Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 33 минута, Nebojš.a рече

@Zoran Đurović Неко мора да није у праву. Њега хвале, тебе хејтују. А на истој сте страни. Како то?

Нема мистерије: Максим ме је клео искрено, Иринеја је само провоцирао...:)) Мораћу и ја неки текст под псеудонимом да напишем па да ме борбаши пренесу! Имаћу још један урадак за Максима, потписаћу га са ФрАва!:)) А ти, кумим те капицом, речи Максу да не даје више никакве интервјуе до краја поста, заузет сам молитвањима, а како јуче од подне, па до сада ништа не једох, мислим да је неку влашку мађију пустио на мене! И још морах да вршим благосиљање једне католичке куће и да вршим егзорцизме. Мени се оће у та ишћеривања нечистих сила. Добро то виђе Максим. 

Будите ми поздрављени!   

пре 22 часа, Ведран* рече

Запажања о Томосу, Аутокефалији, Фанару и Нама:

...

1. Васељенски Патријархат је за Православље, квасац који „укисели све тесто“ (Гал. 5.9)“

... Фанар је „квасац“ који све тесто Цркве и историје укисели, ...

Цео текст:

https://sozercanje.wordpress.com/2019/04/23/запажања-о-томосу-аутокефалији-фанар/

View full Странице

О квасцу говори и гг. Максим, прво у Белешкама са сабора из 2016, па затим у првом свом писму у којем је навео да је Св. Сава аутокефалију добио неканонски.

пре 32 минута, farisejski.bukvojed рече

О квасцу говори и гг. Максим, прво у Белешкама са сабора из 2016, па затим у првом свом писму у којем је навео да је Св. Сава аутокефалију добио неканонски.

Јао види, квасац ми побего! Ваљда зато што је тесто набујало. 

Дај овде цитате, плиз. 

А Борбаши ме пренели! 

Е сад сам постигао све у животу. 

:))

Сад ће да видите кад полуписмени људи буду говорили како пишем текстове за БЗВ.

:))

пре 23 часа, Ведран* рече

Свако јутро кад се пробудим прво очи отворим. :D

Неки би, после овога, вероватно пожелели да их сутра не отвориш :ani_biggrin:

Текст треба превести на грчки и руски, и пласирати на релеватним страним сајтовима.

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Нема мистерије: Максим ме је клео искрено, Иринеја је само провоцирао...

То је зато што си ти већи од Иринеја.

пре 30 минута, Ведран* рече

Јао види, квасац ми побего! Ваљда зато што је тесто набујало. 

Дај овде цитате, плиз. 

Evo ga prvi, noviji, iz teksta "Ako ovo bude..."

https://teologija.net/ako-ovo-bude-kraj-znacu-da-nije-ljubav-razgovor-sa-episkopom-maksimom-vasiljevicem/

Raniji, iz Beleski sa Sabora 2016 cu potraziti, ali zapamtio sam ga odlicno, toliko mi je taj kvasac (koji spaja Svetu Trojicu po autorovim recima) zaparao usi, da sam ga odlicno zapamtio.

...

Празник аутокефалности је, по мом скромном мишљењу, празник јединства а не празник „независности“. Јер Црква – а кроз њу сва  творевина – има једно средиште које служи као квасац историје, једну благодат која освећује све и сваког. Историјске околности и расплети 1219. године доводе Саву у Никеју и шта се збива: тадашњи Васељенски Патријарх, огрнут одеждом немоћи (склоњен у Никеју), потпуно игнорише канонског епископа српских области, а то је био охридски архиепископ Димитрија Хоматијан, и додељује „аутокефалију“ српској држави.

...Међутим, дугорочно гледано, можда је ово квасац неког дубљег јединства који ће доћи после нашег нараштаја. Вартоломеј је на себе преузео крст једне историјске одлуке и тек ће даља историја – а не садашњи тренутак – показати да ли је био у праву.

1 hour ago, farisejski.bukvojed рече

А ваља и ово да напоменем јер нисам истакао у тексту. Можда је требало?

И Дух Свети им се руга. (да се неко не саблазни на ове речи!)

Ево зашто. 

Они с поносом наводе речи да мало квасца све тесто укисели. То је из посланице Галатима. Мислећи и говорећи при том да су они (Фанар) квасац, а Црква тесто. 

А Апостол Павле када ово говори под квасцем подразумева ЛАЖЕУЧИТЕЉЕ,  и упозорава Галате да не мисле да само зато што су  лажеучитељи малобројни да не могу велику штету да направе, јер мало квасца све тесто може да укисели! 

А они сами за себе кажу да су квасац. Шта рећи?

joooj

"Него ћеш нас Ти избавити од непријатеља наших, и ненавиднике наше посрамићеш" Господе!

"Ево руже језиком својим, мач им је у устима, јер, веле, ко ће чути? Али Ти ћеш се, Господе, смејати њима и посрамити све ове народе."

пре 1 минут, Ведран* рече

...

А Апостол Павле када ово говори под квасцем подразумева ЛАЖЕУЧИТЕЉЕ,  и упозорава Галате да не мисле да само зато што су  лажеучитељи малобројни да не могу велику штету да направе, јер мало квасца све тесто може да укисели! 

...

:945729:

пре 8 минута, Ведран* рече

...

Ne sekiraj se, nista nisi propustio. Tekst ti je odlican.

пре 9 минута, Ведран* рече

И Дух Свети им се руга. (да се неко не саблазни на ове речи!)

Ево зашто. 

Они с поносом наводе речи да мало квасца све тесто укисели. То је из посланице Галатима. Мислећи и говорећи при том да су они (Фанар) квасац, а Црква тесто. 

