Jump to content
Ведран*

Наводни наводници о „наводној“ аутокефалији Српске Православне Цркве по Владики западноамеричком Максиму

Оцени ову тему

Recommended Posts

Укратко, еклисиологијом коју Цариград покушава да наметне, Црква дефинитивно престаје бити заједница исповедања вере у Бога, и верности Христу, већ постаје вероисповест о божанственим пуномоћјима и прерогативима личности истанбулског патријарха.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Цариград намеће себе као орган јединства нашем маловерју према Богу, нашем оклевању да покајањем приступамо Христу да би имали лични однос са Њим, наше склониште и уточиште од покајања и од Христа, наш законски заступник и опуномоћени адвокат пред Њим.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 13.4.2019. at 8:51, Ведран* рече

Једна ствар коју нисам поменуо је та да Владика Максим титулу светог Саве пише као "архиепископ српских и ПОМОРСКИХ" земаља.

Ја не знам које су то поморске земље? Знате ли ви?

Знам за наше приморске земље, тј. земље на обали мора, у приобаљу, при мору, отуда приморске. Знам такође да постоје прекоморске земље, земље које су са друге стране неког мора. Али не знам за поморске земље. То би теоретски биле неке земље по мору, што једно друго искључује, јер или је море, или је земља, то јест копно. Знам још за поморске карте, које користе морнари, знам за поморски туризам, крузере и слично, знам за поморце, који ипак нису посебан народ, итд., али не знам за поморске земље. 

Иначе занимљиво је да је тај израз "поморске земље" ушао и у предлог новог Устава СПЦ. Како се и зашто ту нашао у тој форми није сасвим јасно. Надам се да ће бити исправљен у новој верзији. 

Nije tu nista posebno novo slicnu titulu ima i hercegovacki episkop

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 часа, Ведран* рече

Мени је "чудно" (са наводницима)

Preter`o si s navodnicima u ovoj temi... vise se ne zna sta je navodno a sta "navodno"... :smeh1:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, obi-wan рече

Preter`o si s navodnicima u ovoj temi... vise se ne zna sta je navodno a sta "navodno"... :smeh1:

Пости на води, а пије вино, па га ударило у главу и занесе се... Сад само да се в Максим јави па да искоригује му то око наводника... Он се разуме у ту материју.:))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A ka` sam ja jos pre 7-8 godina na istom ovom forumu bas ostro kritikovao fanarce (incl. Zizjulasa) i njihove partizane, javise se neki visokoprepodni koji mi rekose da rusim Pravoslavlje samo ako izrazito ne obozavam "vaseljenskog" patriju. Vol`o bi sad da ih malo susretnem, da popricamo nesto na srpskom...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Пости на води, а пије вино, па га ударило у главу и занесе се... Сад само да се в Максим јави па да искоригује му то око наводника... Он се разуме у ту материју.:))

Cekaj, a `e sad meni vazi ocena iz patrologije? Ako me teraju ponovo da polazem, strajkovacu gladju u sred posta!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, obi-wan рече

Cekaj, a `e sad meni vazi ocena iz patrologije? Ako me teraju ponovo da polazem, strajkovacu gladju u sred posta!

Важи ти се, јер си приватно учио код Аве!:))12:smeha::))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, Zoran Đurović рече

Важи ти се, јер си приватно учио код Аве!:))12:smeha::))

Nista bez pecata... 0703_read

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 минута, obi-wan рече

Iz agiologije. Ja dobio osmaju

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Милан Ракић рече

Jok more, ja sam kod njega polagao bas patrologiju. Isto 8. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Милан Ракић рече

Мора да си рекао да истинољубивост држиш за врлину!:))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Мора да си рекао да истинољубивост држиш за врлину!:))

Jok. Pričo o Mariji Egipćanki i njezinom moralnom kolektivu

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 19 минута, Милан Ракић рече

Jok. Pričo o Mariji Egipćanki i njezinom moralnom kolektivu

Мора да си рекао да је она давала... :D А где ћеш то да кажеш?!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Чоек вас остави за мало, и одмах скренете са благочешћа. 

Ц ц ц 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      “Српска православна црква, обновљена и уједињена 1920. године, утемељена је на темељу мученика из Првог свјетског рата и спаљеним и вјетром развејаним моштима Светог оца нашег Саве”, казао је, између осталог, монах др Павле Кондић, сабрат манастира Стањевићи, у документарном филму “Век уједињења”, чији је аутор Сава Самарџић, у продукцији ТВ Храм.     Отац Павле каже да када се говори о уједињењу Српске православне цркве треба имати на уму да је то била општа жеља цјелокупног клира српскога народа те да није било ни једног јединог свештеника ни монаха, а камоли епископа, који је имао било шта против уједињења и васпостављања Пећке патријаршије.   “И то су сви, свако на свој начин, показали и посвједочили, и дали свога учешћа у уједињењу. Тако да са ове стогодишње удаљености гледано, мирне душе можемо рећи: Све је свето и честито било и миломе Богу приступачно. А да би могло тако да буде, треба да имамо на уму крв мученичку Митрополита скопског Вићентија, који је спаљен и остао са својим ђаконом без гроба и мрамора негдје у Качаничкој клисури, и преко 400 глава српских у мантији, који су крвљу својом посвједочили вјерност српском имену и Православној цркви”, казао је о. Кондић, подсјетиивши да су они страдали у највећем броју од Бугара у току Првог свјетског рата, као и од Аустријанаца.   Наглашава да је темељ Српске православне цркве и 1. 350.000 српских глава, по ријечима ранохришћанским крв мученика је темељ нових хришћана.   “И та Српска православна црква обновљена и уједињена 1920. године утемељена је на том темељу мученика из Првог свјетског рата, утемељена је на глави Епископа Теодора Вршачког, на ђакону Авакуму, игуману Пајсију, утемељена на свим знаним и незнаним главама. Бескрајна је то море. Утемељена је напокон на спаљеним и вјетром развијеним моштима Светог оца нашег Саве”, рекао је отац др Павле Кондић у документарном филму “Век уједињења” који препоручујемо вашој пажњи.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      У оквиру манифестације „У славу Видовданаˮ, коју већ традиционално организује Српски културни центар Свети Сава у Суботици и Црквена општина суботичка, у навечерје празника Видовдана, 27. јуна 2020. године, у Задужбини Душана Радића одржана је трибина.     Протонамесник Ђорђе Стојисављевић, војни свештеник, сабрат Светосавског храма у Новом Саду, надахнуто је беседио на тему ,,Видовдан – неприкидан испит српске зрелостиˮ. На почетку предавања, срдачну добродошлицу оцу Ђорђу пожелео је протопрезвитер Душан Ђукић, архијерејски намесник суботички.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од JESSY,
      "Драги моји пријатељи, ово признање града Крушевца је наше заједничко признање: колико моје-толико и ваше. Бодрили смо једни друге, сведочили Истину да је Бог изнад сваке невоље и да са Богом можемо сваку муку и невољу превазићи. Поздрављамо вас све Драгана и ја, честитајући вам празник Видовдана из царског града Крушевца."-пренео је о. Иван на свом фејсбук профилу

https://www.facebook.com/ivanzru/posts/10220284798062604?__tn__=-R

View full Странице

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...