Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

obi-wan

5G интернет - централизовани свет људи-робота (робова)?

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 4 часа, Nikola Stojanovic рече

@obi-wan Hehh, zato Ninoslav odjavio internet. Ako oce neko da me pita kako sam, sto radim i tako to . Moze slobodno da me kontaktira. Posto ovo sa internetom je skroz otislo u aut. :D:D:D

Kako si, šta radiš, šta ima novo...? 

@Natasa. Hahah, broj cu ostavim. Ko oce da se dopisuje, kao pre par godina. :D:D Trenutno sam lose. Boli me grlo i zub. Ali kako cajevi ne pomazu uopste, ova sljivka me vraca u zivot. A novo nista posebno, zaljubio sam se nesto. Pa sam  zakasao. A vi kako ste? 

пре 2 минута, Nikola Stojanovic рече

@Natasa. Hahah, broj cu ostavim. Ko oce da se dopisuje, kao pre par godina. :D:D Trenutno sam lose. Boli me grlo i zub. Ali kako cajevi ne pomazu uopste, ova sljivka me vraca u zivot. A novo nista posebno, zaljubio sam se nesto. Pa sam  zakasao. A vi kako ste? 

E pa lepo što si se zaljubio.

Evo ja oko bebe 24/7...skroz u skladu sa prirodom :D:351780:

%D0%B1%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB-5%D

Брисел је суспендовао увођење 5G технологије због по људе опасног нивоа зрачења

9. априла 2019. Европа Оставите коментар

„Не можемо уводити такву технологију, ако се не поштују стандарди зрачења који морају заштитити грађане!” – рекла је министар заштите околине Céline Fremault (CDH).

“Људи из Брисела нису заморци чије здравље могу продати са профитом. Не можемо ништа оставити сумњи” – додала је министар Fremault.

Пилот пројекат није изводљив са садашњим стандардима зрачења, а Fremault је рекла да не намерава да направи изузетак, пише The Brussels Times.

Регија Брисела има посебно строге стандарде зрачења за телекомуникационе апликације.

brisel-ne-5g.jpg

Стандард од 6 волти по метру већ је довео до проблема и код брзог мобилног интернета кроз 4G мрежу у главном граду Белгије.

Прошле недеље, владе у Белгији поновно нису успеле да постигну споразум о лиценци 5G мреже и њеном увођењу у ову земљу.

„Документи са овим случајем су остали заглављени у дистрибуцији. Следећа влада која дође на власт ће се позабавити тим предлогом“, изјавио је прошле недеље министар телекомуникација Philippe De Backer.

Надајмо се, за њихово добро, да ће следећа влада пресудити против увођења 5G мреже, исто тако. Уосталом, више од 200 научника и лекара потписало је петицију којом се тражи мораторијум на инсталацију технологије 5G мрежа због биолошких и еколошких ризика, а индустрија телекомуникација не може чак ни да докаже да је то сигурно.

5G мрежа је већ инсталирана негде где је дошло до последица по здравље.

Прошле године је у Енглеској добијен судски спор. Тек након што је 5G мрежа инсталирана у уличне светиљке, становници су се разболели, а неке су жене рађале мртворођене бебе. Такође, прошле године, 5G мрежа је инсталирана у Њујорку, а становници су обавестили јавност да су се разболели, као и њихови кућни љубимци. Неки су чак продавали своје домове и селили се на друга места.

Не ради се само о 5G мрежи. Телекомуникационе компаније већ дуги низ година упозоравају деоничаре да се са временом могу сматрати одговорним за обмањујуће поступке и штете због њихових уређаја и инфраструктуре.

Још увек не постоји “сигурни” ниво изложености било ком извору зрачења мобилног телефона или бежичног зрачења који је научно утврђен за децу или труднице.

https://www.srbijadanas.net/brisel-je-suspendovao-uvodjenje-5g-tehnologije-zbog-po-ljude-opasnog-nivoa-zracenja/?fbclid=IwAR2tcvpQixoxgJ_6CmwWTC3OaFTP404Og58h6V6eHbJSr6d7TWFmjB0wo0g

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Golub,
      Мисија Ћирила и Методија одиграла се пре подела у хришћанству, зато би Дан словенске писмености требало да слави цела Европа. То треба да буде празник речи, јер књижевност је премрежила свет пре интернета, оценили су гости емисије "Око"
      http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/drustvo/3533022/knjizevnost-premrezila-svet-pre-interneta.html

• Од Zoran Đurović,
      З. Ђ. НАПОМЕНА: Добих текст од мени познате особе, али која неће да се експонира, која је интелектуалац, али којој се не допада „интелектуализам“ екипе са Теологијанет, чију научност разобличисмо. Назваћу аутора Горазд.

