Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Sign in to follow this  
Milan Nikolic

Патријарх прославио крсну славу, присуствовао Вучић

Оцени ову тему

Recommended Posts

Патријарх прославио крсну славу, присуствовао Вучић

Танјуг | 20. април 2019.

Литургији је присуствовао епископ шабачки Лаврентије, а саслуживао је епископ ремезијански Стефан, викар патријарха српског са свештенством Архиепископије београдско-карловачке

dstl2503_620x0.jpg

Патријарх српски Иринеј служио је данас на велики хришћански празник Лазарева субота архијерејску литургију у Саборној цркви у Београду, а прослави крсне славе патријарха присустовао је и председник Србије Александар Вучић, наводи Тв Храм.

Прослави крсне славе патријарха присуствовали су и председавајући Председништва БиХ Милорад Додик, министар спољних послова Ивица Дачић, директор БИА Братислав Гашић, председник САНУ Владимир Костић и бројни други представници верских заједница, културног и јавног живота Србије.

Литургији је присуствовао епископ шабачки Лаврентије, а саслуживао је епископ ремезијански Стефан, викар патријарха српског са свештенством Архиепископије београдско-карловачке.

По завршетку литургије, свете тајне причешха и одржане беседе у Патријаршијском дому пресечен је славски колач, а по обичају је приређена и "трпеза љубави".

Колач је по традицији, у присуству домаћина патријарха српског Иринеја и бројних гостију, пресекао епископ шабачки Лаврентије.

Владика Лаврентије је патријарху Иринеју пожелео да славу, у радости и здрављу, дочекује са свештеницима и паством "на многаја и благаја љета".

dstl2385.jpg

dstl2400.jpg

dstl2507_0.jpg

http://www.novosti.rs/вести/насловна/друштво.395.html:790242-Патријарх-прославио-крсну-славу-присуствовао-Вучић

A sad ozbiljno: generalno, u narodu patrijarh ne uziva veliko postovanje, zasto? pa sigurno postoji razlog. Ovo poslednje izjasnjavanje da je protiv demonstracija mu nije trebalo, jer je time stao na stranu vucica i njegovih batinasa. Pitanje je samo, da li je bio prisiljen-ucenjen ili potplacen, ili mu zaista veruje i podrzava njegovu politiku, ostaje da vidimo...

takodje, svaki pastir, pa i sam patrijarh treba da je uz svoj narod, pa i kad narod strada, da sastradava sa njim, imas mnogo primera iz poslosti nasih svetih vladika koji su sa narodom otisli u smrt( npr. Mitropolit svestenomucenik Petar Dabrobosanski, koji je sastradavao sa svojim narodom u pravom smislu te reci, a i skoncao stradavsi u sigurno najgorim mukama u Jasenovcu, ovo su njegove reci:

Po izbijanju Drugog svjetskog rata, savjetovano mu je da se skloni u Srbiju ili Crnu Goru. On je na to odgovorio: “Ja sam narodni pastir, te me veže dužnost, gdje sam dijelio dobro sa narodom, da isto tako i zlo sa narodom podnosim i podijelim, i prema tome mora se sa narodom sudbina dijeliti i ostati na svome mjestu”.

Mislim, nije primereno(ako ti trebas biti primer) ziveti lagodnim zivotom dok se tvoj narod pati u nemastini, verujem da se slazes?

пре 39 минута, Sofija_ рече

... generalno, u narodu patrijarh ne uziva veliko postovanje, ...

U kom narodu?

Nikada medju Srbima nisam sreo nikoga ko je iskazivao nepostovanje prema Njegovoj Svetosti Patrijarhu Irineju.

Ja sam licno imao izvesnu distancu prema njemu, a on me je drzanjem povodom ukrajinske krize odusevio.

Posto si napisala da zivis valjda u Holandiji, mozda si mislila da on ne uziva postovanje medju Holandjanima?

пре 2 минута, farisejski.bukvojed рече

U kom narodu?

Nikada medju Srbima nisam sreo nikoga ko je iskazivao nepostovanje prema Njegovoj Svetosti Patrijarhu Irineju.

Ja sam licno imao izvesnu distancu prema njemu, a on me je drzanjem povodom ukrajinske krize odusevio.

Posto si napisala da zivis valjda u Holandiji, mozda si mislila da on ne uziva postovanje medju Holandjanima?

ne veliko postovanje nije isto sto i nepostovanje, nauci razliku

sta reci na ovo boldovano 7896634

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
Sign in to follow this  

• Create New...