-атанасија-јевтића/

Из тог текста: Да не дужим, јер ће се детаљи читати у поменутом Житију, састављач овог историјског документа је наш колега, твој ученик и велики антрополог, проф Дражен Перић (нису сви твоји ученици богоотступни као ја), који је у последњем Богословљу, где се и мој текст појављује (што не узе и на тај да напишеш осврт, можда што је на италијанском па не прави толико штете?) објави као „оригинални научни рад“ текст о Иринеју Лионском. Пошто је твој ученик, бацам теби и другима у лице рукавицу да ми наведете једну једину оригиналну реченицу из тог чланка! Ја сам, кунем се, мазохизма ради (јер имам грехова које треба у телу да испаштам), то прочитао и дошао до закључка да је оригиналност у томе што је успео да нема ниједне оригиналне мисли! Мислио сам да чак и њему може нека да се омакне, али преварио сам се. Нека погрешна, барем. Не. Зато вас позивам на мегдан: ко ми покаже једну оригиналну реченицу из тог рада ја му дајем златну протезу св. Мине Урокљивог!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Ава их још учи српскоме и то за џ. Ево да сазнају шта значи и друга "непристојна" реч, рокнути, опет по Матичином речнику:

3ZBpm0U.jpg 

Замисли да им кажем како Исуса прободоше... Господе саклони шта би помислили. Него, добро рече поп (поп значи отац) Небојша да је зло у његовом оку. Нису то његова ипсисима верба (ако бих кренуо на латинском да им се изражавам, не би ништа укачили, и зато користим народски језик), али сваки психолог одмах схвати како се пројектовао. 

Ако неко не зна значење ријечи на латинском језику,  свеједно је да ли је ћирилицом или латиницом написано. Што се психолога тиче, не бих да параноишем , али ми се привиђа Вукман Чејовић на форуму.

И једно питањце за увесељавање форумаша : Да ли је истина да си на унутрашњој страни врата студентске собе имао портрет вл.Иринеја у мозаику ?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 минута, Zoran Đurović рече

3ZBpm0U.jpg 

Bilo bi interesantno da neko napiše leksikon reči i izraza sa mogućim značenjima u oku posmatrača.Čim neko u svemu vidi ista značenja,teško je to protumačiti dugačije osim da ima odredjene frustracije na tom planu.:aplauz:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, о.Небојша рече

али ми се привиђа Вукман Чејовић на форуму.

:))) Рекао бих ти нешто, али нећу да провоцирам редакцију:))))

пре 3 минута, о.Небојша рече

И једно питањце за увесељавање форумаша : Да ли је истина да си на унутрашњој страни врата студентске собе имао портрет вл.Иринеја у мозаику ?

Није био ту, али сам урадио његову фигуру у сиромашном мозаику. И то је било негде у природној величини. Кад сам отишао на распуст неко је ту даску украо и не знам где је завршила. 

Тачно је и да нисам имао кревет у келији јер сам га дао неком потребитом, а спавао сам на дрвеном поду. Тачно је и да сада имам портрет папе Бенедикта у кући, фреску ап. Петра, сиријски крст, слику јака итд. 

Надам се само да Макса није украо тај мозаик да би га спалио...:))  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, о.Небојша рече

Нико се не саблажњава , свакодневни израз, али не баш толико пожељан за црквени форум или проповијед.

А све може бити саблажњиво нпр. глагол љубити - волети, пољубити, имати однос, симпатисати.. како ко схваћа.

Љепота је у оку посматрача. 

Оче Небојша зашто заобиђосте суштину написаног у тексту? Зар су спорни изрази које је користио в. Максим пријатнији нашим чулима од народних и незлобивих израза о. Зорана? Али испада како коме! Питање је да ли вама сметају спорни изрази в. Максима? Мени да.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 50 минута, Zoran Đurović рече

имам портрет папе Бенедикта

Oma da si jeretika spalio. :pop::))
Fortiter in re, suaviter in modo 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

"Јустин, заточеник и изолован, са којим као да делим судбину, је вапио: Свети Сава распет пред Патријаршијом! Исто је и данас. Зар то, господо владике, у свили и кадифи, не видите? – Наравно да не стављам све владике у исти кош. Лепа јела, удобни кревети, возила, ласкавци су успели да вас ослепе? Није вас срамота да узмете у уста име Саве који је крварио ноге по камењу? Лагао Доментијан? Није. Него немате вере и образа. Тргујете са Савом и користите га за ваше бесмислене и овоземаљске циљеве!"