Брате Ведране, после овог ”Шта рећи?” заборавио си да додаш - а не заплакати! :) Додуше, после силних глупости што их Фанар чини не зна човек да л’ да се смеје или да плаче!

Eve ga i kvasac sa kritskog sobranja 2016

http://beleskesasabora.blogspot.com/search?updated-max=2016-06-23T13:51:00%2B02:00&max-results=5&start=15&by-date=false

Ovaj kvasac sa Krita iz 2016 je svetotrojicni.

Унутар делегације Српске Православне Цркве брзо је прошла фаза у којој се Сабор посматрао као ”знак препоречни” (Лк. 2, 34). Сви су брзо – посебно после отварања прве седнице и првих отворених теолошких дискусија – схватили да је Сабор догађај који располаже светотројичним квасцем који заквашује цело тесто историје.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Александар Милојков,
      Одлука – став о Украјини
      АСбр. 63/зап. 89 од 14. маја 2019. године
      У погледу спорне и болне теме нерегуларног црквеног стања у Украјини после познатих једностраних интервенција и одлука Цариградске Патријаршије, Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве изјављује и обзнањује, званично и једногласно, да став наше Цркве по овом проблему остаје неизмењен, у складу са њеним досадашњим званичним саборским и синодским одлукама, изјавама и апелима. Следствено, Српска Православна Црква не признаје новоустановљену парацрквену структуру у Украјини, на чијем су челу грађани Денисенко и Думенко, а налази се у литургијском и канонском општењу само и искључиво са канонском Украјинском Православном Црквом, на чијем челу стоји Његово Блаженство митрополит Онуфрије. 

Наша Црква је, подразумева се, у општењу и са свим осталим канонским Православном Црквама.

Понављамо да наш Свети Архијерејски Сабор поново апелује у сваком правцу да се црквени проблем Украјине решава и реши на канонски начин, у братском дијалогу са Руском Православном Црквом уопште и са Украјинском Православном Црквом посебно, а уједно и после саветовања на свеправославном нивоу.

Извор: https://www.serborth.org/

View full Странице
    • Од Александар Милојков,
      Одлука – став о Украјини
      АСбр. 63/зап. 89 од 14. маја 2019. године
      У погледу спорне и болне теме нерегуларног црквеног стања у Украјини после познатих једностраних интервенција и одлука Цариградске Патријаршије, Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве изјављује и обзнањује, званично и једногласно, да став наше Цркве по овом проблему остаје неизмењен, у складу са њеним досадашњим званичним саборским и синодским одлукама, изјавама и апелима. Следствено, Српска Православна Црква не признаје новоустановљену парацрквену структуру у Украјини, на чијем су челу грађани Денисенко и Думенко, а налази се у литургијском и канонском општењу само и искључиво са канонском Украјинском Православном Црквом, на чијем челу стоји Његово Блаженство митрополит Онуфрије. 

Наша Црква је, подразумева се, у општењу и са свим осталим канонским Православном Црквама.

Понављамо да наш Свети Архијерејски Сабор поново апелује у сваком правцу да се црквени проблем Украјине решава и реши на канонски начин, у братском дијалогу са Руском Православном Црквом уопште и са Украјинском Православном Црквом посебно, а уједно и после саветовања на свеправославном нивоу.

Извор: https://www.serborth.org/
    • Од Поуке.орг инфо,
      Свети Архијерејски Сабор СПЦ донео је одлуку да обнови преговоре о решавању статуса "Македонске православне цркве" (МПЦ) и настави разговор о томе са њеним представницима, пише "Политика", позивајући се на изворе из врха СПЦ.

Питање МПЦ било је у среду једина тема преподневног заседања највишег црквеног тела.
      Како наводи лист, спровођењем одлуке о наставку дијалога са МПЦ бавиће се после заседања Сабора, Свети архијеријски синод СПЦ.
      Српска црква није, како је рекао извор листа, желела да иницира обнављање дијалога са Македонцима док је у затвору био архиепископ охридски Јован Вранишевски.
      Он је, међутим, пуштен на слободу 2015. године и учествује и на овом, као и на неколико претходних заседања Сабора СПЦ, заједно са владикама Православне охридске архиепископије, која је под окриљем српске цркве, пише београдски дневник
      https://rs.sputniknews.com/politika/201905161119813712-spc-donela-odluku-obnovu-dijaloga-sa-makedonskom-crkvom/

View full Странице
    • Од Поуке.орг инфо,
      Свети Архијерејски Сабор СПЦ донео је одлуку да обнови преговоре о решавању статуса "Македонске православне цркве" (МПЦ) и настави разговор о томе са њеним представницима, пише "Политика", позивајући се на изворе из врха СПЦ.

Питање МПЦ било је у среду једина тема преподневног заседања највишег црквеног тела.
      Како наводи лист, спровођењем одлуке о наставку дијалога са МПЦ бавиће се после заседања Сабора, Свети архијеријски синод СПЦ.
      Српска црква није, како је рекао извор листа, желела да иницира обнављање дијалога са Македонцима док је у затвору био архиепископ охридски Јован Вранишевски.
      Он је, међутим, пуштен на слободу 2015. године и учествује и на овом, као и на неколико претходних заседања Сабора СПЦ, заједно са владикама Православне охридске архиепископије, која је под окриљем српске цркве, пише београдски дневник
      https://rs.sputniknews.com/politika/201905161119813712-spc-donela-odluku-obnovu-dijaloga-sa-makedonskom-crkvom/
  • Create New...