Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Оцени ову тему

Recommended Posts

То је само изговор, Зоки је један од наших најбољих теолога, вјероватно и најбољи.

Градио је своју каријеру само у богсловљу и није се бавио суптилним професорским интригама, никад неби ни дошао ту да није било покојног Биговића.

Кад је он умро Зоки је најурен. 

Ко је имао прилику да га запитава, могао је да види и ширину и дубину и висину, прави насљедник Атанасијев.

Добро рече Таса, брукаћемо се пред академским светом...

пре 38 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

То је само изговор, Зоки је један од наших најбољих теолога, вјероватно и најбољи.

Градио је своју каријеру само у богсловљу и није се бавио суптилним професорским интригама, никад неби ни дошао ту да није било покојног Биговића.

Кад је он умро Зоки је најурен. 

Ко је имао прилику да га запитава, могао је да види и ширину и дубину и висину, прави насљедник Атанасијев.

Da je Zoki na brzaka napisao svoju disertaciju možda bi danas on bio taj koji bi nasledio o.Radovana Bigovića,što se i očekivalo s obzirom da je dugo godina bio njegov asistent.Izgleda da čim se neko zove Zoran bude  upitan.

:)

пре 3 часа, Жика рече

Мора да се чека одобрење коментара или неће да објаве?

Чекам цео дан... Још сам им и писао, а пошто знам Максима, а ови су му блиски, принтскриновао сам ствари. Сада ћу писати и самом аутору. Једноставно да их прикажемо на дневном светлу какви јесу. 

пре 1 сат, Vladan :::. рече

Зашто је уопште склоњен Јелисавчић?

Мој имењак је сјајан лик. Из неког разлога се изглупирао па није докторирао у "задатом" року, њега су склонили, али су оставили и неке друге који једнако нису докторирали. Јако су флуидна правила на БФ.

Пре сат времена, Александар Милојков рече

Добро рече Таса, брукаћемо се пред академским светом...

Јесте, кад се узме у обзир да ја немам ОШ... 

пре 1 сат, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Зоки је један од наших најбољих теолога, вјероватно и најбољи.

Хвала ти на комплименту!:))12:smeha::))

пре 3 часа, Ćiriličar рече

Момак није добар у главу...

Не улазећи у овај последњи текст проф. Беговића (нисам знао да се занима за актуелне прилике у СПЦ), само да поменем да је он врло активан у удружењу Јадовно 1941, да је доста допринео култури сећања на страдања Срба у НДХ, обележавању места страдања и да је, између осталог, организовао серију предавања на те теме (у које је укључио и друге колеге са Правног факултета). За ово што сам поменуо му свака част.

Пре сат времена, Нифада рече

Da je Zoki na brzaka napisao svoju disertaciju možda bi danas on bio taj koji bi nasledio o.Radovana Bigovića,što se i očekivalo s obzirom da je dugo godina bio njegov asistent.Izgleda da čim se neko zove Zoran bude  upitan.

:)

пре 2 часа, Vladan :::. рече

Штета, имало је од њега шта да се чује а и био је, бар по мом искуству, имун на формалну фарисејштину.

Сећам се кад сам полагао Увод у богословље да су на испиту били Биговић и он. Кад је почео испит Биговић му је рекао да може слободно да изађе. Касније сам отишао код Биговића да ми упише оцену и није ни проверавао, само је уписао у индекс. Веровао ми је а могао је да не упише да каже дођи следећи пут зато што сам дошао у учионицу пре његовог предавања а не у кабинет. На дан кад се упокојио сам дошао у капелу на Богословском на јутрење и чујем помиње се упокојени Радован. Питам ко се упокојио каже ми један студент Биговић. Било је то изненађење за мене јер сам га видео неколико дана пре упокојења на факултету.

пре 5 часа, Панарет рече

Није ни чудо што падамо из године у годину на међународним рангирањима када професора уклањамо аргументима типа "признаје теорију еволуцију као научну" а што се не допада поповима који имају моћ...

Има да нас уклоне са Шангајске листе сада када су склонили Максима. Иначе високо цитираног у научним круговима...

пре 46 минута, Zoran Đurović рече

Јесте, кад се узме у обзир да ја немам ОШ... 

Па упишу накнадни, ко ти брани. Сто година кукаш за ту основну, до сада би је десет пута завршио. :)

Вучић ће колико сутра (гледаћемо на ТВ-у), да замоли Максима да своје научне радове и у будуће потписује за Београдски Универзитет како овај не би испао са Шангајске листе.

Управо сада, Срђан Шијакињић рече
  Управо сада, Ćiriličar рече

Момак није добар у главу...

Срђене, ја сам написао 2 странице, аргументовано, али у ширем контесту, зашто је овај текст изметарија.  Тад ам га лепше назвао, ево сада "потписујем".

Друго "момак није добар у главу", да звучи да њега лично вређам, али није, ево повчим и кажем: овај клип о либарал комуникејшн, уствари он (или подмукло или као незналица - а свако зна ко је сиромашан, а сиромашних је 95%) кује у звезде најбрутанији либерални капитализам, све са банкама. Српки речено, не пакује измет у целофан, него змију.

