Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Зоран

Да ли треба да бријемо браду или не ???

Оцени ову тему

Recommended Posts

Шта мислите о овоме тексту иначе духовник који је дао одговор на ово питање је непознат...

Шта мислите како би требали да изгледају Хришћани, мислим на мушкарце?

Хришћани мушкарци би пре свега требали да имају браду, не брадицу као шт неки имају, него браду коју им је Бог дао да расте колико треба. Јер, сви они који се брију, па чак и они који носе мале брадице, су исто као и оне жене које набацују разне шминке, креоне, кармине, пудере, које чупају обрве и остале глупости. Јер, тако показују незадовољство пред Оним Који их је створио, па као да Он то није добро учинио, па оне сада исправљају. Исто тако и мушкарци чине када брију браде своје. Ружно и смешно је видети једног назови хришанина као таквог у Цркви. Поједини имају и уметничке брадице и имату свега и свачега. А мушкарац би требао као мушкарац да носи браду, јер да Бог није желео да му стави ту исту браду која је украс, Он му не би ни ставио. Исто тако прави Хришћанин треба да буде у дугим панталонама, блузама са скромним бојама, са простим ципелама, јефтиним, а не од сто евра.

Значи форумаши би требало овако да изгледају... gringrin

http://www.genspot.com/Handlers/Photos.ashx?size=L&photo_id=76270

Svetitelj Teofan Poltavski je jednom bio u sličnoj dilemi. Naime pošto je čitav život težio da živi kao asketa i monah, a okolnosti mu to nikako nisu dozvoljavale (prvo je bio asistent na Akademiji, pa docent, pa inspektor Akademije, pa onda i vanredni profesor - nakon toga rektor - pa episkop) otišao je do svog duhovnika sa namerom da ga pita, da li da se povinuje "svetovnim običajima" pa da se sređuje, kupa i češlja kao i svi ili da ide za svojim srcem i da monaši i u svetu? Kad je stigao kod duhovnika, ovaj ga je odmah prekinuo (Sv. Teofan mu ništa nije rekao u vezi pitanja) i izvinuo se - rekao mu je: Samo momenat da se sredim. I izvadio češalj i počeo da sređuje kosu itd... Kada je završio, seo je sa Sv. Teofanom i rekao mu da sada kao ljudi mogu da popričaju. Ovaj ga ništa nije pitao, ali je sve shvatio  gringrin ....

Moje mišljenje je blizu ovoga što si ti napisao. I sam ne dajem pet para na odelo. Bitno mi je da mi fino stoji (to je opet subjektivno) i da je udobno. Iskreno, ako imam para kupim firmiranu obuću tj. kvalitetniju, ali samo iz razloga da mi duže traje .....

Osim sto je ovo cisto magijanje usput je i teska budalastina.

Hajde da ne secemo nokte jer je Bog dao da rastu a mi sad kao mislimo

da mozemo to bolje od Boga. Wow koja pouka da se covek srusi sa stolice.

Još su stari crnogorci znali šta je žena kada se ne šminka i kada se malo zapušti; nalazili su u tome neku čar i razlog za šalu, te je tako i nastala popularna pesma o Vasojevki...

Vasojevka svaka fina

bez pudera i karmina;

a koja se karminiše,

Vasojevka nije više.

Inače ima jedan kraj u Crnu Goru gde je simbol ženstvenosti upravo maljavost. I te žene i na plažu dolaze nebričene, ni po licu ni po nogama. Malo jeste...bljak, ali lepota je u oku posmatrača.

Постављена слика

Постављена слика

Svetitelj Teofan Poltavski je jednom bio u sličnoj dilemi. Naime pošto je čitav život težio da živi kao asketa i monah, a okolnosti mu to nikako nisu dozvoljavale (prvo je bio asistent na Akademiji, pa docent, pa inspektor Akademije, pa onda i vanredni profesor - nakon toga rektor - pa episkop) otišao je do svog duhovnika sa namerom da ga pita, da li da se povinuje "svetovnim običajima" pa da se sređuje, kupa i češlja kao i svi ili da ide za svojim srcem i da monaši i u svetu? Kad je stigao kod duhovnika, ovaj ga je odmah prekinuo (Sv. Teofan mu ništa nije rekao u vezi pitanja) i izvinuo se - rekao mu je: Samo momenat da se sredim. I izvadio češalj i počeo da sređuje kosu itd... Kada je završio, seo je sa Sv. Teofanom i rekao mu da sada kao ljudi mogu da popričaju. Ovaj ga ništa nije pitao, ali je sve shvatio  :0104cheesy: ....

Ово је дивно!  :0104cheesy: Хвала б. Јакове на овоме, нисам знао за ову причу.

Шта рећи, па сви светитељи су били господа.

Од ранохришћанских светитеља, па на даље. Увек су водили бригу о спољашњем изгледу и "дотераности".

Једноставно, када је човек дотеран унутра, та дотераност мора да рефлектује и споља.

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Ово је св. Јован Кронштатски

Постављена слика

прописи облачења и изгледа у Цркви су ми смешни ... поготово они који вуку на једнообразност, тиме нарушавају лепоту различитости коју је управо Бог направио ...

Ако се не варам,то је из књиге "Како сејете тако ћете и да жањете".

још горе   joooj

лепо, али како ћеш ти сад да објасниш ћосавом индијанцу да треба да пусти браду или побели да буде саобразан Господовом лику ...

или што је благоизволео да му се први мушки мученик иконопише без браде, иако је каменован до смрти млад за браду, а икона представља Рајски лик тачно је могао бити иконописан са брадом, зар не?

и што је малтене половина човечанства ћосава?

небитно је како ћеш да се чешљаш или дужина косе, браде и сличног, иначе ћемо да изгледамо управо као растафаријанска секта који праве дредове да би били буквални у несечењу косе и браде ...

иначе, ја мало носим браду, мало се бријем, како ми дуне ...

зар ме није таквог Господ направио, да бирам између форме ношења браде и суштине каква ми је душа а не спољашност?

сем тога што је Господ носио хаљину какве црне панталоне, а и скраћивао је косу и браду, иначе би је имао до пода са 33 године ... сем тога што су хришћани позвани да скраћују косе у једном делу а опет је Господ носио дугачку косу и уље косе да покажу како су лепи славећи Господа и снажни у постовима и да нису раслабљени њима ... прочитајте мало Нови Завет ...

мисим, за мене је овај одговор баш здраво надримудовање ...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...