Горазд: „Смути“ теологија интернет смути(лаца)
      Нећу бити лицемеран/на (иако ми је баш то прво пало на памет!) и рећи како последњу, страдалну седмицу Часног поста проводим у смиравању, те сећању на крсни пут Господа нашег Исуса Христа. Има присећања, истина, магловито је и поражавајуће неубедљиво. Океј, то је то за овај пост. Даћу себи форе до Великог Четвртка, па ћу се онда невољно помирити са својим пијетистичким и кукавичким вапајем за Богом живим, са својим пригушеним „Христос васкрсе“ уз кнедлу у грлу. Појешћу које јаје, радоваће ме умакање у со, знам! Па тако – док заправо маштам о јајима и првомајском (авај, првомајском!) роштиљу на обронцима Фрушке горе – гледам и прегледавам текстове који би ме надахнули на нешто живо. То је сад модерно, трагати. Правим очекивану грешку – буљим у екран и тражим такво што на интернет небу, поред попрашњавелих полица у близини. Лењост духа, нема шта!
      Елем, свакако да је прво на шта наилазим сајт Теологија.нет. (Овај коментар неће бити дуг, нити манифестација мојих интелектуалних домета, јер их немам!). Сад ће из мене нахрупити горчина, или неће... Заправо, губим вољу овим да се бавим... Но, учинићу то, дуго ме једе чемер кад сагледам размере интелектуалне еротоманије међу теолозима. Просто, толико се разљутим да не знам шта је посреди: завист или гађење. Ко ће знати, слаб је човек животињка...

Текстови су ту. Лак је напрскан, слике обећавају, имена се нижу. Нису ми сва позната, па се набрајањем брукати нећу. Фузија науке, филма, књиге, библистике, левичарства, национализма, црквене политике – фразе се множе, реторска питања, патоси, цитатност на кило (ко умије, може и два!). Ту су и покојни, ту су и живи, па и они које нико није питао желе ли се овде наћи. Сви су део неoлибералног теолошког неба, смештени у удобне широке полице, у више примерака, спремни да их прождру пожудна уста потрошача. Теологији је слуга самопослуга – изволите! Ако љубите ијекавицу, само напријед! Ћутите дах левичарства у црквеним редовима – право мисто за вас! Падате у ватру пред поменом Косова и рода, има и за вас пића јуначкога! Навалите, само отварајте, кликћите, кликћите, скролујте! Мућ, мућ – ради нутрибулет! Ето нам смутија! Здраво је, освежавајуће, маме они листићи менте, а има и јогурта, иако је пост!
      Да ли је ово крај коментара?! Могао би бити. Већ ми се препунила чаша, надолази ми гађење на себе самог/у. Ипак, дужан/а сам да појасним с мање цинизма.  Шта је посреди? У ком је грму зец? У оном који крије најдавнији и најстрашнији грех, који се умом најбоље храни – у гордости. Ево нас, прозиремо све – стваралаштво, сарадњу науке и богословља, парохије и Цркве, појединца и Бога. Говори се о тајни, а тајна рашчеречена на ганглијама хиперинтелектуализма. Говори се о одговорности пред свим и свачим, а у целовитом прегледу садржаја нигде јасног „да“ и „не“, све је смућкано јер све пролази. Говори се о Богу и човеку, а није ли сусрет тај у драми понора без речи? Много је тема. Признајем – повремено уживам у текстовима надахнутим библистиком, у њима чујем пулс човека, рвање с Богом. У њима није све зеленкасти смути бљутав од премало и превише свега. Издвајам састојке који вреде док их машина не издроби. Али, на крају, разочаран/а сам, био/ла сам у само још једном супермаркету. Свет је тако досадан. Све је тако банално... А Христос баш ове недеље све новим чини... Бљак. Оштећено ми је чуло укуса. Присећам се. Слане су сузе. Горка је спознаја. Слатко је причешће. Изем ти све! Идем назад у цркву детињства, у којој поп лупета, бабе наричу, тамјан је јефтин, а реч је тешка. Епитрахиљ је преко главе, уздах излази из груди... Прекид. Доста је, дођи Животе!
    • Од Логос,
      Један од кључних носилаца четврте индустријске револуције, интернет ствари данас слави свој дан. Процењује се да ће до краја ове године свет имати 26 милијарди уређаја повезаних интернетом. Истовремено, термин интернет ствари полако нестаје из комуникације. Према проценама магазина Форбс, до краја 2019. године, у којој се обележава и 20. годишњица од стварања појма интернет ствари, чак 85 одсто компанија ће користити интернет ствари у пословању.

Интернет ствари односи се на повезивање различитих физичких објеката путем интернета како би дигиталним путем размењивали податке и реаговали према потребама корисника, наводи се у саопштењу београдског одсека дигиталне агенције "Namics". Како преноси Форбс, сам термин интернет ствари (Internet of Things) полако нестаје из комуникације, али његова примена постаје све учесталија.
      „Интернет ствари најчешће асоцира на такозване паметне пословне зграде и домове. На пример, паметне куће подешавају светло и оптималну температуру простора, омогућавају да помоћу мобилног телефона контролишемо ручак на шпорету или нас пак обавештавају да ли деца раде домаћи или гледају телевизију“, објашњава Јан Келер из агенције "Namics". Осим тога, како додаје Келер, интернет ствари може олакшати свакодневицу старијим људима и људима са инвалидитетом, али и допринети уштеди електричне енергије.
      Концепт интернета ствари донеће и велике промене пољопривредницима и компанијама које се баве производњом и транспортом робе, а здравство ће такође осетити бројне предности интернета ствари. У наредном периоду на развој интернета ствари утицаће мрежа пете генерације, која ће бити 20 пута бржа од досадашње, а највећа новина огледаће се у коришћењу гласовних команди. Термин интернет ствари први пут је употребљен 1999. године, а осмислио га је британски инжењер Кевин Ештон.

Извор: РТС

• Create New...