Поздрављам све што је радио што си написао, исто тако верујем да постоји могућност да он ово говори из своје "научне" перспективе  и де верује у то. Углавном то је чиста изметарија која нема везе са стварношћу. Вешта релативизација, све правећи се фин и стручан, бруталног капитализма који је на измаку а који је свет довео у предапокалиптичко стање.

Наравно, не говори о последицама и како се све манифетује и одражава на обичног човека, него уопштено. И...никако не заборвљајући да "санкционише" државни интервенционизам. Ово је чиста пропаганда, оде либерал-капитализму и корпоратив-фашизму али "преко седам гора".

Зашто не полемише са Катићем у Политици о овоме? Па не сме да зуцне. Он да је иоле црквен човек не би писао текстове који доводе до директног подсицаја да се Синоду и Сабору дозвољава икакав уплив у ПБФ.

Ако је цена да црквеношколска институција, да би спровела исправно своју мисију, треба да се искључи из Универзитета - искључиће се! Нема компромиса и секуларизације, која је ионако на делу на свим пољима. Ово је један вид борбе за исто.

Овај текст је истог "духа" као оне бивше протинице о деклерикализацији ПБФ, али још гори, ово је да се ПБФ децрквизује, а све тобож бранећи владику. Мислим да би било којем црквеном човеку, да је и неправдно истеран са факултета била мучна потцена овакви текстови. Но, чекаћемо да се професор Васиљевић огради од оваквих одбарна.

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

Хвала ти на комплименту!:))12:smeha::))

Сад нисам баш компетентан да оцјењујем врхунске теологе, али сам сигурно паметнији од оних који су до сад кадрирали, заједно би тек дали резултате.

Ти си сигурно бољи бар у једноме избацујеш из себе, он само гута и шути, а то мора да га изједа..

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      О празнику Рођења Пресвете Богородице кога света Црква молитвено прославља у суботу 21.септембра, разговарали смо са оцем Зораном Филиповићем, старешином храма Светог Николаја Мирликијског.   Your browser does not support the HTML5 audio tag.
        Извор: Радио Глас
    • Од neca995,
      Запратите youtube канал 

Послато са SM-A605FN користећи Pouke.org мобилну апликацију

• Од Логос,
      У уторак, 17. септембра 2019. године, на празник свештеномученика Вавиле, пророка Мојсеја Боговидца, Светог Петра Дабробосанског и преподобног Петра Троношког, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету Литургију у храму Светог Пантелејмона у Станову. Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Синиша Марковић, протојереј Сретко Петковић и ђакон Недељко Дикић. Чтецирао је г. Марко Гаљак, а за певницом су појали протојереј Драгослав Милован и г. Владан Степовић.   Your browser does not support the HTML5 audio tag.
        Епископ Јован је у беседи између осталог рекао: “Браћо и сестре, потребније и важније, утешније за човека који је уплашен, збуњен, који се налази над провалијом свога живота, није ништа друго него да му дође онај који има моћ и силу да том човеку каже: “Не бој се!”. И ето данашње ово Јеванђеље данас нам је утешно, где нам Господ кроз одељак данашњег Јеванђеља говори или боље речено, Господ нас храбри да не малаксамо у својим искушењима, својим падовима у овоземаљским недаћама.    Зато и каже Господ: “Не бој се мало стадо јер би воља Оца вашега да вам даде Царство Небеско”. Даље нам Господ саветује како да задобијемо Царство Небеско. Јер Он Христос често пута у Јеванђељу говори: “Иштите најпре Царства Божијега и правде његове а све ће вам се друго додати”. И Господ нам данас показује како можемо да задобијемо то Царство Небеско.    Каже: „Продајте све што имате и дајте милостињу”. Овде је реч о блаженству оних који имају милосрђе. Укратко речено, милосрђе је провера вере наше, љубави наше, наде наше и ако хоћете мудрости наше. Шта значи провера мудрости наше? Па да знамо шта можемо дати а шта тиме што дајемо, шта задобијамо. Другим речима ми људи исувише мало можемо да дајемо. Шта је то у односу на Царство Небеско? Ништа. Али зато што ми мало дајемо и то је оно што је важно, да од нас Бог не тражи много. Него тражи мало, да би нам Он за то мало дао исувише много. А нама браћо и сестре, Бог даје исувише много него што ми то заслужујемо”.     Извор: Епархија шумадијска
    • Од Логос,
      Слава храма Саборa српских светитеља на Карабурми прослављена је 15. септембра 2019. године светом Литургијом којом је началствовао Преосвећени Епископ ремезијански г. Стефан, викар Патријарха српског.     Саслуживали су архимандрит Филимон из манастира Каоне, протонамесник Милутин Илић,  јереји Драган Кирић и  Љубиша Јовановић, протођакони Стеван Рапајић и Младен Ковачевић, ђакони Драган Танасијевић и Немања Ристић, као и чтечеви Милош Шарић и Милош Стаменковић у молитвеном присуству старешине храма протојереја-ставрофора Живадина Протића, братства храма и благочестивог народа престонице.     Извор: Инфо-служба СПЦ

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...