Или речено језиком Библије:

"17. И учаше говорећи им: Није ли писано: Дом мој назваће се дом молитве свима народима? А ви начинисте од њега пећину разбојничку."

trgovci-isus.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Просечни

Промакло ми је гдје се се то вл. Максим изражавао у овим дискусијама. Реаговао сам на ово постројавање владика, прављење неким супер херојем који је ставио на коцку живот пишући овде и после на ове изразе за што сам добио салву увреда, за што си ти слијеп. 

Бесмислено је даље обајашњавање, јер сте сви овде на истом задатку, па кад бих написао данас се у нашој светој Цркви славе св. муч. Тимотеј и Мавра , ви бисте рекли да није истина, већ да се слави св.Теодор како је у ЦП.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 24 минута, farisejski.bukvojed рече

Оче, ја сам овде само и искључиво због бојазни због онога што нам се дешава. Једни "задатак" ми је ако могу да некако допринесем да остане нешто од нас и за следеће генерације.

Амин ! 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Четврти дан 5. Фестивала културе, 11. септембра 2020, почео је светом архијерејском Литургијом на темељима ранохришћанске базилике на локалитету Феликс Ромулијана. Епископу Илариону је саслуживало свештенство и монаштво Епархије тимочке.     Извор: Инфо-служба Епархије тимочке
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Митрополит запорошки Украјинске православне цркве г. Лука, који борави у посјети Митрополији црногорско-приморској, данас је посјетио Цетињски манастир, гдје се поклонио Светој десници Светог Јована Крститеља, честици Часног крста Господњег и моштима Светог Петра Цетињског Чудотворца.   Високог госта дочекао је Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије са братијом Цетињског манастира.   Владика Лука претходно је посјетио манастир Острог, а јутрос је, заједно с Митрополитом Амфилохијем служио Литургију у остошком скиту Јован до.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Дана 10. септембра 2020. године, у порти Саборног храма Рођења Пресвете Богородице у Зајечару, Преосвећени Епископ тимочки г. Иларион служио је архијерејску Литургију и парастос блажене успомене Епископу тимочком г. Емилијану (Пиперковићу) поводом 50-годишњице од његовог упокојења. Литургији је присуствовао др Марко Николић, помоћник директора Управе за сарадњу сa црквама и верским заједницама Министарства правде Владе Републике Србије.     Извор: Епархија тимочка
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његово Преосвештенство Епископ бачки др Иринеј началствовао је на светој архијерејској Литургији на празник Успења Пресвете Богородице, у петак, 15/28. августа  2020. године, у Саборном храму у Новом Саду, уз саслужење Епископа мохачког г. Исихија, архимандритâ Прокопија (Тајара) и Василија (Костића), свештенства и ђаконâ Епархије бачке.     Беседећи после прочитаног јеванђелског одељка, Преосвештени владика Иринеј је истакао да се сви догађаји из живота Пресвете Богородице посебно прослављају. „Празник Успења Пресвете Богородице је празник њеног уснућа, када она напушта овоземљаски свет и живот, и прелази у живот вечни, у заједницу и наручје свога Сина и Господа. Дан упокојења светих се слави као дан њиховог истинског рођења, јер смрт није прелазак у ништавило, небиће, непостојање, него је прелазак душе из тела у Царство Божје. То посебно важи за празник Успења Пресвете Богородице. Она је – будући истинско, најчистије, најсветије људско биће – нова Ева, нова истинска Мати Живота. Њена смрт је прелазак из смрти у живот – животворна смрт. То се истиче у црквеним песмама данашњег празника. Пресвета Богородица није остала телом у гробу, него је Бог на посебан начин њу прославио: Господ је на чудесан начин њено тело, после тродневног почивања у гробу, узео к Себи на небо. У кондаку данашњег празника се каже да тело оне која је родила Живот – Господа Исуса Христа – гроб и смрт нису могли да задрже, него је она претстављена из смрти у живот. Зато и ми, молитвено се обраћајући Пресветој Богородици, као Мајци свих нас, уверени смо да њена материнска љубав као невидљиви омофор закриљује цео свет и сву Божју творевину, и – преко ње – свака наша молитва допире до Господа”, нагласио је Епископ бачки Иринеј, уједно честитајући празник верном народу, а посебно парохијанима Светоуспенског храма у Новом Саду, који прослављају храмовну славу.   У току свете Литургије, Епископ бачки г. Иринеј је рукоположио ђакона Миладина Божиловића у чин презвитера, а Епископ мохачки г. Исихије је рукоположио катихету Милована Крстића у чин ђакона.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке

• Креирај ново...